Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.415
Cevap
55
Favori
360.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selsu

merak ettigim bazi seyler var kisaca cevap verebilecek varsa sevinirim.

-navigasyonlarda Türkce dil secenegi varmi? yoksa sadece aldigimiz ülkenin dilimi oluyor?
    -alette Türkiye haritasi mevcut olurmu yoksa kendimizmi yüklememiz gerekir?

bunun haricinde tavsiye olunabilecek bir cihaz varsa arama isim oldukca kolaylasir,Almanyada yasiyorum,biraz fikir verebilirseniz(marka-model) cok sevinirim.

son olarak navide Medion nasil bir markadir? mesela Medion Gopal E4235 ???

Alıntıları Göster
    benim sorumu cvplayabilecek kimse yok heralde?
    Slm Gps.navigation; ve diğer arkadaşlar;
    Naviking cihaz içerisinde de route 66 navigasyon programı bulunmakta. bunun içerisine Google Earth harita yada noktalarını nasıl atabilirim? convert etmem gerekirse convert programım var yaklaşık 50 dosya şekline çevirebilirim. bunu SD kartın neresine kopyalamam gerekiyor? yada yazılımınımı değiştirmem lazım?
    yardımlarınızı bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: djalpha

NAVITECH - P250BC bu cihaza bir şekilde IGO 8 yüklenebilmekte mi cevaplarsanız çok sevinirim.

saygılar
    S.A
    ben N95 cihazıma Garmin yükledim ancak Dosya güvenlik nedeniyle çalıştırılamıyor diye bir uyarı cıkıyor ne yapmalıyım neden boyle bı uyarı alıyorum?
  • Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olurusunuz.
    bende HTC Touch Pro var. geçtiğimiz hafta kendi sitesinden rom update yaptım ve ondan sonra gps ile ilgili sorunlarım başladı.

IGO 8.3.2.91972 versiyonu kullanıyorum. Problemim şu, konum taraması yapıyor bittiğinde ekrandaki ok işretinin altında değilde yolun dışında bir yerde nokta ile gösteriyor beni. Kavşaklardan geçerken sanki yola girmşim gibi algılıyor ve sürekli ekran sokaklar dalıp çıkıyor ve eğer ana yola paralel bir yan yol var ise, anayolda değilde paralel giden yan yolda gidiyormuşum gibi gösteriyor.

Bu problemin kaynaşı nedir lütfen yardımcı olurmusunuz, harici bir gps cihaza bağladım, aynı problem onda da oldu. Telefonu formatladım yine düzelmedi.

Lütfen cevap yazarmısınız bu konu hakkında bilginiz varsa

mahir aysu
    mahiraysu@gmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: djalpha

NAVITECH - P250BC bu cihaza bir şekilde IGO 8 yüklenebilmekte mi cevaplarsanız çok sevinirim.

saygılar
    Arkadaşlar Cartel cihazımda i g o yazu-ılımını sd karta kurarak 2 ay kadar sorunsuz kullandım. Bir gün sürüş esnasında şu hatayı verdi;

'' Application GpsShell.exe has performed an illegal operation and will be shut down''

Ve arayüz çalışmayarak ikinci hata mesajı olarak şunu verdi:

''GpsShell.exe Not Exist!''

Bundan sonra cihazı kapatıp/açtım; resetledim; navigasyon programını sd karta yeniden yükledim ve sd kartı çıkarıp da denedim. Fakat her defasında aynı hatayı laracak Windows ekranında kaldı.Yani kendi arayüzüne geçemedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerbuga

navitech'in 10 gün içerisinde piyasada olacak yeni ürünleri sizce nasıl ? 3.5 “ ekranlı px 115 , 120 ve 125 modelleri arasında 15-20 liralık farklar var. bunlardan birini almak istiyorum. verilen özellikleri incelediğimde bu 3 ürün arasında küçük farklar gördüm. siz hangisini almamı söylersiniz ?

ortak olan özellikler

-500 mhz işemci
    -64 mb ram
    -2 gb dahili bellek
    -2009/6 başarsoft 3D harita yüklü. ( 2011 e kadar ücretsiz güncelleme)
    -atlas 4 işlemci
    -igo 8
    -müzik ve video oynatma, resim albümü, e-Book
    -windows ce 6
    -simulasyon desteği
    -hız uyarıları gösterme vs..

arlarında farklar ise tasarım ve pil gücüyle ilgili. bir de ışık sensörü.

