- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
3612 Cevap583280 Görüntüleme64 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

84 Mesaj
7 Ağustos 2008; 16:37:16 

Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda bol bol kurutma makinası görmeye başladık.
Malum istanbul'da evin dışında elbiseleri kurutmak zor.
Artık alma vakti geldi diye düşünüyoruz.
Tavsiye, öneri, yorum yapabilir misiniz? Çok kullanışlı bir cihaz mıdır? Alırsak hangi tipini almalıyız...???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainman22 -- 7 Ağustos 2008; 16:38:29 >

1693 Mesaj
7 Ağustos 2008; 16:57:38 

İyi günler. Kurutma makineleri genel olarak çok yaygın değil ülkemizde. Gerek yer sıkınıtısı, gerekse harcadığı elektrik yüzünden pek tercih edilmeyen cihazlardır. Ancak soğuk kış günlerinde oldukça işe yarayacağını düşünüyorum. Bence kurutma makinesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler düşük enerji tüketimine sahip olması, değişik çamaşır türlerine göre kurutma programı olması, ve de yoğunlaşmalı model olmasıdır.
Bir de kullanırken doğru programı seçmek önemli bir konu. Aksi taktirde çamaşırlarınız çekip küçülebilir. Model olarak aşağıdaki ürünleri tavsiye edebilirim:
http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=141&id=6708&PHPSESSID=...
http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=141&id=6707
http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=141&id=3104

1693 Mesaj
7 Ağustos 2008; 17:00:46 

Bir de kullandığınız çamaşır makinesinin kaç devir olduğu da önemlidir. Örneğin 1000 devirde sıkılan çamaşır daha uzun sürede kuruyacakken; 1400 devirde sıkılan çamaşır daha az nemli olacağı için daha çabuk kuruyacaktır. Bu da enerjiden tasarruf demektir. Sıkma devrinin yanında sıkmanın süresi de önemlidir.

3127 Mesaj
8 Ağustos 2008; 9:00:22 

Bunların çamaşırın canına okuduğunu duymuştum.Gerçeklik payını bilemiyorum, birileri sallamış da olabilir tabii.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

555 Mesaj
8 Ağustos 2008; 11:30:52 

Küresel ısınmayı etkilediğini duydum o yüzden çok lazım değilse kullanmamakta fayda var.

Life!

2325 Mesaj
8 Ağustos 2008; 14:44:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Hekim18

Küresel ısınmayı etkilediğini duydum o yüzden çok lazım değilse kullanmamakta fayda var.

Küresel ısınmayı öncelikle herkesin kullandıgı Arabalar etkiliyor.Çamaşır kurutma makinalarına kadar daha çok zararlı ürün var.

38 Mesaj
9 Ağustos 2008; 0:44:53 

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim kurutma makinaları tüketimleri göz önünde bulundurularak genelde görmezden gelinmiş ürünlerdir.Fakat şu sıralar üretici firmalar her eve bu ürünü sokma çabasındadır.Bu nedenle tüketimi düşük A enerji sınıfına sahip cihazlar üretmeye başlamışlardır.Hemde yaklaşık 10/1 oranında. Peki bu nasıl sağlanmıştır. Tabiki kompresör kullanılarak sağlanmıştır. Klimalardaki mevcut düzenek kullanılarak, daha düşük güçlü bir kompresörle, daha yüksek kondanser yüzey sıcaklığı elde edilmiş ve fan aracılığı ile kazan içerisine gönderilerek kurutma işlemi gerçekleştirilmiştir.Klasik kurutma makinaları yaklaşık 2000-2500 W ısıtıcı gücüne sahipken yeni nesil kurutma makinalarında aynı işi yapan kompresör yaklaşık 200 W güç tüketimine sahiptir. Buda bu tip cihazları 10 katı tasarruflu yapar. KURUTMA MAKİNASI ALACAKLARIN DİKKATİNE...

84 Mesaj
11 Ağustos 2008; 11:31:07 

200W gibi bir tüketim sağlayan bir marka model söyleyebilir misiniz? Satılan ürünlere bakılınca genelde C sınıfı ve 2000W civarı bir tüketim söz konusu. Ayrıca bacasız makinalar nasıl bir küresel ısınma sorunu yaratabilir ki? Çamaşır makinası sıkma fonksiyonu ile aynı şekilde zararlı değil midir?

3768 Mesaj
11 Ağustos 2008; 22:31:44 

Bu aletler çamaşırın rengini biraz alır. Örneğin beyazları biraz sarartır, renklilerdeki renk canlılığını alır. Bence en önemli özellikleri bazılarında olan ütüleme fonsiyonu. Bu sayede kuruttuğunuz gömleği ütülemeden ya da çok az yerine ütü sürerek, ütü vaktinden tasarruf ederek, giyebilirsiniz. Tişörtlere ise kurutma sonrası hiç ütü sürmeye gerek yok.

