Şimdi Ara

## AMD 45nm Üretim Teknolojisine Önce Sunucu İşlemcilerinde Geçecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD 45nm Üretim Teknolojisine Önce Sunucu İşlemcilerinde Geçecek ##

AMD rakibi Intel'den yaklaşık bir yıl sonra yani yılın son çeyreği içerisinde 45nm üretim teknolojisine geçmeye hazırlanıyor. Gelen yeni bilgilere göre firma aynı K10 mimarisine geçiş sürecinde olduğu gibi bu önemli süreci sunucu işlemcilerindeki güncelleme ile başlayacak.

Mevut şartlar altında firmanın Shangai kod adıyla geliştirdiği 45nm üretim teknolojisine sahip sunucu işlemcilerini muhtemelen Eylül sonu veya Ekim başı gibi devreye sokmaya başlayacağı belirtiliyor. Deneb kod adıyla hazırlanan 45nm Phenom işlemcilerinde olduğu gibi bellek güncellemesiyle gelecek Shangai serisi AMD için son derece önemli.

Bilindiği üzere AMD özellikle Phenom serisi ile Athlon64 döneminde elde ettiği başarıyı yakalayamamış olsa da bu durumun firmanın sunucu pazarındaki pozisyonunu çok etkilemedi. Kurumsal müşterilerine Shangai işlemcilerini geçtiğimiz Mart ayında Almanya'da gerçekleştirilen Cebit fuarında gösteren AMD, önümüzdeki aylarda satışına da başlayacak.

Shangai işlemcilerini takiben firma 45nm Phenom modellerini de pazara sunmaya başlayacak. Bu noktada kulağımıza fısıldanan bir bilgiyi de paylşamakta yarar var. 45nm Phenom modelleri Ekim ayı ile birlikde lanse edilebilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hadi hayırlısı
  • deneb ler gelsin artık
  • Gpu ve Yongalardaki F/P başarısını İşlemciler ile de desteklerse Örümceği tamamlamış olur. Fiysatta ve performansta rekabetin artması dileğiyle.
  • denebler söylendiği gibi eğer performanslı ve o.c potansiyelide denildiği gibi olursa iyi bi başarım elde edecek gibi
    çoğu kullanıcınında zaten işlemci tercihinde o.c potansiyeline yüksek işlemci alması düşünüldüğünde doğru yoldasın AMD devam
  • AMD'de 45nm'ye geçiş ile %20lik performans artışı bekliyor, fakat intel örneğindeki gibi gerçekde pek bu değere ulaşacağını sanmıyorum. Isı ve güç tüketiminde ise başarılı olacaktır. Bekliyoruz...
  • Ben ümitliyim bu işlemcilerden... Yolun açık olsun AMD !

Bu arada, aklıma gelmişken, şu anki Phenom'ları da bi' kenara itmemek gerek. Çok baba işlemcilerdir, teknolojileri inanılmaz..
  • bende ümitliyim 45nm amd lerden
    amd de fark edilir derecede gelişmeler var
    phenomdan aldıgı dersle
    daha sorunsuz işlemci için çalıştıgına eminim
    ati deki gibi bir başarı2009 da gelir sanırım
  • Mevcut anakartlarda çalışacakmı bu işlemciler? Şimdi 790 serisi alsak elimizde patlamasın.
  • haber icin teşekürler
  • Bu 45nm yeni Phenom mimarisi ile Çift çekirdekli ucuz CPU lar çıkarsa barii...

Çift çekirdekli yeni CPU haberi yokmu AMD den? Hala TARİHİ ESER Athlon X2 lerimi satacak AMD??

fx57 üstat??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

AMD'de 45nm'ye geçiş ile %20lik performans artışı bekliyor, fakat intel örneğindeki gibi gerçekde pek bu değere ulaşacağını sanmıyorum. Isı ve güç tüketiminde ise başarılı olacaktır. Bekliyoruz...

Mühendislik örneği 2.3 GHz'lik Deneb çekirdekli Phenom X4'ün daha önce ön incelemesi yapılmıştı.

http://forum.donanimhaber.com/m_25436640/tm.htm

Ortalama performans artışı %10 civarında iken güç tüketimi ise oldukça azalmış.

Test sonuçlarını baz alırsak 45nm. 2.3 GHz Phenom X4, 65 Watt civarında güç tüketecek. Kulağa oldukça hoş geliyor.

Performans ~ Watt kategorisinde başarılı olacaktır, ancak Performans ~ Fiyat konusunda Intel önde. 65 watt intel için çok zor bir rakam, 2 Çekirdekli Nehalemlerden Havendale bie 73 watt deniliyor.

• intelde böyle yapıyor
  • Performansı iyi olsunda ne zaman gelirse gelsin : )

Haber için teşekkürler.
  • Hadi bakalım. Amd yol almaya başladı
  • 1 yıl sonra ne demek ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.