Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y530 Kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.342
Cevap
10
Favori
191.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Lenovo IdeaPad Y530 Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4Wgs5h4s -- 24 Kasım 2014; 16:04:30 >

• En büyük sorun HDD değişimi sonrası gereken "recovery CD" 'lerin müşterilere verilmemesidir... Bu ciddi sorunun Lenovo Türkiye tarafından halledilip, tüm müşterilere bu CD'lerin verilmesi için mücadele etmeliyiz...
  • bugüne bugün ben de y530 kullanıcısıyım selamlar...
  • "karablacksea", resim için teşekkürler. Benim netten bulduğum resimlerin hemen hepsi "Y510" modeline ait idi, o yüzden buraya koymak istemedim. Başka resimler de eklersen, bu model ile ilgilenen kişiler açısından yararlı olur, seviniriz...
  • arkadaşlar laptopunuza aldıgınızdan beri yüklediğiniz programları yazar mısnız? ve herhangi bir driveruptade etme greksinimi duydunuz mu? ben pes2009 u yüklerken directx yüklemek gerekti ve oyun hiç problemsiz oynuyorum en yüksek kalitede ;)
    arkadaşlar lütfen paylaşım yapalım.. ne kadar paylaşım o kadar performans...
  • Arkadaşlar bende bu lenovodan almak istiyorum ürün kodunu veriyorum. 59-015500 y530 modeli.Bu p8400 nasıl bir işlemcidir?işe yarar mı yoksa ben deLL'den şaşmayayım mı?Kasma falan yapıyormu forumları okduum ama ben elektronik konusunda biraz kıl bir insanımda para verdiğimde hiçbir sorun cıkmasın istiyorum sanırım herkez öyle olmasını istiyodur.Karşılaştığınız sorunlar varmı?Bana bu konuda biraz bilgi verirmisiniz?

bu arada iki pc örneği veriyorum sizce hangisini almalıyım?Fazla mobil özellik ilerde bir sorun teşkil edermi bozulduğunda serviste falan illallah dermiyim yani bıktırır mı?Laptopta fazla mobil özelliğe bakmamak mı gerekiyor yoksa düz bir laptop mu alalım ne diyorsunuz?

Lenovo

CPU Ailesi
    CPU Teknolojisi
    CPU Numarası
    CPU Hızı
    CPU Bus Hızı
    CPU Ön Bellek
    RAM Kapasitesi
    RAM Tipi
    RAM Bus Hızı
    HD Kapasite
    HD Dönüş Hızı
    VGA RAM
    VGA Chipset Markası
    VGA Chipset Modeli
    Ekran Boyu(inch)
    Monitör Tipi
    Maksimum Çözünürlük
    Optik Sürücü
    Mobil Özellikler
    Mobil Özellikler
    Mobil Özellikler
    Mobil Özellikler
    İşletim Sistemi
    Ağırlık (Kg)

Intel® Centrino®2 Islemci
    Intel® Core™ 2 Duo
    P8400
    2,26 GHz
    1066 Mhz
    3MB
    3 GB
    DDR2
    667 Mhz
    250 Gb
    5400 Rpm
    512 Mb
    NVIDIA
    Geforce 9500 G
    15.4 "
    WXGA VibrantView Frameless Screen Design
    1280*800
    DVDRW Dual Layer
    BlueTooth
    Kamera
    Kart Okuyucu
    Yüz Tanıma
    Win Vista Premium Tr
    2,96kg

DELL

CPU Teknolojisi
    CPU Ailesi
    CPU Numarası
    CPU Hızı
    CPU Bus Hızı
    CPU Ön Bellek
    RAM Kapasitesi
    RAM Tipi
    HD Kapasite
    VGA RAM
    VGA Chipset Markası
    VGA Chipset Modeli
    Ekran Boyu(inch)
    Monitör Tipi
    Maksimum Çözünürlük
    Optik Sürücü
    Mobil Özellikler
    Mobil Özellikler
    Mobil Özellikler
    Mobil Özellikler
    İşletim Sistemi
    Ağırlık (Kg)

Intel® Core™ 2 Duo
    Intel® Centrino® Islemci
    T8100
    2.1 GHz
    800 MHz
    3MB
    3 GB
    DDR2
    250 Gb
    256 Mb
    ATI
    HD 3450
    15.4 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800
    DVD±RW Double Layer
    BlueTooth
    Kamera
    Wireless
    Kart Okuyucu
    Win Vista Premium Tr
    2.7 KG

sizce hangisini alayım??? Cevapları özelime yazarsanız çok mutlu olurum.

