Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
790
Cevap
57
Favori
524.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hebeley

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Orijinalden alıntı: StANDby007

Elimdeki Modemler:

Airtites RT-205 (1 Lan Port)

TP-Link TD854W (4 Lan Port)

Şimdi ben Airties RT-205'i Modem, TP-Link TD854W'yi Access Point (AP) olarak kullanmak istiyorum.

Airties'e gelen ADSL hattını CAT5 LAN Kablosu ile TP-Link'e ulaştırıp oradan'da 2 ayrı bilgisayara yönlendirmek istiyorum.

Bu istediğim şey mümkün müdür?

TP-Link Modem'in arayüzündeki DHCP hakkında olan sayfası aşağıda bulunuyor. Bu sayfada ne gibi değişiklikler yapmam gerekiyor. Ayrıca söz konusu sayfada kırmızı dikdörtgen içine aldığım kısımda sanırım derdimin devası bulunuyor. Ama hangi IP numarasını nereye yazacağımı bilmiyorum.

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri)

DHCP Relay'ı seçtiğimde aşağıdaki sayfa açılıyor

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri)

Tüm bunları hallettikten sonra Airties RT-205'te ne gibi IP ataması yapmam/yazmam gerekiyor nereye ne yazağım onu bilmiyorum.

yanlış yapıyorsun.

şöyle yap airties 192.168.2.1 çalışır.
    airties in hiçbir ayarına dokunma dhcp felan olduğu gibi bırak.

tplink in ip adresini 192.168.2.254 yap.
    dhcp relay seç ip olarak 192.168.2.1 gir
    kablosuz ağ ayarlarını ağ ismi şifre felan yap yayına başla
    bu kadar.

kolay gelsin.

hocam selamlar,

tplinkin ip adresini ''LAN'' bölümünden mi değiştiriyoruz?

Airties'ın dhcp si halen etkin fakat bir türlü bağlanamıyorum. Bu arada tplink arayüzüne tekrar erişmek için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

evet lan ayarlarından değiştireceksin.

• benim uzun mesafe antenle kablosuz ağlara bağlanmam gerekiyordu elimde uydunetin verdiği netmaster cbw700 kablosuz modem var onu wifi adaptör olarak kullanıp antenini outdoor antenle değiştirip yani kabloyla evin üstündeki antene bağlayıp çekmeyi düşündüm. ama modemi wifi alıcı olarak kullanmayı araştırmamıştım..

konuda açıklayıcı olmuş ve aradığım konu bu fakat konudaki eksik wifi alıcı olarak kullanırken etraftaki çektiğim modemleri nasıl görcem? normal wifi adaptörle tarama yapıyo zaten çekebildiği bütün wifileri buluyo. konuda anlatılana göre karşıdaki modemin bilgilerini girmek gerekiyo diye okudum. ama ben normal wifi de görünen ağları nasıl görcem bağlancam? onu anlamadım. pc ye ethernetle bağlanması şartmı? modemde usb girişide var yani usbden de aynımı olur..

bu konuyu araştırmadan gidip alfa awus036nhr 2000mw güçlü adaptör aldım. haftaya elimde olur...

kuracağım sistemde antenden aldığım wifileri alfa alıcıyla usb üzerinden laptopta internete gircem. ve laptopun wifisinden de eve wifi ağ kurup ayriyetten bu interneti yaycam wifi olarak. yani laptop wifi modem olarak çalışcak. ama evde internetin açık olması için sürekli laptopun çalışır durması biraz saçma olabilir o yüzden bu alfa alıcıyla aldığım wifi yi modeme internet bağlantısı olarak sokup modemin wifi vericisi ile eve yaysam yada access point olarak modemi kulllansam mümkünmü.. modem aldığı wifiden ayriyetten ağ kurup wifi olarak verme yeteneği varmı

• digitürk iq kullanmak için receivera ethetnet bağlantısı yapacağım. süperonline huwai modeme rt206'yı ap olarak kurmak istioryum fakat olmuyor. tüm yazaılanları uyguladım fakat bağlantı olmadı. bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorkashton

benim uzun mesafe antenle kablosuz ağlara bağlanmam gerekiyordu elimde uydunetin verdiği netmaster cbw700 kablosuz modem var onu wifi adaptör olarak kullanıp antenini outdoor antenle değiştirip yani kabloyla evin üstündeki antene bağlayıp çekmeyi düşündüm. ama modemi wifi alıcı olarak kullanmayı araştırmamıştım..

konuda açıklayıcı olmuş ve aradığım konu bu fakat konudaki eksik wifi alıcı olarak kullanırken etraftaki çektiğim modemleri nasıl görcem? normal wifi adaptörle tarama yapıyo zaten çekebildiği bütün wifileri buluyo. konuda anlatılana göre karşıdaki modemin bilgilerini girmek gerekiyo diye okudum. ama ben normal wifi de görünen ağları nasıl görcem bağlancam? onu anlamadım. pc ye ethernetle bağlanması şartmı? modemde usb girişide var yani usbden de aynımı olur..

