Şimdi Ara

Modifiye Parçalarının Satışı - Uygulanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun zamandır aklıma takılan bir soruyu sizlere sormak istiyorum.

Biliniyor ki araçlarımız üzerinde değişiklik yapamıyoruz. yani aracı orijinal halinden çıkartıp modifiye yapamıyoruz. Ülkemde trafik izin vermiyor. Görüldüğü yerde polisin ceza yazma ve aracı bağlama yetkisi var. Buraya kadar herşey normal.

Ancak.

Nedendir bilinmez modifiye parçalarının satışına yasak yok.

Örneğin; araca egzoz takıyoruz sesi yükseliyor bu yasak. Ama bu egzozun satışı yasak değil.
    Aracın üzerine yazı yazmak (özellikle ön cama) ama satışı yasak değil.
    Camlara film yapmak yasak. Ama film satışı yasak değil.

İnsanın aklına direk olarak şu cümle geliyor. " Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu."

Sizce de garip değil mi? Bu ve bunun gibi bir çok örnek verebiliriz bu konuda. Araca takmak yasak, ama satışı yasak değil.

O zaman insanın aklına şu cümle geliyor. Madem bunları araca uygulamak yasak satışı da yasaklansın. Madem satışı yasaklanmıyor o zaman araca uygulamak yasak olmasın."

Sizlerin görüşleri düşünceleri nedir bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 9 Temmuz 2008; 12:55:38 >

• Dediklerin çok doğru Ünal.

Ama çok da yapılacak bişey yok;bu konuda özellikle tuning işinde devletin artık bişeyleri yapması gerekiyor bence.Madem bu adam bunu kdv'sini kesip satıyorsa;biz de ödeyip alıyorsak takmamız da engellenmemeli ama işte ne yazık ki öyle olmuyor..
    Şimdi çoğu kişi diyecek "devletin uğraşacak işi tuning mi" diye;onlar da haklılar;ama artık bu soruna bir çözüm bulunması gerekiyor.

Yoksa aldığımız;sevdiğimiz parçalarımızı takamıyoruz;bi de ceza ödüyoruz.
  • Evet alırken birde o parçaya verilen ücreti var. Devlete vergisini ver ama takama. Taktığında poliste sana taksın cezayı.

Devletin uğraşacak işi tuning mi? Değil ama bu konu emniyet genel müdürlüğünce çözülebilir.

Aşırıya kaçmadan izin verilebilir belki ya da tamamen izin verilebilir veyahut herşeyi tamamen yasaklayabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Aşırıya kaçmadan izin verilebilir veyahut herşeyi tamamen yasaklayabilir.

Bence bu 2'sinden biri olmalı.

Ama gönlüm ilk cümlenden yana.
  • Benimde gönlüm ilkinden hatta ikinciden yana. Üçüncüyü düşünmek adamı korkutuyor biraz.
  • Bu ülke çelişkiler ülkesi zaten eğitim olsun sağlık olsun çevre olsun aptalca çelişkilerle dolu

Bence satışını önlemeyi zaten yapamazlar İzin vermeleri daha kolay olur diye düşünüyorum Z0ru seven bi ülke de değil herşeyi satıyoruz yakında izin verirler gibime geliyor
  • "bir başkadır benim memleketim"
  • Belki pist yarışlarında, off roadlar gibi özel amaçlı yarışlarda kullanılmak için satılıyor olabilir.. Ama tabi LEDli arka stopbu napsın adamlar yarışta o farklı bi konu..
  • Ünal arkadaşım güzel bir konuya değinmişsin

Bence de o zaman kapasınlar tüm tuning firmalarını ve bunları satanlara ceza versinler

Mantıksız işler ... Türkiye burası
  • Devlet satınca kasasına para giriyor.
    Trafik polisi ceza kesince de kasasına para giriyor.
    Devlet X2 karlı çıkıyor bu işten
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

Belki pist yarışlarında, off roadlar gibi özel amaçlı yarışlarda kullanılmak için satılıyor olabilir.. Ama tabi LEDli arka stopbu napsın adamlar yarışta o farklı bi konu..

Pist yarışında xenonun ne işi var.
  • deveye sormuşlar senin sırtın niye eğri, o da nerem doğru ki demiş,olay bundan ibaret işte..ülkemizde devlet işlerinin hangisi güzelce yapılıyor da bu iş de doğru yapılsın ki..gariplikler ülkesinde yaşıyoruz napalım..
  • Şimdi ben mod. parçaları satıyorum ceza kesmeyede yetkim var satıyorum sattığım kadar ceza kesiyorum

Örnekti sadece
  • Kapalı alanlarda sigara içilmesi yasak lakin sigara satılması yasak değil gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AykuT KosvA

Şimdi ben mod. parçaları satıyorum ceza kesmeyede yetkim var satıyorum sattığım kadar ceza kesiyorum

Örnekti sadece

Ne alaka. Modifiye parçaları satan birinin ceza kesmeye yetkisi yoktur olamaz.
  • DTM kanat satmak serbest.Takmak yasak
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

DTM kanat satmak serbest.Takmak yasak

Sen istemez misin Civic'e DTM kanat en cancanlısından.
  • bence belirli ölçüler içerisindeki modifiye araçlara ve bunların parçalarının satılıp takılmasına izin verilmeli.cam filminin bile 1 derecesine artık yasak kalkmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: AykuT KosvA

Şimdi ben mod. parçaları satıyorum ceza kesmeyede yetkim var satıyorum sattığım kadar ceza kesiyorum

Örnekti sadece

Ne alaka. Modifiye parçaları satan birinin ceza kesmeye yetkisi yoktur olamaz.

Onu demek istemedim.

Bu mod. için kullanılan parçaların satışından devletede bir pay gitmiyormu ?
    Gidiyor.
    e cezayı kesende devlet

Anlatabildim mi

• cezası ne kadar ? arabayı bağlama yetkileri var mı ? en basitindne DTM kanatla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.