Marka olarak Miele ve Electrolux tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 11 Ağustos 2008; 22:30:19 >

[DH] VOLVO ARŞİVİ

38 Mesaj
13 Ağustos 2008; 23:41:45 

quote:

Orjinalden alıntı: rainman22

200W gibi bir tüketim sağlayan bir marka model söyleyebilir misiniz? Satılan ürünlere bakılınca genelde C sınıfı ve 2000W civarı bir tüketim söz konusu. Ayrıca bacasız makinalar nasıl bir küresel ısınma sorunu yaratabilir ki? Çamaşır makinası sıkma fonksiyonu ile aynı şekilde zararlı değil midir?

ARÇELİK

Model No : 3761 KT

Peşin Fiyatı : 2.024,00 YTL

Genel Özellikler :

Kurutma Kapasitesi (kg) : 6

Kurutma Tipi : Yoğunlaştırmalı

Renk : Beyaz

Sensörlü Kurutma

Zaman Programlama : Var

Göstergeler :

Filtre Temizleme İkazı : Var

Kalan Zaman Göstergesi : Var

Kondenser Filtre Temizleme ikazı : Var

Program Takip göstergesi : Var

Su Tankı Dolu ikazı : Var

Özel Programlar

İpek Programı : Var

Kısa program : Var

Narin Programı : Var

Yünlü programı : Var

Performans

Enerji Performansı : A

Elektrik tüketimi (kWh / 24 Saat ) : 2,25

Ek Fonksiyonlar :

Çocuk Kilidi : Var

Kırışık açma : Var

Sesli Uyarı : Var

Teknik Özellikler :

Direkt su tahliye hortumu

Temizlenebilir filtre : Var

Temel Veriler

Yükseklik (cm) 85

Genişlik (cm) 60

Derinlik (cm) 59,5

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ağustos 2008; 0:25:06 

84 Mesaj
14 Ağustos 2008; 11:30:44 

özelliklerinde yazana göre Elektrik tüketimi (kWh / 24 Saat ) : 2,25
yani günde bir defa çalışırsa yaklaşık 50 ykr sarfiyat olacak.ayda 10 defa çamaşır yıkanıyorsa fazladan 5 ytl elektrik gideri oluyor.

114 Mesaj
14 Ağustos 2008; 19:07:08 

arçelik'in verdiği bilgiler yetersiz ve bence yanlış....

[font="Arial"]"Elektrik tüketimi (kWh / 24 Saat ) : 2,25"

kaç devirde sıkılan,kaç kilo ve ne kuruluğundaki çamaşırda bu kadar elektrik harcar onu yazmıyor. örneğin siemens ürün tanıtımında aşağıdaki gibi bir açıklama yapmış.

[font="Arial"]"8 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 3.74 kWh - 105 dakika, 1000 dev/dakikada 4.49 kWh - 122 dakika"

bir de kWh=saatte harcanan enerji demek. yanına 24 saat yazılması aldatıcı bir bilgi. sanki 24 saat çalıştırırsan 2,25 kW harcar gibi bir sonuç çıkıyor.

1693 Mesaj
14 Ağustos 2008; 19:25:54 

quote:

Orjinalden alıntı: saintaz

arçelik'in verdiği bilgiler yetersiz ve bence yanlış....

[font="Arial"]"Elektrik tüketimi (kWh / 24 Saat ) : 2,25"

kaç devirde sıkılan,kaç kilo ve ne kuruluğundaki çamaşırda bu kadar elektrik harcar onu yazmıyor. örneğin siemens ürün tanıtımında aşağıdaki gibi bir açıklama yapmış.

[font="Arial"]"8 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 3.74 kWh - 105 dakika, 1000 dev/dakikada 4.49 kWh - 122 dakika"

bir de kWh=saatte harcanan enerji demek. yanına 24 saat yazılması aldatıcı bir bilgi. sanki 24 saat çalıştırırsan 2,25 kW harcar gibi bir sonuç çıkıyor.

Çok doğru bir tespit yapmışsınız, tebrik ederim. Bana da pek inandırıcı gelmedi sitede yazanlar. Doğrusu sizin yazdığınız gibi, ....devirde sıkılan çamaşır için.......kw/h şeklinde olmalı. 24 saat nerden girmiş işin içine anlayamadım

114 Mesaj
15 Ağustos 2008; 12:25:37 

rainman22
ben iki ay önce siemens WT46S511TR modelini aldım.çamaşır kurutma derdim kalmadı.acil olarak 1 gömlek 1 pantalonu 1 saatte yıkayıp kurutuyorum(sıkma 1400 dd)..
para problem değil ise bu modeli tavsiye ederim.
yalnız 50 ykr sarfiyat yanlış bir hesaplama.çünkü saatte 2,25kW harcıyorsa; 2,25 çarpı kurutma süresi olmalı.yaklaşık 6 kg. çamaşırı 1,5-2 saatte kurutuyor.oda 1 ytl. falan yapar her kurutmada.ayda da 10-15 ytl eder ve bence değer.

