Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18111812181318141815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aslında ilk etapta nissan juke düşünmüştüm(tam olarak suv olmasa da)şuan megane düşünüyorum ve haklısınız.gayet rahat edeceğimizden şimdi daha da eminim.zaten 2 kişiyiz.çocuğumuz yok henüz.yakın zamanda da düşünmüyoruz.o yüzden megane değil clio ya bile sığarız diye düşünüyorum.biraz yersiz takıntı yaptım sanırım.

teşekkürler.
  • holden12 H kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam gerçekten darbgelmiş de olabilir. Bana Clio çok dar gelmişken bir arkadaşım genişliğinden çok memnun mesela. Biraz beklenti ile alakalı bu durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haklısınız.zaten bunlar aracı almaktan vazgeçiren unsurlar olmuyor çoğu zaman.bir aracı beğeniyorsunuz ve sadece beğeniyorsunuz işte tasarımını vs..
    megane da daha önemli kafa karışıklığı yaratan(benim açımdan) kredili alımda 51.500 fiyattaki bir aracın 66.250 tl ye gelmesi ve bu araca en az 3 yıl binme zorunluluğu.eminim 3 sene içinde 2 defa kasa değişir=) o zaman kaybımı düşünemiyorum.
    Bu Renault da biraz farklı hocam. Çünkü forumda 2011 model aracını bu yıl kar edip satan arkadaşlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 16 Kasım 2014; 10:26:14 >
    Renault plan yerine bankalar ile görüşün derim daha uygun oranlar bulacağınızdan eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbii -- 16 Kasım 2014; 9:26:52 >
  • ozbii günaydın,

bankalarla görüştüm. Konut kredisi ödemelerimiz olduğu için balon ödemeli krediye yanaşmıyorlar. Otomobil bayileri kendi finansmanları olduğu için biraz daha esnek davranıyorlar.(araca nasıl olsa rehin koyuyorlar ya)bankalar rehin teminat işlerine pek girmiyorlar.onların baktığı maksimum borçlanma vs. şöyle söyleyim, koç finans 27.000 tl kredime onay verirken Akbank ve halkbankası 17.000 TL ihtiyaç kredisine(balon ödemeli)onay vermedi.
  • CVT Megane 115 teki motor K4M kodlu yılların motoru mudur? Sahibi olan biri cevaplayabilir mi?
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Evet yılların motorudur, Megane 1 den beri kullanılmaktadır. Kendini ispatlamış, tabiri caizse taş gibi bir motordur. LPG uyumu çok iyidir.
    balon ödemeli almayıp eşit taksitli olarak değerlendirebilirsin. tabi taksitler balon ödemeye göre yüksek çıkacaktır. balon ödeme düşündüğün tarihlerde ara ödemeyi kendin gerçekleştirerek taksitleri düşürebilir veya vadeyi kısaltabilirsin gibi bir fikir geliyor aklıma ama :) bu arada bende bankacıyım ama ticari krediler ile ilgileniyorum. ama bireysel tarafta dediğin doğru bankalar aylık ödediğin taksit tutarının elde ettiğin resmi net gelirine göre bir oranını onaylar ancak. taşıt krediside konutta ihtiyaç krediside aynı mantıkla hesaplanır.
  • Arkadaşlar merhaba.

Megane Gt line cvt benzinli sıfır araba bakmak için bayiye gittim.

Sanırım 2014 modeller yerli üretimmiş. İthal üretim olanlar sanırım bir miktar daha farklı diyorlar renault club forumunda.

Konuşuldu edildi test edeyim dedim arabayı.

Test ettim ben ve honda civic sahibi bir arkadaşımla.

Arkadaşlar araba henüz 1500 km de ancak her yerin ses geliyor bu nasıl olabilir? Benim aracım 4,5 senelik benim aracımda bile böyle sesler yok.

Kronik midir acaba? İki metalin birbirine sürtünmesi gibi bir ses. Yanımdaki görevliye söyledim o da evet ses eliyor ama bu test aracı biraz hırpalanmış olabilir dedi.

Yorumu olan var mı acaba bu konuda?
    Tam megane almaya karar vermişken birden soğudum henüz ses konusu yüzünden.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler...
  • Renault captur mu yoksa megane mı alınır sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: hassin

Renault captur mu yoksa megane mı alınır sizce

Farklı segmentteler. Capture'a hiç binmedim, sadece yolda gördüğüm kadarıyla değerlendirebilirim.

Capture yeni bir modelken Megane'da kasa değişikliği bekleniyor.
    Bu durum olmasa çekinmeden Megane derdim ama Megane aldığınızda arabanız daha 1 yaşını doldurmadan "eski kasa" diye anılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Farklı segmentteler. Capture'a hiç binmedim, sadece yolda gördüğüm kadarıyla değerlendirebilirim.

Bu durum olmasa çekinmeden Megane derdim ama Megane aldığınızda arabanız daha 1 yaşını doldurmadan "eski kasa" diye anılacak.

Teşekkürler açıkcası ben dün 1.5dci megane touch plus siparişi verdim . Aklım birazda capturda kalmıstı ondan içimi rahatlatmaya çalışıyorum . Bakalım hakkımızda hayırlısı.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler açıkcası ben dün 1.5dci megane touch plus siparişi verdim . Aklım birazda capturda kalmıstı ondan içimi rahatlatmaya çalışıyorum . Bakalım hakkımızda hayırlısı.

Hocam bence doğrusunu yapmışsınız. Yeni aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bence doğrusunu yapmışsınız. Yeni aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Çok teşekkürler yorumunuz için . :)

• Arkadaşlar selam, megane 3 yerli araçlar bilindiği üzere yerden oldukca yuksek, bende araci teslim aldigimda cok değil 3-3.5 cm kadar yere basmak istiyorum, bu amaç ta bir kaç yay araştırdım ancak,
    Yay ve megane orjinal suspansiyonlari uyumlu olmadigindan, sorun yaratabiliyormus, bu arada aklımdaki yay eibach dı, aracimda hiç yay yada yay-süspansiyon koordinasyonu kullanan varsa bana bilgi verebilir mi ?

• hastasıyımmm dede

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Peki hocam sizden Renault Ailesi olarak rica etmiş olsam kısa bir kullanım videosu çekebilir misiniz? Herkes özelden bu konu hakkında görüş soruyor çünkü. Çok faydalı olacaktır.

buyrun RENAULT MEGANE 3 CYCLONE marka DVD NAVİGASYON MULTİMEDİA KISA TANITIM.

BİRAZ ACEMİ İŞİ OLDU KUSURA BAKMAYIN..

http://youtu.be/4JJCF_xP5OM
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper73

quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Peki hocam sizden Renault Ailesi olarak rica etmiş olsam kısa bir kullanım videosu çekebilir misiniz? Herkes özelden bu konu hakkında görüş soruyor çünkü. Çok faydalı olacaktır.

buyrun RENAULT MEGANE 3 CYCLONE marka DVD NAVİGASYON MULTİMEDİA KISA TANITIM.

BİRAZ ACEMİ İŞİ OLDU KUSURA BAKMAYIN..

http://youtu.be/4JJCF_xP5OM

Hocam elinize sağlık,

Düşünüp yayinlamaniz bile harika olmuş, teşekkürler

• casper73 C kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam, çok güzel bir inceleme olmuş. En ufak detaya kadar değinmişsiniz. Forumda almayı düşünen çok arkadaş vardı, bu video oldukça yol gösterici olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18111812181318141815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.