Göbek Düşmesi - Lutfen Yardım.
38 Cevap73915 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

299 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:07:15 

Arkadaslar yaklasık 1 aydır felaket derecede karnım agrıyor. Netten arastırdım gobek dusmesı denılen ılletın gostermıs oldugu tepkılerı gosterıyor. Mıde agrısı fılan degıl arkadaslar karnım agrıyor ve bazen agrısı belıme vuruyor. Maddı olanaksızlarım yuzunden ve sıgortam olmadıgından doktora gıdemıyorum malesef. Bılen arkadaslar yorum yazarsa sevınırım, suan agrıdan duramıyorum. Allah dusmanımın basına bıle vermesın.

Türkçe virgülü oraya koymak noktayı buraya koymak değildir. Türkçe ağlamaktır, Türkçe gülmektir.
Nihat GENÇ

594 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:10:25 

bir kalıp sabunu göbeğinin altına koy yat öyle.annem yaptırıyordu.birde ekmeğe kibrit takıp yakıp cay bardağı ile kapatıyordu hemencecik geçiyordu annem doktor gibidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :White:DeviL: -- 26 Kasım 2008; 0:10:50 >

299 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:12:05 

quote:

Orjinalden alıntı: :White:DeviL:

sabun koy.annem yaptırıyordu.birde ekmeğe kibrit takıp yakıp cay bardağı ile kapatıyordu hemencecik geçiyordu annem doktor gibidir

Ilgıne tesekkur ederım dostum ekmek kıbrıt olayı bıldıgımız bardak cekme olayı onu denedım. Sabun dedıgın nedır acaba sabunla masaj fılan mı bıraz acarsan sevınırım.

Türkçe virgülü oraya koymak noktayı buraya koymak değildir. Türkçe ağlamaktır, Türkçe gülmektir.
Nihat GENÇ

776 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:16:39 

Göbek düşmesi değildir çünkü bırak 1 ayı 1 saat duramazsın. Ağrıdan ayağa bile kalkamazsın.

Bende de bir kere olmuştu bardakla çekmişlerdi ve geçmişti.

Ne olursa olsun hastaneye git yardımcı olurlar.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 4 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
26 Kasım 2008; 0:16:55 

anneannem böyle göbek deliğine bastırma gibi bişi yapıyor
bi süre böyle bastırıyor falan aha atmış bu diyor düzeltiyor

594 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:16:56 

evet sabunla masaj yap biraz sonra üstünü yat sabunun.bende fazla bilmiyorum küçükken annem yapmıştı geçmişti

299 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:19:44 

@budden

Tesekkurler dostum, dedıgım gıbı doktora gıdemedıgım ıcın netten arastırdıgım kadarıyla gobek dusmesı dedım tam emın degılım, bagırsak enfeksıyonuda olabılır mı bılmıyorum kı aklıma her sey gelıyor valla.

@Rajeesh ve @:White:DeviL: cok tesekkur ederım arkadaslar sagolun

Nihat GENÇ

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 4 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
26 Kasım 2008; 0:23:13 

istersen yarın anneanneme sorim nası yapıyor diyor hatırladığım kadarıyla parmağıyla bastırıyordu belli bi süre göbeğe
gerçi koca karı şeyleri bunlar ne kadar doğru bilemem ama

1333 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:23:22 

sabahları aç karına tam göbeğine boş bir şişenin(muhtemelen bira şişesi) ağzını daya
hava almasın etrafından. sonra şişeyi saat yönünde çevirmeye başla...
bir süre sonra o iyice sıkacak karnını. canın yanacak biraz. sonrasında şişeyi serbest bırak. deriyi sıkıştır parmaklarınla ve yukarı-öne doğru çek.
göbek düşmesine karşılık klasik bir halk çözümü...

ama karnıyın neden ağrıdına yanlış teşhis koymuş olabilirsin dikkatini çekerim...

ya bırak gideyim ya da bırak yükseleyim
ya kodlarımı yeniden yaz yada tümden sil
bir daha derlenmemek üzere...

299 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:27:11 

@Rajeesh

dostum zaten kocakarı tedavısı dedıgımız sey buna cozum uretebılıyor. Cevremde bu ıslerden anlayan bırısı varmıs ondan rıca edecegım.

@kamiloglu

Onu yarın deneyecegım. Tesekkurler.