bu konuyu araştırmadan gidip alfa awus036nhr 2000mw güçlü adaptör aldım. haftaya elimde olur...

kuracağım sistemde antenden aldığım wifileri alfa alıcıyla usb üzerinden laptopta internete gircem. ve laptopun wifisinden de eve wifi ağ kurup ayriyetten bu interneti yaycam wifi olarak. yani laptop wifi modem olarak çalışcak. ama evde internetin açık olması için sürekli laptopun çalışır durması biraz saçma olabilir o yüzden bu alfa alıcıyla aldığım wifi yi modeme internet bağlantısı olarak sokup modemin wifi vericisi ile eve yaysam yada access point olarak modemi kulllansam mümkünmü.. modem aldığı wifiden ayriyetten ağ kurup wifi olarak verme yeteneği varmı

Sayın Kullanıcımız,

CBW-700V Modemde Access Point Router özelliği olmadığından yapmak istediğiniz ayarları bu modemle yapamazsınız. NetMASTER cihazlarınızla ilgili tüm sorularınız için her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında NetMASTER Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

• arkadaslar elimde philips marka kablosuz modem var. modemin WDS özelliğini kullanarak bu modemi ap olarak kullanmak istiyorum.

9 sayfa yı okudum fakat 1. aşamada yapılan protokol kısmının değiştirilmesi faklı şekillerde yazılmış :

modem ara yüzünü açtığımızda protokol kısmı standart olarak PPPoE yazıyor. biz bu kısmı değiştirirken ne yapacagız;

arkadaşlardan bir tanesi protokol : DHCP veya DİSABLE olarak seçilmeli demiş
    bir başka arkadaş ise :1483 BRİDGE olmalı demiş kafam karıştı.

ben şimdi hangisini seçeceğim?

Benim amacım interneti 2 kat aşağıdan kablosuz olarak almak ve evimde kablosuz olarak kullanmak. kısaca 2 kat aşağıdaki modemin kapsama alanını arttırmak oluyor galiba.

protokol kısmını nasıl yaparsam amacıma ulaşmış olurum? Teşekkürler.......
  • Bende Airties RT 204 ve Zyxel P-660HN-F1Z modemleri var. Airties modemimi ana modem, Zyxel'i ise access point olarak kullanmak istiyorum. Önceden denemiştim ama yapamamıştım. Bir yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

quote:

benim uzun mesafe antenle kablosuz ağlara bağlanmam gerekiyordu elimde uydunetin verdiği netmaster cbw700 kablosuz modem var onu wifi adaptör olarak kullanıp antenini outdoor antenle değiştirip yani kabloyla evin üstündeki antene bağlayıp çekmeyi düşündüm. ama modemi wifi alıcı olarak kullanmayı araştırmamıştım..

Sayın Kullanıcımız,

CBW-700V Modemde Access Point Router özelliği olmadığından yapmak istediğiniz ayarları bu modemle yapamazsınız. NetMASTER cihazlarınızla ilgili tüm sorularınız için her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında NetMASTER Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

evet ama zaten alfa adaptör aldım netmasterı araştırmamıştımda bilen çıkarmı diye konuda yazdım olsaydı denerdim. araştırdım zaten cbw700 de o özellik yokmuş. peki alfa adaptörle aldığım sinyallei yada bağlandığım interneti modeme atıp eve wifi olarak yayma imkanı varmı? çünkü wifi adaptörden gelen wifiyi usb ile laptopuma bağlıyorum. connectfy isimli programla bir wifi ağı kurup laptopun wifisinden eve yayıyorum ama laptop modem olarak çalışıyor yani. laptopun sürekli açık kalması lazım.. cbw700 laptop gerekmeksizin bu işi yapamazmı. bi adaptor bi modem birbirine bağlanıp çalışabilirmi acaba?

ayrıca netmastercbw 700 modemi kalotv uydunet verdi. nedense ttnet ve uydunetin verdiği modemler güçsüz oluyo evin içinde zor çekiyo balkonda bağlantı kopuyo başkalarıyla paylaşmayalım diye güçsüz modemmi yapılmasını istiyolar yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

veyselh, boşuna deneme olması imkansız...