2047 Mesaj
1 Ekim 2008; 14:11:01 

İlginç bir şekilde diğer ülkelerde C sınıfı olan enerji tüketimleri bizim ülkeye gelince B veya A sınıfına terfi ediyor(!)
Kurutma makinalarının, enerjiyi geçtim, en büyük dezavantajı bence gürültü yapmaları ben eve ancak gece dönebiliyorum, gece 10 dan sonra kurutma makinası kullanmaya kalkarsam eminim ki 2 gün sonra komşuyla papaz olurum. Ya da gününü kollayıp pazarı filan beklemem gerekir. O zaman kullanım kolaylığı benim için nerede kaldı?
Yanlış anlaşılmasın kurutma makinalarına karşı olduğum için yazmıyorum sadece ses sorununa hala bir çare bulunmamış olmasından şikayetçiyim.

12219 Mesaj
1 Ekim 2008; 15:12:11 

Siemens'in de bayide A sınıfı kurutma makinesini gördüm, yakında piyasaya çıkar herhalde. Blue technology gibi birşeyler yazıyordu üzerinde. Bir de bu makinelerin ses seviyeleri 60-65dB arası oluyor bence gece kullanmakta sakınca olmaz.

2047 Mesaj
1 Ekim 2008; 17:04:47 

Evet işte 64 desibel bayağı bir gürültü demek, özellikle gecenin sessizliğinde.

12219 Mesaj
1 Ekim 2008; 19:18:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Evet işte 64 desibel bayağı bir gürültü demek, özellikle gecenin sessizliğinde.

Komşuyu rahatsız edecek düzeyde değildir demek istedim yatak odasında vs değilse. Üzerine 2 kapı kapatılırsa ses yatak odasına kadar gelmez diye düşünüyorum. Gerçi az da ses değil haklısınız. Enerji sınıfına gelince de Avrupa Standartları ile Türk standartları farklı, fark bu yüzden ortaya çıkıyor. Enerji sınıfı kağıdını incelerken hangi standartların ele alındığına da bakmak gerek, çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Ondan bazı kalitesiz cihazlar kağıt üzerinde harika görünüyor:)

1480 Mesaj
4 Ekim 2008; 14:44:16 

Kullanan ve marka/model tavsiye edebilecek kimse var mı ?

2000 YTL çok para bence, 1000-1200 arası olabilir.

922 Mesaj
4 Ekim 2008; 16:49:12 

Arkadaşlar gördüğüm kurutma makinalarında önden hava alıp yine önden hava veriyordu fakat aşağıda ki kurutmalı çamaşır makinasında herhangi bir hava giriş çıkış yeri yok, acaba kurutma sistemi farklı bir mantıklamı çalışıyor?

http://forum.donanimhaber.com/m_26755004/tm.htm

1480 Mesaj
4 Ekim 2008; 16:51:57 

Karar veremeyince en sonunda BEKO D60 K aldım, 630 YTL peşin.

http://www.hepsiburada....uctid=mtbekod60k#tablnk

12219 Mesaj
4 Ekim 2008; 22:35:44 

quote:

Orjinalden alıntı: serdem

Arkadaşlar gördüğüm kurutma makinalarında önden hava alıp yine önden hava veriyordu fakat aşağıda ki kurutmalı çamaşır makinasında herhangi bir hava giriş çıkış yeri yok, acaba kurutma sistemi farklı bir mantıklamı çalışıyor?

http://forum.donanimhaber.com/m_26755004/tm.htm

Kurutmalı çamaşır makinelerinde çamaşırın nemi sıcaklıkla alınır, daha sonra çıkan buhar ayrı bir yerde soğuk suyla yoğuşturularak makineden dışarı pompalanır. Bu yüzden kurutmalı makineler çok fazla su ve elektrik harcarlar. Bence genel anlamda bakıldığında en mantıklısı bu iki cihazı ayrı almak.

Siemens A sınıfı kurutma makinesi çıkardı bence onu bekleyin. 1000 devirde sıkılmış 8kg çamaşırı 1.9kw civarı bir elektrikle kurutuyor. Arçelik'in A sınıfı dediği kurutma makinesi 6kg çamaşırı kuruturken 2.25 kw harcıyor. Ama Siemens pahalı olabilir fiyatını henüz bilmiyorum.

1480 Mesaj
4 Ekim 2008; 22:41:32 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62
Ama Siemens pahalı olabilir fiyatını henüz bilmiyorum.

Siemens ve Bosch aynı fabrikada üretiliyor bildiğim kadarıyla ve model isimleri bile neredeyse aynı. Bosch marka olan A++ kurutma makinası yaklaşık 2500 YTL, siemens de en iyi ihtimalle 2000 YTL olur.