pil
    px115 :1000 mAH
    px120:820 mAH
    px125 : 850 mAH

fiyatlar ise şöyle :

px115 :219 tl
    px120 :239 tl
    px125 :248 tl

4.3 “ ekranlı ürünlerinde ise bluetooth hands free, fm transmitter gibi artı özellikler mevcut.

evet arkadaşım, NAV-PXB210F cihazı aşağıda linki bulunan siteden 12 taksite aldım(toplam 346 TL), fiyat gayet makul, işlemcisi diğer cihazlarda olmayan 500 MHZ, dahili hafıza 2 GB (8 GB dı destekler), gayet seri işlem yapıyor, uyduya oturma odasında bulunduğum halde bağlanıyor, ulaşım bilgilerine anında ulaşıyor, menü kullanımı çok basit, hele Buluetooth mükemmel, eller serbest araç hoparlöründen sesi dinliyorsun, müzik keza, istersen resimlerini izlersin, arka kısmında ışık sensörü kendi kendine aydınlatmayı kontrol ediyor vb . birçok özellikleri ......sorunsuz bir navigasyon cihazı öneririm....haberiniz olsun.....ilgili link aşağıda....hoşçakalın....
    http://www.webdenal.com/store/navitech-nav-pxb210f-navigasyon-cihazi_fiyat.htm?idProduct=215891&idCategory=684&topnavCategory=36

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

quote:

Orijinalden alıntı: kerbuga

navitech'in 10 gün içerisinde piyasada olacak yeni ürünleri sizce nasıl ? 3.5 “ ekranlı px 115 , 120 ve 125 modelleri arasında 15-20 liralık farklar var. bunlardan birini almak istiyorum. verilen özellikleri incelediğimde bu 3 ürün arasında küçük farklar gördüm. siz hangisini almamı söylersiniz ?

ortak olan özellikler

-500 mhz işemci
    -64 mb ram
    -2 gb dahili bellek
    -2009/6 başarsoft 3D harita yüklü. ( 2011 e kadar ücretsiz güncelleme)
    -atlas 4 işlemci
    -igo 8
    -müzik ve video oynatma, resim albümü, e-Book
    -windows ce 6
    -simulasyon desteği
    -hız uyarıları gösterme vs..

arlarında farklar ise tasarım ve pil gücüyle ilgili. bir de ışık sensörü.

pil
    px115 :1000 mAH
    px120:820 mAH
    px125 : 850 mAH

fiyatlar ise şöyle :

px115 :219 tl
    px120 :239 tl
    px125 :248 tl

4.3 “ ekranlı ürünlerinde ise bluetooth hands free, fm transmitter gibi artı özellikler mevcut.

evet arkadaşım, NAV-PXB210F cihazı aşağıda linki bulunan siteden 12 taksite aldım(toplam 346 TL), fiyat gayet makul, işlemcisi diğer cihazlarda olmayan 500 MHZ, dahili hafıza 2 GB (8 GB dı destekler), gayet seri işlem yapıyor, uyduya oturma odasında bulunduğum halde bağlanıyor, ulaşım bilgilerine anında ulaşıyor, menü kullanımı çok basit, hele Buluetooth mükemmel, eller serbest araç hoparlöründen sesi dinliyorsun, müzik keza, istersen resimlerini izlersin, arka kısmında ışık sensörü kendi kendine aydınlatmayı kontrol ediyor vb . birçok özellikleri ......sorunsuz bir navigasyon cihazı öneririm....haberiniz olsun.....ilgili link aşağıda....hoşçakalın....
    http://www.webdenal.com/store/navitech-nav-pxb210f-navigasyon-cihazi_fiyat.htm?idProduct=215891&idCategory=684&topnavCategory=36

Alıntıları Göster
    merhaba,
    daha önceki samsung telefonumda route66 yazılımını kullanıyordum.orda çok kullandığım iki özelliği şimdiki gpsli telefonumda kullanamıyorum.acaba bu özellikler sadece route66 damı var?
    *ilk defa gittiğim bir yeri hemen gps ten hafızaya alıyordum bir daha yolum düşerse rahat bulayım diye,yani favorilere kaydedebiliyordum.
    *gps sinyalinin olmadığı bir yerde rota planlayabiliyordum,simülasyon yapabiliyordum.şimdiki telefonumdaki yüklü olan Garmin ve Sygic mobile sinyal olmadığından buna izin vermiyor.
    arkadaşlar bu özellikleri hangi Route66 dışında hangi yazılımda bulabilirim?
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cüneyttan

merhaba,
    daha önceki samsung telefonumda route66 yazılımını kullanıyordum.orda çok kullandığım iki özelliği şimdiki gpsli telefonumda kullanamıyorum.acaba bu özellikler sadece route66 damı var?
    *ilk defa gittiğim bir yeri hemen gps ten hafızaya alıyordum bir daha yolum düşerse rahat bulayım diye,yani favorilere kaydedebiliyordum.
    *gps sinyalinin olmadığı bir yerde rota planlayabiliyordum,simülasyon yapabiliyordum.şimdiki telefonumdaki yüklü olan Garmin ve Sygic mobile sinyal olmadığından buna izin vermiyor.
    arkadaşlar bu özellikleri hangi Route66 dışında hangi yazılımda bulabilirim?
    teşekkürler

