Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dikkat ettim clio symbol grubu yoktu bende kurdum.Hayırlı olur inşanllah...Burda hem clio symbolcüleri toplar hem de araç hakkında yapılan olumlu-olumsuz eleştirilere cevap veiririz şimdiden teşekkür ederim...
  • Hayırlı uğurlu olur İnşallah ben buralardayım
  • güncel
  • Bende varım.
  • Arkadaşlar bu kadarmıyız koca formda
  • Esasındahttp://forum.donanimhaber.com/m_21511319/mpage_4/tm.htm başlığı hemen hemen sizin yeni açtığınız bu başlık altındaki konuları kapsıyordu. Belki bu başlık "CLİO SYMBOL GRUBU" olarak değiştirilseydi, hem konular bölünmemiş olurdu, hem de daha fazla sayıda kişinin iştiraki sağlanırdı. Yine de karar sizin..
  • o başlığı da ben açtım ancak onun başlığı 1,4 16v bilgi paylaşımı.Orda 1,4 16v motor üzerine bilgiler yorumlar mevcut.Ben burda diğer modellerde bulunan gruplar gibi olmayı düşündüm.Bence her iki başlığı aktif şekilde yürütelim ve clio symbollerimiz hakkında herşeyi burda da paylaşalım...şimdiden teşekkür ederim...
  • MERHABA DOSTLAR 2007 DCİ SYMBOL
  • O zaman şimiden bir liste yapalım

1)Hrdt_Carlone34 2001 Clio Symbol 1,4 16v A.C.
    2)Clio Symbol 2006 1,4 8v
    3)turbox 2003 Clio Symbol 1,4 16v 1,4 16v A.C.Stil+Güvenlik Paketi
    4) brkcad34 2005 Clio Symbol 1,4 8v A.C.
    5)Damat72 2007 Symbol dCi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Premio340 -- 23 Haziran 2008; 0:13:46 >
  • DOSTLAR bira daha ilgili olalım forumumuz şenlensin yakın zamanda bujilerini değiştiren oldumu fiyatı nedir görüşmek üzere
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

DOSTLAR bira daha ilgili olalım forumumuz şenlensin yakın zamanda bujilerini değiştiren oldumu fiyatı nedir görüşmek üzere

