Şimdi Ara

»» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.646
Cevap
58
Favori
816.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende sürekli yanıyor. Motor çalışınca sönüyor. Bendeki airbag arızlaımı demek?? Yada Pasif mi? 2005 Admire CDRi 1.5
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Bende sürekli yanıyor. Motor çalışınca sönüyor. Bendeki airbag arızlaımı demek?? Yada Pasif mi? 2005 Admire CDRi 1.5

konu yanıp sönmesi yada sürekli yanması değil.
    Kitapçığa göre 6 sn süre ile yanması yada yanıp sönmesi motor çalıştırdıktan sonra durmadan devam ediyorsa sorun vardır diyor.Eğer sönüyorsa sorun yok yani.
  • O versiyon ile alakalı olabilir , bazı versiyonlarda yanıp sönüyordur kontak açılınca , bazılarında ise direk yanık kalıp süresi dolunca sönüyordur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi aranıza katılıyorum arkadaşlar.Araç 2004 model, 118.000kmde,1.5crdi,gri renk.Bakımı yeni yapılmış durumda.1.5 ay aradım,sonunda buldum.
    Ustalar bu motoru bayağı kötülediler ama bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
    Saygılarla.

• Deep Blue kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlısı olsun, ayrıca hayırlı bayramlar, eğer daha önce motorda sıkıntı çıkmadıysa orjinal halindeyse, devirli kullanırsanız bir sorun çıkmaz, bendeki 130bin de motorda yaptığım tek şey kızdırma bujisi değiştirmek birde motor takozunun biri kopmuştu onu değiştirmek ( kaza yok kendi kendine kopmuş)

• Turkay_34 kullanıcısına yanıt
    Oynanma falan yok hocam.Kullanan arkadaş 6 yıldır kullanıyormuş.Sadece bir kere yolda kalmış.Mazot filtresi mi,mazot pompası mı onun gibi bir şey arıza yapmış,değiştirmiş arkadaş.Ayrıca 430tl civarı bir hasar kaydı var,kapıyı sürtmüşler,başka bir sıkıntısı yok.Periyodik bakımları hariç masraf çıkarmamış.
    Şimdiye kadar 15 tane araç bakmışımdır,5 tanesini de ustalara gösterdim.Etraf patates kaynıyor.
    En beğendiğim ve en temizi buydu.
    Bir alalım hocam da daha sorularım olacak.
    Sizlere de hayırlı bayramlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Blue -- 26 Eylül 2015; 1:15:35 >
  • 2006 model 1.3 admire kullanıcısıyım 27 Temmuz'da aldım aracı o günden bu tarihe kadar 6000 km yol yaptım ve canavar gibi maşallah konforu ve tasarrufu da bir o kadar güzel. Kronik hastalığı olan ilk marş sorununu da çözdüm sayılır ama depoda benzin azken ya da çok uzun süre lpg de kullanıldığında gene zorlanıyor ilk marşta ama eskisi gibi değil az benzinle kullandığımda tekrar düzeliyor hiç bir zorlama yapmadan çalışıyor. Bu tecrübeyle bir karar aldım. Bir daha araç alacağımda LPG'li almayacağım. Arabayı mahvettiğine bizzat şahit oldum. Yakıttan tasarruf edeyim derken sanayiye harcatıyor. Saygılar..

• Merhabalar,aracı aldım.Sol taraftaki anten kopuk ama radyo iyi çekiyor.Bu parçayı daha önce alan montajını yapan var mı?
    Kolay bir şeyse internetten alıp kendim takabilirim diye düşünüyorum.

• Bounceee B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    öncelikle şunu söylemeliyim ki aracınız da lpg varsa lpg uyumlu laserline bujileri kullanırsanız bu söylemiş olduğunuz sıkıntıları yaşamazsınız.
    orjinal japon LPG serisi bujileri aracınızda kullandığınız da performans , yakıt tasarrufu ve uzun ömrü göreceksiniz..
    sizin aracınıza uygun olan buji ise LPG 1 kodlu buji oluphttp://bujimarket.com/1502-lpg.html adresinden ulaşabilirsiniz.
    iyi sürüşler..
     »» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü »» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü »» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü »» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü

