Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tozak78

Değerli PalioSeverler size bir sorum olucak; palio weekend 1.6 da kullanılan motor marealarda kullanılan motorla aynımı? eğer aynıysa onda ki kronik arızalar palioda mevcutmu? Karar verme aşamasnda size danışmak istiyorum cevaplarınız geçekten önemli....

Ben 1 senedir palio weekend 1.6 16 v kullanıyorum.Sanırım kronik sorun olarak genelde rolanti probleminden bahsediliyor.Böyle bir sorun yaşamadım.Kullanımından da memnunum.Seri bir araç.Yakıtı da ideal.Kilometrede son zamlarla lpg 30 kuruş civarı yakıyor.Fiyat,performans,konfor açısından değerlendirildiğinde alınıp kullanılabilir.Özellikle altının yüksekliğinden memnunum.Dağ tepe gezebilirsiniz.Daha önce stilo kullanıyordum,gazoz kapağı olsa yerde altı vuruyordu.Ayrıca koltuğu yatırdığınızda çok geniş bir bagaj hacmi ortaya çıkıyor.Çoğu işinizi kamyonete ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz.Bakımı biraz ağır gibi,parçaları 1.6 motora göre düşünmek lazım.Ama diğer araçlardan çok ta farklı değildir.Hangisinin ucuz?Değiştireceğiniz parçaya ve ustanın işçilik fiyatına göre değişir.Ben aldığımda var olan arızalarını giderdim.Bir senedir kullanıyorum herhangi bir arıza çıkmadı.Yani zırt pırt sanayiye gitmedim.En az 4-5 yıl daha kullanmayı da düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdomerdo

quote:

Orijinalden alıntı: tozak78

Değerli PalioSeverler size bir sorum olucak; palio weekend 1.6 da kullanılan motor marealarda kullanılan motorla aynımı? eğer aynıysa onda ki kronik arızalar palioda mevcutmu? Karar verme aşamasnda size danışmak istiyorum cevaplarınız geçekten önemli....

Ben 1 senedir palio weekend 1.6 16 v kullanıyorum.Sanırım kronik sorun olarak genelde rolanti probleminden bahsediliyor.Böyle bir sorun yaşamadım.Kullanımından da memnunum.Seri bir araç.Yakıtı da ideal.Kilometrede son zamlarla lpg 30 kuruş civarı yakıyor.Fiyat,performans,konfor açısından değerlendirildiğinde alınıp kullanılabilir.Özellikle altının yüksekliğinden memnunum.Dağ tepe gezebilirsiniz.Daha önce stilo kullanıyordum,gazoz kapağı olsa yerde altı vuruyordu.Ayrıca koltuğu yatırdığınızda çok geniş bir bagaj hacmi ortaya çıkıyor.Çoğu işinizi kamyonete ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz.Bakımı biraz ağır gibi,parçaları 1.6 motora göre düşünmek lazım.Ama diğer araçlardan çok ta farklı değildir.Hangisinin ucuz?Değiştireceğiniz parçaya ve ustanın işçilik fiyatına göre değişir.Ben aldığımda var olan arızalarını giderdim.Bir senedir kullanıyorum herhangi bir arıza çıkmadı.Yani zırt pırt sanayiye gitmedim.En az 4-5 yıl daha kullanmayı da düşünüyorum.

cevabın için teşekkür ederim merdomerdo... Anladığım kadarıyla palio 1.6 motoru çok sorun çıkartmıyor; Tabiki bakım da önemli. Temiz ve km si düşük düşünülebilir.

