Şimdi Ara

iPhone 2G/3G FW 2.2 Jailbreak | QuickPwn 2.2 [Adım Adım-Resimli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
0
Favori
56.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 2G/3G 2.2 Jailbreak | Yöntem: QuickPwn 2.2

Jailbreak işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenler;

# Fake imei ve turbosim kullananlar bu yöntemi uygulamasın!!!
    # Windows Xp kullanıcılarının bu işlemi Windows Vista'da yapmalarını tavsiye ederim. Çünkü karşılaşılan sorunların büyük bir kısmı Xp'den kaynaklanmakta.
    # Jailbreak işlemi, Apple tarafından yasaklandığından aletiniz garanti kapsaından çıkacağını unutmayınız.

# Olası bir kitlenme/donma probleminde paniklemenize gerek yoktur. iTunes'dan Manuel ya da Otomatik Restore yaptığınızda aletiniz eski halini alacaktır.
    #Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz
    (İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
    #Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın. (Burayı inceleyebilirsiniz.)

Gerekli Olan Programlar:
    #iPhone 3G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) (Download)
    #iPhone 2G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) (Download)
    #QuickPwn 2.2 [Windows] Link: rapid-share.com/files/169178649/QuickPwn_2.2.zip (Aradaki - işaretini unutmayın.)
    #QuickPwn 2.2 [Mac] (Download)

ADIM 1

iPhone 2G/3G'yi Usb kablonuzla bilgisayara bağlayın ve Jailbreak işlemini yapacağımız QuickPwn programını çalıştıralım.

Bu ekranda iPhone 2G/3G'nizi bilgisayara Usb ile bağlandığından emin olmanız söyleniyor. Eğer bağlıysa mavi oka basarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADIM 2

Bu adımda QuickPwn indirmiş olduğunuz firmware 2.2 dosyanızı bulmaya çalışmakta. Eğer iPhone 2G/3G'yi iTunes ile otomatik update yaptıysanız bekleyiniz ve program kendisi firmware 2.2 dosyanızı bulacaktır.

Eğer iTunes ile manuel update yaptıysanız "Browser" tuşuna basarak firmware 2.2 dosyanızın konumunu belirtiniz.

Bu ekranı gördüğünüz artık program firmware dosyanızı kabul etmiş demektir. Mavi ok ile işleme devam edelim.

ADIM 3

Bu adıma geldiğinizde Add Cydia ve Add Installer işaretli olması gerekmekte. İsteğe bağlı olarakta açılış ekranınızı değiştirmenize yarayan Replace boot logos'uda işaretleyebilirsiniz.

Not: Açılış ekranını değiştirecekler, logonun 320x480 boyutunda ve PNG türünde olmasını unutmasınlar.

İşleme devam etmek için mavi oka basıp bir sonraki işleme geçelim.

ADIM 4

Bu adımda size QuickPwn, iPhone 2G/3G'nizin bilgisayara Usb bağlantısıyla bağlı olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi istiyor. Çünkü en önemli adım bundan sonraki adım. Eğer bağlı değilse bir sonraki işlem gerçekleşemiyecek.

BİR SONRAKİ ADIMI OKUMADAN MAVİ OKA BASMAYIN!!!

ADIM 5

En dikkat edilmesi gereken adım burası. Burada yapmanız gereken 3 işlem var.Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız istenecek;

1. Hold down the Home button for 5 seconds...
    Menü tuşuna 5 saniye basılı tutun.

2. Hold down the Home and Power buttons together for 10 seconds... (do not let go of Home)
    Menü tuşunu bırakmadan Power (Güç) tuşunada basılı tutunuz 10 sn. bekleyiniz.

3.Realese the Power button and continue to hold Home for 30 seconds...
    Power (Güç) düğmesine basmayı bırakıyoruz ama Menü tuşana basmaya devam ederek yaklaşık 30 sn. bekliyoruz.
    (Bu işlem genelde 16-17 sn. sürüyor ama siz 30 sn. bitene kadar basılı tutunuz.)

Bu ekranı gördüğünüz Jailbreak işlemi başlamış oluyor ve menü tuşunu bırakabilirsiniz. Adım 6 ekranı gelene kadar programı kapatmayınız.

