Sağ Gözün Seyirmesi?
17 Cevap19302 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4131 Mesaj
24 Haziran 2008; 15:29:58 

Merhaba,

Sağ gözüm gün arasında bir kaç zamanda seyiriyor, bu 5 dk süre zarfında da olabiliyor, 4-5 seyirmede.

Bazı günler olmuyor ama genellikle her gün seyiriyor. Sizce neden dolayıdır? Stres olabilir mi?

Teşekkürler.

"İnsan, insanın cehennemidir.."

1969 Mesaj
24 Haziran 2008; 16:55:28 

Sebebini uykusuzluk, yorgunluk olarak biliyorum.
Çok sinir bazoucu oluyor

Analog: Cosina Hi-Lite HDL SLR , Yashica Electro 35 GSN Digital: Canon Eos 60D
MF: Chinon 55mm f1.7 AF: Tamron 17-50mm f2.8 - Canon 50mm f1.8 - Canon 55-250mm IS Mark 2 - Canon EF 70-200 F4 USM L
Hala sokaklarda mızıka çalıyoruz.

94/1 - Tekrar görüşürüz elbet "turuncu" forum.

1020 Mesaj
24 Haziran 2008; 18:23:08 

Bende de olmaya başladı son günlerde. Bilgisayar başında fazla durmanın etkisi olabilir mi göz seyirmesinde?

24 Haziran 2008; 21:15:37 

[Deleted by Admins]

1020 Mesaj
24 Haziran 2008; 23:29:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Bellatrix

Goz seyirmesinin en onemli 3 nedeni:
1. yorgunluk-uykusuzluk,
2. stres ve
3. kafeindir.
Bilgisayar kullanimi ve parlak isiklar da uyarici olabilir.

Ben de uykusuzluk yaz geldiği için pek yok şu aralar istediğim saatte uyanıyorum ama. Ama stres var. Aşırı miktarda kola içiyorum o yüzden baya bi kafeinde kullanıyorum.

4131 Mesaj
25 Haziran 2008; 21:07:04 

quote:

1. yorgunluk-uykusuzluk,
2. stres ve
3. kafeindir.

Üçünden de var. Sıklık bakımından ayıracak olursan;

1>2>3. Bilgisayar başında olduğumdan dolayı çok uykusuz kalıyorum, gece çok geç yatıp (2-3) sabah uykumu pek alamıyorum. Doğal olarak stres yüklüyor bu bana.

Neyse daha dikkatli olacağm. Teşekkür ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Haziran 2008; 0:44:51 

göz bozukluğu olabilir

243 Mesaj
26 Haziran 2008; 9:27:13 

Piskolojik olarakta görüyorlar.

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.M.Kemal ATATÜRK.

257 Mesaj
26 Haziran 2008; 14:55:14 

piskolojindende kaynaklanıyor olabiliR qecmiş olsun

349 Mesaj
29 Haziran 2008; 1:37:03 

b vitamini eksikliğinde olabiliyomuş ama bana sorarsan psikolojik başladımı kafaya takarsan uzun sürer şahsen benim 6 aydan fazla sürdü delirme safhasına geldim antidepresan ilaç verdi doktor onuda içtim faydası olmadı ondan sonra dedim takmıcam ulan istediğin kadar seğir sonra geçti..Allah kimsenin başına vermesin çok sıkıcı bi durum.geçmiş olsun..

1049 Mesaj
6 Temmuz 2008; 15:50:08 

bizim köyde gözü seğirenlere arkandan biri konuşuyor derler. bana pek inandırıcı gelmedi.

TIKLA>>>W810i/Acoustic/CamDriver/Patch/Yazılım/ELF/sysgfx/FlashTema/HERŞEY:::
'İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!' Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK - 20 Ekim 1927

12696 Mesaj
6 Temmuz 2008; 19:15:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Phileo Sophia

bizim köyde gözü seğirenlere arkandan biri konuşuyor derler. bana pek inandırıcı gelmedi.

kulağı çınlayanada denir ama inandırıcı gelmedi

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

4131 Mesaj
29 Eylül 2008; 18:25:37 

Arkadaşlar hala devam ediyor, çevremdekilerde psikolojik olabilir diyorlar, stresten özellikle bahsediyorlar.

77 Mesaj
30 Eylül 2008; 1:05:08 

Bizim köyümüzde'de Sag gözüm saglıga,Sol gözüm varlıga denirdi göz seyirdiginde...

3075 Mesaj
30 Eylül 2008; 1:56:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Ferfecir

Sebebini uykusuzluk, yorgunluk olarak biliyorum.
Çok sinir bazoucu oluyor

Bendede bazen oluyor.Genelde az uyurum.Bu yüzden cevabınızı doğru buluyorum.

http://erbilsilik.wordpress.com

835 Mesaj
1 Ekim 2008; 15:45:08 

Bu yıl aralık ayında tam 1 yıl olacak gözüm seğirmeye başlayalı.Göz doktoruna gittiğimde ne işe yaradığını hiç anlamadığım 2 tane göz damlası verdi.Zaten hiç faydası da olmadı.İşim gereği 10 saat bilgisayar başında çalışıyorum.Stres tabiki her işte olduğu gibi var ama uykusuzluk sorunum yok.Nedenini ve çaresini bulabilirseniz bana da haber verin lütfen :)

.::DesertRose::.

349 Mesaj
7 Ekim 2008; 1:09:56 

quote:

Orjinalden alıntı: DesertRose

Bu yıl aralık ayında tam 1 yıl olacak gözüm seğirmeye başlayalı.Göz doktoruna gittiğimde ne işe yaradığını hiç anlamadığım 2 tane göz damlası verdi.Zaten hiç faydası da olmadı.İşim gereği 10 saat bilgisayar başında çalışıyorum.Stres tabiki her işte olduğu gibi var ama uykusuzluk sorunum yok.Nedenini ve çaresini bulabilirseniz bana da haber verin lütfen :)

benimde 6 ay boyunca şiddetli sürmüştü o damlalardan bende kullandım bi faydasını görmedim..takmamak lazım galiba.sürekli gözümle uğraşıp kıpkırmızı yapıodum..

2106 Mesaj
3 Mart 2014; 16:47:47 

Aynı sorun bendede var bir çözümü varmıdır ?

|League Of Legends | TR : Bloodthirster| 15 Yaşındayım
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.141