C enerji sınıfında bekoyu sipariş ettim ama 630 YTL verdim. Aradaki fiyat farklarına bakınca doğru yaptığımı düşünüyorum.

candoğan62,
birçok makina hakkında bilgin olduğunu biliyorum, beko için ne dersin ?

12219 Mesaj
4 Ekim 2008; 23:05:22 

quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

Siemens ve Bosch aynı fabrikada üretiliyor bildiğim kadarıyla ve model isimleri bile neredeyse aynı. Bosch marka olan A++ kurutma makinası yaklaşık 2500 YTL, siemens de en iyi ihtimalle 2000 YTL olur.

C enerji sınıfında bekoyu sipariş ettim ama 630 YTL verdim. Aradaki fiyat farklarına bakınca doğru yaptığımı düşünüyorum.

candoğan62,
birçok makina hakkında bilgin olduğunu biliyorum, beko için ne dersin ?

Ben olsam Beko'yu tercih etmem C sınıfı yüksek bir değer. Siemens'in en alt modeli B sınıfı ve 900YTL civarına bulunabiliyor almışken o olsun derim. Buzdolabı olsa neyse ama kurutma makinelerinde tüketim farkı fazla oluyor.

1480 Mesaj
4 Ekim 2008; 23:17:03 

B ve C enerji tüketimi arasında yüzde kaç fark var ?

12219 Mesaj
4 Ekim 2008; 23:31:46 

quote:

B ve C enerji tüketimi arasında yüzde kaç fark var ?

Öncelikle Beko bacalı bir model, kurmak için baca bağlantısı gerekiyor. Siemens'teki bacasızdır, nemi su kabında toplar. Beko 6kg için 3.39kw demiş ama kaç devirde sıkılan çamaşır için olduğunu söylememiş bu yüzden net olarak karşılaştıramadım. Siemens devirler için bilgi vermiş.

http://www.siemensevale...m/?5=WT44E100TR&26=2316

1480 Mesaj
4 Ekim 2008; 23:34:04 

Benim aldığım bacalı değil,

12219 Mesaj
4 Ekim 2008; 23:47:31 

quote:

Benim aldığım bacalı değil,

Pardon B harfini görmemişim, ama üzerine fan yok yazmışlar bence ne olur ne olmaz müşteri hizmetlerinden teyit edin.

1480 Mesaj
4 Ekim 2008; 23:49:36 

quote:

Pardon B harfini görmemişim, ama üzerine fan yok yazmışlar bence ne olur ne olmaz müşteri hizmetlerinden teyit edin.

Valla bayide gördüğümüz makinada su haznesi vardı, yani yoğuşmalı olduğu kesin

12219 Mesaj
5 Ekim 2008; 0:03:25 

quote:

Valla bayide gördüğümüz makinada su haznesi vardı, yani yoğuşmalı olduğu kesin
Su haznesi varsa tamamdır. Enerji tüketimi farkının faturaya yanasıması kullanım sıklığına da başlı elbette. Tahminim her kullanımda B sınıfına göre 0,5kw kadar açık verir. Elektriğin birim fiyatı zamlarla 20kuruştur tahminim. Bu arada bayiden bayağı ucuza almışsınız.

1480 Mesaj
5 Ekim 2008; 0:09:49 

her kullanımda 10 kuruş fazla harcasa,
ayda 10-15 kere falan kullanacağımızı varsayarsak
yılda yaklaşık 20 TL (artık YTL yok alışmak lazım) eder
yani 10 yıl kullansak bile 200 TL fazladan elektrik parası öderiz
630+200=830 TL

Bence fena değil

12219 Mesaj
5 Ekim 2008; 1:21:05 

quote:

her kullanımda 10 kuruş fazla harcasa,
ayda 10-15 kere falan kullanacağımızı varsayarsak
yılda yaklaşık 20 TL (artık YTL yok alışmak lazım) eder
yani 10 yıl kullansak bile 200 TL fazladan elektrik parası öderiz
630+200=830 TL

Bence fena değil

Evdeki hesaba uyuyorsa ne güzel, hayırlı olsun.

922 Mesaj
5 Ekim 2008; 1:53:48 

quote:

Kurutmalı çamaşır makinelerinde çamaşırın nemi sıcaklıkla alınır, daha sonra çıkan buhar ayrı bir yerde soğuk suyla yoğuşturularak makineden dışarı pompalanır. Bu yüzden kurutmalı makineler çok fazla su ve elektrik harcarlar. Bence genel anlamda bakıldığında en mantıklısı bu iki cihazı ayrı almak.

Siemens A sınıfı kurutma makinesi çıkardı bence onu bekleyin. 1000 devirde sıkılmış 8kg çamaşırı 1.9kw civarı bir elektrikle kurutuyor. Arçelik'in A sınıfı dediği kurutma makinesi 6kg çamaşırı kuruturken 2.25 kw harcıyor. Ama Siemens pahalı olabilir fiyatını henüz bilmiyorum.

