Şimdi Ara

YAŞAR USTA'yı sevenler derneği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
15.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evet arkadaşlar para ile mutluluk yakalanamayacağını bundan iyi ne anlatabilir?

"Bak beyim, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, herseyin var. Binlerce kişi calışıyor emrinde. Yakışır mı sana ekmekle oynamak? Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? Ama nasıl yakışmasın! Sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. Anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. Sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. Hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi Saim Bey! Sen mi büyüksün? Hayır, ben büyüğüm! Ben, Yaşar usta! Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! Gözümde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimizr parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık aileme! Dokunma çocuklarıma! Dokunma oğluma! Dokunma gelinime! Eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, Yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! Anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"

hatırladınız mı?

http://www.alkislarlayasiyorum.com/index.php?sayfa=356a192b7913b04c54574d18c28d46e6395428ab&icerikno=ee8abc188469df780d869b862fde433a2327678e

MÜNİR ÖZKUL

O sadece Hababam Sınıfı'nın değil herkesin Mahmut Hocası. Büyük paraların teklif edildiği filmleri sanat anlayışına uymadığı için geri çeviren büyük usta Münir Özkul, artık ilaç parasını bile karşılamakta zorlanıyor. Dostları 81 yaşındaki Münir Özkul'u aylar sonra evinden çıkarıp, oyunculuğa ilk başladığı yere götürdü. Onun isteği ise kebap oldu.
    İstanbul, 20 Nisan 2006 21:14

Münir Özkul (d. 15 Ağustos 1925, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

İstanbul Erkek Lisesi mezunudur. Sanat hayatına Bakırköy Halkevi'nde tiyatro ile başladı. İstanbul ve Ankara'da Devlet tiyatroları ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nın oyunlarında rol aldı. Tiyatro Ses, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda Sadri Alışık, Cahit Irgat, Nevin Akkaya ve Şükran Güngör gibi oyuncularla görev aldı. Rol aldığı Fareler ve İnsanlar adlı oyunun yönetmeni Muhsin Ertuğrul ile tanıştı.[1]

Ancak 1950'lerden itibaren rol almaya başladığı sinema filmleri ile asıl ününü kazandı. Özellikle 1970'lerin kalabalık kadrolu ve genellikle Ertem Eğilmez'in yönettiği filmlerde önemli roller aldı. En bilinen rollerinden biri onunla özdeşleşen Hababam Sınıfı serisindeki tatlı-sert okul müdürü Kel Mahmut tiplemesi oldu. 400'e yakın filmde rol aldı. Adile Naşit'le beraber oynadığı filmlerle Türk sinemasının unutulmaz ikililerinden oldu.

İlk dönem filmlerinden önemli olarak Edi ile Büdü, Halıcı Kız, Kalbimin Şarkısı, Miras Uğruna, Balıkçı Güzeli; daha sonraki dönemde çekilen kalabalık kadrolu aile filmleri arasında Neşeli Günler, Gülen Yüzler, Gırgıriye, Görgüsüzler, Mavi Boncuk, Bizim Aile, Aile Şerefi sayılabilir. Münir Özkul, 1980 sonrası ise dönemin akımı olan video için çekilen pek çok filmde görev almıştır.

Televizyon dizilerinin yaygınlaştığı dönemde dizi oyunculuğundan uzak dursa da Uzaylı Zekiye, Ana Kuzusu ve Şaban ile Şirin gibi dizilerde rol aldı. Özkul'a 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Devlet Sanatçısı unvanı verildi.[2]. 1998 yılında Hamdi Alkan'ın canlandırdığı "Yarmagül" karakterinin dedesini oynadığı Reyting Hamdi televizyon programında kamera karşısına çıktı.

Hayatının önemli bir kısmını alkolle savaşarak geçirdi. 1990'lı yılların ortasında alkolü tamamen bıraktı.[3]

Özkul dört kez evlendi ve üç çocuğu oldu.[1] İlk eşi Şadan, ikinci eşi Suna Selen, üçüncü eşi "Tophaneli Örümcek" lakaplı Yaşar ve son 27 yıldır evli olduğu eşi Umman Özkul'dur. Oyuncu ve sunucu Güner Özkul'un babasıdır. Güner Özkul'a göre babası "evlilikten korkmazdı ama boşanamamaktan korkardı".[3]

Demans hastalığı ile yaşayan Özkul, 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmak ve kimseyle görüşmek istemiyor. Hastalığı yüzünden geçmişe dair birçok şeyi hatırlamıyor ve ölen arkadaşlarının yaşadıklarını sanıyor.

