Şimdi Ara

''Bluetooth lu'' oto teybinden veya kablosuz kulaklıktan stereo müzik dinlemek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
18.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1,14V iphone kullanıyorum.
    Aracımda bluetooth lu cd/radyo çalar mevcut, aynı zamanda telefon araç kiti vazifesinide yapıyor ve iphone ile uyumlu sorunsuz çalışıyor.

Gelelim probleme,

Iphone da çalan müzikleri bluetooth bağlantısı ile araç içinde dinleyebilmek için yaptığım araştırmada,
    müzik çalarken , voice maile basıldığında hoparlörlerden müzik çıktığını okudum.,
    Hemen gerçekleştirdim ancak müzik sadece 1-2 saniye çalıyor, telefon direkt telesekreteri arıyor ve müzik kesiliyor..
    Çözebilen oldumu???

not:arattım ancak bir kaç başarısız kulaklık bağlantısı okudum.

edit:başlığa, kulaklık eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 4 Ekim 2008; 1:15:24 >

• Öğrendim.Iphone da A2DP protokollü bluetooth olmadığından(şu anda cep tellerinin çoğunda var) streo müziği kablosuz dinlemek mümkün değil.
  • selam, benimde aracimda bluetooth uyumlu bir jvc teyp var muzik dinlemeyi gectim konusma bile sorunluydu. Sistem 2.1 de tam performans alamadim sistem 1.1.4 olan bi telle denedim sorun olmadi sistem 1.1.4 e dondum suanda sorunsuz ama telefonun istedigi sistemde kalmak zorunda kaldim. Bluetooth surumu degisiyor sistemle 2.1 yukleyip 1.1.4 surumune donme sansi olabilirmi acaba?
  • bluetooth bağlantısı kursanız bile iphone da bluetooth ile streo müzik dinleyemezsiniz bu iphone için çok kötü birşey bnce
  • software ile çözülebilecek bir problem olduğunu sanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miki

Öğrendim.Iphone da A2DP protokollü bluetooth olmadığından(şu anda cep tellerinin çoğunda var) streo müziği kablosuz dinlemek mümkün değil.

emin misiniz? ben A2DP desteği var diye biliyorum.
  • Arkadasimin yeni Audi'sinde Bluetooth var, o da konusma vs. sorunsuz yapabiliyor eski iPhone 1.1.4 ile, dun ona bu soruyu sordum muzik dinleyebiliyormusun, yani iPhone'un icini goruyor mu arac diye, bilemedigini soyledi. Bana da software ile hallolur gibi geliyor ama, bilinmez.
  • pardon Bluetooth 2.0+EDR deniliyor sitesinde. bu 2.0 edr stereo desteği sağlamıyor mu?
  • hayır , eğer cihazda sadece a2dp protokolünü destekleyen bluetooth var ise stereo müzik yayınını kablosuz gerçekleştirebiliyor,A2DP destekli cihazlardan kablosuz kulaklıklardan, otomüzik sistemlerinden stereo ve kayıpsız müzik dinleyebilirsiniz.

-şu an için Iphone lara hardware desteği ile A2DP desteği sağlanıyor,linki buradahttp://www.8bananas.com/products/BD-906.html
    videosuhttp://mobilitytoday.com/news/007872/a2dp_iphone_icombi

aslında version 1.1.1 de A2DP desteği olan iphone , yolladığı müziğin aynı zamanda dahili speakerdan çıktığı için bunu kaldırmış.sonrada işin peşini bırakmış ..sanırım ?
     ''Bluetooth lu'' oto teybinden  veya kablosuz kulaklıktan stereo müzik dinlemek?

• senin sorununun cozumu bende
    yaklasik 80 dolar bir maliyet ile iphone a A2DP saglayabiliyorsun.
    http://www.i-luv.com/iLuv/product_info.php?cPath=74&products_id=370 urunun burdaki fiyatina aldanmayin offical site si oldugu icin 10-15 dolar fazla yaziyor.
    ayrica ebay dan da aratabilirsin casitli aparatlar mevcut.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miki

-şu an için Iphone lara hardware desteği ile A2DP desteği sağlanıyor,linki buradahttp://www.8bananas.com/products/BD-906.html
    videosuhttp://mobilitytoday.com/news/007872/a2dp_iphone_icombi

ayrica burdaki videoda ses herhangi bir aparat ile aktarilmis.dedigim gibi iphone da A2DP mumkun kiliniyor takilan bir aparat ile.

• ben bu tip aparatlar yerine a2dp protokolünü destekleyen software çıkacağına inanıyorum, zaten yapmışlar eski versiyonda ama bug lı olduğundan kaldırmışlar, bakalım , bekliyoruz
  • Ben bir method buldum yurtdışı kaynaklı bir sitede; denedim oldu fakat ses kalitesi çok düşük geldi bana. Sizde deneyim yorumlarınızı yazın

Adımları tek tek yazıyorum ;

1. Teyp ile iphone arasında bağlantıyı kurun
    2. *#307# yi arayın
    3. Iphone unuz çalmaya başlayacak, bunu araç ses sisteminde de duyacaksınız
    4. Ekranda 1 işaretini ve Decline veya Answer butonunu göreceksiniz. Answer yani Cevap ver i seçiyoruz
    5. Sonra pause butonuna basarak çağrıyı askıya alın, ardından başka bir arama ekranı karşınıza çıkacak
    6. Answer yani cevap ver butonuna basacaksınız, ekranda source audio çıkacak yani ses kaynağı belirecek onu tıklayıp ses kyanağı olarak teybinizi seçin
    7. Sonra home butonuna yani iphone ekranı yüzeyinde ki tek butona basın, sonra ipod u açın ve dinlemek istediğiniz müziği çalın. Normal olarak müziği duymanız gerekiyor.

Yorumlarınızı bekliyorum, iyi günler,

• Yok mu uygulayan arkadaşlar?
  • önemli olan teyple telefon arasında bağlantıyı kurabilmek bunu nasıl yapacağız?
  • Arkadaslar pioneerin blututlu teypleriyle iphone4 calisiyormu kullanan varmi? Konusma yapmak ve muzik dinlemek mumkunmu? Arabaya teyp alicam bunu ogrenmem lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkan38

Arkadaslar pioneerin blututlu teypleriyle iphone4 calisiyormu kullanan varmi? Konusma yapmak ve muzik dinlemek mumkunmu? Arabaya teyp alicam bunu ogrenmem lazim.

Müziği ve konuşmayı ben denedim normal şu dokunmatik olan garip teyplerde çalışıyor sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afterlife97

quote:

Arkadaslar pioneerin blututlu teypleriyle iphone4 calisiyormu kullanan varmi? Konusma yapmak ve muzik dinlemek mumkunmu? Arabaya teyp alicam bunu ogrenmem lazim.

Müziği ve konuşmayı ben denedim normal şu dokunmatik olan garip teyplerde çalışıyor sorun yok.

Hangi teypler hocam marka model verirseniz cok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: afterlife97

quote:

Hangi teypler hocam marka model verirseniz cok sevinirim

Bluetooth'u olan çin malı dokunmatik SD kart girişli teypler işte hatta bi ara BİM'de bile satılmıştı genellikle servis araçlarında kullanıyorlar.
    http://www.cimri.com/navitech-mt-8800bdt-7-ekranli-oto-teyp bunun gibi ürünler

• Bende teyp in bluetooth uyla iphone yi baglayabiliyorum.Müzikte tatmin derecesinde.Fakat telefonla konusurken sesim karşı tarafa gitmiyor.Baska telefonda denedim sorun yok ama iphone da dediginiz seylerle alakalı sanırsam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.