• Merhaba arkadaşlar ben de Lenovo Y530 (ideapad) dizüstü bilgisayar alarak sizlerin arasına katıldım. Hemen hemen aynı performansa ve fiyata sahip Casper markası ile arasında kaldım ve sonunda kararımı verdim.
    Görünüm olarak sade bir bilgisayardan yana olduğum için ilk başta turuncu düğmeler ve dokunmatik ses tuşlarının renkleri hoşuma gitmemişti; sonradan sempatik gelmeye başladı. Ayrıca siyah kasayı açtığında karşına çıkan metalik kısımlarda bütünlüğü bozuyor. Bunun yanında çelik kasa dayanıklılığı gün gibi ortada. Güç kullanarak bastırdığınızda bile içeri doğru kanırtmyor hiçbir şekilde. Ancak yiğidi öldür hakkını ver misali kapağı kapatınca istiridye şeklindeki arka bağlantı kısmı gerçekten çok karizmatik duruyor.
    Çok fazla bilgisayar donanımı ve programlaması hakkında bilgi sahibi olmadığım için birkaç sorum olacak .
    1.Ekranın kararmasını bir türlü önleyemedim. Dizi izlerken her iki dakikada bir mousu oynatmak çok sinir bozucu bir durum. Denetim masası-Güç ayararından şarjda ve şarja değilken 10 ar dakika sonra uyku moduna geçsin ayarlarını yaptım ancak halen daha mouse u oynatmadığımda 2 dk. Sonra kararıyor. Ayarlarını nereden yaparım?
    2.Windows vistanın özelliklerinden olan journal (günlük) programını bir türlü çözemedim. Klavyeden yazmak istiyorum ama inatla noktalı el yazısı modundan ayarı değiştiremedim. Belki de sadece peden yazılıyordur bunu da bilmiyorum ama eğer klavyeden yazılıyorsa ayarı nasıl yapacağım?
    3. Bilgisayarın en sevdiğim özelliklerinden birisi de ekranı. Diğer dizüstlerinde olmayan bir özelliğinin olduğunu ölü piksel yaratmayacağını satın alırken elemanlar üstüne basarak söylediler. Acaba ne kadar doğru? doğru olmasa bile oldukça sağlam görünüyor.
    4.Yüz tanıma fonksiyonuna ne derece güvenebilirim? Yani bana benzayen biris örneğin kardeşim karşısına geçse veya birisi resmimi getirip kameranın önüne tutsa yine kilitli kalır mı yoksa açılır mı?
    5.Bilgisayarı alırken içinden cd çıkmadı. Bazı akadaşlar sağolsun buradan ücretsiz cd yollandığına dair bilgilendirme yapmışlar. Ancak ben type ve seri numarasını bulamadım. Bilgisayarın neresinde yazıyor?
    6. Son sorumda vistanın office word belgesini kullanmakta oldukça zorlanıyorum ve türkçe yazım hatalarının altını kırmızı ile belirten uygulamasını nasıl aktif hale getirebilirim?
    Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: karablacksea

