Şimdi Ara

kulaklıkla müzik denlemek için f/p oranı en iyi ses kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar evimin müsait olmaması nedeniyle (logitech x-530 olmasına rağmen)ancak kulaklıkla müzik dinleyebiliyorum eskiden audigy value kullanıyordum şimdi onboard realtek high defination ses kartı var windows vista da kullanabileceğim ses kalitesi iyi bir ses kartı tavsiye edebilirmisiniz ?

• Senin iyi bir ses kartina degil iyi bir kulakliga ihtiyacin oldugunu dusunuyorum ve Sennheiser PC151 tavsiye ediyorum. 100YTL.
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=520&productId=bd850250
    2 yildir Realterk ALC850 onboard ile beraber tam memnuniyetle kullaniyorum. Mikrofon bir kere 10 numara cillop gibi. Kulaklik da baslar dahil cok iyi. Kablosu uzun, kulagini hic acitmiyor istediin kadar takabiliyorsun, iki yandan ayarli..

Bir sonraki kulakligim da PC161 olacak, o da 130YTL. 151 ile arasinda cok az bir bas performansi farki var sadece.
  • m-audio daha iyi olacaktır diye düşünüyorum x-fi çok başarılı değil kulaklıkta onboard kulaklıkta hiç olmaz hele iyi bir kulaklıksa onboard ozaman sesini belli eder ve çekilmez olur kulaklık alacaksanız eğer benim şu anada kulaklık konusunda çok hoşuma giden firma olan akg yi öneririm çok kaliteli kulaklıkları var ve sesleri inanılmaz ses kartıda araştırın compel.com.tr den bakabilirsiniz 7.1 ses kartı vardı m-audionun ses sistemini bağlayacaksanız yoksa başka ses kartlarıda var ama nasıldır bilemem onlar
  • pcde kulaklık kullanacaksanız bence kaşteli bir kulaklık ve uzatma kablosu hem mp3 de de kullanablirsiniz.Ben ksc 75 i kullanmayı düşünüyorum pc131 var ses yetersiz ksc 75 her açıdan baya fark atar.
  • Yeni serilerden onboard guzel bir ses kartin varken ve 5.1 degil kulaklik kullanacaksan neden ses karti ariyorsun onu anlayamadim. Parayi karta harcayip ucuz bir kulaklik kullanirsan cok kotu sonuc alirsin.. Zaten iyi bir kulakligin varsa paran cebinde kalsin bosuna creative'in driver cehennemine girme. Kullanmayi dusundugun kulaklik nedir?
  • Bu arada Sennheiser PC serisinin farklarina dikkat:
    Hakli olarak memnun olmadiginiz PC131: 30-18000hzl. Bir kere tavan tizler yok (genc insan 20-22000hz arasi duyar) ve kulak kisimlari duz (monaural). Fiyati da zaten 50YTL.
    Benim memnun oldugum PC151: 18-22000hz. Full range ses verme iddiasinda ve kulak kisimlari girintili. Fiyati 100YTL.
    Almayi dusundugum PC161: 15-23000hz. PC151'e cok yakin, biraz daha iddiali. Fiyati 130YTL.
  • sennheiser kulaklıklar çok met edilior,bende yok ama dinleme fırsatım olmuştu,cidden mükemmel ses kalitesi var,tavsiye ederim,ses kartınada ihtiyacınız olmaz,onboard ile dinlemiştim cidden çok iyiydi...
  • tavsiyem koss ur40 fiyatı oranında çok iyi bir kulaklık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DHArcadia

Bu arada Sennheiser PC serisinin farklarina dikkat:
    Hakli olarak memnun olmadiginiz PC131: 30-18000hzl. Bir kere tavan tizler yok (genc insan 20-22000hz arasi duyar) ve kulak kisimlari duz (monaural). Fiyati da zaten 50YTL.
    Benim memnun oldugum PC151: 18-22000hz. Full range ses verme iddiasinda ve kulak kisimlari girintili. Fiyati 100YTL.
    Almayi dusundugum PC161: 15-23000hz. PC151'e cok yakin, biraz daha iddiali. Fiyati 130YTL.

