- x
HONDA JAZZ MI YENİ OPEL CORSA C'MON'mu?
67 Cevap12302 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8 Mesaj
20 Ekim 2008; 18:30:00 

Herkese merhabalar.Otomatik vites araba almayı düşünüyorum.Ancak 2 araba arasında kararsız kaldım.Duyduğuma göre kasım ayında yeni honda jazz fit geliyormuş.Onun gelmesini beklicem.Ama bilgisi olanlar için bi sorum olcaktı...Sizce honda jazz mı opel corsa c'mon mu tercih edilmeli ve neden?Şimdiden teşekkür ederim...

7841 Mesaj
21 Ekim 2008; 13:08:32 

jazz'ı tercih etmelisin çünkü jazz 1,4 100 hp ve şehiriçi 6.5 litre tüketiyor, esp-6 havayastığı standart

eş performans-ekonomi ve donanımda olan yani minimum enjoy+esp 90 hplik dizel corsa ondan nerden baksan 3 bin ytl daha pahalı.

2034 Mesaj
21 Ekim 2008; 14:29:19 

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

jazz'ı tercih etmelisin çünkü jazz 1,4 100 hp ve şehiriçi 6.5 litre tüketiyor, esp-6 havayastığı standart

eş performans-ekonomi ve donanımda olan yani minimum enjoy+esp 90 hplik dizel corsa ondan nerden baksan 3 bin ytl daha pahalı.

Bu dedikleriniz yeni jazz için de geçerli mi?

1810 Mesaj
21 Ekim 2008; 14:58:04 

Corsa'nın yeni jazzdan üstün tek tarafı konfor yol tutuş konularıdır.

Motor, yakıt tüketimi, ferah iç mekan, kullanışlılık, ergonomi, performans = yeni jazz

Yol tutuş, uzun yol konforu = corsa

Bir de corsanın benzinli motorları kasaya yetersiz geliyor. Corsa alırken dizel 90 hp almak en mantıklısı.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

2753 Mesaj
21 Ekim 2008; 16:12:19 

Corsa için bir şey diyemem ancak jazz gerek yakıt tüketimindeki cimriliği gerekse de iç hacmindeki genişliği açısından tam bir aile aracı...ayrıca 2. elde şimdilik iyi durumda...

HONDA CIVIC HB 1.8 SPORT I-SHIFT AMT PRINS KİT

Mitsubishi COLT hakkında her türlü soru için 7/24 PM atabilirsiniz...

7841 Mesaj
21 Ekim 2008; 17:21:03 

quote:

Orjinalden alıntı: m@ni@c67

Bu dedikleriniz yeni jazz için de geçerli mi?

zaten yeni jazz için söyledim.

eskisi 83 hp- 6.9 yakıt tüketimi, yine benzinliler arasında rakipsiz ama yeni jazz motor olağanüstü.

1900 Mesaj
21 Ekim 2008; 20:18:01 

Yeni opel corsa

11067 Mesaj
21 Ekim 2008; 20:20:45 

Jazz al

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

6244 Mesaj
21 Ekim 2008; 20:32:22 

quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Motor, yakıt tüketimi, ferah iç mekan, kullanışlılık, ergonomi, performans = yeni jazz

Bir de corsanın benzinli motorları kasaya yetersiz geliyor. Corsa alırken dizel 90 hp almak en mantıklısı.

aynen katılıyorum.

ben uzun yoldada özellikle arkada oturan kişiler varsa jazz ın daha konforlu olacağı düşüncesindeyim. arka diz mesafesinin fazlalığı yüzünden

hele yeni motoru çok başarılı.

hayırlı günler.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

185 Mesaj
22 Ekim 2008; 8:53:22 

Bence yeni jazz. Corsa sadece dış tasarım olarak önüne geçebilir jazz'ın.

Fiyat da dahil diğer tüm konularda jazz önde.

Bir gün SAAB alacağım.

214 Mesaj
22 Ekim 2008; 18:09:40 

ARKADAŞIM KESİNLİKLE HONDA JAZZ DAN ŞAŞMA DERİM.BEN DE COK ARAŞTIRDIM SU AN YENI KASANIN GELMESINI BEKLIYORUM.

NEDEN DEMİŞSİN?HANGİ BİRİNİ YAZAYIM DİYE DÜŞÜNDÜM SADECE BAZILARI:

1. 6 YIL GARANTİ VERİLİYOR.

