Şimdi Ara

## Intel'de Q6600 Emekli Oluyor, Q8300 Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dört çekirdekli işlemcilerin yaygınlaşmasında aktif rol oynayan ve fiyatı geçtiğimiz sene 266$'a çekildikten sonra Intel'in en yüksek satışı rakamına ulaştığı dört çekirdekli işlemci modellerinden biri olmayı başaran Q6600 için emeklilik yolu göründü. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 2.4GHz'de çalışan Q6600'ün 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan alternatif modellerin yaygınlaşmasıyla birlikte 2009'un ilk çeyreğinde Intel tarafından saha dışına aşınacak. Peki Intel planları nedir? Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere firma ürün gamını 45nm üretim teknolojisine geçirme noktasında yoğun mesai harcıyor. Q6600 başta olmak üzere geride kalan 65nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerin yerini maliyet gözetilerek hazırlandığı belirtilen Q8000 serisi işlemciler alacak. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni seride gündemde gelen ilk model Q8200 olmuştu. 224$'lık etiket fiyatıyla pazara giriş yapan ve son çeyrekte fiyatının 200$ seviyesine düşmesi beklenen Q8200 ile birlikte Intel, Core 2 Quad Q8300 modelini de hazırlıyor. 4MB L2 belleğe sahip olan ve 2.5GHz'de görev yapan 1333MHz FSB destekli Q8300 modelinin 250$ seviyesinden kullanıma sunulması bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• fiyat onemli bence

fiyati iyice duserse q6600 un gene bu urun tercih edilmeli bence
  • her ne kadar 2008 üretimli q6600 işlemciler adam gibi oc olmasada,intelin o fiyat aralıgında o kadar oc kabiliyeti olan bir

45 nm işlemci çıkaracagını hiç sanmıyorum.
  • q8200 şuan 350 ytl civarı q8300 400 den aşagı trde satılmaz.
  • q6600 290 liraya bulunuyor her sekilde efsane oldugunu dusunuyorum.
  • Efsaneler ölmez şekil değiştirir
  • quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

Efsaneler ölmez şekil değiştirir

isim

bu arada tam q6600 e gecmeyi dusunuyordum bu q8200 un performansi q6600 den dusuk mu ? oyun icin almiyorum render icin aliyorum render icin kullanan biri olsa iyi olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 16 Eylül 2008; 16:50:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

Efsaneler ölmez şekil değiştirir

isim

bu arada tam q6600 e gecmeyi dusunuyordum bu q8200 un performansi q6600 den dusuk mu ? oyun icin almiyorum render icin aliyorum render icin kullanan biri olsa iyi olurdu

render için işlemcilerin ön bellekleri önemli q6600 8mb ön bellek ile q8200 - q8300 4 mb ön bellek ile geliyor. test sonuçlarına bakmak lazım.

• efsanenin tadina bile bakmadan silindi piyasadan..fiyat düşecekti bizde alacaktık hani...
  • Gerçekten başarılı bir işlemciydi.
  • hadi bakalim ne yapacaz simdi..? Tuh...
  • intel ne zaman fiyat indirmine gidecek beklemekten yoruldum artık ):
  • Q6600'un yerine Q8200'ü koyacak demekki. Yanlız bu kötü haber değil mi arkadaşlar? Bildiğim kadarıyla Q8200 Q6600 kadar overclock olamıyor(Tabiki düşük vid değerli Q6600'ler için konuşuyorum) Q8200'ün 3.5 ghz civarına çıkabildiğini hatırlıyorum(Hatam varsa söyleyin) Acaba Genel olarak çoğu bu hıza ulaşabiliyor mu? Umarım Q8200 200 dolar altına düştüğünde, yüksek vid değerleri ile gelmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

hadi bakalim ne yapacaz simdi..? Tuh...

Aynen hocam, bi' üzüldüm, bi' üzüldüm (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ... "Dört çekirdekli" diye gariplerim seviniyordu doğal çift çekirdeğe... Yaşasın doğallık, yaşasın dürüstlük...
  • nehaleme yaklaşırken lga775 haberleri görmek güzel oluyor
  • piyasa ucuzlar bizde kaparız sanıyoduk ama elden gidiyo ya ikinci el piyasası da düşmez şimdi ya
  • Bir efsane emekli oluyor. Şu an dahi çok cazip gelen bir işlemci. Yerine gelecek Q8200 ve Q8300 ün performansları nasıl acaba. Çarpanları daha düşük sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramdeon

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

hadi bakalim ne yapacaz simdi..? Tuh...

Aynen hocam, bi' üzüldüm, bi' üzüldüm (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ... "Dört çekirdekli" diye gariplerim seviniyordu doğal çift çekirdeğe... Yaşasın doğallık, yaşasın dürüstlük...

Ne saçmalıyon kardeş? "Hiçbir (K7 ve sonrası) Athlon'un sıcak çalıştığını görmedim" diyen de sendin de mi? İnsan önce fanatiği olduğu markanın işlemcilerini öğrenir, sonra nefret ettiği şirketin ürünleriyle ilgili yorum yapar.

Niye girdim ben bu konuya? Güya girmeyecektik böyle konulara.
    İki tane fanatik gelip saçmalamış gene. Çattık ha... Akşam akşam insanın siniri bozuluyor.

Böyle yaparak bazılarını AMD'den soğutuyorsunuz. Sizin gibi kişilere karşı duyulan sıkıntı, genel görüşleri de etkileyebiliyor.

Yani hayır, Athlon 64 zamanı "AMD Intel" şeklinde bir şeyler yazıp sonra bir de üstüne salak salak gülen kişi de bendim, ama fanatiklik başka bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 16 Eylül 2008; 19:48:30 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.