Bu bahsettiğin kulaklıkların ses çıkışı nekadar? Bulduğum kulaklıklarn hepsi 500 mw gibi bir çıkış gücüne sahipler (philips kulaklığa o kadar para verdim hiç memnun değilim bügüne kadar 50 çeşit kulaklık denedim) Ve o ses beni tatmin etmiyor açıkçası.
  • ateso: Phillips'in hangi modelini denedin ve kac para bu model? Tahminim sen 50 kulaklik denediysen daha ust duzey birsey ariyorsun benim onerdigim modeller seni kesmeyecektir. Sennheiser'larin bilgilerine surdan ulasabilirsin:
    http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/products_headphones
    benim bahsettigim seri ise sunlar (mikrofonlu):
    http://www.senncom.com/comm/icm_eng.nsf/root/products_pc_headsets_pro-gaming

• quote:

ateso: Phillips'in hangi modelini denedin ve kac para bu model? Tahminim sen 50 kulaklik denediysen daha ust duzey birsey ariyorsun benim onerdigim modeller seni kesmeyecektir. Sennheiser'larin bilgilerine surdan ulasabilirsin:

50 biraz olayı anlatmak için söylediğim bir rakam biraz abartı hiç birinden istediğim sesi alamadığım için öyle dedim ama 50 olmasada 20 i geçtiğini söyleyebilirm.
    Hakkın rahmetine kavuştuğu için model adı veremiycem çünkü beğenmediğim için kardeşime vermiştim oda nasıl yaptıysa kulaklığı parçalamış ama yaklaşık 1 sene önce aldığım 60 ytl civarlarında bir fiyat ödediğimi hatrlıyorum. Bu sennheiser aklıma yattı. Böyle kendini kulaklık üretmeye adamış firmaların olduğunu bilmiyordum açıkçası. İlşallah pişman etmez beni. Çünkü anlaşılan buna daha fazla para vercez öyle gözüküyor. Birde kendi sitesinde bile kulaklığın çıkış gücü yazmıyor. Ben nerden öğrencem anlamadım.

• Watt olarak cikis gucu yazmiyor evet.. 32ohm impedans denmis.
  • quote:

ateso: Phillips'in hangi modelini denedin ve kac para bu model? Tahminim sen 50 kulaklik denediysen daha ust duzey birsey ariyorsun benim onerdigim modeller seni kesmeyecektir. Sennheiser'larin bilgilerine surdan ulasabilirsin:

ustam bu kulaklıgı cok ovdun alasım geldı fakat bırkac sorum olcak gorunum ıtıbarıyle soyluyorum (gorunum aldatıcı olabılır aydınlatırsan sevınırım) cok basıt bı kulaklık gıbı duruyor
    1 uzun sure dınlemede fızıksel acıdan kafatası ustunde baskıdan dolayı agrı kulaklarda baskıdan dolayı agrı yaparmı
    2 ses kalıtesı nasıl ıstedıgım performansı alabılırmıyım yanı bass ve tız kalıtesı acısından
    3 tekrar uzun sure dınlemede sesden dolayı basta uğultu agrı vs gıbı etkılerı olurmu

bı bılgılendırırsen sevınırım

evde yaslı dedem varda lg z2300 acamıorum kulaklık almayı dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumcumx -- 16 Temmuz 2008; 12:35:21 >