2. ESP,VSA,EBD,6 HAVA YASTIĞI,BREAKE ASSİT ÖZELLİKLERİ STANDART

3. AŞIRI TUTUMLU BİR ARABA Kİ NEREDEYSE DİZELLERE KAFA TUTUYOR.

4. 400 LİTRE BAGAJ HACMİ VE ARKADA GENİŞ BİR DİZ MESAFESİ VAR.

5. VE EN ÖNEMLİSİ PİYASADA BU ÖZELLİKLEDE BU FİYATA ALABİLECEĞİN ARABA YOK...

NOT:BAYANLAR İÇİN KULLANIMI EN RAHAT ARABA OLDUĞUDA SÖYLENİYOR.

SAYGILARIMLA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 22 Ekim 2008; 20:21:02 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

10245 Mesaj
22 Ekim 2008; 18:13:35 

Dizel olacaksa corsa öneririm

Ama iki araçta benzinli olacaksa jazz derim

2298 Mesaj
22 Ekim 2008; 19:18:26 

yeni jazz ın fiyatları nasıl olcak? mesela 1.4 benzinli otomatik vites?

214 Mesaj
22 Ekim 2008; 19:28:19 

quote:

Orjinalden alıntı: _asparagas_

yeni jazz ın fiyatları nasıl olcak? mesela 1.4 benzinli otomatik vites?

fuarda söylenenler ve tahmini olarak 28 den başlayacak 1.4 bezinli

otomatik için bu fiyata 1-1500 ekleyeceğiz
-

**********JAZZ'IN DONANIMLARI**********

-

daha çok bilgi için honda bölümüne bakmanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 22 Ekim 2008; 19:26:48 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

1794 Mesaj
23 Ekim 2008; 13:51:34 

yenı ford fiestayada bır bak derım

214 Mesaj
23 Ekim 2008; 16:08:00 

jackalhacker Arkadaşım bir sürü şey yazmıssın ama yazmak için yazmışsın bence...

eleştirdiğin kişinin imzasına dikkat etmemişsin galiba???

quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Corsa 1.2 Comfort Easytronic

n a v y_35 arkadaşım corsa kullanıyor ve yazsında kendi arabasını honda jazzla kıyaslamıs tüm söyledikleride doğrudur.Arkadaşa dürüstlüğünden dolayı teşekkür ederim.

1.Honda jazz hacimde bırak corsayı astrayı bile geride bırakıyor...

2.Tavan yüksekliği fazla olduğu için iç mekan daha ferahdır.

3.Motorda en iyisidir.Yakıt tasarufunda dünya 1.si seçilmiştir.

4.Ergonomi açısından hiç bir araçla kıyaslayamassın.

5.Önemli bir ayrıntıda hondanın sorunsuz olmasıdır.İnanmazsan www.sikayetvar.com a gir ve bak opel bu konuda en üst seviyededir.en sorunlu arabalar opeldedir.Arkadaşım sıfır opel vektra almıştı bezin depo girişini yanlılıkla dizel giriş takmışlar.Benzinlikte ki pompacıda dayamış dizeli:)) araba haşat oldu.ve opel arabayı değiştirmedi şu an dava devam ediyor.

renault 729 şikayet var!
ford 412 şikayet var!
opelden 363 şikayet var!
fiat-tofaş 299 şikayet var!
hyundai 243 şikayet var!
citroen 217 şikayet var!
peugeot 178 şikayet var!
toyota 159 şikayet var!
honda 149 şikayet var!

hondanın şikayet oranı diğer firmalara göre baya az.tabi satış oranlarınıda göz önünde bulundurmak lazım. ama japon arabalarının sorunsuz olduğunu herkes bilir.

6.honda jazz ın dış görünümü biçimsiz demişsin bu zevk olayıdır kişiden kişiye değişir.Bu konuda sana bişi diyemem.ama ben görüntüsünü çok seviyorum.

saygılarımla.lütfen yorum yapmadan önce iyice düşünelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 23 Ekim 2008; 17:04:11 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

55 Mesaj
23 Ekim 2008; 21:09:56 

yahu bırakın allah aşkına honda jazzı tutupta bana savunmayın yazdığım yazı nereye gitti bilmiyorum galiba birisi silmiş ama neyse, arkadaşın arabası opel corsa 1.2 easytronic, opelin kasanın motora ağır geldiği tek model, benim bahsettiğim corsa 1.4 litre 90 HP,

corsanın 1.2sini alanların hepsi pişman oluyo ve eleştiriyo. hem benim babam opelde çalışmıyo dostum ben sadece bildiklerimi konuşuyorum ayrıca ikincisi ben hondanın görünümüne tek kelime etmedim adam gibi okumadan konuşma, üçüncüsüde o şikayetleri kim yapıyo uluslarlarası noter önündemi yapılmış, gidip yeni açılan dandik sitelerden bilgi alıp sunmayın allah aşkına.

