Şimdi Ara

## Sapphire'den HTPC'ler İçin Düşük Profilli Radeon HD 3450 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Sapphire'den HTPC'ler İçin Düşük Profilli Radeon HD 3450 ##

## Sapphire'den HTPC'ler İçin Düşük Profilli Radeon HD 3450 ##

Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından biri olan Sapphire, HTPC olarak bilinen çoklu ortam bilgisayarlarına yönelik olarak hazırladığı Radeon HD 3450 tabanlı ve düşük profilli yeni ekran kartını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan düşük profilli HD 3650 modelinden sonra firmanın HTPC'lere yönelik olarak iki yeni hamlesi diyebileceğimiz kart ATi'nin 55nm üretim teknolojisi ile hazırladığı RV620 gpu'sunu kullanıyor ve pasif soğutma ile destekleniyor. Hedef aldığı segmentin gereksinimleri ekseninde doğal HDMI konnektörüne de sahip olan DirectX 10 destekli kart üzerinde 256MB GDDR2 bellek yer alıyor. 64-bit bellek veri yolunu destekleyen kartın grafik işlemcisi 600MHz, bellekleri ise 1000MHz'de görev yapıyor. 40 adet paralel işlem birimiyle desteklenen ürün yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yaparken 780G yonga seti üzerinde Hybrid Crossfire kullanımına da olanak tanıyor. Sapphire'in düşük profilli yeni ekran kartının yurt dışı satış fiyatının 45-50$ seviyesinde olduğu belirtiliyor.

• htpc olayi yavastan oturuyor uygun donanimlar geliyor. guzel
  • Şimdiki 3450 lerden ne fazlası ne eksiği var ki bu cihazın?

Yapsınlar düşük profilli 3850 ; o zaman bi değişiklik olur gibi geliyo..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

Şimdiki 3450 lerden ne fazlası ne eksiği var ki bu cihazın?

Evinizin salonunda çok işe yarar 3850...
  • quote:

Orjinalden alıntı: command_4

quote:

Neden yaramasın.. Bi salon için bi de oyun için ayrı sistem mi toplamak zorundayım.. Ben oyun da oynayabileceğim HTPC istiyorum. Zira imzama bakıcak olursanız şu an tek eksiği bir ekran kartıdır.

Salonda oyun oynanmaz diye bişiy mi var? Neden dellendin anlamadım.. O sizde kalsın, lazım olur.

• şimdi bu kartlar zaten piyasda çok satan olur ama eski atı kartların stok eritiçi çalışmalar
  • HTCP'ler için gayet uygun bi çözüm olmuş. HDMI
  • aslinda htpc ye ve hybrid crossfire'a uygun 4800 cok guzel olur.

evin salonunda ne ise yarar diyenler olmus ama 106 ekran full hd lcd tv ve saglam bi home theater ses sisteminde manyak oyun oynanir. super olur.

istedigim duzgun oyun oynayabilen az yer tutan, az enerji harcayan(hybrid croosfire burda onem kazaniyor) ve gurultusuz bi sistem tam salona uygun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkaura

aslinda htpc ye ve hybrid crossfire'a uygun 4800 cok guzel olur.

evin salonunda ne ise yarar diyenler olmus ama 106 ekran full hd lcd tv ve saglam bi home theater ses sisteminde manyak oyun oynanir. super olur.

istedigim duzgun oyun oynayabilen az yer tutan, az enerji harcayan(hybrid croosfire burda onem kazaniyor) ve gurultusuz bi sistem tam salona uygun.

Hocam sen aldırma Salonda ne işe yarar diyene.. Laf olsun diye konuşmuş. Cihazı salona koyduk diye oyun oynamicaz diye birşey olabilir mi? Salon benim sistem benim ; istersem bomba koyar patlatırım..

Üstelik plazma&LCD de oynicaamız için uçuk yüksek çözünürlük de kullanmayacağımızdan 3850 ile full oynayamayacağımız oyun yok..

• quote:

mevcut 3450 lerden tek farkı, hdmi çıkış olmuş. başkaca da fark yok bence. pasif soğutucu ve hdmi çıkış hoş olmuş aslında. bu tip kartlar neden daha önce yapılmazki? kanaatimce, elde kalan gpu ları böyle bitirmeye çalışıyorlar.

pasif soğutuculu + hdmi çıkışlı 3650 ve 3850 gelse daha iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: command_4

quote:

neden kızdığını anlamak mümkün değil. ne işe yarayacağına bırak ta kullanacak olanlar karar versin. "senin işine yaramayanlar, başkalarının da işine yaramaz" diye bir kural mı var?

• yeni cikana bi sey diyemem ama Sapphire HD3450 512MB DDR2-ye para vermeye deymez o paraya cope atmak ve ya dilenciye vermek daha iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_777

yeni cikana bi sey diyemem ama Sapphire HD3450 512MB DDR2-ye para vermeye deymez o paraya cope atmak ve ya dilenciye vermek daha iyi

Yarası olan patlıyo baksanıza.. ATI'de bilmiyorum durum nasıl ama ben NVIDIA 7300 gs için aynı şeyi söylicem. O kartı allah düşman başına vermesin. ama sanırım suç bende o kartla oyun oynamaya kalkıyorum:D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.