Alıntıları Göster
    bahsettiğiniz özellikler iki programda da mevcuttur.
    iyi baktınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: navturkzede

bahsettiğiniz özellikler iki programda da mevcuttur.
    iyi baktınız mı?

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR 5800 XM TEL VAR BENDE. VE NAVİGASYON PROGRAMI YÜKLEMEK İSTİYORUM(FREE) GARMİNİ YÜKLEMEYE ÇALIŞTIM ANLATILDIĞI ŞEKİLDE FAKAT İŞE YARAMADI. BANA YARDIMCI OACAK Bİ ARKADAŞ LÜTFEN YAZSIN....
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha991

ARKADAŞLAR 5800 XM TEL VAR BENDE. VE NAVİGASYON PROGRAMI YÜKLEMEK İSTİYORUM(FREE) GARMİNİ YÜKLEMEYE ÇALIŞTIM ANLATILDIĞI ŞEKİLDE FAKAT İŞE YARAMADI. BANA YARDIMCI OACAK Bİ ARKADAŞ LÜTFEN YAZSIN....

Alıntıları Göster
    Garmin free değilwww.baytekin.com.tr den satın almayı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Garmin free değilwww.baytekin.com.tr den satın almayı deneyin

Alıntıları Göster
    arkadaslar forumda arastirdim, ama arkadaslar sormus cevap alamamis bende ayni seyi soracagim.
    amerikadayim, burdan aldigim bir gps (Garmin nüvi 285W/285WT 4.3-Inch dusunuyorum) Turkiyede calisir mi eger haritalari yuklersem?

• Bende bu gun hepsıburadadan 299 lıra 12 taksıte aldım ekranın 5" olmasını ıstemeseydım NAVITECH alırdım cunku aynı ozellıklerın yanısıra onun ıslemcısı 500mhz dı bızımkı sımdı 400mhz umarım cok yawas deıldır takılmadan ısımızı gorur pısman olmak ıstemıyorum...

Bide benım dıger sorum bu makınada win ce 5.0 yuklu bu ısletım sıstemını win ce 6.0 ile deiştirsek bı sorun olurmu yoksa win ce 6.0 500 mhz olan aletler ıcınmı cıktı
    bu ıkı ısletım sıstemı arasındakı farklar nelerdır ?
    Diger fırmalar ce 6.0 kullanıyorken prihana neden hala win ce 5.0 kulanıyor ıslemcısının daha yawas oldugundan dolayımı
    Yakın zamanda prihana da 500 Mhz ıslemcısı olan bı alet cıkarırmı dersınız bekleyeyımmı cunku aldıgım aletı bır hafta ıcınde ıade edebılıyorum

bu ıslerden anlayan bırılerınden cevap beklıyorum sımdıden cok tesekkur ederım

sımdı bana kktc harıtası lazım bu harıtayı nerden bulup ındırebılırım yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

basarsoft da yunanıstan harıtasıyla beraber satılıyo ama bana yanlız kktc harıtası lazım!!

cevaplarınızı beklıyorum cok tesekkur ederım

edit// sparisimi iptal ettim ve 5" olan 500mhz olan bı makına bulmaya calısıcam arastırmalarım sonucunda 500mhz ıslemcılı makınaların cok daha hızlı oldugunu ogrendım ve emınım bu hızlılık vıdeo ızlerken ve resım gecıslerınde kendını baya bı hıssettırecektır hem 500 mhz olanların dahılı hafızası da 512mb yerıne 2gb sanırım bır cesıt satıs polıtıkası dedıgım gıbı 5" olan bı modelı cıkınca hemen almayı planlıyorum cunku ıslemcı hızı gercekten onemlı gun gectıkce ıslenmesı gereken datalar buyuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punishare -- 5 Şubat 2010; 21:43:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: punishare

Bende bu gun hepsıburadadan 299 lıra 12 taksıte aldım ekranın 5" olmasını ıstemeseydım NAVITECH alırdım cunku aynı ozellıklerın yanısıra onun ıslemcısı 500mhz dı bızımkı sımdı 400mhz umarım cok yawas deıldır takılmadan ısımızı gorur pısman olmak ıstemıyorum...

