Şimdi Ara

2010 SONBAHAR GÜNCELLEMESİ (12611) ÇIKTI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.445
Cevap
1
Favori
87.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 SONBAHAR GÜNCELLEMESİ (12611) ÇIKTI

Tüm Xbox 360'lara Kinect uyumluluğu getiren dashboard çıkmıştır.

Yeni Dashboard'a ait Video:http://www.bolumsonucanavari.com/Videolar-Xbox_360__Sonbahar_Guncellemesi-1731.htm

quote:

GÜNCELLEME İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

1) XBOX LIVE YOK YADA BANLIYIM. GÜNCELLEMEYİ NASIL KURACAĞIM?

C: Aşağıdaki Adresten veya oyun çekilen adreslerden güncelleme bulunabilir
    http://support.xbox.com/en-gb/pages/xbox-360/how-to/update-xbox-360/system-updates.aspx

2) İNDİRDİĞİM GÜNCELLEMEYİ NASIL ÇALIŞTIRACAĞIM?

C: Nero gibi bir yazılım ile indirdiğiniz dosyayı şunlara yazdırabilirsiniz;
    * CD-R , CD-RW, DVD-R , DVD+R , DVD+RW

3) GÜNCELLEMEYİ USB HAFIZA YADA USB HARDDİSKTEN NASIL ÇALIŞTIRIRIM?
    C: Dosyayı hafıza yada usb harddiskin girişine koyun. Xbox360'a takın. Eğer otomatik başlamadıysa konsolu yeniden başlatın.

4) HARDDİSKİM VE MEMORY KARTIM YOK. NASIL GÜNCELLEME YAPACAĞIM?
    C: Sistem güncellemesi doğrudan çipe yazıldığından harddisk ve memory kartı olmadan kurabilirsiniz. Ancak DivX , Quicktime gibi video destekleri için Xbox Live'dan Banlanmamış olmanız ve memory kart veya harddisk gibi bir depolama aygıtı gerekiyor.

5) YENİ GÜNCELLEME HARDDİSK VE XBOX LIVE İSTEYEBİLİR Mİ?

C: Evet bu mümkün. Ana arayüz belki doğrudan kurulabilir; ama eskiden DivX ve Quicktime gibi özellikler Live'dan geldiğine göre Avatars'ın elbiseleri vs Live'dan indirilebilir olacaktır ve bu ek özelliklerden banlı kişiler yararlanamayacaktır.

6) YENİ GÜNCELLEME İLE GTA IV ve MASS EFFECT'DEKİ GİBİ SORUNLAR GİDER Mİ?
    C: Evet bu sorunlar yüksek ihtimal gidecektir. DVD-rom'lara göre farklılık gösteren bu sorunların kaynağı okumada meydana gelen bazı yavaşlıklar idi. Oyun harddiskten oynandığı taktirde oyunlarda bu tip sorunların kalkmasıyla birlikte %30 civarlarında loading sürelerinde hızlanma meydana gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 30 Aralık 2010; 12:34:15 >

• İnşallah kasım ya da aralık'a kalmazsa ekimde görürüz
  • Oyunu hard diske attık diyelim. Artık ek harita paketi yada yama geldiğinde oyuna ekleyip bunları kullanabilcekmiyiz??? Ben yüklemem Harddiske PC den farkı kalmaz. Zaten loading süreleri nerdeyse 2 sn değmez. Ama ek harita filan ekleniyosa düşünülebilir.
  • Çok saçma bir soru soracağım ama. Bu harddiske yükleme olayı ile alakalı. Diyelimki gta4ü harddiske yükledik. Acaba o malum texture sorunu ortadan kalkarmı?
  • valla şu güncelleme gelsede artık fazla sabredemicem ben bide sormak istediğim illaki live a baglanıptamı güncellicez öyleyse işimiz zor gibi hdd den oyun oynamak bence gayet iyi olacak bazı sorunlarıda ortadan kaldırır gibi düşünüyorum...
  • hdd ye yükledikten sonramı dönmeyecek bence mutlaka ilk başta dönecek mantıksız geliyo çünki galiba ilk başta oyuna dvd den girecek gerisini hdd yapacak gibi yav tam açıklama yapabilecek biri yokmu şu hdd muhabbetini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 17 Temmuz 2008; 11:37:13 >
  • Bu hdd olayı sakat,keşke olmasaydı. FW'li cihazları bulmak için kullanabilir Microsoft..

Ama yeni menü süper olmuş
  • banlı arkadaşlar nasıl yapacak update ti?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ®D.a.N.g.E.r ®

banlı arkadaşlar nasıl yapacak update ti?

www.xbox.com sitesinde yayınlanacak, indirip ister usb hafızaya at, ister cd'ye yaz, ister dvd'ye. Tekrar yazılabilir medyalara da yazılabiliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: expander_

Oyunu hard diske attık diyelim. Artık ek harita paketi yada yama geldiğinde oyuna ekleyip bunları kullanabilcekmiyiz??? Ben yüklemem Harddiske PC den farkı kalmaz. Zaten loading süreleri nerdeyse 2 sn değmez. Ama ek harita filan ekleniyosa düşünülebilir.