Nihat GENÇ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2008; 0:30:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Kuva-i milliye

Arkadaslar yaklasık 1 aydır felaket derecede karnım agrıyor. Netten arastırdım gobek dusmesı denılen ılletın gostermıs oldugu tepkılerı gosterıyor. Mıde agrısı fılan degıl arkadaslar karnım agrıyor ve bazen agrısı belıme vuruyor. Maddı olanaksızlarım yuzunden ve sıgortam olmadıgından doktora gıdemıyorum malesef. Bılen arkadaslar yorum yazarsa sevınırım, suan agrıdan duramıyorum. Allah dusmanımın basına bıle vermesın.

büyükler iyi bilir böyle şeyleri

anneannen babaannen falan varsa sor

uzanıp göbek deliğine şişe sokmak şeklinde bi yöntem var

ilk duyduğumda şok olmuştum:D

3323 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:43:50 

We are all just prisoners here, of our own device.

453 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:08:35 

quote:

@:::KR@L:::

umarım cok eglenmıssındır arkadasım.

kusura bakma ama gerçekten komik geldi
göbek nasıl düşer ya!!!!
miden ağrıyordur,gazın vardır,bağırsakların bozulmuştur.
bence sakın öyle şişe falan koyma ALLAH korusun daha kötü bir şey olabilir
ama göbek nasıl düşer ya ne yaptında düşürdün

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

1256 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:19:11 

antremanda bizim arkadaşın göbeği düşmüştü babası geldi aldı acı dolu bişey sanırım Tanrı yardımcın olsun

2219 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:25:21 

arkadaşım dediğimi bi dene.

oncelikle kettle da su kaynat.daha sonra onu caydanlıgın icine dok.yere veya koltuga sırt ustu yat.karnını ac uzerine 2 katlı havlu ser.ustune de sıcak su koydugun caydanlıgı koy.bi 5-10 dk bekle.gecmesi lazım.

6841 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:27:05 

quote:

Orjinalden alıntı: :::KR@L:::

kusura bakma ama gerçekten komik geldi
göbek nasıl düşer ya!!!!
miden ağrıyordur,gazın vardır,bağırsakların bozulmuştur.
bence sakın öyle şişe falan koyma ALLAH korusun daha kötü bir şey olabilir
ama göbek nasıl düşer ya ne yaptında düşürdün

ya o hastalığın veya vaka mı dersin ne dersin onun adı çocuk düşünce cart diye yere mi düşüyo?
http://www.megabul.com/showthread.php?t=32972

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

10 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:30:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

antremanda bizim arkadaşın göbeği düşmüştü babası geldi aldı acı dolu bişey sanırım Tanrı yardımcın olsun

amen

6556 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:33:43 

yardımcı olmaktan zıyade sırıtılıyor bu ne bıçım iş boyleeeee

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 1:37:25 

Secde de biraz beklersen geçiyor. Ayrıca göbek düşmesi falan değil o fıtık. Felce kadar götürür mazallah. Para almayan sağlık ocaklarına gidebilirsin muayeneye.

40 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:43:40 

kardeşim gecmiş olsun öncelikle aynı sorundan bende cok cektim dedigin gibi acısına dayanılır gibi deil;
tedavisine gelince yere sırtüstü uzan ayaklarını yere bas yani dizin havada olucak şekilde,sora parmagınla göbeginin etrafında kalp atışı gibi bişey olucak aynı kalp gibi atıyo onu bul işte o tam göbek deliginin üstünde olması gerek.göbegin kaçtıgı için büyük ihtimalle göbek cevrendedir ya aşagıda yada yukarıda o kalp atışına benzer şeyi göbeginin üstüne dogru ovala 10-15 dk kadar.ovalama işlemini annen yada baban yapsa daha ii olur.ovalama işlemi bittikten sora karnını tülbentle bagla ama sıkı bi şekilde dügüm tam göbeginin üstüne gelicek şekilde.sora da cenin pozisyonunda sag kolunun üstünde uyu uyandıgında göbegin yerine gelmiş olucak.tülbent karnında 4-5 gün kadar kalsın.
babam bu işin uzmanıdır benimde babamında göbek düşmesini hep bu yolla tedavi ediyoz.
tekrar geçmiş olsun.

463 Mesaj
26 Kasım 2008; 1:58:10 

Yapmayın arkadaşlar göbek düşmesi diye bir şey yok. Dostum sakın o söylenenleri falan uygulamaya kalkma. Ağrının nedenini bulmak lazım. Ben doktorum fakat söylediklerinin bir sürü nedeni olabilir.

Ayrıca, göbeğinin üzerinde atan şey göbek falan değil, abdominal aort dediğimiz, aorttan neredeyse daha büyük olan, aortun devamı olan bir damardır. O kadar büyüktür ki zayıfsanız o tık tık atmasını hissetmeniz gayet normaldir.