Modemi AP haline getirmek için sadece DHCP yi kapatın. 3. bir cihaza bağladığınızda o cihazın dhcp sini yönlendirir. Tüm modemlerde bu böyledir.

airtes modem kullanıyorum bu modemin çoğaltıcısı olabilirmi iki kullanıcı çalıştırma imkanımız yokmu
  • S.a arkadaşlar ben de airteis air 5443 ile airteis rt 205 i bagladim rt 205 access point olarak ayarladim ancak internete baglanamiyorum bağlantı gitti ne yapabilirim bilgisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarlonDaniel

S.a arkadaşlar ben de airteis air 5443 ile airteis rt 205 i bagladim rt 205 access point olarak ayarladim ancak internete baglanamiyorum bağlantı gitti ne yapabilirim bilgisi olan var mı

Hocam windows ekranında sağ altta wriless ağ bağlantılarına tıkla senin modem ve diğer modemler gözükecek kırmızı çarpının üzerine (senin modem yani) sağ tıkla özellikleri seç orda güvenlik sekmene gel burada modemin güvenlik ayarını (Wep WPA/wpa2) belirt ve verdiğin şifreyi oraya kaydet. ARTIK bilgisayar modeme bağlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_video

quote:

Orijinalden alıntı: MarlonDaniel

S.a arkadaşlar ben de airteis air 5443 ile airteis rt 205 i bagladim rt 205 access point olarak ayarladim ancak internete baglanamiyorum bağlantı gitti ne yapabilirim bilgisi olan var mı

Hocam windows ekranında sağ altta wriless ağ bağlantılarına tıkla senin modem ve diğer modemler gözükecek kırmızı çarpının üzerine (senin modem yani) sağ tıkla özellikleri seç orda güvenlik sekmene gel burada modemin güvenlik ayarını (Wep WPA/wpa2) belirt ve verdiğin şifreyi oraya kaydet. ARTIK bilgisayar modeme bağlanır.

Bilgi için Sağol hocam da ondan kaynaklı değilmiş sorun, ip adresleri cakisiyordu büyük ihtimalle hallettim bir şekilde çok şükür

• Peki modemlerden biri 10.0.0.1 gibi bir ip sistemi ile çalışıyo diğeri 192.168.1.1 ile çalışıyorsa yinede yapılabilmesi mümkünmüdür?
  • Beyler ben iki modemi birbirine bagladim kablosuz olarak, ancak modemi kapatıp açlıktan sonra access point yaptığım modeme baglanamiyorum ama ana modeme bağlanabiliyorum. Acess point yaptığım cihaza bağlanmaya çalıştığımda ip adresini alıyor yazısı çıkıyor hep, sonra bunun çözümünü buldum ana modemin ara yüzüne girip kablosuz sonra mesh e tikliyiyoum orada access point olarak atadigim modemin mac adresi ekli gözüküyor hiçbir sorun olmaması lazım sonra kaydet dedim bu aşamadan sonra access point olarak kullandığım modeme de baglanabildim her seferinde bunu yapmam mi gerekiyor bilgisi olan biri varsa yardım edebilir mi

• quote:

ayrıca netmastercbw 700 modemi kalotv uydunet verdi. nedense ttnet ve uydunetin verdiği modemler güçsüz oluyo evin içinde zor çekiyo balkonda bağlantı kopuyo başkalarıyla paylaşmayalım diye güçsüz modemmi yapılmasını istiyolar yoksa?

Sayın Kullanıcımız,

Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği sınırlar çerçevesinde kablosuz yayın yapan cihazların performansı çevresel koşullardan bağımsız olamaz. Binada kullanılan inşaat malzemelerinden ve çevrede aynı frekanstan yayın yapan diğer cihazlardan etkilenir. Örneğin beton duvar %40, alçıpan %50 civarında sinyal kaybına neden olur. Aynı şekilde, oyun konsolu, mikrodalga fırın, telsiz telefonlar da enterferans yaratarak kablosuz sinyal gücünü olumsuz etkiler.

Bütün bu koşullar içerisinde herhangi bir arızası bulunmayan kablosuz cihazların performansını iyileştirmek için yazılım güncellemesi, konum değişimi, kablosuz yayın kanalı değişimi gibi yöntemler izlenmektedir. Diğer taraftan, arada kolon/duvar bulunmuyorsa ve enterferans söz konusu değilse modemde bir arıza olabilir. Bunun için NetMASTER Destek Merkezi’ne göndererek kontrol ve tamirini sağlayabilirsiniz (Garanti prosedürüyle ilgili olarak web sitemizdekihttp://netmaster.com.tr/p/6/garanti sayfasına bakabilirsiniz).

Bunların yeterli ya da mümkün olmadığı durumlarda ise kablosuz ağ donanımı cihazları (AP-Router, kablosuz adaptör, powerline cihazları) kullanılarak Wi-Fi ağı genişletilebilir.

