Şimdi Ara

## Sony'den Kablosuz OLED TV ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

OLED tabanlı televizyon ve görüntüleyicilerin önümüzdeki yıllarda sektör standardı haline geleceği uzmanlar ve analistelerce tartışıladursun, sektör devi firmalar OLED teknolojisini kullanan cihazlar hazırlamaya devam ediyorlar. OLED teknolojisiyle yakından ilgilinene üreticilerden Sony, hazırladığı yeni bir televizyonunu daha gün ışığına çıkardı. XEL-1 kodlu televizyonun küçük kardeşi olan yeni model 11" boyutunda ve sadece 3mm kalınlığında. Kbalosuz bağlantı özelliğine sahip olan ve ilk etapta Japonya'da kullanıma sunulması beklenen OLED tabanlı yeni televizyon 960x540 çözünürlüğünü destekliyor ve tv alıcısına ek olarak pil paketine de ev sahipliği yapıyor. sahip olduğu belirtiliyor. Ürünün fiyatı ve kullanıma sunulacağı tarih hakkındaysa henüz net bir açıklama yapılmadı.

• sony durmuş durmuş arka arkaya patlatıyor modelleri bu aralar

hangi birine bakıcaz şaşırdım valla
  • ledli tvler reklam panolarındakullanılmıyordu ?
    sony aşmış olayı cözünürlük fena deyil
  • sony'dir ne yapsa yeridir
  • oled ekran çoık güzel bir teknoloji ama kısa ömürlü diye bu tarz ürünlerde kullanılmıyordu.Bildiğim kadarıyla ya sony yada panasonic (artık hangisiyse) uzun ömürlü olması için çalışmalar yapıyordu.Full hd oled tv olursa artık güneş vursa bile çok güzel tv izyebileceğiz
  • Abi SONY bambaşka bişey ya yapıyor adamlar bizde böyle bakıp bakıp yorum yazıyoruz anca işte
  • bu oled le küçük ekran yapılabiliyorsa büyüğüde yapılır.. yakında full HD side çıkar...
  • renkler çok canlı süper bir tv
  • Teknolojiyi takip etmek imkansız neredeyse.Bir yerde durmak gerekiyor
  • Oled tvler yavaştan gelmeye başladı önümüzdeki yaz alınabilir oledleri görürsek şaşırmayın tabe ilk önçe ellerindeki lcd stocklarını bitirmeleri lazım :D
  • Oledlerin bence artısı olacaktır ama 3 boyutlu tvler çıksa artık yavaştan derinliği olsa tvnin... en güzelide maçlar hologramla izlense salonumuzun ortasında istediğimiz büyüklükte stadlar olsa stadyumdaymış gibi tüm ayrıntıları tüm sahayı görerek maç seyretsek acaba kaç sene sonra gerçekleşir bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: margornn

Oledlerin bence artısı olacaktır ama 3 boyutlu tvler çıksa artık yavaştan derinliği olsa tvnin... en güzelide maçlar hologramla izlense salonumuzun ortasında istediğimiz büyüklükte stadlar olsa stadyumdaymış gibi tüm ayrıntıları tüm sahayı görerek maç seyretsek acaba kaç sene sonra gerçekleşir bu

oehehe daha dijitürk alamıyoz sen neden bahsediyom

• Bir belgesel izledim art tv de, sanırım 2006 dı.
    OLED teknolojisi üzerine. Bu OLED i ALMAN bilim insanları bulmuşlar, BOR la uzaktan yakından alakası yok,(Bu kötü)
    birkaç sıvı bileşeni ısıtarak bir araya getiriyorlar, ortaya OLED çıkıyor, katlanıyor, kıvrılıyor ama çalışmaya ve görüntüleri göstermeye devam ediyor, tüplü tv den izledim ama mükemmel görüntü veriyor, ve en kısa zamanda piyasaya sürülecekmiş.
    Şimdi Bu ürünü piyasaya ilk SONY sürüyor(bu ilginç) , benim aklıma sadece marka dan dolayı olabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esses... -- 12 Eylül 2008; 10:24:09 >
  • haber için tşkler...
    umarım en kısa zamanda piyasada olur...
  • OLED in özelliği nedir
    plasmadan, LCD den, lazer den farkı ne.
    merak ettim. farklı bir teknojimi. Çalışma prensibi nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.