üyeler

hashus1099
    1453
    KüçükKötüEjderha
    gkhnzn
    PeterPetrelli
    lord of comandos
    CARNIVALE
    K.Kahriman
    mastenc
    To die
    SabroN
    ugr7
    Nihlathak
    Mnr980
    ssff_allthing
    synaX:Lecter
    eggy13
    KinGaSSaS
    timeless
    MaNia©
    zayef
    İzmiR_CoasT
    TaskayA.ppb
    yeoum-jang
    zayef
    ::AlacaKaranlıkT!M::
    CashRulez
    plmpcity
    Hazan
    kawanosh
    plmpcity
    Joke®�
    Hazan
    Bfs
    Darkchild
    Caglar.1903
    emredici
    Bolu Beyi
    My_CaRizMa
    teknologi
    Fenerbahçe.
    ilkerinho
    ~exampleGM~
    gitarist_ipod
    muratkaan123
    18bordeaux81
    OziiX
    SIRLI
    cabbas
    TiriT
    blocked
    losthell
    İsTCLuB
    refqref
    Same Direction
    Lo@ding
    F1SECO
    Taner Göde
    HellLord_gs
    Cane®

imza eklemek isteyenlere

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_25859164/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/9c/89/f0/9c89f0d0c49fb4e537f7ba5d2b6fef33.jpg[/image][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus1099 -- 26 Mayıs 2009; 1:43:47 >

• Hani 4 çocuğu vardı bunun , Hafiza ananın da 3 çocuğu vardı falan o film galiba
  • hayır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gkhnzn

Hani 4 çocuğu vardı bunun , Hafiza ananın da 3 çocuğu vardı falan o film galiba

evet

ne kadar içten konuşuyordu valla helal olsun Münir ustaya. rolünün hakkını çok iyi veriyor vallahi
  • para her kapıyı açar
  • Bizim Aile
  • en sonunda o adam düğünü kendi yapıyodu ama
  •  YAŞAR USTA'yı sevenler derneği
  • hatırlıyorum fabrikaya gidiyor fabrika sahibinin kendinibeğenmiş oğlu var bunun işte kızına filen sarkıyor sonra münir özkul namusunu temizliyor

neşeli günler di yanılmıyorsam
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

hatırlıyorum fabrikaya gidiyor fabrika sahibinin kendinibeğenmiş oğlu var bunun işte kızına filen sarkıyor sonra münir özkul namusunu temizliyor

o aile şerefiydi
    atını vuruyorlar adamın, oğlunu bıçaklıyorlar falan. diğer oğlunu sakat bırakan adam işte.
  • Bizim Aile...

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/598df2577bed5882537aab7aa639a48e83abfa8d7834c3e3318bd8e0d44cad39e23e6121dfb9fce819446

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastenc -- 23 Ağustos 2008; 2:38:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

quote:

hatırlıyorum fabrikaya gidiyor fabrika sahibinin kendinibeğenmiş oğlu var bunun işte kızına filen sarkıyor sonra münir özkul namusunu temizliyor

o aile şerefiydi
    atını vuruyorlar adamın, oğlunu bıçaklıyorlar falan. diğer oğlunu sakat bırakan adam işte.

Ha!!!!.Şimdi hatırladım.
  • Bütün ustaların aynı filmde olduğu bir film...
  • Tabiki hatırlıyorum. Ses tonu o kadar vurguluyduki ağlamıştım. Hatta Patron ona oğlumu bırak sana para veriyim demişti. Münir ustada süper ağlamıştı valla. Bu filmler bir daha çekilmez... Ancak tekrar tekrar seyrederek aynı tadı alırız.
  • sadece bir film
  • ya o zamanın amatör ruhu artık yok, o filmleri bıktırmayan bir şekle sokan o zamanın amatör ruhuydu. herkes kendinden bir şey katıyordu rolüne.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

quote:

o aile şerefiydi

bir - turşu suyu muhabbeti olan vardı ayrılıyorlar falan

iki - sabun tozu üretenler vardı

üç - çocuğunu zengin piji öldürünce münir özkulda onu öldürüyor hapiste yatıp çıkıyordu

adlar önemli değil hepsinin tadı ayrı rol yok yalan palavra yok insanlar rolllerine o kadar bağlı sanki özdeşleşiyorlar o kişiliklerle

şimdiki dizilere bakın hepsi ağa hepsi zengin dertleri yok hayatlarından memnun olmaları gerekirken önemsiz şeylere kafa yorarlar

ne kadar değişti tür sineması bir günde fakir bir aile güzel bir dram acı dolu dizi film çıksında izleyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 23 Ağustos 2008; 2:44:26 >

• Ayreten o zamanlar ben her rolu bilirim herşeyi beceririm. En iyi oyuncu benim havasındada değildi. Amaçları sadece bir şeyler katmaktı.. Onun için böyle güzel bir film olmuştu..
  • arkadaşlar bu filmde, münir özkul ile adile naşit evleniyor, birinin 4 diğerinin 3 çocuğu var.

öteki filmle karıştırmayın bu filmde fabrikatörün kızı var, kızını vermek istemiyor

bizim aile- ikisi evleniyor
    aile şerefi-ikisi evli münir özkul hapse düşüyor en sonunda
    neşeli günler-boşanmış oldukları bölüm. "ziya"

bir de sabun tozu var, onda da vecihi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus1099 -- 23 Ağustos 2008; 2:46:46 >
  • Münir Özkul,Adile Naşit,Tarık Akan,Şener Şen,Halit Akçatepe,Ayşen Gruda...

Kadrosuna bakın hele.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.