Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bu şubatta 4 yıllık lisans eğitiminden mezun oldum, mezuniyet çıkış belgem de verildi. İş başvurularım oldu ve çoğunda süreç çok yavaş işliyor. Nisan-Mayıs ayında askere gidebilmek için tecili 29 şubata kadar bozdurmamız gerektiğini biliyorum.Ben bu tecili bozdurduktan sonra mesela 10 martta iş başvurularından birinden olumlu olan geri dönüş alırsam, nisanda askere gitmek için tecil bozdurduğum halde tekrardan tecil yaptırma imkanım var mı bunu merak ediyorum. Daha önce hiçbir tecil işlemi yaptırmadım.
  • Selamlar,

ben 92'nin 7. ayında doğdum. Şu an üni hazırlıktayım. Fakat sene sonunda okulu bırakmayı ve yeniden sınava hazırlanmayı düşünüyorum.
    Sorum şu : Ben okulu bıraksam Haziran'da ve diplomamı geri alsam askerliği YGS'ye gireceğim desem tecil ederler mi? Ve ne kadar tecil ederler?

Biliyorum, belki daha önce buna benzer çok soru oldu, ama emin olmak istiyorum. Bilen arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.
    Şimdiden sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polinesia

Selamlar,

ben 92'nin 7. ayında doğdum. Şu an üni hazırlıktayım. Fakat sene sonunda okulu bırakmayı ve yeniden sınava hazırlanmayı düşünüyorum.
    Sorum şu : Ben okulu bıraksam Haziran'da ve diplomamı geri alsam askerliği YGS'ye gireceğim desem tecil ederler mi? Ve ne kadar tecil ederler?

Biliyorum, belki daha önce buna benzer çok soru oldu, ama emin olmak istiyorum. Bilen arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.
    Şimdiden sağolun.

Lise diploması ile 3 yıl tecil yaptırabilirsin ama yeni kanun çıkacak yakında askerlik yoklaması kalkacak
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.. Eylül ayında tecil yaptırmıştım 2 senelik. Lisans mezunuyum. Bugün şubeye gidip tecili bozdurmak istediğimi söyledim. Bir form doldurttular ve nisan ayındaki celpte gidebileceğimi söylediler. Buraya kadar güzel fakat formda yedek subay adayı olarak yazmam gerekli dediler. Ben kısa dönem yapmak istiyorum dediğimde ise mart ayında açıklanacak liste ondan sonra muayene olup belgelerini getireceksin ondan sonra belli olacak dediler. Ben yine de tereddütte kaldım. Bu olay böyle mi gerçekleşiyor yoksa bana yanlış işlem mi yaptırdılar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: polinesia

Selamlar,

Şimdiden sağolun.

Lise diploması ile 3 yıl tecil yaptırabilirsin ama yeni kanun çıkacak yakında askerlik yoklaması kalkacak

Dostum cevabın için minnettarım.

• Arkadaşlar şu an üniversite 3. sınıftayım. Bu yıl sınava gireceğim. İki yıllık bir bölüme geçmeyi düşünüyorum. Okulu bırakınca bana önlisans diploması verecekler.

Tekrar önlisansa kayıt olmak için askerlik yapmak gerekir mi? Yoksa askerliği tecil ettirmenin yolu var mı?

Eğer varsa kaç yıl tecil ettirebilirim ve ikinci üniversite beni önlisansa kayıt eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

Arkadaşlar şu an üniversite 3. sınıftayım. Bu yıl sınava gireceğim. İki yıllık bir bölüme geçmeyi düşünüyorum. Okulu bırakınca bana önlisans diploması verecekler.

Tekrar önlisansa kayıt olmak için askerlik yapmak gerekir mi? Yoksa askerliği tecil ettirmenin yolu var mı?

Eğer varsa kaç yıl tecil ettirebilirim ve ikinci üniversite beni önlisansa kayıt eder mi?

Tecil hakkın var tabi eğer 29 yaşında değilsen.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar şu an üniversite 3. sınıftayım. Bu yıl sınava gireceğim. İki yıllık bir bölüme geçmeyi düşünüyorum. Okulu bırakınca bana önlisans diploması verecekler.

Hocam 91'liyim.

Daha öncede bu sayfada sorularıma yardımcı oldunuz. Şimdide olduğunu için teşekkür ederim. Yakalamışken sorunumu tam olarak anlatayım size.