Niye eklenmesin ki tutulmuş oyunların çoğuna eklenti paketi geliyor ve yükleniyor her şekilde. DVD çevirme sesi çok gürültülü bunu da hatırlatmakta fayda var. Xbox360'ın gürültüsünün %75'ini dvd sesi oluşturuyor. Ayrıca GTA IV , Mass Effect gibi birkaç oyunda texture'ler geç gelebiliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: xstaticx

Çok saçma bir soru soracağım ama. Bu harddiske yükleme olayı ile alakalı. Diyelimki gta4ü harddiske yükledik. Acaba o malum texture sorunu ortadan kalkarmı?

Kesinlikle kalkar, sorun zaten benq'ların dvd'leri yeterince hızlı okuyamıyor olmasıyla alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 17 Temmuz 2008; 12:13:01 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gaiden

hdd ye yükledikten sonramı dönmeyecek bence mutlaka ilk başta dönecek mantıksız geliyo çünki galiba ilk başta oyuna dvd den girecek gerisini hdd yapacak gibi yav tam açıklama yapabilecek biri yokmu şu hdd muhabbetini...

Açıklandı işte. Önce oyunun sende olup olmadığını kontrol edecek. Sonra çevirmeden oyun açılacak. Hiç çevirmeyecek denmedi ki? Kontrol amaçlı bir göz atacak ilk başta.
  • Bence en güzel özellik şu çözünürlüğü monitörlere görede {1440x900} ayarlayabilmemiz...Eski menü daha sade ve kullanışlıyıdı.Bu menüyü pek sevemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 17 Temmuz 2008; 12:11:03 >
  • anladım usta heyecandan farketmedim ben bide 22 inçlerin desteklediği çözünürlük olayı süper olmuş kendi monitör çözünürlüğü çıkmıyodu menüde
  • arkadaşlar sevindiniz demek?

kopya koruması ile ilgili yeni önlemler alırlarsa -ki son dvd-rom olayından sonra artık işi sıkı tutacaklar gibi görünüyor- o zaman görürüm ben sizi... :)

neyse... çıksın bakalım... insanlar kursun denesin, nedir durum bir görelim sonra duruma göre ya kurarız, ya da bu güncellemeden koşarak kaçarız...

bir de bence hdd ye yükleme olayı ile boşu boşuna soru sormayın, kullanmadan kim nerden bilsin ki nasıl bir sistem olduğunu? sorularınız ancak bu güncelleme kullanıma geçince yani sonbahar'da sağlıklı şekilde yanıtlanabilir. çıkmadan alacağınız cevaplar ancak tahmin olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 17 Temmuz 2008; 12:30:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 6TANE6

arkadaşlar sevindiniz demek?

kopya koruması ile ilgili yeni önlemler alırlarsa -ki son dvd-rom olayından sonra artık işi sıkı tutacaklar gibi görünüyor- o zaman görürüm ben sizi... :)

neyse... çıksın bakalım... insanlar kursun denesin, nedir durum bir görelim sonra duruma göre ya kurarız, ya da bu güncellemeden koşarak kaçarız...

bir de bence hdd ye yükleme olayı ile boşu boşuna soru sormayın, kullanmadan kim nerden bilsin ki nasıl bir sistem olduğunu? sorularınız ancak bu güncelleme kullanıma geçince yani sonbahar'da sağlıklı şekilde yanıtlanabilir. çıkmadan alacağınız cevaplar ancak tahmin olur...

Koşarak kaçamazsın arkadaşım Güncellemeden sonra çıkan herhangi bir oyunu xbox360'a tak ve olanları gör. Birazcık update yapacak da (Live'a bağlı olmasan bile.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 17 Temmuz 2008; 12:32:13 >

• kaçış yok artık işi çözene kadar yüzlerce cihaz banlanır türkiyede
  • quote:

Koşarak kaçamazsın arkadaşım Güncellemeden sonra çıkan herhangi bir oyunu xbox360'a tak ve olanları gör. Birazcık update yapacak da (Live'a bağlı olmasan bile.)

evet tabii ki bunu biliyorum... ama dediğim şekilde olursa yeni çıkan oyunları oynamam, elimdekilerle yetinirim bir süre... sonra duruma göre bakarız. zaten sizlerin de elinizdeki onlarca kopya oyunu kolayca feda edebileceğinizi sanmıyorum.

velhasıl ben böyle güncellemelerden hep şüphelenirim... bence siz de dereyi görmeden paçaları sıvamayın.

tabii orijinal oyun oynayan arkadaşlar istedikleri kadar sevinebilirler ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 17 Temmuz 2008; 12:43:26 >

• Harddiske atma sayesinde artık OBLIVION oyununu adam gibi oynayabilicem, inşallah çabuk gelir bu update

oblivion oynayanınız varsa bi sandık açmak için bile sürekli dvd okuyor maşallah oyun
  • bu update'le birlikte fw'li konsollar kesinlikle uçacak gibi geliyor bana ama hadi hayırlısı. vakit varken live'in tadını çıkarmak gerek sanki.
  • Bu hdd ye yükleme işlemi gerçekten harika olmuş.Dvd çok kötü ses çıkarıyor.Gece insanın başını şişiriyordu.Bu sesten kurtulmak herşeyden daha önemli bence
  • yeni bir fw çıkar oyunu dvdromda takılı gösteren.daemon tools gibi
    nasıl olsa hdd'en okuyacak oyunu

dvd yi bile takmaya gerek bile olmaz.eğer bu sistemi kırabilirse çok güzel olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 17 Temmuz 2008; 12:51:57 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.