Hayırlı olsun, orjinal anten çok pahalı bunun yerine piyasa universal satılan 50tl ile 70tl arasında antenler var ekiniz takım tutuyorsa siz bile değiştirebilirsiniz, ilk önce antenin olduğu bölgedeki plastik döşemeyi tutan 3 plastik segman söküldümü zaten anten görünüyor sonrada anteni tutan ayak var oda 10luk somun, kolay yani, ama eski anteni de atmayın demir ayağı yeni antene lazım olacaktır

Anteni sipariş ettim hocam bakalım takmayı becerebilecek miyim?
    Bir diğer sorum da kontağı açtığımda veya motoru durdurduktan sonra gelen ses.8-10 saniye civarı.Cam rezistansı herhalde bu?Nereden kapatabiliriz?
    Ayrıca sağolasın hocam,Allah daha iyilerini sana nasip etsin.

• Merhaba arkadaşlar,

Arabanın yaptığı toplam kilometreyi gösteren sayacın sol tarafında üçgen ve kare gibi semboller var. Bunların ne anlama geldiğini biliyorsanız paylaşabilir misiniz

• welly W kullanıcısına yanıt
    "ODO" gibi bir şey yazıyor hocam.Ben de merak ettim.

• Dün stabilize yolda gezi türü bişi yaptık 1 saat kadar paldır küldür toz toprak yolda giderken Airbag lambası yanmaya başladı.. Artık kontağı açıyorum Airbag lambası yanıyor bir süre sonra sönüp hemen tekrar yanıyor ve yanık kalmaya devam ediyor.. Arızanın Soket türü bişi olduğunu tahmin ediyorum ama tecrübelerinizi bir alayım. Kolay bişi ise kend,im yapmak isterim. Şimdi sanayide aribag değişecek abi deyip kösmeye çalışmasınlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Blue

"ODO" gibi bir şey yazıyor hocam.Ben de merak ettim.

aracın km sini gösteriyor. hyundailerde klasiktir genel km yi gösterir yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Dün stabilize yolda gezi türü bişi yaptık 1 saat kadar paldır küldür toz toprak yolda giderken Airbag lambası yanmaya başladı.. Artık kontağı açıyorum Airbag lambası yanıyor bir süre sonra sönüp hemen tekrar yanıyor ve yanık kalmaya devam ediyor.. Arızanın Soket türü bişi olduğunu tahmin ediyorum ama tecrübelerinizi bir alayım. Kolay bişi ise kend,im yapmak isterim. Şimdi sanayide aribag değişecek abi deyip kösmeye çalışmasınlar...

soketlerinde sorun var sanırım belki dreksiyondaki airbag sargısında da sorun olmuş olabilir belki inş. büyük birşey çıkmaz.
    Valla öyle bir sese hiç tanık olmadım ama şöyle söyleyeyim, eğer anten bozuksa motor çalışır belki kontağı açtığızda o esnada teyip açıksa anten motoru döner ve o sürede ses yapar, cam rezistansı ses yapmaz :) teşekkürler, cümlemize nasip olsun inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkay_34 -- 7 Ekim 2015; 22:10:18 >
    Siz nerdesiniz peki hocam? İstanbulmu? Civarı mı? İstanbulda ise hangi semt? :)

• Arkadaşlar merhaba. 2004 model 1.6 admire ler LC kasa olarak mı geçiyor? Yani Milenium kasa ile aynı şaşeyi mi kullanıyor?

Spor yay alıcam aracıma voglandt marka fakat sadece LC accent ibaresi var. Emin olamıyorum. sizlerden fikir almak istiyorum.
    Istanbul civarı sayılır,Tekirdağ'dayım hocam.:))
    Arka geri vites lambasının ampulü ve sağ ön sis farının ampulü patlakmış,yanmıyordu.30tl'ye ikisini de değiştirdim.Satmadan önce Mazda 626 kullanıyordum,ona göre fiyatları gayet makul.Sipariş ettiğim anten geldi,montajını yaptırdım.
    Ses de anten motorundanmış.Kia Cerato kullanan bir arkadaş da söyledi.İyice öğrenmiş olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Blue -- 8 Ekim 2015; 16:56:10 >
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.