Şimdi Ara

## MSI Radeon HD 4870'in Dört Tanesiyle Quad-Crossfire Sistem Kurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
5.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI Radeon HD 4870'in Dört Tanesiyle Quad-Crossfire Sistem Kurdu ##

AMD-ATi'nin en azından Radeon HD 4850 X2 modeli gelene kadar HD 4870 X2'den sonra en yüksek performanslı ikinci oyuncusu olan Radeon HD 4870 bilindiği üzere Crossfire X teknolojisini destekleyebiliyor ve uygun platformlarda dört kartlı kuruluma olanak tanıyabiliyor. Bilindiği üzere AMD cephesinde Quad Crossfire (4 kartlı kurulum) kurulumunu gerçekleştirebilmek için 790FX yonga setinin kullanıldığı, 4 adet PCIe x16 slotuna sahip olan (bu önemli çünkü DFI'ın 790FX anakartında 3 adet PCIe x16 slotu yer alıyor) anakartların kullanılması gerekiyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana 790FX yonga setli anakartlar içerisinde çift slot tasarıma sahip dört adet ekran kartının aynı anda kullanılmasına olanak tanıyan yeterli alanı sadece kendi modelinin sağladığını iddia eden MSI, HD 3800 serisinden sonra HD 4800 serisi için de bu iddiasını pratiğe döktü ve çift slot tasarıma sahip olan HD 4870 modelinin dördüne aynı sistem üzerinde yer verdi. Toplamda 2GB belleğe, 3200x paralel işlem birimine ve yaklaşık 5 TeraFLOP'Luk işlem gücüne sahip olan platform dikkat çekmeyi başarıyor.

• ooo güzel parasıda güzeldir
  • 5 tera floop (oha) ama ms yüzünden yaramaz
  • Sapphire Pure Crossfire X 790FX Anakart + Sapphire 4870 3'lü CF > MSI K9A2 Platinum + 4'lü 4870 CF

Yani (matematiği olmayanlar var forumda) : Sapphire'ın üç yollu CF desteği sunan kartı ile daha hızlı olabilir 4'lüye göre. Çünkü bu tasarımda, ilk üç kart hava alamayınca, %50'dan fazla yavaşlayacaklar...

Sapphire'da en az bir yuvalık boşluk kalıyor 3 yollu tasarımda bile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramdeon -- 22 Ağustos 2008; 14:35:12 >
  • 6 tanede olsa hava akımı sıfır orada. Onun için bunu sadece msi show olarak yapabilir.
  • su soğutmayla olcak o dehşet olur
  • 4 KART 1200$

2 tane 4870X2 OLSA 1100$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryasn -- 22 Ağustos 2008; 14:51:50 >
  • CF 4870 tek 4870x2'yi geçemiyor..bence 2 tane 4870x2 almak daha mantıklı..
  • O Kartlar Nasıl Soğuyacak BirBirine Girmiş.

Hava Akımı FLn Hiç Bişi Yoq.
  • Bu kadar ekran kartına yetişebilecek işlemci varmı ki.. dolayısı ile böyle bir sitemin hiç bir getirisi olmayacak.. yinede fps leri görmek isterim.. ayrıca yuksek cözunurluk için piyasada monitor yok.. var olanlarda pahalı... kısacası çok gereksiz... 1600x1200 max. cözunurlugu olan bi mönitorde tek kart yeterli..
  • TEst sonuçları ne acaba??Ayrıca bu sistem için bide klima almak lazım :)
  • Sürücü hazır galiba. Daha eski bir haberde ATI muhendislerinden biri 4x4870 mümkün fakat sürücü hazır değil demişti yanlış hatırlamıyorsam.
  • Parası olan herkes anakartı ve ekran kartlarını alır takar ama işte asıl soru sürücü var mı ve hangi oyun/yazılımda fayda edecek? :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahrimar

Bu kadar ekran kartına yetişebilecek işlemci varmı ki.. dolayısı ile böyle bir sitemin hiç bir getirisi olmayacak.. yinede fps leri görmek isterim.. ayrıca yuksek cözunurluk için piyasada monitor yok.. var olanlarda pahalı... kısacası çok gereksiz... 1600x1200 max. cözunurlugu olan bi mönitorde tek kart yeterli..

Intel kullandığın ne de belli... AMD bu dostum, teknolojik alettir... Hyper Transprot sayesinde işlemci ile ilgili "darboğaz" sıkıntıları yok yane.
  • Quad CF surucu problemi var gecenlerde yabanci bir forumda okumustum ve tghtr de bulunan incelemesinde de bundan bahsediyordu yani durum sundan ibaret Fizik gucu ortada ama optimize sorunu da bo y goseriyor 4 ane alip CF yapman ne kadar mantikli acep bilinmez
  • SOĞUTMAK İÇİN UĞRAŞSINLAR... AMA SU SOĞUTMA OLSA GÜZEL OLURDU
  • Böyle birşey yapılsa hava akımı sağlanabilirmi acaba sli sistemlerde...ben biraz şekil değiştirdim ama madur görün.

• 4 tane mi
  • aga hadi kurduk böyle bi sistem valla elektirik faturası ne olur bilinmez son zamlardan sonra ferrarin var depo boş misali bişi olur heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengizhan72

Böyle birşey yapılsa hava akımı sağlanabilirmi acaba sli sistemlerde...ben biraz şekil değiştirdim ama madur görün.

yaptığın şekil değişikliğiyle normal soğutucuda kullanılan blower fanı kullanamazsın. Ama ona uygun bir fan geliştirseler daha verimli çalışır diye düşünüyorum.

Ama 4 tane kart alıp 1200 dolar vereceğime 4870X2 den 2 tane alır 1100 dolar veririm daha iyi. MS'siz paşalar gibi kullanırım.
    2 tane 4870X2 ile yapılan crossfire testi:http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-4870-x2-review-crossfire/1
    Site epey tanınan ve güvenilir bir sitedir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.