Bide benım dıger sorum bu makınada win ce 5.0 yuklu bu ısletım sıstemını win ce 6.0 ile deiştirsek bı sorun olurmu yoksa win ce 6.0 500 mhz olan aletler ıcınmı cıktı
    bu ıkı ısletım sıstemı arasındakı farklar nelerdır ?
    Diger fırmalar ce 6.0 kullanıyorken prihana neden hala win ce 5.0 kulanıyor ıslemcısının daha yawas oldugundan dolayımı
    Yakın zamanda prihana da 500 Mhz ıslemcısı olan bı alet cıkarırmı dersınız bekleyeyımmı cunku aldıgım aletı bır hafta ıcınde ıade edebılıyorum

bu ıslerden anlayan bırılerınden cevap beklıyorum sımdıden cok tesekkur ederım

sımdı bana kktc harıtası lazım bu harıtayı nerden bulup ındırebılırım yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

basarsoft da yunanıstan harıtasıyla beraber satılıyo ama bana yanlız kktc harıtası lazım!!

cevaplarınızı beklıyorum cok tesekkur ederım

edit// sparisimi iptal ettim ve 5" olan 500mhz olan bı makına bulmaya calısıcam arastırmalarım sonucunda 500mhz ıslemcılı makınaların cok daha hızlı oldugunu ogrendım ve emınım bu hızlılık vıdeo ızlerken ve resım gecıslerınde kendını baya bı hıssettırecektır hem 500 mhz olanların dahılı hafızası da 512mb yerıne 2gb sanırım bır cesıt satıs polıtıkası dedıgım gıbı 5" olan bı modelı cıkınca hemen almayı planlıyorum cunku ıslemcı hızı gercekten onemlı gun gectıkce ıslenmesı gereken datalar buyuyor..
    merhabalar...

navking ROUTE66 mini 350 aldım, aracımda kullanmaya başladım. dün ankara içinde 2 ayrı rotada gittim, 2sini de denemek amaçlı çizmesini istedim.
    ama önce esenboğa havalimanından tunalı hilmi caddesine gitmek için beni ana protokol yolundan değilde sürekli sağ tarafa yönlendirmek istedi. (pursaklar, subayevleri, keçiören) yani ana yolları değil sürekli yan yolları, ve yolu uzatacak rotaları çizmeye çalıştı. daha sonra maltepeden eryamana rota çizmesini istedim onda da düm düz istanbul yolundan gitmek yerine sürekli önce kızılay, sonra yenimahalle daha sonrada batıkent tarafına yönlenmemi istedi.

her şey iyi hoş da bu rota çizmesini hiç beğenmedim ben bu ROUTE66'nın... Bununla ilgili ne gibi önlemler alabilirim? Nasıl bir iyileştirme yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafacelen

merhabalar...

navking ROUTE66 mini 350 aldım, aracımda kullanmaya başladım. dün ankara içinde 2 ayrı rotada gittim, 2sini de denemek amaçlı çizmesini istedim.
    ama önce esenboğa havalimanından tunalı hilmi caddesine gitmek için beni ana protokol yolundan değilde sürekli sağ tarafa yönlendirmek istedi. (pursaklar, subayevleri, keçiören) yani ana yolları değil sürekli yan yolları, ve yolu uzatacak rotaları çizmeye çalıştı. daha sonra maltepeden eryamana rota çizmesini istedim onda da düm düz istanbul yolundan gitmek yerine sürekli önce kızılay, sonra yenimahalle daha sonrada batıkent tarafına yönlenmemi istedi.

her şey iyi hoş da bu rota çizmesini hiç beğenmedim ben bu ROUTE66'nın... Bununla ilgili ne gibi önlemler alabilirim? Nasıl bir iyileştirme yapabilirim?

Alıntıları Göster
    mrb

Piranha pathfinder navigasyon'um var. cihazı açtığımda 6 simgeden oluşan menü geliyor ancak hangi simgeye tıklarsam onda kalıyor kilitleniyor.
    Eskiden power tuşuna bastığımda menü gelene kadar ekranın sağ üst köşesinde devamlı değişen küçük yazılar çıkıyordu. Artık çıkmıyor.
    Sorun ne olabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Musab

mrb

Piranha pathfinder navigasyon'um var. cihazı açtığımda 6 simgeden oluşan menü geliyor ancak hangi simgeye tıklarsam onda kalıyor kilitleniyor.
    Eskiden power tuşuna bastığımda menü gelene kadar ekranın sağ üst köşesinde devamlı değişen küçük yazılar çıkıyordu. Artık çıkmıyor.
    Sorun ne olabilir ?

