Şimdi Ara

Nedir x-fi nin bu driver sorunundan çektiğim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows xp üzerinde x-fi xtreme music ses kartı ve analog bağlı x530 kullanıyorum.

x-fi'nin cd si ile gelen 25.10.2005 tarihli ilk driveri hariç bütün driverlarında aynı sorunu yaşıyorum. Kart durup dururken sapıtıp mp3ler, oyunlardaki bazı sesler, msn uyarı sesleri vs birden hızlanıp normalden çok daha hızlı çalmaya başlıyor. En ilginci de oyunlarda oluyor. örn. pes 2008 oynarken spiker sesi hızlıyken tribün, top sesleri normal.

Modlar arasında geçiş yaptığımda sorun geçici olarak çözülüyor ama biraz sonra tekrar aynısı oluyor.

Bildiğim bütün yolları denedim. format attım cd deki driverı hiç kurmadan yeni driver kurdum olmadı. driverı üzerine kurdum olmadı. kendi sitesinden update ettim olmadı. console launcher dahil gerekli güncellemeleri yaptım olmadı. Her driver güncellemesini takip ediyorum. Bazılarında az bazılarında fazla oluyor. ama sorun hiçbir zaman tam olarak çözülmedi.

sadece donanım ivmesini azalttığımda sorun çözülüyor. bu şekilde kullandığımda da eax gibi efektleri alamıyorum.

En eski sürücüyü yüklediğimde sorunsuz kullanıyorum. eski driverın da hem ses kalitesi yeni driverlara göre kötü hem de bazı oyunlarda eax desteği sorunlu.

Acaba ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum? Forumda bir kaç kişiye rastladım bu sorunu yaşayan ama fazla değil. yaygın bir sorun olsa fazlaca konuşulurdu ama pek bahseden yok. Kullananlar bu sorunu yaşıyor mu? Hangi driverı kullanıyor? Ve ayarlarını nasıl yapıyorlar?

Bir ihtimal de anakartımla uyumsuz olabileceği daha önce nf4 chipsetli anakartım vardı. şimdi Amd 790 fx kullanıyorum değişen bir şey yok. Bu chipsetlerden kullanıp sorun yaşamayanlar belirtirse sevinirim.

Eğer bu konuda bildiğiniz birşey varsa yardımlarınızı bekliyorum. İlgilenelere şimdiden teşekkürler.

• AMD'nin çift çekirdekli işlemciler için dual core optimizer adında bir patchi var. Bu patchi kurmadan bazı oyunlar gereğinden hızlı çalışabiliyor ve haliyle oynanmayacak hale geliyordu. Bu tip sorunlarla karşılaşanlarla baya karşılaştım. AMD işlemci kullandığını görünce konuyla ilgisi olabilir diye yazdım. İndirip bir kur, belki çözüm olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

AMD'nin çift çekirdekli işlemciler için dual core optimizer adında bir patchi var. Bu patchi kurmadan bazı oyunlar gereğinden hızlı çalışabiliyor ve haliyle oynanmayacak hale geliyordu. Bu tip sorunlarla karşılaşanlarla baya karşılaştım. AMD işlemci kullandığını görünce konuyla ilgisi olabilir diye yazdım. İndirip bir kur, belki çözüm olur

dual core optimizer kurulu zaten. ayrıca önceki işlemcim tek çekirdekti. aynı sorun yine vardı. Ayrıca sadece oyunlar değil, bütün sesler hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 10 Ekim 2008; 0:07:01 >
  • sürücüler burada.
    http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_13118,00.html

sadece dual core değil tüm xp ile ilgili sürücüleini kurunuz.
    ayrıca microsoft tan güncel dotnetfx.exe indirip kurmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 10 Ekim 2008; 0:10:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1man1ac

quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

AMD'nin çift çekirdekli işlemciler için dual core optimizer adında bir patchi var. Bu patchi kurmadan bazı oyunlar gereğinden hızlı çalışabiliyor ve haliyle oynanmayacak hale geliyordu. Bu tip sorunlarla karşılaşanlarla baya karşılaştım. AMD işlemci kullandığını görünce konuyla ilgisi olabilir diye yazdım. İndirip bir kur, belki çözüm olur

dual core optimizer kurulu zaten. ayrıca önceki işlemcim tek çekirdekti. aynı sorun yine vardı. Ayrıca sadece oyunlar değil, bütün sesler hızlı.

Sorunun kaynağıdır ya da değildir, AMD işlemci kullanmadığımdan bunu bilemem sonuçta. Sadece yardımcı olabilmek adına bildiklerimi paylaştım
    Kolay gelsin, umarım sorununu çözersin...

• benim de ilk driver hariç diğerlerinde TV kartından ses gelmiyor.
  • hocam senin yaşadığın sorunu ben de yaşadım. bendeki sebep şuydu. update sayfasına girerken, ya da tam update edecekken bir pencere açılıyordu (ufak dikdörtgen bir pencere) orda yükle ve yükleme yazıyordu. ben hep yükle dedim sorun oldu. en son yükleme seçeneğini işaretledim. sorun ortadan kalktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.