Şimdi Ara

Nvidia'nın 55nm GeForce GTX 290 modeli görüntülendi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılın kalan kısmında çift grafik işlemcili Radeon HD 4850 X2 modeli haricinde herhangi bir yeni modle duyurmayacağı ifade edilen AMD-ATi'nin aksine Nvidia'nın Kasım sonu veya Aralık başında 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı, yüksek performans segmentine yönelik yeni modellerini duyurması bekleniyor.

Her ne kadar firma cephesinden henüz resmi açıklama yapılmış olmasa da GT200b ve GT206 olarak tanımlanan ve mevcut GT200 yongasının 55nm üretim sürecine dahil edilmiş varyasyonu olacak yeni grafik işlem biriminin güç vermesi beklenen GeForce GTX 270 ve 290'ın yıl bitmeden pazara giriş yapması bekleniyor.

Yeni üretim teknolojisi sayesinde fabrikasyon sürecinde maliyetlerin daha düşük, verimliliğin ise daha yüksek olacağı yeni GTX 270 ve 290'ın GeForce GTX 200 serisinin mevcut çözümlerine göre güç tüketimi, ısı ve saat hızı gibi konularda daha iddialı olması bekleniyor. Çin merkezli PC Inlife sitesinde yayınlanan yeni bir resmin GeForce GTX 290'a ait olduğu iddia ediliyor.

Yayınlanan resimde G200-302-A2 kodlu GPU görünüyor ki bunun 55nm GT200b olduğu söyleniyor. Belirttiğimiz gibi henüz Nvidia resmi bir açıklama yapmadı ama yıl bitmeden güncel ürün gamını 55nm üretim sürecine dahil etmeyi hedfleyen firma, GeForce GTX 200 serisini de bu adım ile daha rekabetçi ve iddialı bir konuma taşımayı hedefliyor.

• gelsin gelsinde
    fiyatlar dussun
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeFurkan

gelsin gelsinde
    fiyatlar dussun

istediğimiz herşey olsa
    ohooo
  • nvidia geçtiğimiz yıl bu vakitlerde 8800 gt ile orta segmentte iyi bir başarım/satış grafiği yakalamıştı. acaba 55 nm'nin nvdia'nın GTX 200'lü serilerine fiyat anlamında katkısı ne olacak?
    işin aslı 300 dolar altı üst seviye kartlar bekliyorum nvidia'dan...
  • quote:

gelsin gelsinde
    fiyatlar dussun

Sende her yeni ekran kartı haberine aynı yorumu yazıyorsun. Bir türlü fiyatlardan tatmin olamadın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hökela

quote:

gelsin gelsinde
    fiyatlar dussun

Sende her yeni ekran kartı haberine aynı yorumu yazıyorsun. Bir türlü fiyatlardan tatmin olamadın

Ama haksızmı
  • piyasa durulsun diye bekledik bekledik 770 ytl iken 4870 x2 almadık halimize bak x550 kullanıyoruz yeni bişeyler çıksada bişey alınmaz yakında hiç satamıyacaklar
  • aman çıksın yoksa gt260 ve 4870 in fiyatı nasıl düşecek.

psu zayıftı benim sırf 260 için yükselttim.sırada gt260 ve q6600 var
  • eğer nvidia yılbaşı tatilinde bu kartları iyi fiyatttan piyasaya sürerse yurtdışında satışlarını patlatır ki tahminim planları bu
  • 55nm değilde 40nm olanları çıktığında tam f/p kartı olurlar
  • çıkarta çıkarta bitiremediler yahu... :D
    bundan sonra oyun oynamıyacam... :D
  • ekran kartı cesıtdi zaten bol bunun pıyasa 5 dolardan fazla etkı edecegını sanmam..
  • gt300lerı beklıyorum artık gt200 devrı kapandı
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

gt300lerı beklıyorum artık gt200 devrı kapandı

+1001
  • gts ile hangi oyunu acsam 50*60 fps full detail
    kart alasım hiç gelmiyor g92 gts 512
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

gts ile hangi oyunu acsam 50*60 fps full detail

Aklın yolu bir...

Bence 8800GTS, 9800GTX, 9800GTX+, HD4830, HD4850 gibi kartlarsan sonrası tamamen fantazi..
    Hatta bir arkadaş X1900XT testleri yayimladı. Crysis haricinden full oynatamadığı oyun yok. Topu topu 80 YTL...
  • bide isin en kötü tarafı dx9 dan dx10 geciste hadi upgrade yapalım dedirtecek biseyde yok ayrıca yer yer bütün kartlar crysiste kasılabiliyor sonucta
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

quote:

Aklın yolu bir...

Bence 8800GTS, 9800GTX, 9800GTX+, HD4830, HD4850 gibi kartlarsan sonrası tamamen fantazi..
    Hatta bir arkadaş X1900XT testleri yayimladı. Crysis haricinden full oynatamadığı oyun yok. Topu topu 80 YTL...

Haklısın, yeter yediğim kazık 4850 yle uzun bir süre gidicem artık.
  • quote:

bide isin en kötü tarafı dx9 dan dx10 geciste hadi upgrade yapalım dedirtecek biseyde yok ayrıca yer yer bütün kartlar crysiste kasılabiliyor sonucta

Crysis haricinde de 50 - 60 kare alamayacağınız oyunlar var, bunu gayet iyi biliyorsunuz.

Diğerleri kasılır veya kasılmaz, ama G92 GTS'den daha iyi olur, kasılırsa daha az kasılır. O kartın kasılmadığı yerde G92 GTS kasılabilir. Parası olan alabilir yani, fantezi falan değil.

Size yetiyor olması, daha iyi kartların gereksizliği anlamına gelmiyor (X1900 XT mevzusu zaten apayrı bir hikâye olmuş).

Bakış açısını bu kadar daraltmayın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Kasım 2008; 17:05:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

quote:

Aklın yolu bir...

+1
    birkaç ayda bir kart değiştiren adamları anlayamıyorum. 9800 gtx ya da hd4850'ye bile gerek yok bence. 2007 ekimde çıkan 8800gt'nin bile oynatamadığı oyun yok. (piyasaya çıktığında satış fiyatı yaklaşık 250 dolar civarı idi, şu an ise 140 -150 dolar sanırım.)
    ayrıca, her oyunu illa full ayarlarda mı oynamak zorundayız? bir iki ayar medium'da olsa, ya da anisotropic filtering kapalı olsa bir tarafımız mı eksilir? bunları da düşünmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucifer_Sam -- 10 Kasım 2008; 20:29:40 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.