ADIM 6

Bu ekranı gördüğünüz artık programın yapması gereken işlemler bittiğinden QuickPwn'yi kapatabilirsiniz. Telefonunuzda işlemler devam edecektir. Telefonunuz açılana kadar işlem yapmadan bekleyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j.r.duke -- 1 Aralık 2008; 16:36:26 >

• vay be j.b cikti demek bukadar cabuk cikmasini beklemiordum 2.2 kullananlar biraz artsin cikacak sorunlara ve cozumlerine baktiktan sonra gecmeyi dusunuyorum su anda benim icin erken ve gereksiz.yazin icin tesekurler
  • pwnage tool türkçe çıktı arkadaşlar haberiniz olsun bulmak isteyen arkadaşlar paylaşımlarımı yaptığım yere bakabilirler ;)
  • arkadaşlar ben 3G turbosimli kullanıyorum. bu adımlar benim içinde geçerli mi?
  • Arkdaşlar oyunlarım falan var.Bunların kayıtları falan gidiyor mu? Mesela asfalt 4 ü yine amatörden mi başlatacak?
  • Çok TeşekkürLer baya Bi yararLı Oldu :)
  • başka bir forumda da sordum size fakat cevap alamadım. turkcell den alınmış sonra jb yapılmış 3g iphone a 2.2 jb yapmak için , önce itunes den update edip mi jb yapıoruz yoksa direk jb mi yapıoruz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: soulmate

Arkdaşlar oyunlarım falan var.Bunların kayıtları falan gidiyor mu? Mesela asfalt 4 ü yine amatörden mi başlatacak?

Dostum kendim hiç denmedim fakat WinSCP ile oyunu kurduğun yerde kayıtlar vardır.İlk önce onları al,restore yaptığında hepsi gider.En son tekrar kayıtları yüklersin.

quote:

Orjinalden alıntı: abstruseozgur

başka bir forumda da sordum size fakat cevap alamadım. turkcell den alınmış sonra jb yapılmış 3g iphone a 2.2 jb yapmak için , önce itunes den update edip mi jb yapıoruz yoksa direk jb mi yapıoruz?

Önce firmware sürümünüze bakın.iTunes programında ve iPhone'da ayarlar bölümünde yazar.2.2 değilse önce 2.2 firmware sürümüne güncelleme yapmanız gerek.Yukarıda firmware linkini verdik.Ordan indirip yapabilirsiniz.

• ok anlayamadığım firmware i ztn indirdim ama iphone a kurup mu yoksa kurmadan mı jb yapılcağını anlamamıştım şu an 2.2 ye update ediorum. teşekkrüler
  • quote:

Orjinalden alıntı: j.r.duke

#Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın.

dikkatsizlik (: tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abstruseozgur -- 23 Kasım 2008; 18:18:04 >
  • cihazını yutdışından almış ve turbosim li 3g kullanan arkadaşlar,şu an için sakın upgrade yapmayın.....biz biraz daha beklicez anlaşılan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: camelot1969

cihazını yutdışından almış ve turbosim li 3g kullanan arkadaşlar,şu an için sakın upgrade yapmayın.....biz biraz daha beklicez anlaşılan...

+1 . Çıktığında bu konudan anlatım yapılacaktır.
  • ben 2.1 de jail yapmıştım jail upgrade yöntemi yok mu direk?
    anlamadığım olay şu 2.2 çıktığında upgrade etmeyin jail gidiyo dendi şimdi jail çıktı 2.2 için önce update edin sonra jail yapın deniliyor
    biri beni aydınlatabilir mi? jaille yüklediğim programlar gitmeden nasıl 2.2 yükleyebilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tahago

ben 2.1 de jail yapmıştım jail upgrade yöntemi yok mu direk?
    anlamadığım olay şu 2.2 çıktığında upgrade etmeyin jail gidiyo dendi şimdi jail çıktı 2.2 için önce update edin sonra jail yapın deniliyor
    biri beni aydınlatabilir mi? jaille yüklediğim programlar gitmeden nasıl 2.2 yükleyebilirim?

Ben yaptığımı kısaca anlatayım.