nefmat nikli arkadaş sana bişe sölediğimde ağzını açar bıdı bıdı konuşursun ama sana bişe sölemediğmde ağzını kapat sus ok mi? boş yere parmak yormak istemiyorum huhuhuhu

Eğitim Birliği: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
Esas Birliği : İL J.K.LIĞI/KARS

55 Mesaj
23 Ekim 2008; 21:12:04 

bide dakka başı saygılarımla ne oluyo yaw

kendimi japonyada hissetim hossssssssssssssssss

saygılarımla

Eğitim Birliği: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
Esas Birliği : İL J.K.LIĞI/KARS

214 Mesaj
23 Ekim 2008; 21:22:26 

1.yazdığın yazı yanlış ve gereksiz bulundu ki silinmiş benim yazdıklarımda havada kaldı böylece

2.Corsa kullanan biri olabilirsin ama honda kullandığını zannetmiyorum.eğer içine binseydin aradaki farkı kolayca anlardın. Bence dışına bakıp laf söylemeden önce içine girip konforu ve ferahlığı hisset.

3.Dışı hakkında bişi demedim diyorsun ama kütük ve biçimsiz dediğini iyi hatırlıyorum.

4.sana bu arabayı sevdirmek zorunda ddiiliz sen sorunlarıyla hep gündemde olan opelinle mutlu ol yeter :)

bide opel astranın bagaj hacmi 310 litre

yeni honda jazz ın bagaj hacmi 400 litre

corsanın kini söylemiyim bile

ben sayılara bakar bunu söylerim:)

saygılarımla...sevmesende bu sözümü unutma...

=s17.gif]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 23 Ekim 2008; 21:21:14 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

214 Mesaj
23 Ekim 2008; 21:24:32 

bu arada foruma başlık açan arkadaş karar verebildin mi? bak burda bırbırımızı yıyozda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 23 Ekim 2008; 21:20:30 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

1794 Mesaj
23 Ekim 2008; 22:33:07 

Ford Fiesta, Honda Jazz, Opel Corsa C'mon kararsiz kaldim.. Otomatik vites olacak ve Fiesta'nin dış görünümü, Honda'nin otomatik vites performansini ve az yakit tuketimini, Opel Corsa'nin kalitesini kiyaslamaya calisiyorum.

30.000 YTL'ye kadar bir butcemiz var, az yakan otomatik vitesi iyi, yeni kasa 0 bir araba olacak, sizlerin de fikirlerinizi yorumlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum, tesekkurler tekrardan yorum yazan ve yazacak olan herkese

6244 Mesaj
23 Ekim 2008; 23:03:20 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGuardian

Ford Fiesta, Honda Jazz, Opel Corsa C'mon kararsiz kaldim.. Otomatik vites olacak ve Fiesta'nin dış görünümü, Honda'nin otomatik vites performansini ve az yakit tuketimini, Opel Corsa'nin kalitesini kiyaslamaya calisiyorum.

30.000 YTL'ye kadar bir butcemiz var, az yakan otomatik vitesi iyi, yeni kasa 0 bir araba olacak, sizlerin de fikirlerinizi yorumlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum, tesekkurler tekrardan yorum yazan ve yazacak olan herkese

yeni kasa demeseydiniz; istediğiniz tüm özellikleri sadece 24500 ytl ye mitsubishi colt 1.3 amt invite de bulabilirdiniz. 5500 ytl nizde cebinizde kalırdı.

ama yeni kasa işi bozuyor.

hayırlı günler.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

383 Mesaj
24 Ekim 2008; 11:51:07 

Ben eski kasa jazz elite cvt kullanıyorum(2008) araçtan oldukça memnunum otomatik vites oldukça iyi, yeni jazz'ın donanımının ve motorunun dahada geliştirildiğini düşünürsek yeni jazz

201 Mesaj
24 Ekim 2008; 17:55:12 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGuardian

Kardeşim git Yeni Jazz ı al. Ne Fiesta ne de Opel. (Bu arada ben 1.2 njoy corsa sahibiyim 2008) Geçen mayıs ta 29 verdim bu arabaya, o parrayla otomatik 1.4 Jazz alırsın daha ne..

14640 Mesaj
29 Ekim 2008; 23:49:23 

Kesinlikle JAZZZ Yakıt tüketimi çoookk az. Hem de güzel bir araba.

