Şimdi Ara

5GHz+ hızında çalışan Phenom II ile Far Cry 2 keyfi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Deneb kod adlı 45nm Phenom II işlemcileri hız aşırtma arenasında liderliğe oynayabilir mi? Resmi lansmanının 8 Ocak'ta yapılması beklenen Phenom II işlemci ailesinin performansına ışık tutan herhangi bir rakam veya test sonucu henüz açıklanmış olmasa da hız aşırtmacılar ve yüksek performans meraklılarında heyecan yaratamayı başaran haberler gelmeye devam ediyor.

Aynı saat hızında mevcut Phenom modellerinden daha hızlı olacağı söylenen Phenom II ailesi yeni üretim teknolojisi sayesinde hız aşırtma açısından AMD'nin çıtasını daha da yukarı çekecek gibi görünüyor. Modeline göre hava soğutma ile 4GHz+ seviyesine ulaşabileceği söylenen işlemcilerin sıvı soğutma ile 4GHz'in üzerine, ekstrem soğutmayla ise 5GHz'in üzerine çıkılabileceği belirtiliyor.

AMD'nin Austin'de gerçekleştirdiği etkinlikten yeni haberler gelmeye devam ediyor. Elimize ulaşan yeni bilgiye göre Phenom II, 5GHz üstü saat hızılarında Far Cry 2 testini stabil olarak tamamlayabildiğinin altı çiziliyor. Tabii işlemcinin sıvı azot ile soğutulduğunu (1.9v geriliminde -186 derece)ve denemelerde Gigabyte'ın 790GX yonga setli anakarıtnın kullanıldığını da belirtelim.

Yapılan hız aşırtma çalışmalarının OverDrive uygulamasının da geliştirilmesinde etkin rol oynayan ve ciddi katkı sağlayan, hız aşırtma dünyasının saygın isimlerinden Sami Maekinen'in yönetiminde gerçekleştirildiğinin de altı çiziliyor. Henüz rakamlar ve sonuçlar ortaya konmuş olmasa da AMD cephesinden dikkat çekici haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi artık gözler yayınlanacak detaylı test sonuçlarında, merakla bekliyoruz.

• Haber için teşekkürler.
    Yeni revizyon işlemciler ile hızların daha da artacağını düşünüyorum. O/C ile 3.5Ghz Phenom hayal olmaktan çıkıyor.
    Forumda yapılan testler ile O/C lı Phenomların performanslarının hızlarına paralel performanslarının arttığını gördük. Tabi bunda büyük etken de Black Yani çarpan kilitsiz olmasının önemi büyük.
    AMD iyi yolda ilerliyor. Sanırım bu kez çıkışı RV770 gibi olacak. PhenomII ler bekleninenin çok üzerinde performans sergileyebilir.
  • bu denli yüksek hızaşırtma yapılıyorsa cpuz ss' si niye koymazlar.
  • süper bişey yaaa teknoloji sürekli ilerliyo berkıde yuzyıllar sonraa bu sogutma sıstemleri evlere girebilirr tab suanda girer ama fiyatları malum
  • hadi AMD Yeni sistemimde AMD olsun Phenom II X3 7*** 790GX+SB750 ve HD4870 ( bu arada AMD den bir isteğimde HD4*** Serisi ile hybrid CF ve CFX yapanilmemiz için driver yapması
  • yeni moda olan gpu'lara işlem yaptırma olayı patlama yaparda ekran kartlarını cpu yerine kullanmaya başlarsak bu işlemci muhabbetine gerek kalmayacak bence :D
  • Ati ile gelen 800 iş hattı süprizi Phenom II ile de performans süprizi olabilir.Merakla beklemedeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 22 Kasım 2008; 10:48:27 >
  • amd eski günlerine dönücek gibi
  • Amd kullanıcısıyım ama şunu söylemeliyim üzülerek amd den bi cacık olmaz
  • bütün bu hızların baş aktörü de hep sb750 güney köprülü anakartlar: 790gx yada yeni revizyon 790fx.

yüksek perfromans için 790gx i neden tavsiye ettiğimiz anlaşılmıştır herhalde.
    forumda bazı arkadaşlar hala 790gx lere o kadar para vermenin ve onboard çözüm almanın saçma ve gereksiz olduğundan bahsetmekteler.

bizim gibi standart kullanıcılar için phenom II modellerinin 4ghz e hava soğutma işe çıkabilmesi kafi diye düşünüyorum.
    gittikçe daha da ilginç olmaya başlayan phenom II lerin tek merak edilen noktası fiyatları.
  • adamlar proff yapıyolar valla
  • 6 GHz şimdide oldu 5 GHz+. Üretici haberlerine inanmamak veya şüpheyle bakmak bir yana, mantıklı bir kullanıcının şunları düşünmesi ve kendine sorması gerekir:

1. Transistör yapısında High-K kullanmamasına rağmen (high-k'nın ne olduğunu bilmeyenler buraya baksınlar lütfen:http://www.intel.com/technology/silicon/high-k.htm) Nasıl oluyorda elde edilen bu yüksek değerlerin çok kolay elde edildiği yönünde bir imaj çizilmeye çalışılır son kullanıcı gözünde. Bilindiği üzere nanometrik küçülme arttıkça Silisyum dioksid kullanılan gate lerdeki elektrik sızıntısı artmakta ve buda kontrol edilemez ısı artışlarına neden olmaktadır.

