Şimdi Ara

## Intel Sene Bitmeden 45nm Üretim Teknolojisiyle Hazırlanan 100 Milyon İşlemci Satmış Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel Sene Bitmeden 45nm Üretim Teknolojisiyle Hazırlanan 100 Milyon İşlemci Satmış Olacak ##

Geçtiğimiz günlerde İsrail'de inşa ettiği yeni fabrikasını devreye sokan, İrlanda tesislerinde de ciddi yatırım yapacağı söylenen Intel'in hedefleri büyük. Geçen sene Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdiği lansman ile 45nm üretim sürecine geçtiğini resmen açıklayan Intel, 9 aylık süreçte mobil, masaüstü ve sunucu pazarına yönelik olarak çok sayıda yeni işlemcisini kullanıma sundu. Son olarak yine 45nm üretim teknolojisi ile hazırladığı, düşük güç tüketimli ve maliyet odaklı Atom işlemci ailesini duyuran firmanın 2008 beklentileri de netleşmeye başladı. Bu çeyrek itibariyle toplam üretim kapasitesinin %50'sini 45nm üretim sürecine dahil edeceği belirtilen Intel'in 2008 sonu itibariyle 45nm üretim süreciyle hazırlanan 100 milyon işlemciyi satmış olmayı hedeflediği belirtiliyor. Yılın son çeyreği itibariyle 45nm sürecine geçiş yapmayı planlayan AMD'nin aynı üretim teknolojisi ile nasıl bir satış performans tablosu çizecek bekleyip göreceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• haber için saol FX57 , Muhtemelen bu 100milyondan birinide ben alacam
  • eee biz aldık zaten artık seneye nehalem alarak ikincisinide alırız
  • x2 45nm phenom a muaddil kafamda 45nm 1mb yada 2mb cache core2 almak da vardı ama şu israil olayı beni tamamen souttu!!!!şu fabrikayı Yunanistan da açsa bu kadar koymazdı
  • tr'de yüzbinlerce intel işlemci satılıyor intel bi tr de işlemci fabrikası açmadı gitti israile açtı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

tr'de yüzbinlerce intel işlemci satılıyor intel bi tr de işlemci fabrikası açmadı gitti israile açtı.

Eee sonuçta İntel de bir amerikan uşağı.İsrail'e fabrika açması beni şaşırtmadı o yüzden.Bu arada haber için sağol FX
  • Satsın bakalım... Kim bilir bu durumlara ne şekilde geldiler, bunları bilenler yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

x2 45nm phenom a muaddil kafamda 45nm 1mb yada 2mb cache core2 almak da vardı ama şu israil olayı beni tamamen souttu!!!!şu fabrikayı Yunanistan da açsa bu kadar koymazdı

al bendende okadar hocam bundan sonra kesinlikle intel işlemci almıyacağım bundan sonra forever AMD isterse intel AMD 2 katı ferformans versin ama asla almam bundan sonra AMD makine toplucam herzaman israilmi gün gelir devran döner yüce ALLAH"ım bunun hesabını sorar çok merak ediyorum bu adamlar bu yaptıkları soykırımın ardından bile hala cennete gitmeğimi umuyorlar yüce ALLAH"ım herhalde cehennemde israil için ayrı özel bir fırın hazırlamıştır

• quote:

Orjinalden alıntı: Lacano

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

x2 45nm phenom a muaddil kafamda 45nm 1mb yada 2mb cache core2 almak da vardı ama şu israil olayı beni tamamen souttu!!!!şu fabrikayı Yunanistan da açsa bu kadar koymazdı

al bendende okadar hocam bundan sonra kesinlikle intel işlemci almıyacağım bundan sonra forever AMD isterse intel AMD 2 katı ferformans versin ama asla almam bundan sonra AMD makine toplucam herzaman israilmi gün gelir devran döner yüce ALLAH"ım bunun hesabını sorar çok merak ediyorum bu adamlar bu yaptıkları soykırımın ardından bile hala cennete gitmeğimi umuyorlar yüce ALLAH"ım herhalde cehennemde israil için ayrı özel bir fırın hazırlamıştır

Sadece bunun için değil, Multi Tasking'de başarılı olması (Doğal çekirdeğin sayesinde, ama olumsuz tarafı da fazladan güç tüketimi(yükte)), daha kaliteli olması, 140 watt çeken işlemcisinin bile 60'dereceden yukarı çıkmaması, kendi chipseti ve kendi ekran kartlarıyla tam uyum sağlaması, DÜRÜST olması ; AMD TERCİH SEBEPLERİDİR...

Bu arada, anakart hariç, TAMAMİYLE AYNI SİSTEMDE, 8450 AMD X3, E8400'ü; 9850 ise (bilindik ayarlar, hızaştırmasız) Q6600'ü fena hâlde tokatlıyor. Testlerin fake olduğunun garantisi oldu benim için.

Ama Phenom'un pahalı olduğunu gösterenler, Q6600'ün ilk çıktığı zamanı neden unuttular, bilmem o kadarını...

AMD Sistem toplayacağınız zaman, size yardım edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaniaperest -- 17 Temmuz 2008; 12:10:16 >

• Forever AMD diyorsunuz haaa.Ben o kadar fanatik değilim
  • kahrolsun abd işbirlikci iiiiiinntel
  • intel uşak olmayanlarla devam!
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

haber için saol FX57 , Muhtemelen bu 100milyondan birinide ben alacam

Aynen bu cumartesi insallah
    Yürü be intel kim tutar seni

• İnteL şu işlemci piyasasının %~75'ini kapLıyor. O kadarda satsın artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.