Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MKSZ

birde bişey daha sorucam müsaadenizle, mesela yağ azaldığında yağ lambası yanıyor ve yağ takviyesi ile telafi edilebiliyor, oldu su kontrolü yapmadık ya da hortum yırtıldı su tükenmek üzere, yoldayken bunu anlayamaz mıyız, meşale hararet göstergesi bizi uyarmaz mı?

Yok hocam öyle bi sistem. çünkü su kaçağı bi anda artıp su kalmazsa motorda maalesef motorun bazı yerlerinin yanması(Conta vesaire) ile hararet göstergesinin ikaz vermesi aynı anda olur. Yani hararet göstergesi gösterir ama o anda motor da çoktan zararı görmüş olur. Çok büyütmeyin bence kafanızda ama en kısa zamanda yaptırın ki içiniz rahat etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman83

quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

Hocam Bilgi için teşekkür ederim,cok fazla bir elektronik bilgim yok ama geçenlerde kendim park sensörü takdim araca, biraz mantik yürütüyorum.☺ peki kapi siviç lerinden cekdigim zaman kabloları tavan ışığını manuel yakdigimda onlarda yanarmi? Birde şerit led kullanmiyacagim normal t 10 tipi led ampul kullanmayı düşünüyorum veyada şu tavan ampullerinin led olanlarindan.
    Çinden sipariş verdim bayağı bir led ampul çeşidi,türkiyeye göre bayağı bir ucuz aliexpres de:)

Hocam sıkıntı yok ben sana burdan yardımcı olurum. kapı sviçine bağladığın zaman tavan lambasını manuel açınca alta bağladıgın ledler yanmaz. ikincisi bence t 10 led çok dalgalanma yapar ve odak sorunu yapar. Yani paspasın bi yerini çok bi yerini az ışıtır hoş görüntü olmaz. bence direk şerit led kullanın aracın konsol ışığı renginde olsun. Ledlerin de üstüne rakı pleksi gibi bir malzeme ya da fırınlarda kullanılan yağlı kağıt kesip ledlerin üstüne yapıştırırsan loş bir görüntü olur ve çok orjinal olur. Ancak kablo çektikten sonra bence tam lede bağlantı yerine cam sigorta bağlayın hocam. Ne olur ne olmaz riske atmayın. Bende şu çin sitelerine bi güvenemedim gitti. Ama harbiden çok ucuz. :)

T 10 ampul için dediğin doğru ben bu açıdan düşünmedim.
    Peki hocam enerjiyi tavan lambasindan alsam sigorta koymaya gerek kalirmi acaba? Birde tavan lambasina beyaz led ampul takdim tabanlarida sanırım beyaz yapacağım.
    Şimdi renkli yaparsam ağzı olan konuşur pavyona cevirmissin diye 😉😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haha harbiden derler ben de submarine light yaptım. ayni yorumu yaptılar, ben yaptım diyemedim arabayı aldığımda vardı dedim :):) sen anladığım kadarıyla tavanı manuel yakınca paspaslarda yansın ıstıyosun. O zaman dediğin gibi tavandan çekcen. Sigortaya kesın ıhtıyaç var. Çünkü ayrı bir tesisat döşüyorsun. riske girme, Ama gözünde büyütme. LED e gelmeden 5 cm öncesinde + kabloyu kes cam sigortayı araya lehimle altta fotosunu koydugum makaronla güzelce yalıtım yap bi de elektrik bantı çekersin üstüne çiçek olur. ama tavandan çekmek biraz uğraştıracak seni aklında olsun. KAblo çekerken mutlaka kalın araca uygun kablo çekmelisin. İnce çekersen herhangi bir şase durumunda yangına neden olur. Kalın çekersen kabloyu yakamayacağından sigortayı yakar ve sıkıntı çıkmaz...

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 12 Kasım 2015; 19:41:44 >
  • Tamam dır hocam dediğin gibi uygulayacagim hele şu led ler Çin den gelsin ;))
    Yalnız hocam bu sigorta konusunda aklima takilan birşey var,sanırım sigorta7panosunda bu tavan lambasina ait sigorta var sanırım,aynı hattın üzerinden cekecegimizden tesisatı o sigorta tehlike anında devreye girmezmi
    Kullanacağım led bu.https://store.donanimhaber.com/05/64/ce/0564ce0cb7a4b2c5fb1d43f4c811274c.jpg
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''
  • Bunlarda diyer aldığım led ler
    Çinden geliyor yolda ;))))
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''
  • quote:

Tamam dır hocam dediğin gibi uygulayacagim hele şu led ler Çin den gelsin ;))
    Yalnız hocam bu sigorta konusunda aklima takilan birşey var,sanırım sigorta7panosunda bu tavan lambasina ait sigorta var sanırım,aynı hattın üzerinden cekecegimizden tesisatı o sigorta tehlike anında devreye girmezmi
    Kullanacağım led bu.https://store.donanimhaber.com/05/64/ce/0564ce0cb7a4b2c5fb1d43f4c811274c.jpg

