Şimdi Ara

## AMD'nin Deneb Kod Adlı 45nm Phenom İşlemcileri İçin Yeni Test Sonuçları Yayınlandı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
4.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Deneb Kod Adlı 45nm Phenom İşlemcileri İçin Yeni Test Sonuçları Yayınlandı ##

## AMD'nin Deneb Kod Adlı 45nm Phenom İşlemcileri İçin Yeni Test Sonuçları Yayınlandı ##

Hazırladığı ekran kartı ve yonga setleriyle son dönemde önemli başarılar elde eden AMD cephesinde gözler firmanın yeni işlemcilerine çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz sene Kasım ayında duyurduğu Phenom işlemcileriyle hedeflerine ulaşma konusunda yer yer sıkıntılar çeken firma 45nm üretim teknolojisine geçiş ile birlikte yeni bir dönemin kapısını aralamak istiyor. Yılın son çeyreğinde yani rakibi Intel'den yaklaşık bir yıl sonra 45nm üretim teknolojisine geçmeye hazırlanan AMD cephesinde kullanıma sunulacak ilk işlemciler mimari olarak an itibariyle satılmakta olan Phenom işlemcilerinden radikal anlamda farklı olmayacaklar fakat yeni üretim sürecine paralel olarak Deneb kod adlı yeni modeller çeşitli performans optimizasyonlarıyla birlikte gelecekler. Firmaya yakın kaynaklar bir süredir aynı saat hızında 45nm Phenom işlemcilerinin kullanımda olan 65nm Phenom işlemcilerine göre %15'e varan oranda daha yüksek performans sunabileceğini iddia ediyordu. AMD cephesinde 45nm Deneb işlemcileri için test sonuçları yavaş yavaş görünmeye başladı. Elimize ulaşan bilgilere göre, firma bu sene için 2 yada üç yeni 45nm Deneb işlemcisini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İfade edilenlere göre, kullanıma sunulacak işlemcilerin saat hızları 2.4GHz ile 2.8GHz arasında olabilir. Test sonuçlarına geçmeden önce birkaç noktanın daha altını çizmekte yarar var. AMD nanometrik anlamda ciddi getirileri olacak 45nm üretim sürecine geçiş ile birlikte işlemcilerin çekirdekler arası paylaşıma açık seviye 3 bellek boyutunu da 2MB'dan 6MB'a çıkartıyor. Güç tüketimi ve ısı gibi iki temel konuda da ciddi iyileştirmeler ile gelmesi beklenen 45nm Deneb işlemcileri ayrıca geriye dönük uyumluluk çerçevesinde soket AM2+ formundaki anakartlar ile de kullanılabilecekler.

Bu arada testlerin HardSpell tarafındann yayınlandığını ve testler esnasında anakart olarak MSI K9A2 Platinum kullanıldığını da belirtleim.
    Kaynak;http://www.hardspell.com/doc/hard/79405.htm

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Haber için teşekkürler FX57
  • Çok büyük fark olacağını zannediyordum ama o kadar değilmiş... AMD'nin daha iyi bişeyler sürmesi gerekiyor piyasaya... Geçtiğimiz gün X4 9850 almıştım Aldığıma pişman olmadım çok fark olmadığı için
  • testlerde cpu-z nin 1.46.2 versiyonu gözüküyor ama sitesinden son versiyonu indirdim 1.46 çıktı bana resimler fake gibi geldi
  • foruma nooluyor?
  • İnşallah sorunsuz olur...
  • anlamadığım 2-3 test sonucu var onlarda düşüğün iyi olması gerek heralde yoksa amd tak diye yayınlamazdı
  • birşeyler anlayan varsa yazsin lütfen
  • inşallah bunlar amd nin yeniden doğuşu olur. %15 abartılacak bi artış değil ama daha önceki haberlerdeki gibi 2.2ghz leri eğer 3.2ghz ye o.c oluyorsa bunlar gerçekten biz amd cilerin yüreğine su serper.
  • Gitgide daha iyi oluyo amd eski günlerine geri dönmesi yakındır
  • haber için teşekkürler fx
    ben umutluyum 45 lik phenomlardan
  • Intel CPU larla karşılaştırması olsaydı keşke... Bu arada L3 belleği ne kadar arttırsada bece daha önemlisi saat hızlarını arttırmanın bir yolunu bulmalı AMD..
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

haber için teşekkürler fx

Walla ben de umutluyum. OC yeteneği epey yüksek olduğu belli, çünkü SB600'de ve MSI gibi dandikimsi bir kartta rahatça 3.2 yapmışlar...

Bu arada, bu çekik gözlü PC delileri keşke Sapphire'da OC denemeleri yapsalarmış. Arada dağlar kadar fark var.

Araştırmalarıma göre şu anda en iyi kiart Sapphire'ın, tasarımı kalitesi, yetenekleri... DFI'ın ürünü değil, ORTAK ÜRETİMİ imiş...

Zaten eski daha düşük modelli ve eski Sapphire'lar da çok kalite kartlarmış ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramdeon -- 7 Ağustos 2008; 21:05:54 >

• Ekonomik ve çevreci bir dört çekirdek çözümü olacak gibi gözüküyor.

Intel'e karşı AMD güçlü işlemcilerden çok verimli işlemcilerle rakip olacak gibi
  • İster 90 ister 65 ister 45 nm ne olursa olsun amd masaüstü için alınabilecek en iyi işlemcileri üretmekte. Ama saat hızı konusunda daha fazla çalışma yapmasını söylemeden geçmek olmaz.
  • güzel gelişme ama yakın bir zamanda çıkarmaları lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

İster 90 ister 65 ister 45 nm ne olursa olsun amd masaüstü için alınabilecek en iyi işlemcileri üretmekte. Ama saat hızı konusunda daha fazla çalışma yapmasını söylemeden geçmek olmaz.

neye göre en iyi arkadaşim, eğer genel anlamda herkesin düşündüğü şekilde bir en iyi yani en hızlı en güzel overclock olan saat hızı başına en iyi performansi veren anlaminda söylüyorsan ya şizofreni var ya fanatizm gözünü kör etmiş.
  • Amd için güzel bi adımdır arkadaşlar bence pozitif düşünmeliyiz..Intel bugünlerine kolay mı geldi ? Amd'den de sihirli değnek dokunuşu bekleyemeyiz..Sabır ehl-i amd
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramdeon

quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

haber için teşekkürler fx

Walla ben de umutluyum. OC yeteneği epey yüksek olduğu belli, çünkü SB600'de ve MSI gibi dandikimsi bir kartta rahatça 3.2 yapmışlar...

Bu arada, bu çekik gözlü PC delileri keşke Sapphire'da OC denemeleri yapsalarmış. Arada dağlar kadar fark var.

Araştırmalarıma göre şu anda en iyi kiart Sapphire'ın, tasarımı kalitesi, yetenekleri... DFI'ın ürünü değil, ORTAK ÜRETİMİ imiş...

Zaten eski daha düşük modelli ve eski Sapphire'lar da çok kalite kartlarmış ...

Senin o dandik dediğin kart tam f/p ürünüdür.Ve birçok yabancı araştırma sitesinde sağlam overclock yapabilen bir kart olarak tanıtılmıştır.

• işlemci çarpanını x11,5 ten x16 ' çıkarmışlar. süper bir artış bu. Yeni işlemcilerin düşük güç tüketmesi cazibesini artırır
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.