2. Madem yeni CPU'lara bu kadar güvenilmektedir, o zaman neden tarafsız bir inceleme sitesine sadece bir kaç testi çalıştırabilmesi izni ile gönderilmemektedir. Core i7 lerin piyasaya sürülmeden yaklaşık 4 ay önce anandtech'e gönderildiğini ve performansı hakkında az çok bilgi sahibi olduğumuzu hatırlatıyorum. Gerçi anlayana o bilgilerde yetiryordu ama genel olarak söylemek gerekirse böyleydi bu.

3. Adama sorarlar madem Far Cry 2 yi sorunsuz oynuyorsun nerede CPU-Z görüntüsü diye, ortada yine hiçbir ispat yok sadece iddialar var, tıpkı Phenom I ler piyasaya sürülmeden önce olduğu gibi.

AMD herhalde çocuk kandırdığını felan zannediyor. Biraz ağır oldu ama ne yazık ki böyle. Bu yöntem yanlış yani insanların satın alma kararlarını etkilemek ve dikkatleri tekrar üzerine çekebilmek için bu yollara girmek yanlış, çok güveniyorsan işlemcilerine yollarsın tarafsız bir siteye inceletirsin, yöntem bu olmalı.

Ha, işlemcilerine güvenmiyorsan (ki High-k kullanılmayan transistörlerle üretilmiş işlemcilerin kim yaparsa yapsın o/c dostu olacağına sizi bilmem ama ben pek inanmıyorum) sadece birkaç örnek üretmişsen o hızlarda çalışan, ki bunu Phenom I ler zamanında yapmıştı, 3 GHz lik phenoma bütün dünyayı dolaştırarak insanlara göz dağı vermeye çalışmıştı, ne oldu, sonuç hüsran oldu. AMD prestij kaybetti. Neyse devam edeyim, sadece birkaç örnek varsa elinde ve onları çalıştırabiliyorsan bu hızlarda, onlara dayanarak insanları yanıltmaya hakkın yok. Gerçi olan yine AMD ye oluyor, o da olayın traji komik bir yönü. AMD markası kan kaybediyor neticede.

Kısacası bu yöntem doğru bir yöntem değil, AMD'nin artık bu şekilde bir yol izlemeyi bırakması lazım. Şimdi yorumlardan anladığımız kadarıyla, çoğu insan satın alma kararlarını ertelemiş durumda ve Phenom II leri bekliyor, ya önceki fiyasko gibi bir fiyaskoda burada olursa, bunun altından kalkabilecekmi sorumluları.

Söylediklerim yanlış anlaşılmasın, burada sadece işlemcilerin reklamını yapmak için seçilen yöntemin yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum ve tarafsız bir site incelemesini, CPU-Z görüntülerini görmeden benim bu söylenenlere karnım tok ve hiçbirine inanmıyorum.

Bu arada söylemeyi unuttum, adamın t-shirt ü çok güzel, herkese bir tane lazım cinsinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 22 Kasım 2008; 11:44:01 >

• amd ve intellerin üretim yapısı farklı bunun etkisi varmıdır bilemem ama amd high-k material eklliyecek bir ara amd şu andaki üretim teklonojisinden ilerde vazgegeçeklerini söylemişlerdi yanı öyle bir dedikodu vardı belki bu teklonoji yada buldozer le geçebilirler high-k material a belkide phenomla bunun hakkında bir açıklaması yok ama cpu-z görüntüsü isterdim bende en azından bu teslerde problem çıkmadı görünmekte ise ek kotu kendılerı vermezse bile ocaktan sonra tarafsız siteler intelle teste sokarlar o zaman ta belli olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

6 GHz şimdide oldu 5 GHz+. Üretici haberlerine inanmamak veya şüpheyle bakmak bir yana, mantıklı bir kullanıcının şunları düşünmesi ve kendine sorması gerekir:

1. Transistör yapısında High-K kullanmamasına rağmen (high-k'nın ne olduğunu bilmeyenler buraya baksınlar lütfen:http://www.intel.com/technology/silicon/high-k.htm) Nasıl oluyorda elde edilen bu yüksek değerlerin çok kolay elde edildiği yönünde bir imaj çizilmeye çalışılır son kullanıcı gözünde. Bilindiği üzere nanometrik küçülme arttıkça Silisyum dioksid kullanılan gate lerdeki elektrik sızıntısı artmakta ve buda kontrol edilemez ısı artışlarına neden olmaktadır.

