Şimdi Ara

## Microsoft DirectX 11 Hakkında Konuşmaya Başlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Microsoft DirectX 11 Hakkında Konuşmaya Başlıyor ##

Yazılım devi Microsoft'un Windows Vista ile kullanıma sunduğu DirectX 10 ile ilgili olarak donanım yeterliliğine ve oyun/uygulama sayısına yönetlik tartışmaların sıcaklığını koruduğu günlerde AMD-ATi, DirectX 10.1 destekli HD 3800 serisinin anons etmiş hemen ardından da Microsoft'un yayınladığı Windows Vista Hizmet Paketi 1 ile birlikte DX 10.1 resmen kullanılabilir olmuştu. Ekran kartı ve oyun stüdyoları DirectX 10 ile 10.1 arasındaki farkları ve yenilikleri tartışadursun Microsoft önümüzdeki günlerde DirectX 11 defterini aralamaya başlayacak. Gelen bilgilere göre Microsoft önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği oyun teknolojileri konferansında DirectX 11'e yönelik olarak ilk resmi duyurusunu gerçekleştirecek gibi görünüyor. 22-23 Temmuz tarihlerinde Seattle, Washington'da gerçekleştirilecek konferans dahilinde DirectX 11 ile gelecek olan Tessellation/Displacement, Multithreaded Rendering ve Compute Shaders teknolojilerine ek olarak Shader Model 5.0'den de bahsedilecek. Özellikle Intel'in üzerinde durduğu Ray tracing konusunda ise yeni DirectX versiyonunun destek verip vermeyeceği henüz netlik kazanmış değil. Micrososft düzenleyeceği konferansı takiben Ağustos ayı içerisinde Nvidia'nın NVISION '08 etkinliğinde de DirectX 11'den bahsedecek. Hem AMD-ATi hemde Nvidia'nın önümüzdeki sene içerisinde anons edecekler yeni nesil grafik işlemcileriyle DirectX 11'e geçiş yapacakları tahmin edilirken DirectX 11'ın gelecek yılın sonuna doğru duyurulması bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• dx10 u daha kullanmadım..dx11 geldi
  • Ozaman AMD yakında DirectX 11.1 destekli kart çıkartıcak kesin
  • herhalde biz dx12 de geçeriz bekliyoruz
  • daha kafadan 1.5 2 yılı var geçmenin dx 10 la oyun oynamadım ben daha kartım dx 10 olmasına rağmen sırf bu microsoftun tabuları yüzünden
  • ATI ile Nvidia'nın müşteri kaybetmesi lazım akıllarının başlarına gelmesi için.

İnsanlar konsollara geçerler diyeceğim konsollarda onların elinde.(oyunlarda)

Yani her türlü ATI-Nvidia kazanıyor.

Ama 3. bir firma araya girerse ikisi de çok müşteri kaybeder.

Ben biraz daha ucuzlasa da ekran kartı alayım derken adamlar 2 sene sonrasının planlarını şimdiden ortaya koyup insanları rezil ediyorlar.Paramızla rezil olma durumu budur galiba.
  • arkadaşlar paniğe gerek yok, daha bir buçuk senesi var en iyi ihtimalle
  • quote:

Orjinalden alıntı: OneDream

Ozaman AMD yakında DirectX 11.1 destekli kart çıkartıcak kesin

Hehe

• quote:

Orjinalden alıntı: JurisHan

ATI ile Nvidia'nın müşteri kaybetmesi lazım akıllarının başlarına gelmesi için.

İnsanlar konsollara geçerler diyeceğim konsollarda onların elinde.(oyunlarda)

Yani her türlü ATI-Nvidia kazanıyor.

Ama 3. bir firma araya girerse ikisi de çok müşteri kaybeder.

Ben biraz daha ucuzlasa da ekran kartı alayım derken adamlar 2 sene sonrasının planlarını şimdiden ortaya koyup insanları rezil ediyorlar.Paramızla rezil olma durumu budur galiba.

zaten sımdı cıkan herşey ve cıkacak olan birçok şey seneler öncesinden planlanıyor belirleniyor intel microsoft nvidia hepsi böyle yapıyor... son kullanıcı olarak hiçbişeye yetişmemiz mümkün değil bu şartlar altında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneDream -- 9 Temmuz 2008; 15:12:16 >
  • Bu Çok Yanlış Bir politika resmen Kullanıcıyı Zor durumda Bırakıyorlar..
  • Seneye kadar 8800gt ile yola devam dx11'de çaresine bakcaz artık.
  • dx11 çıkınca win XP ye dx 10 yüklettirirmi acaba bili amca
  • çok saçma bişey paso ekran akrtımı alacaz be
  • DX11 windows sevenda olur o da vista gibi kötü olursa bir tane daha işletim sistemi çıkarır onada dx12 koyar bu böle gider olanda bize olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneDream -- 9 Temmuz 2008; 15:24:42 >
  • saçmalık 1.1
    ms çok saçma işler yapmaya başladı...
    önce vista ardından dx10 ile dx9 arasında bi fark olmayışı...
    şimdide 11 muhabbeti...
    çok ayıp ms...
  • Dx 10.1'e destek vermeyen, ancak, ATi yüzünden vermek zorunda kalan ve tekrar dönelik yapan nVidia bu işte ne yapacak, ve nVidia taraftarları bu duruma ne deyecek...
  • ah opengl ah

bu microfost çok konuşmasın bence
  • dx9 kac yıl surmustu(a,b ve c versiyonları cıktı ama)? bu dx10 kac "ay"surdu? iyice manyaklastılar. artık ben ekran kartı değiştirmek için iyi bir oyun bekleyeceğim. ya da en iyisi konsol almak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

Dx 10.1'e destek vermeyen, ancak, ATi yüzünden vermek zorunda kalan ve tekrar dönelik yapan nVidia bu işte ne yapacak, ve nVidia taraftarları bu duruma ne deyecek...

Bir ATI manyağı olan sizin yorumunuz nedir bu konuda? "Dönek nVidia", bu mu?

Hadi çocukça yakıştırmalar yapalım nvidia'ya. Toplanın ATi fanatikleri.
  • microsoft dx 11 ile yeni işletim sistemini bize kakalamaya çalıştıgı dönemde,büyük ihtimal ortalıkta yeni türemiş dx 10 veya dx 10.1 oyunları

olacak.bizde xp mizden vazgeçip vistaya geçecegiz masrafsız

birde dikkatimi çekti,tessellation ati kartlarda olan bir özellik diye biliyorum.destek oldugunda performansa etkisi büyük olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 9 Temmuz 2008; 15:34:25 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.