1531 Mesaj
30 Ekim 2008; 14:52:03 

konfor kalite güç vs önemlidir ama arabanın içine sinmeside önemlidir,bir arabayı seçerken herşeyi güzel tipini görmezdem geliyorum dersen hata olur,insanlar şekle önem verir kim ne derse desin.

1810 Mesaj
30 Ekim 2008; 21:57:34 

quote:

Orjinalden alıntı: nefmat

jackalhacker Arkadaşım bir sürü şey yazmıssın ama yazmak için yazmışsın bence...

n a v y_35 arkadaşım corsa kullanıyor ve yazsında kendi arabasını honda jazzla kıyaslamıs tüm söyledikleride doğrudur.Arkadaşa dürüstlüğünden dolayı teşekkür ederim.

5.Önemli bir ayrıntıda hondanın sorunsuz olmasıdır.İnanmazsan www.sikayetvar.com a gir ve bak opel bu konuda en üst seviyededir.en sorunlu arabalar opeldedir.Arkadaşım sıfır opel vektra almıştı bezin depo girişini yanlılıkla dizel giriş takmışlar.Benzinlikte ki pompacıda dayamış dizeli:)) araba haşat oldu.ve opel arabayı değiştirmedi şu an dava devam ediyor.

renault 729 şikayet var!
ford 412 şikayet var!
opelden 363 şikayet var!
hyundai 243 şikayet var!
citroen 217 şikayet var!
peugeot 178 şikayet var!
toyota 159 şikayet var!
honda 149 şikayet var!

hondanın şikayet oranı diğer firmalara göre baya az.tabi satış oranlarınıda göz önünde bulundurmak lazım. ama japon arabalarının sorunsuz olduğunu herkes bilir.

6.honda jazz ın dış görünümü biçimsiz demişsin bu zevk olayıdır kişiden kişiye değişir.Bu konuda sana bişi diyemem.ama ben görüntüsünü çok seviyorum.

Yalnız ben corsa nın yeni kasası için yorum yapmıştım. Benim aracım 950 kg ve 1.2 75 hp lik motor çok yeterli. Zira bir önceki aracım 1.6 polo idi ve o da 75 hp idi.

Ancak yeni kasa corsa 1088 kg lik ağırlığıyla 1.2 motora çok ağır geliyor. 1.4 motorun bile yetersiz olduğunu testler yazıyor.

Ayrıca şikayet konusunda opelin kronik sorunları yüzünden ve opel sayısının Türkiye'de çok olması yüzünden şikayetvarda lider. Mesela honda modellerinin Türkiye'deki sayısı bence opelin 3te 1 i kadardır. Buradan hondanın kötü olduğu anlaşılmamalı. Jazz ve civic sınıfında en sorunsuz araçlar arasında ancak şikayetvardaki durum biraz farklı. Mesela meşhur direksiyon kutusu benim bir önceki 2005 corsamda da vardı, şimdiki corsamda da var. Ve bu şikayetten dolayı opel baya bi şikayet alıyor çünkü GM Türkiye bunu kabul edip değiştirmiyor. Ancak kimse inkar edemez ki, hem astra hem corsa sınıflarında konforlu ve kaliteli araçlar. Mesela ben corsanın iç mekan sessizliğini, ne fiestada ne poloda gördüm. Sert süspansiyon olmasına rağmen. Söylediğim gibi corsa yüsek hızlarda jazzdan daha stabildir, asfaltta daha konforludur, virajlarda jazzdan daha üstündür ancak bu söylediğim kriterler zaten b sınıfı araçlarla ilgili olmayan kriterler. Jazz veya corsayı kullanacak kişinin arayacağı temel şey, ekonomiklik, iç mekan genişliği ve ferahlığı (bir aracın içi geniş olabilir ama ferah olmayabilir), şehiriçi kıvraklığı ve motorun ataklığı.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC

2864 Mesaj
31 Ekim 2008; 21:11:24 

kesinlikle honda jazz. opel corsa da cok guzel hatta bende 2 si arasinda kalmistim ve corsa yi secmistim. tabi yeni kasa jazz cikanakadar.şekli eskisine gore baya bi hoş. motoru cok guzel 1.4 100 hp hem az yakiyor hemde performansi guzeldir.civic 1.6 125 hp den oldukca memnunum daha kucuk bir araba oldugunu dusunursek 100 hp jazz a oldukca yeter.