Şimdi ben diyelimki bu yıl YGS'ye girdim ve istediğim iki yıllık fakülteye yerleştirildim. Oraya kayıt yaptırabilmek için şu an okuduğum ve 3. sınıfta olduğum bölümden kaydımı sildirmem gerekiyor. Sildirince bana iki yıllık önlisans diploması veriyorlar. Ben o diplomayı aldığımda gidip 2 yıl tecil ettirirsem yeni kazandığım bölüm beni kayıt eder mi? Yoksa sen askerliğini yapmamışsın diyip kayıt etmez mi?

Son olarak bu tecil işlemleri hangi aylarda ve ne kadar süreyle oluyor?

• quote:

quote:

quote:

Hocam 91'liyim.

Daha öncede bu sayfada sorularıma yardımcı oldunuz. Şimdide olduğunu için teşekkür ederim. Yakalamışken sorunumu tam olarak anlatayım size.

Şimdi ben diyelimki bu yıl YGS'ye girdim ve istediğim iki yıllık fakülteye yerleştirildim. Oraya kayıt yaptırabilmek için şu an okuduğum ve 3. sınıfta olduğum bölümden kaydımı sildirmem gerekiyor. Sildirince bana iki yıllık önlisans diploması veriyorlar. Ben o diplomayı aldığımda gidip 2 yıl tecil ettirirsem yeni kazandığım bölüm beni kayıt eder mi? Yoksa sen askerliğini yapmamışsın diyip kayıt etmez mi?

4 yıllık üniversite bitirdiğin zaman ikinci üniversite için tecil vermiyorlar,ama önlisans'ta durum ne onu bilmiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 91'liyim.

4 yıllık üniversite bitirdiğin zaman ikinci üniversite için tecil vermiyorlar,ama önlisans'ta durum ne onu bilmiyorum

Hocam önlisansı ya da lisansı bitirdikten sonra mazeretsiz 2 yıl tecil hakkı yok mu?

Birde tecil dönemleri hangi aylarda oluyor?

• quote:

Hocam önlisansı ya da lisansı bitirdikten sonra mazeretsiz 2 yıl tecil hakkı yok mu?

Asal'ın sitesinde yazıyor

"Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki (2 yıl süreli meslek yüksek okulunu bitirip tekrar 2 yıl süreli bir başka meslek yüksek okulunda/4 yıl süreli bir fakülteyi bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka fakülte veya 2-3 yıl süreli bir yüksek öğrenim kurumunda okuyanlar) bir okulda okuyanların öğrencilikleri nedeniyle askerlikleri ertelenmemektedir."

Önlisans diploması ile tecil yaptırırsın ama 2 yıl içinde okulu bitirmen gerek yoksa bakaya olursun,tecil tarihleri ile ilgili bilgim yok
  • quote:

quote:

"Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki (2 yıl süreli meslek yüksek okulunu bitirip tekrar 2 yıl süreli bir başka meslek yüksek okulunda/4 yıl süreli bir fakülteyi bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka fakülte veya 2-3 yıl süreli bir yüksek öğrenim kurumunda okuyanlar) bir okulda okuyanların öğrencilikleri nedeniyle askerlikleri ertelenmemektedir."

Önlisans diploması ile tecil yaptırırsın ama 2 yıl içinde okulu bitirmen gerek yoksa bakaya olursun,tecil tarihleri ile ilgili bilgim yok

Hocam bir soru daha sorayım.

91 doğumlu birisi olarak şu anki üniversitemi ilk yılda kazanmıştım. Şu an 3. sınıftayım okulu bırakınca bana lise diplomamı verecekler. Ben bu diplomayla mazeret olmadan askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

Yoksa eğitimim sürerken askerliğim tecil edildiği için beni askere alırlar mı?

• quote:

quote:

quote:

Hocam bir soru daha sorayım.

91 doğumlu birisi olarak şu anki üniversitemi ilk yılda kazanmıştım. Şu an 3. sınıftayım okulu bırakınca bana lise diplomamı verecekler. Ben bu diplomayla mazeret olmadan askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

Yoksa eğitimim sürerken askerliğim tecil edildiği için beni askere alırlar mı?

Okul zaten bizim öğrencimizdir diye göndermiştir belgeni şubene,lise diploması tecil yaptırabilirsin

• Merhaba arkadaşlar benim biraz farklı bir durumum var.
    Ben Lise dördüncü sınıftayım. Bazı problemlerden dolayı okulla ilgilenemedim. sınıfta kalma durumum var. eğer kalırsam açıktan okuyup üniversite için çalışarak para biriktirmek istiyorum. Acaba bu açık öğretimdeyken askerliği tecil ettirebilirmiyim?
    Mesaj yazan diğer arkadaşlar genelde üniversiteliydi, o yüzden soruyorum.
    Birde bu sene geçtim diyelim, o zaman 2 sene mazeretsiz tecil hakkım var mı.
    Konservatuar okumak istiyorum ve onbeş ay askerlik herşeyin başlamadan bitmesi olur.
    teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferit2113 -- 20 Şubat 2012; 21:21:48 >
  • Merhabalar.. 86 doğumluyum daha önce ne yoklamaya ne de şubeye gittim yurt dışı planları yaptığım günlerde önüme engel olarak çıkınca burada bir konu açıp soru sormak istedim.