Merhaba arkadaşlar ben de Lenovo Y530 (ideapad) dizüstü bilgisayar alarak sizlerin arasına katıldım. Hemen hemen aynı performansa ve fiyata sahip Casper markası ile arasında kaldım ve sonunda kararımı verdim.
    Görünüm olarak sade bir bilgisayardan yana olduğum için ilk başta turuncu düğmeler ve dokunmatik ses tuşlarının renkleri hoşuma gitmemişti; sonradan sempatik gelmeye başladı. Ayrıca siyah kasayı açtığında karşına çıkan metalik kısımlarda bütünlüğü bozuyor. Bunun yanında çelik kasa dayanıklılığı gün gibi ortada. Güç kullanarak bastırdığınızda bile içeri doğru kanırtmyor hiçbir şekilde. Ancak yiğidi öldür hakkını ver misali kapağı kapatınca istiridye şeklindeki arka bağlantı kısmı gerçekten çok karizmatik duruyor.
    Çok fazla bilgisayar donanımı ve programlaması hakkında bilgi sahibi olmadığım için birkaç sorum olacak .
    1.Ekranın kararmasını bir türlü önleyemedim. Dizi izlerken her iki dakikada bir mousu oynatmak çok sinir bozucu bir durum. Denetim masası-Güç ayararından şarjda ve şarja değilken 10 ar dakika sonra uyku moduna geçsin ayarlarını yaptım ancak halen daha mouse u oynatmadığımda 2 dk. Sonra kararıyor. Ayarlarını nereden yaparım?
    2.Windows vistanın özelliklerinden olan journal (günlük) programını bir türlü çözemedim. Klavyeden yazmak istiyorum ama inatla noktalı el yazısı modundan ayarı değiştiremedim. Belki de sadece peden yazılıyordur bunu da bilmiyorum ama eğer klavyeden yazılıyorsa ayarı nasıl yapacağım?
    3. Bilgisayarın en sevdiğim özelliklerinden birisi de ekranı. Diğer dizüstlerinde olmayan bir özelliğinin olduğunu ölü piksel yaratmayacağını satın alırken elemanlar üstüne basarak söylediler. Acaba ne kadar doğru? doğru olmasa bile oldukça sağlam görünüyor.
    4.Yüz tanıma fonksiyonuna ne derece güvenebilirim? Yani bana benzayen biris örneğin kardeşim karşısına geçse veya birisi resmimi getirip kameranın önüne tutsa yine kilitli kalır mı yoksa açılır mı?
    5.Bilgisayarı alırken içinden cd çıkmadı. Bazı akadaşlar sağolsun buradan ücretsiz cd yollandığına dair bilgilendirme yapmışlar. Ancak ben type ve seri numarasını bulamadım. Bilgisayarın neresinde yazıyor?
    6. Son sorumda vistanın office word belgesini kullanmakta oldukça zorlanıyorum ve türkçe yazım hatalarının altını kırmızı ile belirten uygulamasını nasıl aktif hale getirebilirim?
    Şimdiden teşekkürler.

Cevabını bidiğim sorularına cevap vermeye çalışayım.

"Ekran Kararması" sorunsalı için ;
    Programlar -> Lenovo -> Energy Management -> "Güç yönetimi seçenekleri" bölümünde gereken ayarı yapabilirsin.

"Ölü Piksel" oluşmayacağı iddiasının saçma olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu da bir LCD ekran.

Makinanın seri numarası alt yüzünde.

"Yazım hatalarının altını kırmızı ile belirten uygulamayı aktif hale getirme" meselesine gelince, ben "Ofis 2003" kullanıyorum, buna göre örneklendireyim ; gerisini sen halletmeye çalış.
    Araçlar -> Seçenekler -> Yazım Denetimi ve Dilbilgisi -> "Bu belgedeki yazım hatalarını gizle" ibaresindeki onay işareti kaldırılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4Wgs5h4s -- 2 Ocak 2009; 11:06:42 >

• ARKADAŞLAR MERHABA SİZE BÜYÜK SÜPRİZ

LENOVO 59-015499 Kodlu üründe indirim 1.29 $ sabitlendiiiiii
    Tüm vatanlarda

Link:http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34763
  • Arkadaşlar, Lenovo y530 gerçekten ideal (ideaped) bir bilgisayar modeli.

sadece 5 gün dayanabidiğim asus F8 210 modelinden sonra bu bilg. mükemmel.

- klavye ve ped tuşları; çok sessiz, ve ergonomik,

- ekran; gayet parlak ,

- kasa; çok karizmatik,

- fan; sıfır ses ve ısınma,

- dizayn; çok karizmatik,

- yüzünüzü tanıyarak bilgisayarın açılması gerçekten bir ayrıcalık,

- oyun oynamadım ama müzik dinlemek ayrı bir keyif.