6 hava yastigi vsa panaromik cam tavan cruise control otomatik farlar ve silecekler ses sisteminde usb girisi 30 milyar gibi bir fiyata olmasi mukemmel.zaten 2 secenek var. corsa 1.4 cosmo nun 32 milyar olmasi eps icin 1milyar 300 daha vermek otomatik vites icin 3 milyar daha wermek panaromik cam tavan icinde 1 milyar 700 daha vermek yani total de otomatik jazz full den 5 milyar 500 milyon fazlaya ayni ozelliklerde bir corsa almak nekadar mantikli bilemicem.birde dizel aldigini dusunursek heralde bi 40 milyari gozden cikarmak lazim. dizel cosmo 36.500 den basladigini dusunursek eps otomatik vites cam tavan vs. 40 milyari geciyor bile...

secim sizin bomboş bir corsa mi dopdolu yeni kasa bir jazz mi. cok fazla dusunmeye gerek yok heralde

745i

5052 Mesaj
31 Ekim 2008; 21:25:07 

Jazz.

Ben Mevlana Değilim Adam Ol Gel.

9 Mesaj
3 Kasım 2008; 14:23:48 

08 corsa 1,2 enjoy var-28 500 e aldık...

confor çok iii,yol tutuşu harika ama araba afedersiniz tam bir eşşek

çok ağır,katır alsam benle yarışır yani

ama uzun yolda harika bir araba-160 ile giderken kadrana bakmıyorsanız hızınızı 100km/s olarak düşünmeniz şaşılacak bir durum değil ama bunlar arabanın eşşek olma gerçeğini göz artı ettirmiyor
96 model renault21 (70 bg)bana kafa tutuyor

yani corsanın benzinli modelleri piyasadan çekilse yeridir

yanlış hatırlamıyorsam 4000-4500rpm de max tork u yakalıyor-işte sorun burda

hiç mi mühendisler bunu düşünmemişler-araba yokuşta hemen salıveriyor kendini-vites küçültüyosun

hasılı corsanın benzinli modelini alırken baya düşünün derim ya da en azından 90 bg alın derim

jazz a binmedim ama teknik verilerini çok analiz ettimİ(08 jazz)
birkaç donanım hariç ii görünüyordu ama ben yine corsa diyodum -dizel olursa----------- ancaaaak 09 jazz in teknik verileri ezber bozuyor bu şartlar altında corsa ile nere kadar giderim bilemiyorum

yani esp standart diyosunuz (hala inanamıyorum)esp standar olur mu yaww

valla yeni jazz şu an rakipsiz gibi duruyor

ha aklıma gelmişken 08 jazz da max tork a 2300 rpm de ulaşıyodu yanılmıyorsam-bu da göz ardı edilmeyecek bir veri

yeni honda jazz i bu forumda okuduktan sonra hemen honda web tr e girdim ama hala eski honda jazz teknik verileri-resimleri...vs gördüm

arabanın türkiyede piyasaya çıktığından emin misinz

3705 Mesaj
3 Kasım 2008; 14:32:20 

Hocam bu tür kıyaslamalarda OPEL den şaşma.

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

214 Mesaj
3 Kasım 2008; 17:26:12 

quote:

Orjinalden alıntı: tibet1907

08 corsa 1,2 enjoy var-28 500 e aldık...

confor çok iii,yol tutuşu harika ama araba afedersiniz tam bir eşşek

çok ağır,katır alsam benle yarışır yani

ama uzun yolda harika bir araba-160 ile giderken kadrana bakmıyorsanız hızınızı 100km/s olarak düşünmeniz şaşılacak bir durum değil ama bunlar arabanın eşşek olma gerçeğini göz artı ettirmiyor
96 model renault21 (70 bg)bana kafa tutuyor

yani corsanın benzinli modelleri piyasadan çekilse yeridir

yanlış hatırlamıyorsam 4000-4500rpm de max tork u yakalıyor-işte sorun burda

hiç mi mühendisler bunu düşünmemişler-araba yokuşta hemen salıveriyor kendini-vites küçültüyosun

hasılı corsanın benzinli modelini alırken baya düşünün derim ya da en azından 90 bg alın derim

jazz a binmedim ama teknik verilerini çok analiz ettimİ(08 jazz)
birkaç donanım hariç ii görünüyordu ama ben yine corsa diyodum -dizel olursa----------- ancaaaak 09 jazz in teknik verileri ezber bozuyor bu şartlar altında corsa ile nere kadar giderim bilemiyorum

yani esp standart diyosunuz (hala inanamıyorum)esp standar olur mu yaww

valla yeni jazz şu an rakipsiz gibi duruyor

ha aklıma gelmişken 08 jazz da max tork a 2300 rpm de ulaşıyodu yanılmıyorsam-bu da göz ardı edilmeyecek bir veri

yeni honda jazz i bu forumda okuduktan sonra hemen honda web tr e girdim ama hala eski honda jazz teknik verileri-resimleri...vs gördüm

arabanın türkiyede piyasaya çıktığından emin misinz

arkadaşımyeni jazz ın 15 kasımda tüm bayilerde olacağı söyleniyor.internet sitesine bende sürekli bakıyorum bugün yarın değişir herhalde eski kasa city ve jazz kalmamış zaten piyasada...