Hocam tavan lambası artıyı direk alıyo sadece eksiyi kapatıp açıyo yani senin aşağıya çektiğin kabloda sürekli artı aktif halde bulunacak. Zaten tavan lambasının sigorta hesabını fabrika belli bir ölçüdeki kablo uzunluğuna göre yapmıştır. Sen kabloyu uzatacağın için sigorta hesabı da değişir kanımca. Yani burada tamamen kendini garantiye alman için bağla sigortayı hocam. Ama dediğin mantık olarak doğru kısa devre durumunda orjinal sigortayı yakacaktır. Ama senin çekeceğin kablo kalınlığı aracın orjınalınden farklı olacağı için sigorta garantidir, Candır :) ben tavan lambalarına power led bağladım arkalara da led bağladım hepsine sigorta taktım. ne olur ne olmaz. zaten 50 kuruş falan tanesi. Bu arada ledler süpermiş. İnşallah güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 12 Kasım 2015; 21:09:49 >
  • Hocam bu pover led dediğin hangisi oluyor birde nerelerde kullandin anlayamadim önde arkada demişsin nerelere takdin led i sen palioda

• quote:

Hocam bu pover led dediğin hangisi oluyor birde nerelerde kullandin anlayamadim önde arkada demişsin nerelere takdin led i sen palioda

Hocam arama motoruna power led yazarsan görsellerde bi çok örnek görürsün. Valla senin için üşenmedim fotoları çekip geldim.

arka kafalıkları üstündeki plastikleri delerek powerled lamba taktım ben :):)

Ön konsol ve göstergeye de bildiğin şerit led taktım içlerine. Bir de tavan lambasına submarine light taktım. Hepsinin fotosu altta. Umarım aydınlatıcı olur. Sana da bi fikir olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 19 Kasım 2015; 22:47:02 >
  • Hocam eline sağlık vallahi çok güzel ve orjinal olmuş helal olsun. :))) bende birşeyler yapmaya çalışacağım inşallah guzel olur

• Teşekkürler... Ben yardımcı olurum sana. Soru sorunca beni haberdar et hocam görürüm mesajı. İyi akşamlar...
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Ürünleri aldığınız yerin linklerini alabilir miyim? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar bir kaç gün önce aracımın resimde kırmızı kutu içerisine aldığım yerin ışığı yanmıyor. Galiba o bölümü iki ampül aydınlatıyor. sol taraf yanıyor sağ taraf yanmıyor. Daha önceden o kısmı sökmüşlüğüm var. Elimden geliyor fakat ampülünü hiç değiştirmedim. Zor bir işlem değilse kendim yapmayı düşünüyorum. Zor bir işlem midir? Yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

Ürünleri aldığınız yerin linklerini alabilir miyim? Teşekkürler.

Hocam
    Aliexpres den aldım arama bölümüne car led light yaz binlerce urun çıkıyor

• arkadaşlar merkezi kilit pompası için kapıdaki kapağı sökmem lazım

ama biryerleri kırarım diye çekiniyorum

bana tarif edebilir misiniz bu konuda bilgisi olan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Abi benim conta yanık, hortumlar yırtık, motor tapalarının hepsi delik çıkmıştı

• erman83 E kullanıcısına yanıt
    Hocam şu gösterge ışıklarını nasıl yaptınız. Benüm bir kaç ampül patlak heralde çok sönük yanıyo, led olmasa da ampül takmak istiyorum nasıl bişey yapayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Abi benim conta yanık, hortumlar yırtık, motor tapalarının hepsi delik çıkmıştı

• quote:

Hocam şu gösterge ışıklarını nasıl yaptınız. Benüm bir kaç ampül patlak heralde çok sönük yanıyo, led olmasa da ampül takmak istiyorum nasıl bişey yapayım.

Hocam benim aracın kasası farklı ama muhtemelen aynı sistemde cıkıyodur. Altta fotosunu eklediğim ok işaretli yerlerden plastik ince kullanmadığın kredi kartı gibi bişeyle ya da plastik aksam sökücü aparatlar satın alarak açabilirsin. Ama tornavida kullanma yoksa çok çiziliyor. Ok işaretli yerlerden tırnaklarını çıkarabilirsin. öndeki beyaz parça çıkınca zaten küçük lambasını kolaylıkla değiştirebilirsin. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 13 Kasım 2015; 17:53:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y2101

arkadaşlar merkezi kilit pompası için kapıdaki kapağı sökmem lazım

ama biryerleri kırarım diye çekiniyorum

bana tarif edebilir misiniz bu konuda bilgisi olan

Hocam kapıyı döşemesini açtıgında mutlaka tırnakları kırılıyor. Yani bunu göze alarak açmalısın. Eğer illaki açmak istiyosan, ilk önce kapı kolunu sökeceksin sonra cam açma düğmesini söküp altındaki vidayı sökeceksin. Sonra ön hoparlör kapağı vidalarını söküp tek bi vida var onu sökeceksin. Sonra döşeme tırnaklarını kanırtacaksın bu şekilde...
  • quote:

Valla arkadaşlar ben bu ledleri tam bir ayda yaptım. Şirket aracım vardı o dönemde sürekli onu kullandım Eğer bişeyler yapmayı düşünüyosanız hepsini bi anda değilde part part ilerleyin. Yoksa işin içinden çıkamayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.