Cevap için teşekkür ederim, şimdi bu bahsettiğim samsung c sınıfı, çamaşırda yıpranma,çekme vs. açısından nemin sıcaklıkla alınmasının bir zararı varmıdır, bu bahsettiğim cihaz 12kg 2700 ytl civarı, o kg seviyesinde bir çamaşır makinası ile kurutma makinası 4500 ytl civarına mal oluyor, birde yer sıkıntısı malum, bu değerlendirmeler ışığında kurutma yöntem farkı çamaşır ömrüne çok etki eder mi?

1480 Mesaj
5 Ekim 2008; 9:59:35 

quote:

Evdeki hesaba uyuyorsa ne güzel, hayırlı olsun.

Teşekkürler.

9 Mesaj
27 Ekim 2008; 11:43:09 

Siemens in kataloğundan yeni çıkan modelle ilgili yazıları buraya aktarayım.

WT 46 W 560 blueTherm
A++++ Enerji verimlilik sınıfı

-7 kg kurutma kapasitesi
-7 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dak 1.61 kWh-106 dakika, 1000 dev/dak 1.9 kWh-124 dak
-DUO-Tronic Fuzzy Kontrol
-softDRY-tambur sistemi, çamaşırları koruyan büyük özel çelik kazan ve palet tasarımı
-Tek düğme üzerinden zaman ayarlı ve özel program seçenekleri
-LCD program akış göstergesi, ilave programlar ve cihaz bakım önerileri
-touchControl tuşlar: Start/Stop, Hassas, Kırışıklık önleme, Menü, Değiştir
-Özel programlar: Yünlü kurutma programları, mix, outdoor
-Çamaşır düzleştirme
-Kendi kendini temizleyen kondenser filtresi ve kapak kilit malzeme: metal
-İç aydınlatma
-Kırışıklık önleme sistemi: Program sona erdikten sonra 120 dakika çamaşırları kırıştırmadan muhafaza etme
-Çocuk kilidi
-Program bitince akustik sinyal
-Büyük yuvarlak cam kapak

fiyatı 2100 ytl civarı imiş 9 taksit yapıyorlarmış. 1-31 Ekim tarihleri arasında alınırsa montaj tarihinden itibaren 30 gün boyunca iade edilebiliyormuş.

http://www.siemensevale...&32=l8+nesV6C14&14=1278

2125 Mesaj
10 Kasım 2008; 0:24:43 

Son derece pratik aletler. Bende Miele var. Çamaşır asacak yeriniz yoksa kesinlikle tavsiye ederim. Ben yazın kullanmıyorum. Balkonda 2-3 satte kuruyuveriyor. Fakat kışın balkona asmak mümkün olmuyor, mecburen kurutucu kullanıyorum. Buraya kadar güzel... Fakaaaaatttt:
Çamaşırların etiketlerine dikkatli bakın. Kurutucuya atılmaz işareti (Yuvarlak üstünde çarpı işareti) varsa atmayın. Yoksa çamaşırlarınız 3 bedene kadar küçülüveriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmonse -- 11 Kasım 2008; 15:08:16 >

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

268 Mesaj
10 Kasım 2008; 11:46:14 

Almak lazım.....

[Dükkanıma Uğrayın]
[Blog'um Sentez Uzmanı]

318 Mesaj
2 Ocak 2009; 17:31:34 

dün blomberg aldım tkf 1350 S modeli . kampanyadan faydalandık. buzdolabı almıştık kurutma bedavaya geldi neredeyse. arkadaşlar bi sorum olacak. bu cihazlar maximum kurutma programında içeriye ne kadar ısı veriyorlar biliyor musunuz?

2125 Mesaj
3 Ocak 2009; 13:42:42 

quote:

Orjinalden alıntı: rcourb

dün blomberg aldım tkf 1350 S modeli . kampanyadan faydalandık. buzdolabı almıştık kurutma bedavaya geldi neredeyse. arkadaşlar bi sorum olacak. bu cihazlar maximum kurutma programında içeriye ne kadar ısı veriyorlar biliyor musunuz?

ısıdan kasdettiğiniz tam olarak nedir?
hazır kurutma çalışıyorken evi beleşe ısıtırım mı?
yoksa ısıdan dolayı rahatsızlık yaşarmıyım mı?

şaka bir yana; benim makinem banyoda duruyor. eğer çalışırken banyo kapısı kapalıysa içerisini epey ısıtıyor ama bu ısı sauna seviyesinde olmuyor tabii. eğer kapısı açıksa ısı evin içine yayılıyor ve hissetmiyorsunuz bile.

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

318 Mesaj
3 Ocak 2009; 20:09:23 

quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

ısıdan kasdettiğiniz tam olarak nedir?
hazır kurutma çalışıyorken evi beleşe ısıtırım mı?
yoksa ısıdan dolayı rahatsızlık yaşarmıyım mı?

