Şimdi Ara

Asus'un Radeon HD 4850 Matrix modeli göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir süredir Matrix serisi altında da ekran kartları hazırlayan Asus'un Radeon HD 4850 Matrix modeli göründü.
    EAH4850 MATRIX/HTDI/512M kod adına sahip olan yeni model, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770 Pro gpu'sunu kullanıyor ve 512MB GDDR3 bellekle geliyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip olan kart özellikle soğutucusuyla dikkat çekiyor.

Çift slot tasarıma sahip olan Hybrid soğutucunun kullanıldığı ekran kartının grafik işlemcisi 625MHz'de, bellekleri ise 1986MHz'de görev yapıyor. Entegre donanım ve yazılım ile kart üzerinde kontrol sağlanması hedeflenirken, gpu ve bellek gerilimlerinin ayarlanabildiği belirtiliyor. Öte yandan GPU yük durumuna göre fan hızı da kontrol edilebiliyor ve bekleme durumunda sessizlik sağlanabiliyor.

GPU, bellek ve kartın güç tüketimine ek olarak GPU, bellek, güç devreleri ve ortam sıcaklığının takip edilebilmesine olanak tanıyan Asus'un yeni modeli, özelleştirilebilir fonksiyonlarıyla oyunculara farklı opsiyonlar sunacağı da ifade edilen Radeon HD 4850 Matrix, yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilmenin yanında DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 için destek de sunuyor.

Asus'un Kasım ayında pazara sunulması beklenen yeni Matrix modeli için şimdilik herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Şu Matrix kartlara hastayım.
  • karakartal gibi
  • HIS ICQ4 ün pabucunu dama atar belki bu model..Hibrit soğutma fikri güzel..

Ama birde görüntü çıkışlarını altın kaplama yapsalardı Perfect olurdu..
  • Şu ana kadar gördüğüm en estetik model.
  • Saat hızları yine referans, ne anladık bu işten...
  • aşık oldum. bundan önce hıs in iceq 4 üne aşık olmuştum ne sapık biriyim ben
  • bi gönüle iki aşk sığmaz :P
  • şekil olarak gerçekten çok güzel ama fiyatıda çok olacağına eminim
  • Daha önceden asus kullanmış biri olarak oc potansiyeli yüksek olacagını düşünüyorum.
  • ama sadece görüntü yapmışlar.

kartı al soğutucu ekle bu mudur asus kalitesi. asus anakartlarda süper,ekran kartlarında o kadar değil ama görünümlerini müthiş yapıyolar
  • özellikle 2 fotorafta kaldım o derece muhteşem görüntü ama ati sonuçta :S şunu yeni qelcek gtx290 larada yapsınlar:)
  • uhh oda ne. böyle kartım olsun adı fx5200 olsun. ne tasarım yapmışlar yav. bu kartı alsam cam kasa kullanırım.
  • Gerçekten görüntü olarak çok güzel olmuş.
    Siyahlara bürünmüş 4850.
    HIS ICEQ4 rakibi olabilir...
  • Iceq serisi ile aynı fiyat olma ihtimali var mı acaba?
  • tasarım olarak gerçekten süperr hasta oldum valaa
  • şuna bakya.. yıldız savaşları gemisi gibi, şunun soğutucusunu satsalarda benim 4850 ye taksam, hasta oldum bu soğutucuya. buradan asus a duyrulur..
  • saatlerdir bakıyorum artık soğutucu çirkin gelmeye başladı. eski aşkım iceq 4 daha güzel bence
  • on numara şekil var kartta iceq falan bunun yanında ezik kalır gerçi ben iceqların tipini zaten sevmiyordum o ayrı normal plastiğin şeffaf mavişsi başka bişe yok
  • asus grafik kartı tasarlamak konusunda çok başarılı bir firma.his iceq4 serisindeki soğutma sisteminin daha gelişmiş ve daha kalitelisi olmuş.ama fiyatının çok ucuzz olmayacağı kesin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.