Peugeot 206

Panaromic 1.4

9 Mesaj
5 Kasım 2008; 12:21:50 

arkadaşlar honda bayii ile görüştüm

30,000 ytl meselesini bilmiyor

fiyatlar henüz belli değilmiş

30,000ytl rakamını nerden biliyorsunuz

honda bayiinin bilmediği bir fiyat bu siz nasıl edindiniz bu bilgiyi anlamadım

ama inşallah sizin edindiğiniz bilgi doğrudur

30,000ytl çok çok uygun bir fiyat gibi duruyor bence

740 Mesaj
5 Kasım 2008; 12:37:25 

Opel corsa diyenler Honda Jazz'ı kullanın ondan sonra tavsiye'de bulunun.Kağıt üzerinde değerlerle yorum yapmayın.
Corsa uzun yolda daha konforlu araç denilmiş.Şaşırdım.
Bana göre corsa'nın iyi yönleri olmasına rağmen baş belasından başka birşey değil..

Honda Jazz motor,otomatik şanzıman ve sessiz çalışan darbe emiş başarılı amortisörleri için bile almak için yeterli bir neden..

3243 Mesaj
5 Kasım 2008; 13:45:29 

Şaşırmayın Corsa'larda ses yalıtımı çok iyi. Birçok Honda kullanıcısının yol sesi konusunda çok şikayetçi olduğunu unutmayın.
Hatta Honda yol sesi ile ünlüdür bunu herkes bilir

+ olarak ben Corsa'nın kabin montaj kalitesi daha iyidir. Mesela Jazz ların kapı cam direklerinde pas sorunu kroniktir.

Ancak ikiside güzel araç. İkisinide alsanız hata yapmış olmassınız.

Sadece Jazz'ı araba üstü birşey gibi gören zihniyete karşıyım

quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

Opel corsa diyenler Honda Jazz'ı kullanın ondan sonra tavsiye'de bulunun.Kağıt üzerinde değerlerle yorum yapmayın.
Corsa uzun yolda daha konforlu araç denilmiş.Şaşırdım.
Bana göre corsa'nın iyi yönleri olmasına rağmen baş belasından başka birşey değil..

Honda Jazz motor,otomatik şanzıman ve sessiz çalışan darbe emiş başarılı amortisörleri için bile almak için yeterli bir neden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Kasım 2008; 13:46:31 >

9 Mesaj
5 Kasım 2008; 14:23:20 

Sevgili rouge 34 kağıt üzerinde elde ettiklerim verilerlle Honda Jazz ın iyi olduğu kanısına vardım.Sanırım bu fikrimin değişmesini istiyorsunuz...

Corsa kullanıcısıyım ve yol tutuşu konusundaki düşüncemin sonuna kadar arkasındayım...

Uzun mesafelerde sürüş yaptıktan sonra edindiğim izlenim ama Honda'nın teknik verilerine baktığımda bariz bir üstünlük görüyorum...

Diğer arkadaşımın yazdığı içeri ses almama kabiliyetide doğrudur.Bu sadece benim değil arabaya binen arkadaşların ilk yağtığı yorumlardan biri ..Bunlar Corsa nın artıları ...

Ama bunlar 100hp güc üretip 6lt yakıt harcayan Jazz ın önüne geçer mi işte o tartışılır belkide tartışılmaz!

Ayrıca konfor sadece iç mekan genişiliği değildir arabanın stabilitesidir,yol tutuşudur;öyle olmasa bütün arabalar yüksekliğini 1,5 m den fazla tutar...Dik arabaların b/h oranı küçük olan arabaların stabilite sorunu her daim vardır ama stabiliteyi standart paketine esp koyarak çözüyorsa o zaman fark ortaya çıkar -Jazz 09 da olduğu gibi-

08 Jazz virajlarda Corsa kadar ii midir -sanmıyorum...

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibet1907 -- 5 Kasım 2008; 14:30:47 >

740 Mesaj
5 Kasım 2008; 15:19:41 

quote:

Orjinalden alıntı: racerant

Şaşırmayın Corsa'larda ses yalıtımı çok iyi. Birçok Honda kullanıcısının yol sesi konusunda çok şikayetçi olduğunu unutmayın.
Hatta Honda yol sesi ile ünlüdür bunu herkes bilir

+ olarak ben Corsa'nın kabin montaj kalitesi daha iyidir. Mesela Jazz ların kapı cam direklerinde pas sorunu kroniktir.

