Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.415
Cevap
55
Favori
360.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jameson Js-944 yazılım güncellemesini nasıl yapabilirim
  • yurt dışından gelen cihazlarda sorun olabiliyo maalesef..
  • Arkadaşlar clarion nx502e oto multimedya navigation kartını kaybettim. Clarion'un sitesi Naviextras com'a yönlendiriyor ve toolbox kurun diyor. Kurdum ama harita dosyasını satın almak istediğimde toolbox'a yönlendiriyor..Ne yapmam gerekiyor ? Navigasyonu tekrar nasıl çalıştırırım? Arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa sevinirim teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uludagnet -- 14 Mayıs 2015; 22:57:16 >
  • uludagnet kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

PM yoluyla da sormuşsunuz. Aynı cevabı burada da yazayım.

quote:

Selamlar;
    SD kart olmadan cihazınızı tanıtamazsınız Naviextras Toolbox'a. Bir şekilde bulma veya Türkiye Yetkili satıcısıyla iletişime geçme yolunu deneyin.
    Kartı bulduğunuzda veya edindiğinizde içindeki Lisans klasörünü sorgulayacaktır sistem; bu bağlamda önemlidir.
    Saygılar.
  • arkadaşlar aracımda Cylone marka double ekran da bulunan navigasyonum İGO 2012 bir süredir konumumu İst. Fatihte gösteriyo. Antende hata vardır diye bir elektrikçiye söktürüp kontrol ettirdim hiç bişey olmadıgını söylediler. formu okuyarak açık alanda uydulara baglanmasını bekledim en fazla 3 uyduyu buluyo onlarda hemen kayboluyo sonuç olarak ben bursadayım ama navigasyon ist. fatihte bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdksrmli

arkadaşlar aracımda Cylone marka double ekran da bulunan navigasyonum İGO 2012 bir süredir konumumu İst. Fatihte gösteriyo. Antende hata vardır diye bir elektrikçiye söktürüp kontrol ettirdim hiç bişey olmadıgını söylediler. formu okuyarak açık alanda uydulara baglanmasını bekledim en fazla 3 uyduyu buluyo onlarda hemen kayboluyo sonuç olarak ben bursadayım ama navigasyon ist. fatihte bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı lütfen.

cihaz uydu bağlantısı yapmıyor.Anten sağlamsa ve gökyüzünü gören bir yerde ise şimdi cihaza bakarak bir kaç işlem yapmanızı isteyeceğim düzelmesi lazım
  • Cihazı açıp igo 8 varsa bu işlemleri yapın.Primo yüklüyse sys.txt bakmak lazım

Cihazı igo8 olduğunu varsayarsak

Önce ayarlar

Gps

Bu ekrandaki işareti kaldırıp sağ alttan gps bul tıklıyoruz

Sonrasında gps alıcısı bulunana kadar bekleyelim

Unutmayın cihazın anteni camda gökyüzünü gören bir yer de olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 29 Mayıs 2015; 14:17:30 >

• Dediklerinizi yaptım bi değişen olmadı foto da çektim ama atamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İgo 8 bu arada navi

• quote:

Dediklerinizi yaptım bi değişen olmadı foto da çektim ama atamıyorum

hocam uydu bağlantısı yapmıyorsa önce anten tertibatına bakmak lazım anten arızalı olabilir.
  • Acaba gps konumu kaldırılmış olabilir mi diyeceğim ama yazılımdan çıkış yapıp tekrar girdimi konumu yine bulur.
    Harita ekranında mavi bayrak var mı?
    Hocam cihaz için de sys.txt diye bir dosya vardır onun içindekileri buraya yazabilirmisiniz?Sorun muhtemelen anten sorunu ama sys de bir kod felan varmı bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 29 Mayıs 2015; 14:48:36 >
  • Baktırdım bi sıntı olmadığını söylediler. Ayrıca GPS etkin kısmında işareti kaldırınca otomatik bul kısmı kapanıyo

• Cihaz yazılımında sys.txt dosya vardır onun içindekileri buraya eklerseniz bir bakalım.
  • quote:

Baktırdım bi sıntı olmadığını söylediler. Ayrıca GPS etkin kısmında işareti kaldırınca otomatik bul kısmı kapanıyo

Aslında tam tersi olmalı."Gps etkin " kısmı işaretliyken otomatik bul deaktif olmalı işareti kaldırınca aktif olmalı
  • foto atamıyorum aslında foto atabilsem tam olarak derdimi anlatabilecem ama
  • quote:

en fazla 3 uyduyu buluyo onlarda hemen kayboluyo

Hocam ilk mesajınız da söyle bir ibare var bunu atlamışım kusura bakmayın.Şayet 3 uydu buluyor ve kayboluyorsa sizin sıkıntınız donanımsal.Elektrikçi neyle kontrol etti acaba anteni?Yazılımsal bir sorun yok
  • sys.txt diye bi klasör yok sadece sys diye 1 kb lık metin belgesi var
  • quote:

foto atamıyorum aslında foto atabilsem tam olarak derdimi anlatabilecem ama

resimleri bu siteye yükleyip link verin hocam

http://hizliresim.com/
  • quote:

sys.txt diye bi klasör yok sadece sys diye 1 kb lık metin belgesi var

Hocam ilk mesajınız da söyle bir ibare var"en fazla 3 uyduyu buluyo onlarda hemen kayboluyo"
    bunu atlamışım kusura bakmayın.Şayet 3 uydu buluyor ve kayboluyorsa sizin sıkıntınız donanımsal.Elektrikçi neyle kontrol etti acaba anteni?Yazılımsal bir sorun yok .
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.