Ağrının sebebi fıtık (bel fıtığı değil), enfeksiyon, taş vs her şey olabilir. Geçmezse bir sağlık kurumuna gitmeni tavsiye ederim. Sakın o söylenenleri uygulamaya kalkma. İyi geceler, ve geçmiş olsun..

40 Mesaj
26 Kasım 2008; 2:07:30 

arkadaşın bu işlemi yapması yapmaması ona kalmış ama ben de yaşadıgım için aynı şeyi çok iyi biliyorum acısını dayanılcak türden deil gücünüz kuvvetiniz kesilir iş yapamazsınız nerdeyse 2 kat yürürsünüz.benim göbek düşmesi vakam bu şekilde gecti babaminda küçüklügünden beri göbegi düşermiş ve hep bu şekilde yaparlarmış.ve son bişey tıpta göbek düşmesi diye bişey yoktur hangi doktora gidersen git böle bi olay tıpta yok derler.ama war işte ve cok acısını cektim

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 2:17:57 

quote:

Orjinalden alıntı: barmen_musty
gidersen git böle bi olay tıpta yok derler.ama war işte ve cok acısını cektim

Tamam dağılın bakalım. Tıp yok demiş arkadaş var diyor. Acısını çekmiş, tanısını koymuş tedaviyi başarıyla uygulamış.

2384 Mesaj
26 Kasım 2008; 4:18:16 

küçük bi yastık al. bi bezi ısıt çok sıcak olsun ve yastığa sar. yastığı yere koy ve üzerine yüz üstü yat. dikat et yastık göbeğinin üstünde olsun. 2saat böle kal. ama bezi sıcak tutmaya bak..

299 Mesaj
26 Kasım 2008; 4:21:05 

Arkadaslar ılgınız ıcın hepınıze tesekkur ederım.

@Trojka

Vermis oldugun lınkte cok anlasılır bı sekılde anlatılmıs.

"Doç. Dr. Akil TAYYARECİ /Sorularınızı yanıtlamadan önce halk arasında çok yaygın olarak kullanılan ve değişik yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan göbek düşmesi olayının esasını anlatmaya çalışacağım.

Halk arasında göbek düşmesi olarak bilinen rahatsızlık göbeğin yer değiştirmesi değil, karın içerisinde göbek altından geçen kalın bağırsağın içerisinde mevcut olan gazdan dolayı şişmesi veya gerilmesiyle ortaya çıkar. Bu gazın hareket etmesi mevcut şişkinliği giderir ve gerginlik kaybolduğundan büyük bir rahatlama olur. Bunu tıbbi tedavi ile veya dıştan sıcak uygulama ya da karına masaj ile gidermek mümkündür. Bu kısa bilgiden sonra sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım."

Olay tamamen boyle arkadaslar aynen doktor beyın dedıgı gıbı gobegımden bagırsaklarıma dogru yukarıdan asagıya masaj yaptıgımda su sesıne benzer bı gaz sesı gelıyor karnımdan ve bu benı cok rahatlatıyor. Yapabıldıgım tek sey bu ve secde de beklemek ıkısıde gecırıyor agırımı bır sure, 2-3 belkı 5 saat sonra tekrar agrımaya baslıyor gecelerı uyku haram oldu.

@Cehennemmarşı,
Dostum dedıgın gıbı secde de 5 dk kadar beklemek ınanılmaz rahatlatıyor. Eksısozluk'te gobek dusmesı konusu altında okumustum. Oduncular agır kaldırdıgında gobeklerı dusunce secde de beklerlermıs ve agrısı gecermıs vs. Bende de ıse yarıyor.

@barmen_musty,

Bılgı ıcın tesekkur ederım dedıklerını uygulayacagım.

@aaydinci,
Dedıklerınde haklısın fakat benım baska alternatıfım yok burada yazılanları uygulamak zorundayım saat 12 gıbı uyudum ve 2 saat yatamadan agrıyla uyandım.

dipnot: Bu bahsettıgım olay 2 kere daha basıma geldı yaklasık olarak 2-3 hafta sonra bardak cektırme ve masajla gectı. En son temmuz ayında basıma gelmıstı, bu yuzden gobek dusmesı olarak ısımlendırıyorum. Farklı bır hastalık olsaydı tedavı gorene kadar duzelmezdı dıye dusunuyorum belkıde bu yuzden gobek dusmesı dıyorum.

Nihat GENÇ

8941 Mesaj
26 Kasım 2008; 8:00:20 

sağlık ocağına gidersen bence yardmcı olurlar neden olmasınlar ya herşey paramı hipokrat bilmem ne yemini etmedimi bunlar off

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 780 ortaya karışık/
Alem Bakar Neo Akar

521 Mesaj
26 Kasım 2008; 9:35:31 

niye böyle sık sık düşüyor yahu bu?

bence bi doktora görün bir kere olsa düşmüş yerine oturttuk der geçersin ama sık sık oluyosa fıtık falan vardır.