şaka bir yana; benim makinem banyoda duruyor. eğer çalışırken banyo kapısı kapalıysa içerisini epey ısıtıyor ama bu ısı sauna seviyesinde olmuyor tabii. eğer kapısı açıksa ısı evin içine yayılıyor ve hissetmiyorsunuz bile.

ciltsel bir sorun. kıyafetlerin hijyeni ile ilgili. 120 ve üzeri derecelerde kurutulmuş veya ütülenmiş kıyafetler tam anlamıyla bnm cildim için hijyenik oluyor

81 Mesaj
3 Ocak 2009; 21:29:04 

Kurutma makinasi ile ilgili bir kac ekleme de ben yapmak istiyorum

türkiye de fiyatlar tuturabildigine oldugundan maalesef bu tür ürünler ülkemizde halen pahali

yurt disinda 1000 YTL ye A sinifi alet alinirken bu fiyata ülkemizde sadece B sinifi alinabilmekte.

gecenlerde bizde bir arastirma sonucu Kurtma makinasi aldik

asil hedef kis aylarinda makinayi kullanmak.

A sinifini pesin almaya kalkmamiza ragmen fiyat yaklasik 1600 YTL idi ( model siemens WT46W560 )

ama B sinifi ürün pesin alimda ise 1000 YTL ye alinabiliyor. elbette pesin alimda 500 YTL ye kadar alinabilecek B sinifi ürünlerde mevcut ama tambur kalitesi model tipi ürün kalitesi cok cok düsmüs oluyor.

bizde ufak bir arastirmadan sonra siemens WT46S511TR modeli 1000 YTL pesin paraya aldik
A sinifi ile fiyat farki 600 YTL

A sinifi siemens ürünü 7 kg kurutma kapasiteli
7 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 1.61 kWh - 106 dakika
sürüyor

yani kg basi 1.61/7 = 0,23 kWh harciyor ( saatte )
kurutma icin 106 dakika /60 dakika 1,76 saat harciyor
yani 1 kg camasirin tam kurumasi icin

1,76*0,23 = =0,40 Kw enerji tüketiyor

Enerji Sınıfı: B
8 kg kurutma kapasiteli 8 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 3.74 kWh - 106 dakika sürüyor.

yani kg basi 3,74/8 = 0,46 kWh görünüyor

1,76*0,46 = =0,80 Kw enerji tüketiyor

bir aile hafta da 3 kez camasir yikar ve her biri 6 kg dan = 18 kg camasir yikar

yilda ise 18*52 = 936 kg camasir yapar

Ankara 'da 1 kWh enerji su an itibari ile 0,225 YTL

A sinifi bir alet ile = 374 kWh lik bir enerji tüketimi = 84,15 YTL elektrik faturasi
B sinifi bir alet ile = 748 kWh lik bir enerji tüketimi = =168,3 YTL elektrik faturasi gelir

yani A sinifi ile yilda sadece 84,15 YTL lik bir tasarruf saglar. ( bu paranin bir kismini yaz aylarinda isiya cevirerek B sinifi bir makina ile bu miktar 30 YTL ye de düsebilir.

600 YTL lik ön yatirim yapiliyor yani A sinifi hakkini vermesi icin
tam 7 YIL calismasi lazim

bir de 600 YTL pesin verdiginizi düsünürseniz ve bu parayi B sinifi ile degerlendirip parayi bankaya faize koyup

%18 faiz alirsaniz

bu 7 yil belkide 10 ve ya 12 yila cikabilir. ( bir de siemens kendi sayfasinda enerji tasarrufunu burdaki hesaplama %50 degil .... %40 oldugunu yaziyor.. ya siemens yanlis ya da siemens in veridigi bilgiler. her %40 ise amortisman olayi 14-15 yila varabilir )

sözün özü A sinifi makina harika bir sey doga icin gerekli insanlik icin gerekli birsey .
kesinlikle destekliyorum

Ama bu fiyatlara ufak ailelerin evine girmesi sadece siemens ve ya arcelik in cebini dolduracaktir

ama dersenizki benim cocuk kresim var her gün cocularin camasiri su dur budur derken günde en az 3 defa makina ile camasir yikaniyor .. o zaman A sinifi tam size göre .. 600 YTL önden vermeye deger derim.

ve ya benim param var biraz da doga icin gönül isi yapayim hic degilse huzurlu bir sekilde camasiri kurutayim. o zaman yine A sinifi size göre derim.

kesinlikle de saygi duyarim
ama ekonomik acidan A sinifi bu monopoller kirilip fiyati inmedigi sürece gereksiz.

