Şimdi Ara

KANOLA YAĞI İLE DİZEL MOTOR ÇALIŞIRMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
9
Favori
24.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERAK ETTİM ACABA KANOLA ÇALIŞAN DİZEL VARMI TELEVİZYONLARDA DA GÖRDÜK AYÇİÇEĞİ MISIRÖZÜYLE ÇALIŞTIRILABİLİYOR AMA KANOLA YAĞI DAHA UCUZ ONLA ÇALIŞSA DAHA FAZLA EKONOMİ OLMAZMI BİRDE SOYA YAĞIDA DAHA UCUZ

• Kanola yağı susam yağı sıvı yağ hepsinle çalışır
    Hatta içerisinede yarım şişede zeytinyağı boşaltınca katkılı olur araba tırbo keyfi verir
    Millet ucuz yakıt için yakında yağ ocaklarını basacak
  • BEN BİRAZDA GIR GIR OLSUN DEMİŞTİM ZATEN KONUYU AÇARKEN, BEN KENDİM ELEKTRİKLİ MOTOR KULLANIYORUM EN BELEŞİ O MASRAF YOK BİRŞEY YOK BİRDE BAYIR ÇIKSA SÜPER OLACAKTA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusssss -- 3 Ağustos 2008; 0:12:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yunusssss

BEN BİRAZDA GIR GIR OLSUN DEMİŞTİM ZATEN KONUYU AÇARKEN, BEN KENDİM ELEKTRİKLİ MOTOR KULLANIYORUM EN BELEŞİ O MASRAF YOK BİRŞEY YOK BİRDE BAYIR ÇIKSA SÜPER OLACAKTA

• Kanolanın kalorisi genel olarak 800 civarında, yokuş çıkarken güçten düşüyor araba. Ben yağ alırken tenekenin üzerindeki değerlere bakıyorum öyle alıyorum. Soya, ayçiçek, mısır yağı, bunlar genelde 900 kalori oluyorlar ve daha fazla güç sağlıyorlar :D. Dalga geçmiyorum çünkü arabamda bitkisel yağ kullanıyorum. Genelde bimden soya yağı alıyorum, fiyat-performans olarak en uygunu o.
  • O değilde bi ara kamyonlar biodizel işine baya sarmışlardı. Arkadaş yolda köfte patates kokuları eşliğinde gitmekten ikidebir yemek molası vermek zorunda kalıyorduk
  • En güzeli fındık yağı. Koyuyorum, takılıyorum dişi araçların arkasına, yer misin yemez misin; şaha kalkıyor namussuz!
  • Geçen BİM de 5 lt Ayçiçek yağı 8,90 mı neydi. hemen aldım. baya da iyi gidiyo. soğuk havada tek marşta çalışıyo.
  • nasıl yaw?

araçta hiç değişiklik yapmadan kullanılabiliyormu?
    duymuştum ama... yani önüne gelen yerden gidip yağ alıp, herkes her araçta kullanabilirmi ki?
    Allah Allaah
  • su ile de çalışır mı acaba ya da nar ekşisiyle ya da üzüm sirkesiyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: güllaççı

su ile de çalışır mı acaba ya da nar ekşisiyle ya da üzüm sirkesiyle ?

Bir filmde vardı adam yakıtı bitmek üzere olan cessna( benzinle çalışır kendisi ) yı viski ile takviye ediyordu . Şimdi nar ekşisini bilemem ama üzüm sirkesi şarabın bir önceki hali olduğuna göre işe yarıyabilir . Hatta köpek öldüren tarzı birşeyler uygun olursa memlekette tabağa koymaya üzüm bulamayız

• quote:

Orijinalden alıntı: pegai17

quote:

Bir filmde vardı adam yakıtı bitmek üzere olan cessna( benzinle çalışır kendisi ) yı viski ile takviye ediyordu . Şimdi nar ekşisini bilemem ama üzüm sirkesi şarabın bir önceki hali olduğuna göre işe yarıyabilir . Hatta köpek öldüren tarzı birşeyler uygun olursa memlekette tabağa koymaya üzüm bulamayız

Galiba o film "Amazon Ormanları" adlı bir filmdi

• quote:

Orijinalden alıntı: hackerboy644

quote:

quote:

Hatırlıyorum o sahneyi baya eski bir film değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemoki

quote:

quote:

quote:

Yaşı 25 in üstünde olanlar belli ediyor kendini

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemoki

quote:

quote:

quote:

Yaşı 25 in üstünde olanlar belli ediyor kendini

Evet bayağı eski bir filmdi Lise 1'de filan izlemiştim en son.

Bu arada @Pegai17 hocam ayıptır söylemesi daha 20 yaşındayım. Mayısta 20 dolacak

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Geçen BİM de 5 lt Ayçiçek yağı 8,90 mı neydi. hemen aldım. baya da iyi gidiyo. soğuk havada tek marşta çalışıyo.

Soğuk havada tek marşta nasıl çalışıyor? Atıyorsun bence , millet mazotla zor çalıştırıyor ilk çalıştırmada yağ ile hayatta çalıştıramazsın arabayı, hele de bu soğuklarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bountr

quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Geçen BİM de 5 lt Ayçiçek yağı 8,90 mı neydi. hemen aldım. baya da iyi gidiyo. soğuk havada tek marşta çalışıyo.

Soğuk havada tek marşta nasıl çalışıyor? Atıyorsun bence , millet mazotla zor çalıştırıyor ilk çalıştırmada yağ ile hayatta çalıştıramazsın arabayı, hele de bu soğuklarda.

Şaka yapıyorum yaw. mazota yağ konur konmasına da saf yağ ile zor çalışır haklısın. Ama mesela yarım depo mazota 5-10 lt yağ konsa bişey olmaz.
  • Ben ısıtma sistemini takmadan önce yazın 1:1 yağ mazot koyuyordum depoya ama şimdi kışın iyi olmaz gibi geliyor.
  • beyler koyuyonuz da sizin araçların markası modeli nedir?
    yeni nesil kemın reyıl direk incekşın falan demeyin şimci
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.