I am young, I am handsome, I am fast, I am pretty and can’t possibly be beat either.
The rest is up to you…

Muhammed Ali

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SonGoku-2126/hero/14376188

923 Mesaj
26 Kasım 2008; 9:40:36 

Kardeş doktora git apandisit falan da olabilir Allah korusun.

237 Mesaj
26 Kasım 2008; 9:45:44 

tam olarak göbek düşmesini açıklıyabilecek varmı?
mide falanmı düşüyor?
ananem beni çok uyarırdı ağğır kaldırma düşer diye sanırım safra kesesi ile alakalı?

I got 99 problems but bitch ain't one

1632 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:06:08 

Sosyal güvencen ve paran olmasa bile çekinme git. Benim de yok. Öğrenciyim. Ne para ne sosyal güvence anasını satayım. Ölsem de gitmem diyordum ama boynumda şişen bir beze yüzünden s.ke s.ke gittim. O kadar da çekinilecek bir yer olmadığını gördüm. Önce bir sağlık ocağına uğra.

uçan makarna canavarı yok, pastafaryanizm yalan

3005 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:12:00 

benim de başıma gelmişti çok önceden
bilen birisi anneme anlatmış oda tedavi etmişti
ben ayağa bile kalkamıyordum ama
aç karına ike karnına masaj yapılarak yerine getirilio

Kapıları çalan benim kapıları birer birer.
Gözünüze görünemem göze görünmez ölüler.
Hiroşima'da öleli oluyor bir on yıl kadar.
Yedi yaşında bir kızım büyümez ölü çocuklar.
Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu.Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu.
Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.
Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver.Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 12:45:19 

internete verecek parayı buluyorsun ama git bi doktora görün.

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 13:01:20 

quote:

@Cehennemmarşı,
Dostum dedıgın gıbı secde de 5 dk kadar beklemek ınanılmaz rahatlatıyor. Eksısozluk'te gobek dusmesı konusu altında okumustum. Oduncular agır kaldırdıgında gobeklerı dusunce secde de beklerlermıs ve agrısı gecermıs vs. Bende de ıse yarıyor.

namazın hikmetlerinden biri demek ki

bağırsakları rahatlatmak falan :)

0 Mesaj
28 Ağustos 2009; 12:02:27 

bir yöntemde ben söyliyeyim ama uygulayabilirmisin bilemicem kardeşim sırt üstü yat ikibacağını yukarı doğru bük daha sonra göbek kısmını kapatacak şekilde bir bez parçasının içine temek tuzu koy ve bezin ağzını bağla ağzını bağladığın bezin uç kısmına hafiften kolanya damlat daha sonra çakmakla bezin ucundaki kolanyayı tutuşla ama kolanyayı kesinlikle az dök bezi ateşledikten sonra su bardağını üzerine kapa bardak göbeğini çekecektir taakii bırakana kadar bekle bıraktıktan sonra sarımsak döveceği gibi birşeyle göbeğinin içini sağa sola çevir 3-4 gün uygula ama her gün değil günlük 1 kez sadece şimdiden geçmiş olsun bende o tedaviyi görüyorum ama inşallah iyi gelir çünki ben gitmedik doktor uygulatmadık tedavi koymadım en son bu yola başvurdum mide bulantısı su içememe göbek altında sertleşme vucutta halsizlik ani sızı bende de bunlar var ama göbeğe su durması denen bişey de var tadevi süresince az su içersen iyi olur benim karın bölgemdeki bütün su boşalmıştı aç karnına 1 litre su içtim o gece gözüme uyku girmedi

30 Mesaj
1 Şubat 2010; 4:26:33 

Dün aç karnıma ağır yük taşıdım.Akşam göbek deliğimde hafif bi ağrı hissettim,şu an pek ağrı yok ama akıntı var.Bu göbek düşmesimidir?

581 Mesaj
1 Şubat 2010; 4:30:19 

Allah'tan acil şifalar diliyorum. Tez vakitte İnşallah kurtulursun.

2456 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:41:37 

Ölüyoruum mubarekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."

2456 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:56:09 

Allah kimsenin başına vermesin bu göbek düşmesini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."

1384 Mesaj
9 Şubat 2014; 13:40:56 

Benimde başıma geldi bu illet,allah kimsenin başına vermesin.2 günlük tatilim zehir oldu

Prison Break|Oz|Cold Case|Homeland|The Americans

PS4 PSN:Darkhate90
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Göbek Düşmesi - Lutfen Yardım.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453