Şimdi Ara

## Android 1.0 Bluetooth API ve GTalkService Desteği İçermeyecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Android 1.0 Bluetooth API ve GTalkService Desteği İçermeyecek ##

Google'ın liderliğinde çalışmaları devam eden ve cep telefonları için geliştirilen Android isimli yeni mobil platformun arkasındaki ekip tarafından hazırlanan Blog'da Android'e yönelik dikkat çekici bazı yeni bilgilere yer verildi. Üzerinde durulan detaylara göre, Android'in 1.0 yani kullanıma sunulacak ilk versiyonu GTalkService ve Bluetooth API (Application programming interface) desteğine sahip olmayacak. Mobil işletim sisteminin geliştiricileri GTalkService özelliğinin temel güvenlik problemlerinden ötürü, Bluetooth API desteğinin ise mevcut yol haritası çerçevesinde vakitsizlikten ötürü eklenemediğini belirtirken Android 1.0 tabanlı telefonların kulaklık gibi Bluetooth uyumlu donanımlar ile kullanılabileceği belirtiliyor. Öte yandan uygulama Bluetooth özelliği için 3. parti yazılım geliştirme noktasında yaşanması muhtemel sıkıntıların da yayınlanacak SDK'ya Bluetooth API desteğinin eklenmesiyle aşılacağı ifade ediliyor fakat SDK'nın işletim sistemini takiben hangi dönem içerisinde yayınlanacağı hakkında henüz kesinleşen bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• şimdi ben wm6 yı kaldırıp bunu kurabilecekmiyim?
  • güzel bi soru...
  • eee kendisi kaybeder ama pekde kişilere ait değil şirket anlaşmalrıyla ilgili
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.