Şimdi Ara

Sparkle GDDR3 bellekli 4 yeni GeForce 9400GT hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın giriş seviyesi için hazırladığı ve geçtiğimiz günlerde duyurduğu GeForce 9400GT'ye bellek takviyesi. AMD-ATi'nin ay sonunda duyurmayı planladığı RV710 tabanlı Radeon HD 4300/4500 serisine karşı pozisyonlarını güçlendirmek isteyen partner firmalar GDDR3 bellekli GeForce 9400GT modellerini arka arkaya duyuruyorlar.

Sadece Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan ve bu açıdan firmanın "exclusive" partnerlerinden biri olan Sparkle, GDDR3 bellekli dört yeni GeForce 9400GT modeli hazırladı. Firmanın giriş seviyesinde yer alan yeni modelleri; SF-PX94GT512D3-HP, SF-PX94GT512D3-HM, SF-PX94GT512D3-HP Passive ve SF-PX94GT512D3-HM Passive.

Nvidia'nın G96 kod adlı grafik işlemcisini kullanan ve 128-bit bellek veri yolunu destekleyen yeni modellerin üzerinde 1400MHz'de görev yapan 16x paralel işlem birimi bulunuyor. Grafik işlemcisi 550MHz'de çalışan yeni modellerin bellek saat hızları açıklanmamakla birlikte 800MHz GDDR2 bellek ile gelen modellere göre daha hızlı olacağı kesin.

Sparkle'ın önümüzdeki günlerde kullanıma sunacağı GDDR3 bellekli GeForce 9400GT modellerinin fiyatları hakkında henüz net bir açıklama yapılmış değil.

• nVıdıa nın bu modellerını kımsenın alıcagını sanmıyorum ATI daha gelısmıs teknolojıyle uretıyor ve cok daha başarılı kartları var bu sınıfta...

Haber için tsk erdı abı...
  • Nvidia aceleci bir çalım oldu
  • ben artık bınların danışıklı dövüş yaptığına inanmaya başladım bi ara 8800 efsanesi vardı şimdide 4850 bi ati bi nvidia
    yani istese az daha iyisini yapıp 4670 i falan geçebilir
    haber için teşekkürler
  • 9500 kötüydü 9400 boşuna çıkarmışlar
  • Aslında 9500 tam giriş seviyesi için olacak.9400'e gerek yok.Artık onboard kartlar 64 bit kartlar kadar güçlü.
    Bu 128 bit ama 9500 varken gerek yok.
  • ben alacağım çünkü cuda destekliyor. atilerde havok destekliyor ama kullanması zor.
  • Calibre ler ne oldu Sparkle?
  • bu nasıl kart çıkartmak böyle ati solladı bu sefer nvidia yı yaw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.