• selamun aleyküm gençler bendede palio 1.2 16 walf var bende aranıza katılabilirmiyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thevahsi -- 12 Nisan 2014; 9:15:20 >
  • Merhaba dostum 1.6 wekendler 16 walf 1.4 ler 8 mi oluyor ayrica km 30 kirus sehir icimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

Merhaba dostum 1.6 wekendler 16 walf 1.4 ler 8 mi oluyor ayrica km 30 kirus sehir icimi

Merhaba.Bu walf işini tam bilmiyorum.Belki 8 veya 16 walf seçenekli olarak vardır.Yakıtı şehir içi,dışı olarak ölçmedim ama genelde şehirdışı kilometre ağırlıklıdır.Tam 30 kuruş da olmuyordu yani 28-29 kuruş gibi yakıtı oluyordu.
  • 1.6! Ya gore cok iyi 1.4 fazla yakiyor nedense wekendlerde

• Slm lar.2004 model palio aracim var yeni aldim.aracimda klima tek havayastigi var.sis lambalari falanda var.ayrica aracimda fiat marka celik jant var.merak ettigim bu jantlar fabrika çıkışımi sonradan takilmami.aracimin aynalari ve kapi kollari govde renginde yildiz mavisi.bilen varsa sevinirim.1.2 16 valf

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Slm lar.2004 model palio aracim var yeni aldim.aracimda klima tek havayastigi var.sis lambalari falanda var.ayrica aracimda fiat marka celik jant var.merak ettigim bu jantlar fabrika çıkışımi sonradan takilmami.aracimin aynalari ve kapi kollari govde renginde yildiz mavisi.bilen varsa sevinirim.1.2 16 valf

Fabrika çıkışında olabilir sonradan takılmış olabilir. aracınızın fotoğrafını veya netten jantın fotoğrafını yüklerseniz net bişey söyleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 21 Nisan 2014; 22:44:58 >
  • Aracimin resmi bu

Ayrica paspas, baston kilit, koltuk kilifi ve kumas olan kapi dosemelerim biraz temizlenmesi gerekiyor tavsiye edebileceğiniz bir temizleyici varmi.birde her koltuk kilifi oluyor mu palio kilifi varmi.tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 22 Nisan 2014; 23:09:52 >
  • Aracın üzerinde bulunan jantlar albea orijinal jantı, muhtemelen sonradan takılmış sedece jany göbeğindeki FİAT arması mavi.
    Bildiğim kadarı ile palio için şu iki jant haricinde jant kullanılmadı.
    [simage]
    http://arabamcdncube.dmcimg.com/IlanFotograflari/2014/04/17/4878859/5_image_for_silan_4878859_800x600.jpg?v=21734974[/simage]
    İlk kasa palio ve siena jantı.
    [simage]
    http://arabamcdncube.dmcimg.com/IlanFotograflari/2014/04/01/4851437/6_image_for_silan_4851437_800x600.jpg?v=21607659[/simage]
    İkinci kasa sporting versiyonu palio jantı ve sizin aracınızdaki Albea jantı haricindekiler sonradan takıma janttır.
    Koltuk kılıfı için bazı oto aksesuarcılar araca modeline göre kılıf dikiyorlar. Koltuğun tam şekline göre sipariş üzerine yapıyorlar. Kılıfı koltuğa takıp cırt cırt ile sabitliyorsunuz kılıfa benzemiyo koltuk döşemesi gib birebir oturuyo. Fiyatı biraz pahalı fakat bence değer.

Kuaför için bursa için bişey diyemiyeceğim, çok detaylı emizl,k istiyorsnız bilinen zibert, sonax gibi yerlere götürebilirsiniz fakat fiyatları bbiraz yüksek olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 23 Nisan 2014; 0:57:30 >
  • tunc52 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.

• Arkadaşlar merhaba, pazartesi itibariyle 2008 model 1,3 Multijet Palio Sole Active bir araç aldım.

İnternetten yaptığım araştırmaya göre araçta ABS, 1 hava yastığı ve klima standart görünüyor

(kaynak:http://www.arabalar.gen.tr/fiat-palio-sole-1-3-multijet-active-i460.html)

ancak benim aracımda klima yok sanırım. Klimaya dair bir buton bulamadım (AC, A/C, kar tanesi şeklinde olur genelde ancak yok)

Mesela en rahat burada görünmekte ön konsol: sahibinden.com/161794998 bu araç klimalıymış ancak benim konsolumdan farklı bir buton yok. Klima nasıl aktifleştiriliyor?