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiladam -- 3 Ocak 2009; 21:42:10 >

145 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:06:11 

quote:

Orjinalden alıntı: kiladam

bizde ufak bir arastirmadan sonra siemens WT46S511TR modeli 1000 YTL pesin paraya aldik

nereden aldınız öğrenebilir miyim? tşk.

http://www.flickr.com/photos/green71tr/
http://500px.com/RFNRK

1698 Mesaj
6 Ocak 2009; 17:50:04 

kurutmalı çamaşır makineleri neden önerilmiyor?
2in1 almak daha iyi değilmi?

81 Mesaj
6 Ocak 2009; 21:51:45 

quote:

Orjinalden alıntı: green71tr

nereden aldınız öğrenebilir miyim? tşk.

Ankarada Izmir caddesinde Koc pazarlama .. siemens bayi.

ama fiyat pesin para ,( tek cekim kredi karti degil )

alinmistir

ama isterseniz sizde bölgenizdeki siemens bayilerini ariyarak, tek tek 1000 YTL pesin para olur mu diye sorarsaniz kesin alabilirsiniz.

selamlar
kiladam

81 Mesaj
6 Ocak 2009; 21:55:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

kurutmalı çamaşır makineleri neden önerilmiyor?
2in1 almak daha iyi değilmi?

Selamlar

bu tür makinelerde asil sorun Tambur olayi

bir kurutmali bir makine eger 8 kg camasir yikama hacmi varsa anca 4 kg camasiri ayni tamburda kurutabiliyor.. bu da camasirlarin sadece yarisini kurutmak demek.

bir diger sorun ise enerji verimliligi. camasir yikamada A sinifi olan bir makina kurutma ya gelince C- D sinifina iniyor .. bu da cok daha fazla enerji demek.

umarim aciklayici olmustur

selamlar
kiladam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiladam -- 6 Ocak 2009; 21:53:16 >

145 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:33:00 

quote:

Ankarada Izmir caddesinde Koc pazarlama .. siemens bayi.

ama fiyat pesin para ,( tek cekim kredi karti degil )

alinmistir

ama isterseniz sizde bölgenizdeki siemens bayilerini ariyarak, tek tek 1000 YTL pesin para olur mu diye sorarsaniz kesin alabilirsiniz.

selamlar
kiladam

bilgi için teşekkürler kiladam, istanbulda en ucuz 1.125 buldum... kriz var nakit para iş yapmıyor? teğet geçiyoruz galiba :D

12219 Mesaj
7 Ocak 2009; 12:11:33 

quote:

Selamlar

bu tür makinelerde asil sorun Tambur olayi

bir kurutmali bir makine eger 8 kg camasir yikama hacmi varsa anca 4 kg camasiri ayni tamburda kurutabiliyor.. bu da camasirlarin sadece yarisini kurutmak demek.

bir diger sorun ise enerji verimliligi. camasir yikamada A sinifi olan bir makina kurutma ya gelince C- D sinifina iniyor .. bu da cok daha fazla enerji demek.

umarim aciklayici olmustur

selamlar
kiladam
Aynen katılıyorum bunun yanında kurutmalı çamaşır makineleri kurutma için yoğuşturma aşamasında yıkama dışında ayrıca 70-80lt kadar su harcarlar ama kurutma makineleri kurutma için su kullanmaz. Bu da önemli.

1378 Mesaj
7 Ocak 2009; 12:42:15 

Arkadaşım Siemens Kurutma makinesini evden atçak yer arıyor

12219 Mesaj
7 Ocak 2009; 23:43:53 

quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

Arkadaşım Siemens Kurutma makinesini evden atçak yer arıyor

Nasıl yani anlamadım, kötü mü çıktı? Ya da başka sebepten elden çıkaracaksa ben alabilirim.

145 Mesaj
9 Ocak 2009; 13:07:59 

quote:

Kurutma makinasi ile ilgili bir kac ekleme de ben yapmak istiyorum

türkiye de fiyatlar tuturabildigine oldugundan maalesef bu tür ürünler ülkemizde halen pahali

yurt disinda 1000 YTL ye A sinifi alet alinirken bu fiyata ülkemizde sadece B sinifi alinabilmekte.

gecenlerde bizde bir arastirma sonucu Kurtma makinasi aldik

asil hedef kis aylarinda makinayi kullanmak.

A sinifini pesin almaya kalkmamiza ragmen fiyat yaklasik 1600 YTL idi ( model siemens WT46W560 )

ama B sinifi ürün pesin alimda ise 1000 YTL ye alinabiliyor. elbette pesin alimda 500 YTL ye kadar alinabilecek B sinifi ürünlerde mevcut ama tambur kalitesi model tipi ürün kalitesi cok cok düsmüs oluyor.

