Şimdi Ara

## Intel Nehalem Lansmanını Öne Alıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Nehalem Lansmanını Öne Alıyor ##

Ağustos ayı içerisinde 45nm üretim teknolojisi ile hazırladığı E5000 ve Q8000 serisi çift ve dört çekirdekli yeni işlemcilerini kullanıma sunmaya hazırlanan Intel, Nehalem tabanlı yeni nesil işlemcileri ve X58 yonga seti için sürpriz yapabilir. Zira anakart üreticilerinden alınan bilgilere göre Kasım sonu veya Aralık başı gibi duyurulması beklenen Nehalem tabanlı Bloomfield işlemci ailesinin Eylül ayı içerisinde lanse edileceği, fakat yeni işlemciler ve yonga setinin firma kanalında Ekim ayının başına kadar resmi olarak görünmeyeceği belirtiliyor. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Bloomfield işlemci ailesinin ilk etapta biri Extreme serisi dahilinde hazırlanan toplam üç yeni modelinin duyurulması bekleniyor. Dört çekirdekli tasarıma sahip olan ayrıca entegre bellek kontrolücüsü ve QPI gibi önemli yenilikler ile desteklenen yeni işlemcilerin 2.66GHz, 2.93GHz ve 3.2GHz'lik saat hızlarıyla kullanıma sunulması beklenirken X58 yonga setinin de Quad-Crossfire desteğiyle lanse edilebileceği bildiriliyor. AMD'nin 45nm üretim teknolojisine sahip Deneb kod adlı yeni Phenom işlemcilerinden önce pazara giriş yapacak olan Intel'in bu önemli hamlesi karşısında AMD'nin nasıl bir adım atacağı ise merak konusu.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• haber için teşekkürler fx57
    ama bence beklemenin sonu yok
  • amdnin deneblerinden korkup öne alınan işlemciden hayır gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quad Soft -- 24 Temmuz 2008; 16:54:28 >
  • Hmm yani Benim işlemciyi satma zamanı gelio yeni extreme ler yolda :)

Yine olan bize oluyor intel satacak biz alıcağız ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: nixniz

Hmm yani Benim işlemciyi satma zamanı gelio yeni extreme ler yolda :)

Yine olan bize oluyor intel satacak biz alıcağız ....

Niye BAN lıyorsun. Almak zorundamısın.

Bence bırakınız üretsinler, ama gerçekten ihtiyacı olmayanlar almasınlar. Adamlarda bakarlar ki talep yok anında fiyat indirimine gitmek zorunda kalırlar.
  • çıksın bakacağız nekadar performans artışı olmuş nehalemle
  • Bu işin sonu gelmez ben her zaman geçmişin süper ama şimdinin orta sınıf işlemcilerini almaya devam edeceğim bir gün bunlarda orta sınıf olunca ona geçerim
  • Haber için teşekkerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Quad Soft

amdnin deneblerinden korkup öne alınan işlemciden hayır gelmez

yine sacma bir yorum amd gibi erteleyip dursun mu? daamlar calisiyor
  • Nehalem ortalığı kasıp kavuracak gibi duruyor ama erken öten horozun başını keserler diye birde atasözümüz de vardır.
  • AMD in bir adım atacağı falan yok..
  • İntel tam gaz gidiyor. AMD'nin buna cevap vermesi lazım...
  • İntel NEHALİNİZ varsa görün mi demek istedi acaba.. yada işlemci ne haldeyim gelde göre diyor bize... :)
  • Intel dikkat etsinde AMD'yi bu kadar yakından kopyalarken AMD' phenomda ortaya çıkan sonra da düzenlenen operasyonla temizlenen TaLiBanları bünyesine katmasın.

Evet arkadaş doğru demiş Denebler piyasaya sürülmeden müşteri kapmaya çalışıyor intel. Ancak gerçekten denebler çok sıkı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zargana_11 -- 24 Temmuz 2008; 18:03:27 >
  • AMD 45 nm çıkartana kadar intel 45nm'nin 2. jenerasyon işlemcilerini çıkartıyor, 1,5 yıl kadar fark var, bravo AMD.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Intel dikkat etsinde AMD'yi bu kadar yakından kopyalarken AMD' phenomda ortaya çıkan sonra da düzenlenen operasyonla temizlenen TaLiBanları bünyesine katmasın.

Evet arkadaş doğru demiş Denebler piyasaya sürülmeden müşteri kapmaya çalışıyor intel. Ancak gerçekten denebler çok sıkı geliyor.

cok zekisiniz cidden intelin pazar payindan haberiniz olmadan konustugunuz nasil belli intelin biraz daha musteri kaparsa amd dagilip gider intel amd yi kopyaliyorsa gerzeklik amd de demektir cunku adam gibi islemci cikarmayali yillar oldu

• ben intelin yerinde olsam yeni mimariyi biraz daha bekletirdim.

canavar gibi lider işlemcileri var ve herkesede satıyor zaten.

amd deneb inde en fazla s754 den s939 e gecis kadar fark olabilir aynı mimaride bişeyler ekleyerek aynı saat hızında %25 fln fark olamaz tlb hatasındada %25 diyorlardı ben k10 mimarisinden umitli degilim cunku alu su intelin alu su kadar basarılı deil ha fpu suna laf yok
  • Bence Intel server ve HPC piyasasında geride kaldığı için acele ediyor, bu segmentlerde kar oranı çok fazla.
    45 nm Phenom FX ler çıktığı zaman iyice baskı altında kalacak. İsteyenler aşağıdaki konudan bilgi alabilir

http://forum.donanimhaber.com/m_25033133/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RCox -- 24 Temmuz 2008; 19:35:31 >
  • Nehalem'leri varsa görsünler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Suvari96

Nehalem'leri varsa görsünler

katılıyorum. bi daha ram değiş,iboard değiş, boarda göre rami bi daha değiş .. ne yapıyoruz cgi mı kasıyoruz sanki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.