Turkcell / 3G / 8GB / Black iPhone a sahibim, yaptıklarım şu şekilde:

1- iTunes 8.0.1 ile 2.2 update yaptım. Tel normal olarak ve herşeyiyle, tüm eski ayarlar ve MI 2.1 ile yüklediğim tüm oyun/software ler ile açıldı.
    2- Update sonrasında kaybettiğim tekşey Cydia ile yüklediğim programlar ve Cydia' nın kendisi oldu.
    3- QuickPwn 2.2 ile tekrar Cydia yükledim ve Cydia dan da kullandığım Utility leri geri yükledim.
    4- MI 2.2 update ettim.
    5- iTunes üzerinden 1-2 program yükleyip MI 2.2 denedim çalıştı.

Bu kadar. Kısacası iTunes üzerinden 2.2. update yaparsanız Apple ayarlarınıza ve iTunes' dan yüklediğiniz hiçbirşeye karışmıyor. Sonrasında Cydia ve diğerlerini yüklemek size kalıyor. Ayrıca empe3, resim ve videolarımın da hiçbirini kaybetmedim. Update den sonra hepsi yerindeydi.

• sağol dostm
  • Merhabalar arkadaşlar , benimde kafama bişey takıldı. 2.1 jb işlemini yapğımız quickpwn'de unlock phone vardı.

2.2 quickpwn'de ise add cydia , add installer , replace boot logo var ama unlock phone ibaresi kalkmış , otomatik mi yapıyor aktivasyon ve kırma işlemini?

Teşekkürler şimdiden.
  • zaten unlock yapılmış iphone olduğunu varsayıyordur bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: peace2life

Merhabalar arkadaşlar , benimde kafama bişey takıldı. 2.1 jb işlemini yapğımız quickpwn'de unlock phone vardı.

2.2 quickpwn'de ise add cydia , add installer , replace boot logo var ama unlock phone ibaresi kalkmış , otomatik mi yapıyor aktivasyon ve kırma işlemini?

Teşekkürler şimdiden.

Aradaki fark şu. QuickPWN'ı çalıştırdığınızda telefonun modelini seçmenizi isteyen resimlerin olduğu bir ekran ile karşılaşırsınız. Sırasıyla, 2G iPhone, 3G iPhone ve iPod Touch cihazlarının resmi görülür. Bu ekranda QuickPWN yapmak istediğiniz cihazın modelini seçtikten sonra bir sonraki ekranda, eğer 2G modelini seçmişseniz (eski metal kapaklı) sonraki pencerelerden birinde Unlock Phone seçeneği çıkar. Ancak yeni nesil 3G model seçerseniz bu seçenek otomatik olarak çıkmaz, çünkü 3G lerin henüz software tabanlı Unlock olabilme durumları yok. Sizin hatırladığınız Unlock ibaresi buradan geliyor sanırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Hansolo

quote:

Orjinalden alıntı: peace2life

Merhabalar arkadaşlar , benimde kafama bişey takıldı. 2.1 jb işlemini yapğımız quickpwn'de unlock phone vardı.

Teşekkürler şimdiden.

Aradaki fark şu. QuickPWN'ı çalıştırdığınızda telefonun modelini seçmenizi isteyen resimlerin olduğu bir ekran ile karşılaşırsınız. Sırasıyla, 2G iPhone, 3G iPhone ve iPod Touch cihazlarının resmi görülür. Bu ekranda QuickPWN yapmak istediğiniz cihazın modelini seçtikten sonra bir sonraki ekranda, eğer 2G modelini seçmişseniz (eski metal kapaklı) sonraki pencerelerden birinde Unlock Phone seçeneği çıkar. Ancak yeni nesil 3G model seçerseniz bu seçenek otomatik olarak çıkmaz, çünkü 3G lerin henüz software tabanlı Unlock olabilme durumları yok. Sizin hatırladığınız Unlock ibaresi buradan geliyor sanırım.

Evet bu detayı fark edemedim , yukarıda 3g cihazla quickpwn işlemi yapılmış , benim cihazım 2g , teşekkürler

• sorunsuz yükledim süper emek veren herkese teşekkürler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.