Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4800 Serisine Kardeş Mi Geliyor? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4800 Serisine Kardeş Mi Geliyor? ##

Haziran ayının sonuna doğru duyurduğu ve Temmuz ile birlikte yaygın olarak kullanıma sunduğu Radeon HD 4800 serisi ekran kartlarıyla fiyat/performans anlamında iddiasını ortaya, çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeliyle de iki yıllık bekleyişin ardından rakibi Nvidia'dan liderlik koltuğunu geri alan AMD-ATi'nin yeni modeller üzerindeki çalışmaları da devam ediyor.

Bu ay içerisinde önce Radeon HD 4600 serisini hemen ardından da HD 4500 serisi ekran kartlarını kullanıma sunacak olan firma, ürün gamındaki boşluğu doldurmak üzere RV770 gpu'sunu kullanan yeni bir model anons edebilir. HD 4600 serisinin 100$'ın altında olması, HD 4800 serisinin de genel olarak 200$'a yakın bir seviyede bulunmasından ötürü firma araya yeni bir model ekleyecek gibi görünüyor.

İddialara göre AMD-ATi, Radeon HD 3690 modelinde olduğu gibi RV770 gpu'sunun kırpılmış versiyonunu kullanan yeni bir modeli önümüzdeki günlerde duyurabilir. RV770 LE olarak ta tanımlanan bu gpu'nun 192-bit bellek veri yolunu destekleyebileceği ve saat hızlarının mevcut modellere göre (HD 4850, 4870, 4870 X2) daha yavaş olacağı belirtiliyor.

Tabi kartın 256-bit bellek veri yoluna sahip olan üst modellere karşı hangi performans seviyesinde olacağı henüz bilinmiyor fakat kendi fiyat segmentinde iddiasını koruması beklenebilir. Belirttiğimiz üzere henüz kart ile ilgili net bir bilgi yok ama firmanın mevcut ürün gamı da yeni bir modelin gelme ihtimalini arttıran dikkat çekici bir boşluğa sahip gibi görünüyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• nvidia genel merkezindeki telaşı hayal bile edemiyorum.
    -lan oğlum ati yine kart çıkartacakmış.
    -boşver abi meyhaneye gidelim kafaları çekelim daha iyi.uğraşmaya değmez.
  • bi an 128bit diye korkmadım değil,bu kartı oldukça dizginlerdi

herneyse,orda da 9800GT var 150$ ve altına bulunabiliyor,bakalım hayırlısı.
  • evet 150 dolar aralığı boş kalmıştı bu hamle gerekli olabilir sanırım doğru bir adım olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: budak_1903

nvidia genel merkezindeki telaşı hayal bile edemiyorum.

euheuehuehuehuehuehuehuehu,,, hep dediğim gibi, nvidia 'kart' ile değil oyun firmalarıyla yaptığı anlaşmalar ile satış ve performans sağlıyor.
  • quote:

• Haber başlığı ilginç olmuş.

Sağolasın fx57.
  • bir nevi nvidianın yaptıgı 8800gs modeli gibi birşey eğer 9600gt den performanslı olamazsa bu kartda 8800gs gibi boşa çıkmış olur
  • ati bir başladı durmak bilmedi
  • valla hocam ben olsam 4670 de 192 bit yapardım 3850 yi geçerdi bunuda biraz saat hızı flan bişeyler eklerdim arayı doldururdu
  • Haber için teşekkürler Ati bu sene çok güzel işler başardı.
  • ATI piyasayı çeşit ile dolduracak
  • gerçekten gerekli bi hamle oldu. 3850 ve yeni gelecek 4600 serisi iyi de 140-150$arası olmuyodu. 3870 de parasını hakeden bi kart diil zaten. 8800gt ve 9600gt gibi efsane olmuş kartlar hala satılmakta ve o segmentte bi boşluk var cidden. akıllıca bi şeyler çıkar inşallah. ve inşallah yayılır. 3690 çıktı ama türkiyede göremedik ona benzemesin de...
  • atiyi tebrik etmek lazım çok güzel iş çıkardı.. darısı AMD nin başına...
  • Yürü bee
  • Geforce nin tek artı yanı bazı oyun firmalarıyla anlaşmalı olması .
  • quote:

uhauah süper ya :D

-beyler ati yeni bi model sürmüş piyasaya
    -adamlar bizi ezdi yetmiyor cesedimizi çiğniyor..neyse önümüzdeki maçlara bakacağız sahjgdjhgashjdgasd....

Valla ati den bi geri dönüş bekliyorduk da bu dönüşün bitişi olmayacak galiba...45nm denebler de tutulmazsa artık amd işlemci üretmeyebilir zaten vga dan parayı kıracaklar bu gidişle...
  • quote:

• cepler kar edecek daha ne istionuz ?? nvidia da o çok sevdiği akrepli cebine elini sokacak galiba
  • nvidia genel merkezindeki telaşı hayal bile edemiyorum.

ve meyhanede aticilerle karşılaşıyorlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.