Konuyla ilgilihttp://netmaster.com.tr/p/10/kablosuz-sinyal-katilleri yazımızı ya da aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

http://www.pclabs.com.tr/2009/07/22/daha-basarili-kablosuz-ag-baglantisi-icin-ipuclari/
    http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-vista/Troubleshoot-low-wireless-signal-quality-problems
    http://www.chip.com.tr/makale/kablosuz-aginiza-doping-5-sinyal-karmasasina-dikkat-edin_18590_6.html

Saygılarımızla,

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Evet arkadaşlar, Zyxel ile US Robotics arasında WDS kuramayınca ikinci USR9110'i aldım ve WDS kurulumu yapabildim.

Aşağıda bir rehber veriyorum. Genel olarak modemlerde benzer ayarlar yapılması gerekiyor. İşinize yarayabilir.

REHBER > US Robotics USR 9110 Modemler Arasında WDS Kurulumu
    http://forum.donanimhaber.com/m_27918165/tm.htm

airties rt 206 ım var hem kablolu hem kablosuz olarak kullanımı var hangisinde daha hızlı çalışma imkanı olur bunların
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacbil90

quote:

Evet arkadaşlar, Zyxel ile US Robotics arasında WDS kuramayınca ikinci USR9110'i aldım ve WDS kurulumu yapabildim.

Aşağıda bir rehber veriyorum. Genel olarak modemlerde benzer ayarlar yapılması gerekiyor. İşinize yarayabilir.

airties rt 206 ım var hem kablolu hem kablosuz olarak kullanımı var hangisinde daha hızlı çalışma imkanı olur bunların

selam internetin hızını soruyosan hiç farketmez kablosuz kullansanda kabloluda aynı hızda intrernete girer.. ama ağ üzerinden dosya paylaşırken aktarım hızı kablolu daha hızlı olur.. onunda önemi yoksa gerek yok kabloya.. kablosuz kullan internette fark olmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hacbil90

quote:

selam internetin hızını soruyosan hiç farketmez kablosuz kullansanda kabloluda aynı hızda intrernete girer.. ama ağ üzerinden dosya paylaşırken aktarım hızı kablolu daha hızlı olur.. onunda önemi yoksa gerek yok kabloya.. kablosuz kullan internette fark olmaz

dediğiniz gibi ikisindede çok fark eden bir şey olmadı teşekkür

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

Bende Airties RT 204 ve Zyxel P-660HN-F1Z modemleri var. Airties modemimi ana modem, Zyxel'i ise access point olarak kullanmak istiyorum. Önceden denemiştim ama yapamamıştım. Bir yardımcı olursanız sevinirim.

Bunu yapmayı başardım bugün ama access point mi yoksa başka birşey mi oldu emin değilim. Şu anda modem ile aynı oda da bulunduğumdan 5 diş sinyal alabiliyorum sorunum kalmadı.

Airties modemimi ana modem, Zyxel'i ise AP olarak kullanacaktım ama Zyxel de 4 port ethernet, Airties da 1 port olduğu için mecburen Zyxel'i ana modem yaptım.

Zyxel'in portlarından birine ayrı ethernet kablosu takıp Airties'a bağlamadan önce Airties modemimde birkaç ayar yaptım. Zyxel'in hiçbir ayarına ellemedim.

Öncelikle Bridge filan hiç kurcalamadım eskiden nasılsa (PPPoE) öyle bıraktım. Kablosuz ağ ayarlarını isim haricinde Zyxel'in ayarları nasılsa Airties'inkini de öyle ayarladım (Kanal 11, B/G/N karışık, WEP/WPA yok sadece MAC şifreleme).

Airties'daki Firewall ve NAT ayarlarını devre dışı bıraktım. Daha sonra IP ve DHCP Ayarları altında DHCP i kapatıp IP adresini "192.168.1.254" yaptım. Ağ maskesini olduğu gibi "255.255.255.0" olarak bıraktım.

Ayarları kaydedip çıktıktan sonra Zyxel'in portuna bir ethernet kablosu (20 metre) daha takıp Airties'a bağladım ve internete girebildim.

• arkadaşlar benim uydu alıcıya 206v4 bağladım ama terslik oldu laptop modemden sinyal aldı yani ben sinyal verip alıcıyı internete bağlamak istedim. ama airtes modemin dongle olmadığını sonra anladım. ve bu konuyu gördüm sevindim. ama şimdi eksiklerim var. 205 için anlatım var 206 için yok. ve ben laptopa 3gvın bağlayıp laptoptan 206 ya wifi verip modemide lanla alıcının lan girişine bağlamak istiyorum. sizce doğrumu.

arkadaşlar birde grafik yaptım şimdi yardımınızı bekliyorum. ve ikibağlantı seçeneği fikri oluşturdum hangisi olur sizce. benim modemde usb yok lan kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger_man -- 9 Mart 2013; 18:17:56 >

• 45-50 liraya usb 3g modem desteği olan 4 portlu routerler varken uğraşma
    bu tip modemlerin ap olarak kullanıldığı kurulumlar asla tat vermiyor.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.