Ancak ikiside güzel araç. İkisinide alsanız hata yapmış olmassınız.

Sadece Jazz'ı araba üstü birşey gibi gören zihniyete karşıyım

Mesajımda araba üstü gibi görünen ya da bu şekilde algılanacak bir durum yok.
Tam aksine corsa kullanıcıları kendi araçlarını araba üstü gören bir zihniyet..

Jazz alınması için nedenleri sıraladım.Hondaların yol sesi konusunda zaten ünlü olduğu için bahsetme gereği bile duymadım.Bu bilindiği halde siz özellikle belirttiniz.
Diğer yönleri kötü de olsa mesela;yol sesi gürültüsü,sizin bahsettiğiniz pas olayı,kabin işçiliği gibi kötü yönleri de olsa bile motor,otomatik şanzıman ve konfor odaklı amörtisörleri bu aracın alınması için yeterli neden..

En azından corsa gibi her gün ya da her hafta servise gidecek bir araç değil

214 Mesaj
5 Kasım 2008; 17:34:24 

Arkadaşlar bütün arabaların artıları ve eksileri vardır. hondanın yol tutuş ve ses olayı doğrudur.peugeot un ön aksamının sağlam olmadığı,c4 ün amortisörlerinden ses gelmesi,opelin servise çok uğraması....

ama artılara baktığımızda motorda,donanımda ve yakıt olayında honda her zaman önde gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 5 Kasım 2008; 17:41:03 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

787 Mesaj
5 Kasım 2008; 21:11:24 

Honda Jazz.

712 Mesaj
5 Kasım 2008; 21:39:16 

jazz bir gelsin test edelim ozaman daha açıklayıcı yorumlar gelecektir.ancak kağıt üzerinde jazz diyorum.çünkü vsa standart ki bu da baya önemli.ancak corsa da dizel seçeneği var ve jazz ne kadar az yakarsa yaksın dizel kadar az yakamaz.hem dizellerin o yüksek torkunun getirdiği sürüş zevkinide unutmamak gerekir.eğer benzinli alcak olsaydım kesin jazz derdim ama dizel seçeneği işleri değiştirebilir.

185 Mesaj
5 Kasım 2008; 23:53:06 

bir bayan arkadaş corsa dizeli test etti, beğenmedi. kendisi 99 model hyundai accent kullanmaktadır :)

şaka bi yana opel de iyi araba ama bu segmentte jazz ve fiestadan sonra gelir bence...

Bir gün SAAB alacağım.

9 Mesaj
6 Kasım 2008; 14:01:56 

hocam hyundailerle sınıfında (performans olarak)çok çok az araba kapışır...

kaldı ki accent c segmentinde değil mi

hyundai de kıyaslanacaksa getz kıyaslanır ama getz in dizelide yine corsadan üstündür...

2763 Mesaj
6 Kasım 2008; 17:36:53 

yeni jazz şuan için japonyada ve çinde 2009 dan itibaren ise ilgilterede de üretilecekmiş, Türkiyeye MADE IN JAPAN jazz gelir mi sizce???

2753 Mesaj
6 Kasım 2008; 21:11:40 

quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

yeni jazz şuan için japonyada ve çinde 2009 dan itibaren ise ilgilterede de üretilecekmiş, Türkiyeye MADE IN JAPAN jazz gelir mi sizce???

işte bu çok mühim bir soru? bu soru bile jazzı jazzırdatır...

214 Mesaj
6 Kasım 2008; 22:18:19 

çinde üretilme olayına daha onceki deneyımlerden dolayı sıcak bakmadılarını duymustum.kasım 15 de gelecekler zaten made in japan olacak ama dediğin gibi sonradan gelecekleri bilemeyiz.

Peugeot 206

Panaromic 1.4

712 Mesaj
6 Kasım 2008; 23:41:09 

şu fiyat konusu tam olarak netleştimi

9 Mesaj
6 Kasım 2008; 23:44:46 

hayır netleşmedi

ben bayi ile kontağa geçtim

açıklanınca bilgilendirecekler

30,000 ytl kesin değil dediler...

1001 Mesaj
7 Kasım 2008; 4:31:47 

Honda Jazz'ın en üst versiyonunun Almanya fiyatı 18.500€ civarında güncel jazz elite ise 16.500 civarında satılıyordu. Kimsenin hayallerini yıkmak istemem ama eğer tahminim ve B-C segmentindeki muadilli otomobillerin fiyatlarına bakarsak niş bir araç olan Jazz en üst versiyonunu bize 34.000 - 35.000 YTL gibi bir rakama bırakır diye düşünüyorum.