2. Madem yeni CPU'lara bu kadar güvenilmektedir, o zaman neden tarafsız bir inceleme sitesine sadece bir kaç testi çalıştırabilmesi izni ile gönderilmemektedir. Core i7 lerin piyasaya sürülmeden yaklaşık 4 ay önce anandtech'e gönderildiğini ve performansı hakkında az çok bilgi sahibi olduğumuzu hatırlatıyorum. Gerçi anlayana o bilgilerde yetiryordu ama genel olarak söylemek gerekirse böyleydi bu.

3. Adama sorarlar madem Far Cry 2 yi sorunsuz oynuyorsun nerede CPU-Z görüntüsü diye, ortada yine hiçbir ispat yok sadece iddialar var, tıpkı Phenom I ler piyasaya sürülmeden önce olduğu gibi.

AMD herhalde çocuk kandırdığını felan zannediyor. Biraz ağır oldu ama ne yazık ki böyle. Bu yöntem yanlış yani insanların satın alma kararlarını etkilemek ve dikkatleri tekrar üzerine çekebilmek için bu yollara girmek yanlış, çok güveniyorsan işlemcilerine yollarsın tarafsız bir siteye inceletirsin, yöntem bu olmalı.

Ha, işlemcilerine güvenmiyorsan (ki High-k kullanılmayan transistörlerle üretilmiş işlemcilerin kim yaparsa yapsın o/c dostu olacağına sizi bilmem ama ben pek inanmıyorum) sadece birkaç örnek üretmişsen o hızlarda çalışan, ki bunu Phenom I ler zamanında yapmıştı, 3 GHz lik phenoma bütün dünyayı dolaştırarak insanlara göz dağı vermeye çalışmıştı, ne oldu, sonuç hüsran oldu. AMD prestij kaybetti. Neyse devam edeyim, sadece birkaç örnek varsa elinde ve onları çalıştırabiliyorsan bu hızlarda, onlara dayanarak insanları yanıltmaya hakkın yok. Gerçi olan yine AMD ye oluyor, o da olayın traji komik bir yönü. AMD markası kan kaybediyor neticede.

Kısacası bu yöntem doğru bir yöntem değil, AMD'nin artık bu şekilde bir yol izlemeyi bırakması lazım. Şimdi yorumlardan anladığımız kadarıyla, çoğu insan satın alma kararlarını ertelemiş durumda ve Phenom II leri bekliyor, ya önceki fiyasko gibi bir fiyaskoda burada olursa, bunun altından kalkabilecekmi sorumluları.

Söylediklerim yanlış anlaşılmasın, burada sadece işlemcilerin reklamını yapmak için seçilen yöntemin yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum ve tarafsız bir site incelemesini, CPU-Z görüntülerini görmeden benim bu söylenenlere karnım tok ve hiçbirine inanmıyorum.

Bu arada söylemeyi unuttum, adamın t-shirt ü çok güzel, herkese bir tane lazım cinsinden.

zaten islemciler ortaya cikinca foyasi ortaya cikar
    ama ben umarim sivi sogutma ile insallah 4 ghz yaparda
    amd biraz toparlanir
    yoksa salakmiyiz gidip babamizin mali olmayan amd den islemci alalim intel varken(overclock yapacaklar icin)

• phenom II bende ati ve nvidia savaşındaki R600 veya R770 e benzetiyorum. AMD 1 veya 2 nesil sonra inteli geçeceği düşüncesindeyim... Ama dediğim gibi phenom II den şu an pek ümitli değilim.
  • Hava soğutmalı değerler bizim için önemli bir de test sonuçları.Piyasaya giriş fiyatı ver performansı iyi olursa nehalm e geçeceğime elimdeki ramleri de kullanmak açısından amd ye geçerim
  • Kocaman firma kalkip rekabet olsun diye sallarmi ya !!! :O)
    bazi arkadaslar amd yi yalancilikla suclamis gibi konusmus, amd benim firmam degil arkdaslar ama test detaylarini beklemek lagzim ... ayrica fiyat performansta amd tuketicinin yaninda diye düsunuyorum !
  • Amd sonunda anladı oc potansiyelinin satışlardaki etkisini... İntel bunu çok zaman önce gördü..
  • Bu haberin gerçekleşmesini en çok ben istiyorum herhalde, forumda oc şöyle zararlıdır böyle kötüdür diye dolanan amd fanlarını bu haber gerçekleşirse göreceğiz...
    Ne malzeme çıkar forumdan :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

amd eski günlerine dönücek gibi

sanmam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.