Şimdi Ara

Nec ND-3520 + - DL V.S. Lg 4163b Nec Aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler hangisini tavsiye edersiniz bi arkadaş nec daha ii dedi dual layer diye siz ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PNR05 -- 17 Nisan 2005, 20:34:51 >

• Ben NEC kullanıyorum, LG kullanmadığım için bilmiyorum ama NEC'i kesinlikle tavsiye ederim.
  • DL özelliği hakkındaki fikrin ne performansı nasıl daha doğrusu
  • En kalitesiz DL medyalar bile 15-20milyon, hiç para vermedim bilmiyorum, ama şüphem yok. Nette DL testleri vardır.
  • abi pardon bu dl tam olarak nedir
  • dual layer
  • açılımını değil özelliğini sormuştum bilader yukarda dual layer yazdıydım
  • DVD'nin tek yüzeyine 2 kat bilgi yazılabilir olanlar DL.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PNR05

açılımını değil özelliğini sormuştum bilader yukarda dual layer yazdıydım

pardon dikkatimten kaçmış. özür.
  • kesin ve net türkiyede fiyat/performance olarak eniyisi nec 3520. 3540 çıktı ne zaman gelir(belki gelmiştir) bilemem. ucuz medya yapan firmalar ucuza dl medya yapmaya koyuldular. 500-550 ye altığımız tek katmanlar var. heralde 1 ytl den çift katmanlar giriş yapar. işte ozaman piyasada bununan dvdler hem sıkıştırılmamış hemde türkçe orjinalden çekimler bayağ bir yaygınlaşıcak. konudan biraz dışarı çıktım kusura bakmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: santanio

kesin ve net türkiyede fiyat/performance olarak eniyisi nec 3520. 3540 çıktı ne zaman gelir(belki gelmiştir) bilemem. ucuz medya yapan firmalar ucuza dl medya yapmaya koyuldular. 500-550 ye altığımız tek katmanlar var. heralde 1 ytl den çift katmanlar giriş yapar. işte ozaman piyasada bununan dvdler hem sıkıştırılmamış hemde türkçe orjinalden çekimler bayağ bir yaygınlaşıcak. konudan biraz dışarı çıktım kusura bakmayın.

tşk ederim açıklama için ama bide nec in tam olarak lg ve sony karşısında nasıl olduğunu şöyle bi dersen tam olur hani
  • Tabiki Nec
  • peki pioneer yada sony hakkındaki fikirleriniz nedir necden daha üstün olduğu yerler varmı ???*
  • quote:

Orjinalden alıntı: PNR05

quote:

Orjinalden alıntı: santanio

kesin ve net türkiyede fiyat/performance olarak eniyisi nec 3520. 3540 çıktı ne zaman gelir(belki gelmiştir) bilemem. ucuz medya yapan firmalar ucuza dl medya yapmaya koyuldular. 500-550 ye altığımız tek katmanlar var. heralde 1 ytl den çift katmanlar giriş yapar. işte ozaman piyasada bununan dvdler hem sıkıştırılmamış hemde türkçe orjinalden çekimler bayağ bir yaygınlaşıcak. konudan biraz dışarı çıktım kusura bakmayın.

tşk ederim açıklama için ama bide nec in tam olarak lg ve sony karşısında nasıl olduğunu şöyle bi dersen tam olur hani

rakip olan bütün markalar aynı hızları x leri vaad ediyor olabilir. mesela atıyorum 16x yazma 4x yeniden yazma falan. bunları yapabilen cihazlar diyorlar. ancak iş Türkiye'ye gelince biraz işler değişiyor. medya uyumu sorunu başlıyo mesela 16 yazabiliyorum diyen bazı cihazlar türkiyede çoookk ucuza satılan dms,princo etiketli (etiketli diyorum türkiyede bunların sadece çıkartması yapılıyor) medyalar 8x olmasına rağmen farklı cihazlar uyum sorunu yaratıp 4x veya hiç yazmayabiliyor. veya yeni çıkan firmware güncellemesi ile testekliyor ( toshiba 8x writerımda 8x dms'e 4x yazıyordu firmware güncellemesinden sonra 8x yazmaya başladı gibi...).

yani kısacası yazma hızı okuma hızı hepsinde hemen hemen aynı (gerçi nec bunların bazılarındada önde) . öne çıkmasının asıl sebebi medya desteklemesidir.

not: adama bak amma reklam yaptı demeyin ben toshiba kullanıyorum . yeni yeni yaygınlaştığı zamanlarda almıştım. çift katman ucuz medyalar çıkınca satar en son çıkan nec'i alırım .

• bende büyük ihtimalle nec alacağım. geçende izmit hızlısistemdeki adam nec'in dl olmadığını söylediydi bende şaşırmıştım. bakıyorum nec dl. alayım yorumlarımı yazacağım.
  • tabiki nec
  • Valla aslında bende kararsızım. Ama çoğunluk NEC diyor vardır bi bildikleri
  • lg nin ekstrası dvdram larada yazabilmesi
  • arkadaşlar cumartesi günü AY PC den Nec Aldım Hadi Hayırlısı
  • walla biraz geç görmüşüm topici. Bundan sonra alacak arkadaşlara tavsiyem asus 1608p dir. Bir arkadaşım nec 3520 box aldı iki defa değiştirdi ama bi türlü memnun kalmadı. Sonra asus aldı necte yaşadığı sorunların hiç birini asusta yaşamadı. Hem okuma hem yazma nece göre bariz üstün.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.