• 1. Herkesin kafa yapisi degisik olmakla beraber 99% hicbir kulak veya kafa agrisi yapmayacagini soyleyebilirim. Benimde evimdeki bazi hassas fertler nedeniyle yaklasik 2 yildir sadece bu kulakligi kullaniyorum. Ve uzun sure otururum bilgisayar basinda eglence de is de orda benim. Bu sanirim yeterli bir referans bu konuda. Dikkat edersen ust kismi sungerlidir ve kulak kisimlarinda iki yanda da cekip uzatabildiin zimbirtidan var kafana oturtmak icin. Kulagini icine alan diil kulaginin disindan bastiran modellerden bu arada, resimden tam anlasilmayabilir. Kulak yastiklari da dogru sertlikte diyebilirim. rahat ol.
    2. Ses kalitesi goreli bir kavram.. elbette 300 liralik bir kulaklik kadar iyi olmayacak. Ama sendeki phillipsden bir gomlek ustun olacaktir. Baslari da tizleri de duzgun. Sennheiser oldukca bilinen iyi bir marka zaten. PC151 veya PC161'i al daha dusuk modeller konusunda bir garanti veremem. Ama bence cok uzun sure memnun olucaksin bu aletten. Mikrofonu sarki soylemeye calismadikca kusursuz demis miydim :)

• cok tesekkur ederım kulaklıga 300 lıra verecek kadar kalın cuzdana sahıp deılım ama 100 lıraya onerdıgın kulaklıgı alabılırıl cok tesekkur ederım
  • pc serisi iletişim serisidir ve ses performansı pek iyi değildir son seriler ile bu dengelenmek istense de ne kadar başarılmıştır.Güzellik kavramı görecelidir pc131 hepsiburada yorumlarında çok iyi bir kulaklık ama ben yakında bir stero uzatıcı kablo ile yerine kossu kullanacağım.Tavsiyem koss ur 40 a bakman fiyatı uçuk değil.Ayrıca ses kartından iyi performans alman için pre amp yani ön amfi kullanmalısın bence iyi bir ses kartıtnın yanında kaliteli kulaklık ses çıkışına sahip bir 2.0 det de almalısın.
  • sunu eklemek istiyorum ses kartı kulaklık isine pek gelmez kulaklıkla neden seste oynanmıs sesler elde etmek istenilsinki!!
    bu yuzden bende iyi bi kulklık almanı tavisye ediyorum ve kulak ici istersen kesinlikle koss ve pioneer markalarına bak ama yok profesyonel kafa bandlı bisey istiyosan philips ve shenheiser kulaklıklarının en kotusu bile isini fazlasıyla gorur saydıgım markaları fiyat konusunda cok avantajlı urunleri oldugu icin soyledim ama ses kartı alman hakikaten cok gereksiz!!!!
  • Kalitede kulak içi dışı ayrımı olmaz.Koss sennheiser bu iki markaya yönel philipsin ne olursa olsun bence hiçbirmodelini tercih etme ne lcd de ne de ses ürünlerinde.Sony ve grado da iyi tercihlerden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nighteen

Kalitede kulak içi dışı ayrımı olmaz.Koss sennheiser bu iki markaya yönel philipsin ne olursa olsun bence hiçbirmodelini tercih etme ne lcd de ne de ses ürünlerinde.Sony ve grado da iyi tercihlerden.

Philips almıştım. Açıkçası hiç hoşuma gitmedi. Ses kalitesi, se çıkış gücü filan hiç tatmi edici değildi.
  • arkadaşlar sennheiser bu piyasanın kurdu beylikdüzü media markta bütün bütün kulaklık çeşitleri var gidip 1 saat hepsini dinledim iyi ses veriyolar ama çook ta pahalılar en pahalı modeli 900 ytl dedim bu ne:D evet bazı modelleri gerçektenn basit kalıyor onuda söyleyim kulağına oturuyo ama bi garip 50 ytl olmasındaki kötü özelliği sanırım.. sennheiser sadece kulaklık yapan ve kaliteli bir firma ama çok pahalı cx modellier bile 80 mil. o kdr para verilmez bence. evde düşünüyosan philpsi in 100 metre kablosuz kulaklığı var modeli şuan aklımda değil ama fiatı 120 mil. du sanırım ve 5+1 ses dağılımı yapıyor filmlerde fln süper olur. onuda dinledim gayet hafif ve rahat!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.