asus tan tek eksisi; aslında daha güçlü virellesi olmasına rağmen aynı mesafeden bağlanabildiğim kablosuz ağa LEOVO ile bağlanamadım. (acaba bilmeden ayarları ile mi oynadım)

virelles konusunda yardımcı olursanız sevinirim...
  • Murat arkadaş link vermiş ama ben biraz daha düşük konfigurasyonlu, daha hesaplı Lenovo IdeaPad Y530 için link vereyim;
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34773

arkadaşta aldı. Gayet memnunmuş Y530'dan.
  • Herkese merhaba,
    Ben de çok uzun süren araştırmalar sonucu dün itibarı ile Ideapad Y530 p-8400 3 Gb ram konfidürasyonlu bir dizüstü siparişi verdim. Çok düşünmeme sebep olan yurtdışı incelemelerde bu modelin ekranının çok reflective (ayna gibi yansıtıcı) olduğu ve belli bir süreden sonra göz ve baş ağrılarına neden olduğu yönünde ciddi yorumlar vardı. Cihaz daha elime geçmedi büyük ihtimalle hafta sonuna kadar gelir. Sorum şu: böyle bir sorun yaşıyor musunuz? Ekranı güzel ama gözlerinizi ağrıtıyor mu?
    Karar verme aşamasında ilgimi çeken diğer iki cihaz Asıs x52 (t9300 işlemci) ve Samsung NP-R510 (p8400 işlemci) idi. Ancak özlerinde yatan IBM kalitesinden (umarım yanılmam) dolayı Lenovayı tercih ettim.
    Bundan sonra beni burada sıklıkla görebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msirin42

asus tan tek eksisi; aslında daha güçlü virellesi olmasına rağmen aynı mesafeden bağlanabildiğim kablosuz ağa LEOVO ile bağlanamadım. (acaba bilmeden ayarları ile mi oynadım)

Meseleyi daha detaylı anlatırsan belki yardımcı olabiliriz.
  • merhaba arkadaslar.Bende lenovo y530 kullanıcısıyım.dell yada hp alacaktım sırf kumandaları var diye.vazgectim ve lenovo aldım.eve geldim bir baktım benim lenovomda da kumanda özelligi (IR) var. ama türkiyede ve yurt dısında kumandaya rastlamadım sadece kanadadaki bir elemanda kumanda cıkmıs kutusundan.. kumandayı nerden bulurum diye lenovo turkiyeye mail attım bir cevap alamadım.kumanda ya nasıl ulaşabiliriz? nereden alırız?ve kumadayı üreticinin vermesi gerekmez mi?

kumandanın alıcı gözü bilgisayarın onunde sd kart yuvasının hemen yanındaki yer..... bilgisi olan arkadaslar paylasırsa sevinirim....... bilgisayarım lenovo y530 5500 modeli..
  • Selamlar,

Kumanda konusu araştırdım. Yurt dışında Y710 ve 510 modellerini alanlarda çıkmış. Fakat bazı modellerde çıkmamış. Şu an için Türkiye'de yok ama Lenovo Türkiye sonuçta bakarsınız en kısa zamanda getirirler.
  • merhaba arkadaslar.Bende lenovo y530 kullanıcısıyım. Yaklaşık 2 ay aoldu alalı. oyun oynamak için almıştım. Crysis 1-2 dahil piyasada ne kadar kasan oyun varsa hemen hemen hepsini hiç takılma olmadan oynayabiliyorum. Şahane makina. Herkeze tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msirin42

Meseleyi daha detaylı anlatırsan belki yardımcı olabiliriz.

Konu şu hocam; daha önce yaklaşık 1 hafta kullandığım bilgisayarım ASUS F8 210 idi. Centrino1 ve T8100 işlemcili. gayet güzel hiç bir sorunsuz fazlasıyla kablosuz ağ bulabiliyor ve 1 sinyalle de olsa internet bağlantısı yapabiliyordum.
    Lenovo da Centrino2 ve P8400 işlemci olmasına rağmen (Centrino2 nin özelliği 2 kat daha hızlı veri aktarımı ve bağlantı) sınırlı sayıda kablosuz ağ buluyor ve bulduğu ağlarda 2 kademeli çekenlerde bile bağlantı sağlanamıyor.

herhangi bir ayarları ile oyynamadım. makinayı vatan bilgisayar kurdu ve teslim aldım. acaba benim yapmam gereken bir ayar mı var.

yardımcı olursanız sevinirim. tşk..

• Okuduğum iki yazıda, "Lenovo ReadyComm 4.0" programını kaldırmanın sorunu çözdüğünden bahsediliyordu. Linkleri aşağıda :

http://www.forumlenovo.com/index.php?topic=263.0

http://forums.lenovo.com/lnv/board/message?board.id=ideaPad&message.id=4390

biraz daha resim koydum. ama halen daha sorularımın cevaplarını bulamadım. özellikle bu ekranın kararması konusunda..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.