Bu durum hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler
  • obbattaloglu kullanıcısına yanıt
    fan ayar düğmesine bastığınızda klima devreye girer, sizin fan ayarda kar tanesi simgesi var mı?
  • 1.2 16 valf palio su olan arkadaşlar sehir ici ve sehir disi yakit tuketimlerini yazablirler mi acaba.lpg veya benzin farketmez.benim aracim benzinli.araciyeni aldim sayilir km de ne kadar yaktigini nasil hesaplariz.saygilarimla

• Sayın Paliodaşlar;

Bir sorunum var bilgisi olanın yardımını rica edeceğim.

Öncelikle 2006 1.2 Active 8 valf yeni kasa-konsol palio sahibiyim. Problemim ise; fanın üfleme hızı aniden ve çok ciddi şekilde düştü. Eskinin 2. kademesinin üflemesi ancak 4.kademede mümkün oluyor dersem abartmış olmam. Kademelerde çalışmama yok hepsi çalışıyor fakat orantılı olarak hepsinin üfleme hızı düşmüş durumda. Bu durumda fan motoru akla geliyor doğal olarak. Ya fan dönmede güçlük çekiyor ya da motor ömrünü tamamladı sanırım. Orta konsolun sökülüşünü tarif edenler olmuş ancak teybin sökülmesi filan anlatılıyor sanırım bu tarif eski konsollar için geçerli yanlış değilsem zira benim arabada teyp konsola gömülü olan tipten. Orta konsolu nasıl sökebileceğimi anlatacak bir hayırsever çıkarsa çok minnettar olacağım. Sevgi ve saygılarımla
  • Merhaba arkadaslar. Gecen ay 2001 model 1.2 EL weekend aldım.İlk calistirmada rölanti sorunu yaşıyorum. Gazı bıraktığımda stop ediyor. Ama motor biraz ısınınca sıkıntı yok. Devir gezmesi de yok. Fakat klimayı açtığımda rölanti iyice düşüyor. Usta, rölanti motorunu degisti olmadı. Beyinde sorun olabilir dediler, baktırdım beyinde de problem yok. Ben de tekrar eski motoru geri taktırdım. Böyle bir şey başına gelen oldu mu? Z.a.v.o.l.i lpg var aracımda. sorun sadece motor sogukken ilk çalıştırmada. Acil yardım arkadaşlar lütfen
  • vveeffaa V kullanıcısına yanıt
    aracın yakıtında da anormallik var mı yani fazla yakıyor mu? Oksijen sensörü geldi aklıma, emisyon değerlerine baktırmakta fayda var. Otomatik jiklede de arıza olabilir diye düşünüyorum.
  • depoyu fulleyip belirli bir kilometre yapıp (ne kadar çok olursa ortalamaya o kadar yakın olur sapması az olur, artı eksi piklerden uzak olur) daha sonra tekrar depoyu fulleyip deponun ne kadar yakıt aldığını belirleyin. Sonra da yaptığınız kilometreyle oranlayın
  • Oksijen sensörü de yeni degisti. Lpg sarfiyatindan cok memnunum sehir ici ortalama 10 lt yakiyor her yakit aldigimda hesaplarim. Daha da az yakmasi mumkun degil galiba. Ama benzin sarfiyatini denemedim.

• beyler bulunsun. arkadaş ne kadar yaktıklarını girin demiş.
    1.2 16Valf var 2005 model. LPG'li.
    LPG yi kendim taktırdım. Lpg den önce 6,5-7 lt arası benzin yakıyordu.
    Şimdi LPG'de 7,5-8 lt arası geziniyor. değerlerden memnunum. Genelde sakin kullanmaya çalışıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.