Belki tanışma kampanyasında 1.000 - 2.000 YTL indirim olur ama benim fikrim Honda Jazz Elite'in muadil 2009 versiyonu asla 32.500 - 33.000 YTL den düşük olmayacak.

Mercedes - Benz w212 FL - E180 1.6 cgi 7g-Tronic 2013 GEÇİCİ:Audi A4 2.0TDI Multitronic 2010
Hyundai i30 Style Plus 1.6 crdi otm. 2009

2763 Mesaj
7 Kasım 2008; 10:33:54 

arkadaşlar 29000 ytl den başlayacak sanırım fiyatlar, en üst donanim 5000 ytl fazla olsa eder 34000, birde yeni modelin en üst versiyonu 1000-1500 ytl fazla olacak imiş, o halde pazarlıksız bi 35000 ytl diyin siz buna...

214 Mesaj
7 Kasım 2008; 10:58:46 

bence alt model 28.000 üst modelde 31.500 ulucak. geçen seneki fiyatlara 2.000 ytl eklenecek. 34.000-35.000 diyen arkadaşlar var bu parayı verince civic alınır yav...

Peugeot 206

Panaromic 1.4

453 Mesaj
7 Kasım 2008; 12:15:03 

quote:

Orjinalden alıntı: nefmat

renault 729 şikayet var!
ford 412 şikayet var!
opelden 363 şikayet var!
hyundai 243 şikayet var!
citroen 217 şikayet var!
peugeot 178 şikayet var!
toyota 159 şikayet var!
honda 149 şikayet var!

honda şikayet edilir mi be

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

712 Mesaj
7 Kasım 2008; 13:51:52 

Almanyada full versiyonu 18850 euro olacakmış.galiba buna otomatik viteste dahil değil .kısacası bende baya yüksek fiyat bekliyorum türkiyede.ayrıca dediğiniz o fiyatlara birde otomatik vites i ekleyin.35 i bulabilir rahatlıkla.tabi bekleyip görelim.

9 Mesaj
7 Kasım 2008; 18:41:15 

arkdaşlar fiyatlar kesinleşti

honda bayiden aldığı fitat yanlış hatırlamıyorsam 30,500 gibiydi

yani en düşük modeli 30-31 bin ytl arasında bir değere karşılık geliyor

kesin rakamlardı

üst donanımlarını da söyledi ancak tam hatırlamıyorum

en donanımlı versiyonu 34-35 civarındaydı ama emin değilim

en düşük donanımın 30 bin ytl den başladığına eminim

712 Mesaj
7 Kasım 2008; 19:04:47 

beklediğim fiyatlardı ancak yüksek bu fiyatlara küçük sınıf bir araç almak pek mantıklı gelmiyor

185 Mesaj
8 Kasım 2008; 0:05:01 

quote:

Orjinalden alıntı: tibet1907

arkdaşlar fiyatlar kesinleşti

honda bayiden aldığı fitat yanlış hatırlamıyorsam 30,500 gibiydi

yani en düşük modeli 30-31 bin ytl arasında bir değere karşılık geliyor

kesin rakamlardı

üst donanımlarını da söyledi ancak tam hatırlamıyorum

en donanımlı versiyonu 34-35 civarındaydı ama emin değilim

en düşük donanımın 30 bin ytl den başladığına eminim

en yükseğine 34.500 yazmış bir arkadaş, doğru mu bu fiyatlar?

Bir gün SAAB alacağım.

2792 Mesaj
8 Kasım 2008; 0:22:25 

kesinlikle ikiside değil Yeni kasa City...

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası | Istanbul Chamber of Certified Public Accountants | Bmw 3.20i EfficentDynamics

2842 Mesaj
8 Kasım 2008; 0:25:07 

Bu arada soruyu soran arkadaş vınnnn.......

ne ses var ne seda.....

Birisi bana 'Napıyorsun' diyince, kısık bir sesle 'Hiç' diyorum.
Kimse anlamıyor;
H'ayatın İ'çinden Ç'ıkamıyorum.

"Yüreğin, kadını erkeği yoktur. Bi mert olanı vardır, bir de namert olanı"...

2753 Mesaj
8 Kasım 2008; 10:48:01 

35000 YTLye kaç kişi alır ki? e yeni city"e de bir fiyat versinler de onu da bir görelim...gerçi bu donanımda corsa ucuz sayılmaz...

712 Mesaj