Şimdi Ara

Psikolojik sorunlarım....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar artık çok bunaldım. Çoğu şeyi içime atıyorum. Zaten annemin yaptığı bu son hareketi iyice moralimi bozdu.

Şu an sanki çöküş içindeyim. Kafam çok karışık. Dershanem var yarın fakat dershaneyi düşünemiyorum.

Annemede söylemek istemiyorum. Çünkü söyledikce iyice alaycı şekilde yaklaşıyor.

Bazı olaylar otobüste falan hep aklıma geliyor.Sinirden koltukları yumrukluyorum. Millet bana bakıyor. Deli mi diye?

Bu olayı en samimi arkadaşıma bile anlatmadım daha.

Valla bıktım artık ya.. Ne yapmamı önerirsiniz?

Yaş sorarsanız 19 yaşındayım.

• Bir psikiyatriye görün istiyorsan.Ve sorunun ne yazarsan daha iyi olur.Ben anlayamadım sahsen.Sinirden koltukları yumrukluyorsun ama neden..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sezyumx

Bir psikiyatriye görün istiyorsan.Ve sorunun ne yazarsan daha iyi olur.Ben anlayamadım sahsen.Sinirden koltukları yumrukluyorsun ama neden..

katılıyorum..derdini soyle varsa dermanı yazalım..
  • arkadaşım uzman bir psikiyatrist ya da psikolog desteği alsan çok iyi olur, bu yıllarda olur böyle şeyler ama seninki birazcık dozunu aşmış gibi. bir de ebeveynler için çocuklarının büyüdüğünü kabullenmek çok zor oluyor ve bazen böyle sancılı geçebiliyor...
    sen en iyisi bir psikiyatriste başvur...
  • Kendine önemli bir uğraş var. Enerjini bunun üzerine yoğunlaştır. Konsantre ol. Kendini ver. En azından hafifler.
  • hobiler bu durumlarda iyi oluyo doktora git bi de gerçi ilaç versede çözüm ilaçda deil sende sen kendi kendinin ilacı olmalısın bence
  • Oyalanacak birşeyler lazım. Bende de benzer bir sorun var birşeylerle meşgulken daha az kafamı kurcalıyor. Sosyal aktivitefalan birşeyler bul kısaca biraz rahatlarsın diye düşünüyorum. Psikiyatra da git antidepresan falan birşeyler versin, ben alıyorum 2 aydır falan daha iyi gibiyim.
  • oyalanacak birşeyler bul arkadaşlarınla paylaş ya
  • sn dr
    7 ay önce kollesterol yüksekliğine bağlı olarak kalp krizi geçirmiştim Ancak 2 - 3 aylık zamandan beri toplam kollesterol 200 ün altına indiğinden kollesterol ilacı kullanmıyorum.Başkaca bir sağlık problemim yoktur.Kolesterolü devamlı olarak kilo almadan aynı seviyede tutulabilmesi için neler önerirsiniz.
    Son yapılan tahlil sonuçları
    gl 75
    kreatinin 21
    sgpt 93
    sgot 45
    total kolesterol 191
    hdl 42
    trigliserit 168
    vldl 33,6
    ldl 115,4
  • quote:

Orjinalden alıntı: seyis61

sn dr
    7 ay önce kollesterol yüksekliğine bağlı olarak kalp krizi geçirmiştim Ancak 2 - 3 aylık zamandan beri toplam kollesterol 200 ün altına indiğinden kollesterol ilacı kullanmıyorum.Başkaca bir sağlık problemim yoktur.Kolesterolü devamlı olarak kilo almadan aynı seviyede tutulabilmesi için neler önerirsiniz.
    Son yapılan tahlil sonuçları
    gl 75
    kreatinin 21
    sgpt 93
    sgot 45
    total kolesterol 191
    hdl 42
    trigliserit 168
    vldl 33,6
    ldl 115,4

bir kere uzman bir kardiyolog hekiminiz olacak, sonra o size gerekli tavsiyeleri yapacak, kalp krizi geçirmiş birisi için doktor da olsa buradan sizin bilgileriniz ve özgeçmişiniz olmadan bir tavsiye vermek yanlış olur...
    ancak genel olarak uygun düzeyde spor dengede tutmak için faydalıdır (mesela sizin için yürüyüş gibi)
    ancak tekrar söylüyorum her ne yapacaksanız önce kardiyolog hekiminize ya da sizi kim takip ediyorsa ona başvurunuz...
    ayrıca eğer kreatinin değerinizi doğru yazdıysanız (serum kreatinin değeri ise), böbreklerinizle ilgili bilinen bir hastalığınız yoksa, vakit kaybetmeden bir hekime görününüz çünkü çok yüksek ama yanlış yazdınız herhalde...

edit: ilaçlarınızı kendi kafanıza göre değerlerinizi yorumlayarak bırakmayınız, mutlaka hekiminize başvurunuz... sağlığınızla kumar oynamayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroil -- 17 Aralık 2008; 1:42:05 >

• ' Oyalanacak birşeyler lazım. ' İşte olay burada. Senin gibi sıkıntı çekenlerin çoğunun kafasında da oyalanacak birşeyler lazım isteği çıkıyor. Ne yazık ki çoğu uyuşturucu,sigara,alkol gibi şeylere başvuruyor..
  • uğraşcak şey bulmakla olcağını sanmıoyorum banada oluyordu böle bunalımlar herşey bana oluyor herşey bana geliyor gibisinden ama insan düşündükçe anlıyor sahip olduklarının kıymetini bazı insanlar ölüyor bazıları akrabalarının öldüğünü görüp sefalet içinde yaşıyor öss gibi hayatın anlamı sandığımız şeylerin ne kadar önemsiz olduğunu görüyoruz aslında yaptığımız sadece şımarıklık.
  • hepimiz aynı durumdayız
  • günler yıllar geçince şu an için kahrolduğumuz şeyler,yaşamdan bile soğutan olayların aslında çokta önemli olmadığı anlaşılıyor.bi düşünün zayıf aldığınız not,arkadaşınızla yaptığınız kavgalar o günler için ne kadar acıydı.ama zaman geçince o kadarda abartılmaması gerektiğini kendimiz söyleriz.kendi sevdiği hobiyle uğraşanlar daha rahat oluyor.bir kanarya,akvaryum bile insanı sorunlardan uzaklaştırır.yani çoğu şey üzülmeye değmez.
  • arkadaşım hiç ihmal etmeden hemen doktora git ilerlemeden bu işi bitir. unutmayalım hertürlü hastalığın asıl şifası asla içe kapanmamak bol bol gülmek konuşmak ve hayatı dolu dolu yaşamak
  • doktora görünmende fayda var.
  • arkadaş 1,5 aydır görünmüyor.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_28581984/mpage_1/key_//tm.htm#28630470 benimde aynısorunum var deliricem artık ben hayatmı yaşıyorum cezamı noolluurr yardım edinnnnnn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.