Alıntıları Göster
    Arkadaslar 100 130 civarında navigasyon bulabilirmiyim 2. elde olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serom23

Arkadaslar 100 130 civarında navigasyon bulabilirmiyim 2. elde olabilir..

Alıntıları Göster
    Merhaba,ben Almanyada yasiyorum ve Türkiyeye bir navigasyon aleti göndermek istiyorum,bir süredir arastiriyorum,cesitli modelleri inceledim ancak hala karar veremedim,cok pahali bir sey aramiyorum.

Bluetooth,mp3.multimedya gibi özellikleride olan,radar tespiti yapabilen,Almanyadan alacagim icin Türkiye haritasini en iyi sekilde yükleyebilecegim,hiz göstergesi,mümkünse sesli uyari,vs gibi özellikleri iyi olan cok pahali olmayan bir navigasyon varmidir? Alman mali olan Medion navigasyonlarini inceledim,cogu özellik var,ancak Türkiye icin nasil bir haritasi var bilemiyorum,bana acil olarak bir kac navigasyon marka-model önerebilirseniz sevinirim,birde Türkiyede fiyt karsilastirmasi bakimindan cok cesit navigasyonu olan bir site varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: spideyss

benim sorumu cvplayabilecek kimse yok heralde?
    Slm Gps.navigation; ve diğer arkadaşlar;
    Naviking cihaz içerisinde de route 66 navigasyon programı bulunmakta. bunun içerisine Google Earth harita yada noktalarını nasıl atabilirim? convert etmem gerekirse convert programım var yaklaşık 50 dosya şekline çevirebilirim. bunu SD kartın neresine kopyalamam gerekiyor? yada yazılımınımı değiştirmem lazım?
    yardımlarınızı bekliyorum...

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_37781550/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: P3km3z

Medion turkiye haritasini medion un web sitesinden alip ekleyebilirsiniz...
    Garmin i de turkiye de satin alip ekleyebilirsiniz..

IGO'lu urunleri de internetten naviextras.com a girerek Turkiye haritasi satin alabilirsiniz...

kolay gelsin.

alim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

quote:

Orijinalden alıntı: P3km3z

Medion turkiye haritasini medion un web sitesinden alip ekleyebilirsiniz...
    Garmin i de turkiye de satin alip ekleyebilirsiniz..

IGO'lu urunleri de internetten naviextras.com a girerek Turkiye haritasi satin alabilirsiniz...

kolay gelsin.

alim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar...
    İstanbul ve Ankara'da kullanmak üzere, beni aradığım adrese rahatlıkla götürücek, harita güncellemede falan sorun yaratmıyacak, fiyatı cep yakmayan, ileri zamanlarda da sorunsuz bir cihaz tavsiyesi bekliyorum sizlerden.
    Herkese şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 14 Şubat 2010; 9:28:18 >

• quote:

-navigasyonlarda Türkce dil secenegi varmi? yoksa sadece aldigimiz ülkenin dilimi oluyor?

bunun haricinde tavsiye olunabilecek bir cihaz varsa arama isim oldukca kolaylasir,Almanyada yasiyorum,biraz fikir verebilirseniz(marka-model) cok sevinirim.

Alıntıları Göster
    navigasyon hiç kullanmadığım için soruyorum,navigasyonlu cep telefonları işimizi görür mü,yoksa navigasyon cihazları daha mı iyi.ikisine ayrı para vermek ve ikisini de taşımak külfet gibi.Yani 400-500 liraya navigasyonlu telefonlar var ve yine o civarlarda navigasyon cihazları var(ortalama)

• quote:

Alıntıları Göster
    600'lük bir helikopteri uçurmak 2-3 milyar, GPS sanırım bana modelciligi bıraktıracak

Pal-Rotor-Lipo-boom vs. terimlerinden sonra Gps'inkiler dogal olarak yabancı geliyor(:

-dbm nedir? hassasiyet kısmında -158,-165 vs. şeklinde belirtiliyor aletlerde..

update rate nedir? yine 1hz,5hz vs. şeklinde belirtiliyor o da.

mtk II çiplerinde 66 kanal yazıyor, sırf 3 chipli cihazlara tercih sebebi midir? kabaca karşışaltırabilen olursa makbule geçer.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.