Şimdi Ara

Nehalem tabanlı Core i7 işlemcileri Avrupa fiyat listelerinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in uzun süredir merakla beklenen Nehalem tabanlı yeni nesil Core i7 işlemcileri için artık gözler lansmanda. 16 Kasım'da anons edilmesi beklenen yeni işlemciler için anakart ve bellek üreticileri artık son hazırlıklarını yaparken, işlemciler fiyat listelerine de giriş yapmaya başladı. Bloomfield serisi altında kullanıma sunulacak ilk üç Core i7 modeli için Avrupa fiyat listelerinde hareketlilik başladı.

Haberlerimizde sık sık dile getirdiğimiz üzere kullanıcılar ile buluşacak Nehalem tabanlı ilk Intel işlemcileri Core i7 920, 940 ve Extreme Edition 965 olacak. LGA1366 formunda olan ve 3 kanal DDR3 desteği sağlayan entegre bellek kontrolcüsüyle donatılan yeni nesil işlemcilerin saat hızları sırasıyla 2.66GHz, 2.93GHz ve 3.2GHz olacak. Dört çekirdekli olan yeni işlemciler bilindiği üzere 45nm üretim teknolojisiyle hazırlandılar.

Isıl güç tasarımları 130 watt olarak belirlenen yeni nesil işlemcilerin tepe modeli, Extreme kulübüne katılacak XE 965 modeli olacak. Diğer iki modelden ayrı olarak özellikle hız aşırtma meraklılarına daha fazla opsiyon sunacak olan işlemci tahmin edebileceğiniz üzere serinin en pahalı modeli unvanını da taşıyacak. X58 yonga setli anakartlarda kullanılacak Core i7 serisi yeni nesil işlemciler için beliren fiyatlar şu şekilde.

Avrupa fiyat listelerine yansıyan ön fiyat bilgilerine göre Bloomfield serisinin giriş modeli diyebileceğimiz Core i7 920 modeli 378 Avro, Core i7 940 modeli 678 Avro ve Extreme Edition 965 modeli de 1163 Avro seviyesinden listelerde yer almaya başladı. Tabii fiyatların lansman ile birlikte düşebileceğini belirtmekte fayda var çünkü daha önce sırasıyla 284$, 574$ ve 999$'lık fiyatlar telaffuz ediliyordu.

Fiyat bilgisi için;

http://www.geizhals.eu/?cat=cpu1366

• önümüzdeki sene sonu (yani 1 sene sonra) alınabilir fiyata inecektir...
    çok pahalı heleki doların durumu belli ülkemizde...
  • Ülkemize de herhalde, 380 $ civarı girer sanırım+ kdv tabiki
  • açılış meraklıları için aslında ii bir fiyat çünkü yapılan tanıtımlar ve uğraşların hakkı bu tabii ki bunları alıp hava atmak yerine bekleyip bi müddet sonra çok daha uygun fiyatlara alabilmekte var ama nehalem tahminimce diğer işlemci serileri gibi fiyat konusunda kolay kolay revizyona gitmeyecektir..
  • bu fiyatlara ancak bakılır
  • Bu fiyat konusunu takip ediyorum. Şunu açık yüreklilikle ve tüm samimiyetimle belirtmeliyimki umduğumdan daha uygun fiyatla sürecekler piyasaya. Her şeyiyle değiştirdikleri bir platformu ben daha yüksek fiyatlara kitlerler diye bekliyordum.
  • 3 kanal DDR3 desteği tam olarak ne oluyor bilen var mı? Bizim dual ramlerde olduğu gibi 2li kullanılmayıp 3lü setler mi çıkacak? Yani 6 ram slotu mu olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nm1

3 kanal DDR3 desteği tam olarak ne oluyor bilen var mı? Bizim dual ramlerde olduğu gibi 2li kullanılmayıp 3lü setler mi çıkacak? Yani 6 ram slotu mu olacak?

Evet 6 adet ram slotu var. Lakin 2 şer tanesine takdığındada dual çalışacakmış. 3'lü setlerde zaten sürekli çıkıyor. @fx57 haberini yapıyor nerdeyse günde ortalama bir defa.
  • Fiyat ne yani 330€ mu 284$ mı? Lansmandan önce işlemci mi satıyorlar? Mantıksız veya yanlış bilgi var.
  • biraz burjuva tarzı olmuş bu fiyatlarla
  • Giriş seviyesi bile extreme fiyat kdv si ile herhalde Q9650 fiyatına gelirde geçer.O fiyatla fiyasko olur herhalde yada 5ghz e hız aşırtılabiliyordur ordan kurtarır:)

Ehh deneb adam gibi çıkarsa bak nasıl ağlıyor İntel seyredin 250$a almayanı döverler artık.
  • quote:

Ehh deneb adam gibi çıkarsa bak nasıl ağlıyor İntel seyredin 250$a almayanı döverler artık.

deneb'i fsb ile 4 ghz yaptiklarini gordum ben daha adam gibi cikarsasi yok ama 250 cok geliyor kulaga be 200+ olsun.
  • sistemi bu nehalem yüzünden küçülttüm bekliyorum çıksın diye pusuda
  • iyi işlemciler ama fiayatların düşmesi lazım biraz daha bekliyeceğiz
  • bence fiyatlar biraz uçuk duruyor
  • 1163 avro şakamisin 2 milyar daha ne yeni çıktı tutsun diye insan indirim yapar BaN
  • bu işlemcileri milyonerler fuarına götürüp orda satsınlar
  • Ya cus yani oha diyorum
    intel bu fiyat konusunda tarihi boyunca cok ac gozlu ve vahsi oldu hep hicte degismiyicek galiba

allaha duva edelimde AMD iflas felan etmesin yoksa piyasa intele kalirsa en adi cpu yu 300 dolara satar

AMD phenom, gayet iyi hic isim olmaz
  • 940 alınabilir diye düşünüyodum ama fiyatlara ve dolara bakılırsa, benim gibi bilgisayarının yenilenmesi gerekenler için 920 daha uygun gözüküyor...1 sene sonra extreme alınıp Oc yapılabilir...
  • Fiyatlar çok yüksek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.