A sinifi ile fiyat farki 600 YTL

A sinifi siemens ürünü 7 kg kurutma kapasiteli
7 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 1.61 kWh - 106 dakika
sürüyor

yani kg basi 1.61/7 = 0,23 kWh harciyor ( saatte )

1,76*0,23 = =0,40 Kw enerji tüketiyor

Enerji Sınıfı: B
8 kg kurutma kapasiteli 8 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 3.74 kWh - 106 dakika sürüyor.

yani kg basi 3,74/8 = 0,46 kWh görünüyor

1,76*0,46 = =0,80 Kw enerji tüketiyor

bir aile hafta da 3 kez camasir yikar ve her biri 6 kg dan = 18 kg camasir yikar

yilda ise 18*52 = 936 kg camasir yapar

Ankara 'da 1 kWh enerji su an itibari ile 0,225 YTL

A sinifi bir alet ile = 374 kWh lik bir enerji tüketimi = 84,15 YTL elektrik faturasi
B sinifi bir alet ile = 748 kWh lik bir enerji tüketimi = =168,3 YTL elektrik faturasi gelir

yani A sinifi ile yilda sadece 84,15 YTL lik bir tasarruf saglar. ( bu paranin bir kismini yaz aylarinda isiya cevirerek B sinifi bir makina ile bu miktar 30 YTL ye de düsebilir.

600 YTL lik ön yatirim yapiliyor yani A sinifi hakkini vermesi icin
tam 7 YIL calismasi lazim

bir de 600 YTL pesin verdiginizi düsünürseniz ve bu parayi B sinifi ile degerlendirip parayi bankaya faize koyup

%18 faiz alirsaniz

bu 7 yil belkide 10 ve ya 12 yila cikabilir. ( bir de siemens kendi sayfasinda enerji tasarrufunu burdaki hesaplama %50 degil .... %40 oldugunu yaziyor.. ya siemens yanlis ya da siemens in veridigi bilgiler. her %40 ise amortisman olayi 14-15 yila varabilir )

sözün özü A sinifi makina harika bir sey doga icin gerekli insanlik icin gerekli birsey .
kesinlikle destekliyorum

Ama bu fiyatlara ufak ailelerin evine girmesi sadece siemens ve ya arcelik in cebini dolduracaktir

ama dersenizki benim cocuk kresim var her gün cocularin camasiri su dur budur derken günde en az 3 defa makina ile camasir yikaniyor .. o zaman A sinifi tam size göre .. 600 YTL önden vermeye deger derim.

ve ya benim param var biraz da doga icin gönül isi yapayim hic degilse huzurlu bir sekilde camasiri kurutayim. o zaman yine A sinifi size göre derim.

kesinlikle de saygi duyarim
ama ekonomik acidan A sinifi bu monopoller kirilip fiyati inmedigi sürece gereksiz.

selamlar

değerlendirmelerine % 100 katılıyorum. wt46s511tr alıyorum. 1.050 ytl ye buldum istanbulda...

selamlar...

289 Mesaj
11 Ocak 2009; 16:08:33 

quote:

Orjinalden alıntı: green71tr

değerlendirmelerine % 100 katılıyorum. wt46s511tr alıyorum. 1.050 ytl ye buldum istanbulda...

selamlar...

Merhaba
Nereden ve hangi sartlarla aldiniz acaba?
tesekkurler..

145 Mesaj
12 Ocak 2009; 15:35:33 

nakit...

aldığım cihaz bugün geliyor. tüketim ve kalite hakkında bilgilerini daha sonra burada paylaşmaya çalışacağım.

quote:

Orjinalden alıntı: SecureSpy

Merhaba
Nereden ve hangi sartlarla aldiniz acaba?
tesekkurler..

578 Mesaj
16 Ocak 2009; 22:57:57 

WT46W560 model A sınıf Siemens için 1600 nakit fiyat denmiş..Nerede olduğunu söyleyebilirmisiniz ..Teşekkürler.

2014 VW Golf 1.4 TSI 122 bg DSG Highline Pasific Mavi , R-Line Tampon, U Led far , Led Stop lambası , 17" Madrid jant , Anahtarsız giriş , Ergoaktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası , Sürücü profili seçme , Park Assist , Yer tasarruflu stepne , Optimat paspas , GTİ pedal set

81 Mesaj
18 Ocak 2009; 20:24:00 

Selamlar

ben o fiyati Ankara Cepa AVM deki siemensten aldim

ama baska saticilari da bulmak hic sorun degil

http://www.siemensevaletleri.com/?SiteMapId=1282

yetkili saticilara telefon edin 1600 YTL pesin olur mu diye NEt bir sekilde sorun .. hayir derlerse bir digerini arayin .. ilk 10 deneme icerisinde bir tanesini bulacaginiza eminim

isterseniz fiyati denemek amacli 1550 ytl ye de cekebilirsiniz.

yetkili saticinin nerde oldugunun önemi yok .. Istanbulda yasiyorsaniz . Ankarada ki siemens yetkili saticisindan bile alabilirsiniz

yetkili saticinin tek yaptigi Siemensin size yakin deposundan yurtici kargo ile size bir kurutma makinasi göndermek olacaktir.
selamlar