Şimdi Ara

Inno3D 55nm G94b GPU'lu GeForce 9600GSO+ modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rakibi AMD-ATi'nin aksine 55nm üretim teknolojisine ilk defa geçtiğimiz Temmuz ayında GeForce 9800GTX+ modeliyle geçiş yapan Nvidia'nın yıl sonuna kadar güncel ürün gamının tamamını yeni üretim sürecine dahil edilerek maliyetleri aşağı çekmeyi planladığını daha önceki haberlerimzde dile getirmiştik. 55nm GT200 GPU'sunu ilk defa Quadro serisinde kullanmaya başlayan firma alt segmentlerde de 55nm GPU'larını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Yeni üretim teknolojisiyle hazırlanan 55nm G94 GPU'su da GeForce 9600GSO modellerinde yer edinmeye başladı.

Sadece Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan Inno3D firması, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G94 GPU'suna yer verdiği GeForce 9600GSO+ modelini duyurdu. 256-bit bellek veri yolu desteği ve 48x paralel işlem birimiyle gelen ekran kartı 512MB GDDR3 belleğe sahip. Destek veren anakartlarda çoklu ekran kartı kullanmak isteyenler için SLI uyumluluğunun da sahip olan kart Nvidia'nın referans tasarımından farklı olarak özel bir soğutucu ile donatılmış durumda. Inno3D'nin yeni modeli PCIe 2.0 ve DirectX 10'a ek olarak CUDA ve PhsyX desteği de sunuyor.

Qimonda tarafından hazırlanan 1.2ns'lik bellek yongaları ile donatılan kartın grafik işlemcisi 625MHz, paralel işlem birimleri 1650MHz ve bellekleri de 1800MHz'de görev yapıyor. 3 fazlı güç tasarımına sahip olan kartın üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışları bulunuyor. Önümüzdeki günlerde satışına başlanması beklenen kartın fiyatı hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

55nm G94b GPU'su

• gereksiz...
  • Üzerinde biraz calısılıp laptoplarda kullanılabilr.Giriş seviyesi için ideal bi kart.
  • bu haliyle hem 9600GT kırpığı,hem de 55nm...

ek güç girişi istemeseydi keşke...

performans olarak 4670 ile başabaş gider sanırım,o noktada fiyat önemli o halde ,80$ civarına satılması iyi olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

bu haliyle hem 9600GT kırpığı,hem de 55nm...

ek güç girişi istemeseydi keşke...

performans olarak 4670 ile başabaş gider sanırım,o noktada fiyat önemli o halde ,80$ civarına satılması iyi olabilir.

Bazı yerlerde 4670'in 9600GT'yi geçtiği düşünülürse 9600 GSO, 4670'den daha az performans sergileyecek bence
  • fena resimler çekilmemiş haaa kaliteli yani(Resimler ama Ekran kartını bilemem)
    haber için saol FX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapry -- 15 Kasım 2008; 14:49:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.