Yurt dışında yabancı dil eğitimi almak istiyorum lakin vize için şartlardan biri askerlik tecil kağıdı. Ben 2005-2006 eğitim yılında bilgisayar mühendisliği kazandım fakat okula birkaç ay devam edip akabinde bıraktım. Beni ne arayan ne soran oldu o zamandan beri hala da arayan soran yok askerlik ile ilgili olarak.

Amacım yurt dışına gidip 1 yıl dil eğitimi almak bundan sonra askerlik yapmak istiyorum. Şubeye gidersem ne olur ? Apar topar alırlar mı yoksa 1 yıl tecil edebilir miyim ? Nihayetinde hiç tecil etmedim şuana kadar çünkü muayene bile olmadım.

Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim, teşekkürler.
  • bende 91 doğumluyum ve bu yaz mezun oldum ama bazı sebeplerden dolayı diplomamı geçen hafta aldım ve evime ne askerlik belgesi geldi ne de yoklama ve şubeye hiç gitmedim şimdi askerliğimi tecil ettirebilirmiyim şubeye gitsem yoksa alırlarmı askere direk :P
    not diplomamda 16/09/2011 mezun tarihi yazıyo bi skıntı olurmu ?
  • 4 yıllık üniversite bitirdikten sonra 2 yıl tecil hakkımız var.. Peki bu 2 yıllık tecilden sonra yüksek lisans dışında başka şekilde tecil şansımız yok mu? Bu 2 yıllık tecilden sonra herhangi bir şekilde tecil yaptırmazsak yoklama kaçağı mı oluyoruz?
  • arkadaşlar 88 doğumluyum 2 yıllık üniversite okudum ama 5 senem bu sene ve daha yeni bitirdim tecilim de 31 ekimm 2011 de bitti yani aradan 4 ay geçti acaba çıktı begemi alıp gitsem erteletebilirmiyim askerlğimi bi sorun çıkarmı daha öncede hiç kendim erteletme hakkımı kullanmadım
  • Hocam şimdi ben 25 temmuz 1989 doğumluyum. 2011 ösym sonucuyla açıköğretime işletme fakültesine kaydoldum fakat bu sene (2011 -2012 ) hiçbir sınava gitmedim çünkü 2012 de tekrar girip başka bir üniversiteye yerleşmeyi düşünüyordum.açıköğretim sınavları il merkezinde olduğundan git gel masrafı yapmiyim dedim aileme. şimdi ben bu sene askerliğimi nasıl tecil ettirebilirm.açıköğretimde bütün sınavlardan kaldım 89 luyum ve 2012 değil 2013 teki sınavla bir yere yerleşmeye karar verdim çünkü bi işyerinde çalısıyorum ve durum bole gıdecek gıbı duruyor? yani şimdi ben 2013 ösym ye girmeyi düşündüme göre o tarihe kadar nasıl erteleyebilirm bu askerliği çünkü 2013 te sınava girip yerleştikten sonra o okulu okumayı planlıyorum yani ondan sonrası sorun deği benim adıma diye umut ediyrm. Şimdiden teşekkürler. ve su lise diplomasıyla askerliği tecil ettirme olayı varmış. onuda yapabilir miyim acaba çünkü su ana kadar yapmadım?

• arkadaşlar üniversite mezunu için en geç tecil yaşı kaç ?

mezun olmayanlar için 29
    yüksek lisans mezunu için 35 olmuş, yüksek lisans yapan için 33
    lisans mezunu için 2 yıldır
    ama lisans mezunu kaç yaşına kadar tecil edebilir onu bulamadım

ne asal bıraktım ne tsk, bi ton yönetmelik kurcaladım ama yok...
    29 yaşında lisans mezunu olan ne yapacak

hani mantıken 29 a kadar lisans tecili, iki yıl da mezun olunca derken 31 olur ama bu yaşı bulamadım hiç bi yerde...
    ______________________________________________________________________________________________________

oluyormuş.
    geçen yıl mezun oldum ve iki yıl tecil ettirdim. askere de 31 yaşında gidebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 27 Şubat 2013; 13:13:13 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.