Geçen hafta Renault-Fix kampanyasında değiştirdim. İşçilik dahil 20 YTL..
  • Arkaşlar, bir ay önce arabamın 30 bin km. bakımını yaptırdım. Renault Yetkili Servise gittim bu iş için. Her zaman gittiğim yer ve arabamı da oradan almıştım. Yapılan işlemler ise ; yağ ve filtr değişimi, benzin filtresi, hava filtresi, bujiler, ön fren balatalarının değişimi, viraj demiri değişimi. Tüm bunlar için fix paket indirimi kullanaraktan 340 lira verdim.
    14.06 / 21.06.08 tarihleri arası tatil için Didim'e gittim. Arabam'la aldığımdan beri her yaz tatil için şehirler arası yol yaparım. Mesela 2005'de Safranbolu'dan başlayıp, Trabzon'a kadar, 2006'da bir hafta Altınoluk - Ayvalık, bir hafta Görele - Trabzon, 2007'de bir hafta Antalya, bir hafta Altınoluk - Ayvalık yapmıştım. Bu sefer arabayı yolda giderken iyicene denedim, test ettim. Bu forum'da ki yorumları da aklıma getirerekten arabamı denedim hep.
    İstanbul'dan sabah çıktım ve TEM'den arabalı vapur'a kadar 140 ile gittim. Bir ara kadranımı 180'e dayadım. 1 dk. sürdü bu ve kademe kademe tekrar 140'a düştüm. Bu arabalar bu hız ile gitmez diyenlere cevabım, gider. Sürekli gitmez ama gider. 140 bu araba için en ideal hız. Vapur'dan çıktım ve 100 - 110 ve en fazla 120 ile gittim. Bursa'ya doğru girerken yukarı çıkan viraj'lı rampaları 3. vites ile çıktım ve hatta bazen 4'e bile attım. Kimi rampayı aşağıda kaptırıp, 5.vites ile 100-110 ile çıktım. Manisa'dan İzmir'e doğru giderken yine rampaları 3. vites ve bazen 4 ile sorunsuz çıktım. İstanbul - İzmir arasını 6 saat'te gittim. İzmir Didim arası 2 saat. Ama Şirince ve Efes'e uğradık ve oyalandık biraz. Didim'den Bodrum'a geçtik bir gün ve Didim - Bodrum 1 saat. Bodrum girişinde tatlı virajlar vardır. 5.vites ile 100-120 arası gittim o yolu. Viraj'da 100, düz'de 120 ile aldım o yolu ve viraj'a doğru açı ile girdiğin sürece ve mantıklı hız ile girdiğin sürece bu arabalar savurmaz. Geçenler'de bir yer de Hyundai sahibi biri şunu yazmıştı "Symbol ve Albea sağ şeritten gidip ancak kamyon takip eder" Canım benim hiç de dediğin gibi değil. Ne Hyundai'ler gördüm sağ'dan 70-80 ile giden.
    Dönüş ise 21.06.08 cumartesi günü oldu ve sabah saat 06:00'da Didim'den çıkıp saat 08:00'da İzmir ve saat tam 12:00'da Bursadaydım. Bursa'da iskender molası verip saat 14:00'da Bursa'dan hareket ettim ve saat 16:25'de evdeydim. Rampaları yine 3. ve 4. vites ile çıktım. BAzı rampalar'da 5'ten bile düşmedim. Ara ara klima açık ve araba da benimle birlikte 4 kişi vardı. Bagaj'da da valizler. Tabi rampa çıkarken klima'yı kapadım. Yani diyeceğim, 1.4/8V - 75HP almak isteyenler korkmadan alabilir.
    Benzin'e gelince. İstanbul'dan 160 lira'lık benzin almıştım. Yani 47 litre. 100 km. İstanbulda yapmıştım ve Kuşadısına gelmeden tam 722. km'de benzini yeniden fulledim. 160 lira'lık aldım yine ve o benzin ile tam 612 km. yol yaptım. Dönüş'te İzmir - Manisa arasında 150 lira'lık yani 44 litre benzin aldım ve tam 458 km. 'de evdeydim. İçinde benzin var. Kalan benzin ile İstanbul'da dolaşacağım. Mesela Antalya'ya giderken bir depo ile yani 46 litre benzin almıştım tam 720 km. yol yapmıştım. Yine 110 ortalama hız ile. Görele'ye giderken yine aynı litre benzin ile Samsun'a kadar hiç durmadan tam 742 km. yol yapmıştım. Ege yolu biraz daha rampalı ve virajlı galiba. O yüzden 100 km. eksik gittim. Birde 110-120 kullandım hep ortalama. Neyse, ben memnunum.
    Hepinize sevgiler, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 23 Haziran 2008; 10:27:36 >
  • turbox bilgi için sağol brkcad34 tüketimler gayet iyi LPG'li bir TOFAŞ'la aynı yakıyoruz hadi SYMBOLcüler sizleri bekliyoruz
  • Arkadaşlar çok ileriye yönelik (/1 sene kadar flan) baskı balatayı değiştirmeyi düşünüyorum.Acaba fiyatı ne olur bilgisi olan var mı? 1,4 16v 1,4 8v arasında fiyat farkı varmıdır?
  • 120 ila 180 arası değişiyo
    http://www.atlasotomotiv.com/emarket/liste.asp
  • Bu sene biraz kaçırmaya başladı ama bakalım bir iki form da yazan şeyleri yaptım mesele el freni çekiliylen 3.viteste kaldırdım stop etti.Heralde bayağı idare eder...
  • dostum kavrama ayarı yaptır o zaman bayağı bi gider
  • Zaten şuanda sorun yok çok nadir hissettiriyor kaçırdığını seneye kısmet olursa değiştirtmeyi düşünüyorum baskıyı.Malum araba 104.000 km'de
  • Merhaba arkadaşlar bende de 2005 model 1.4 8v symbol sahibiyim. Hazır symbolcu arkadaşlar bir araya toplanmışken sormak istediğim bişey var. Acaba araçlarınızın lastik basıncı ön-arka kaç PSI kullanıyorsunuz? Aracın kullanım klavuzunda ön tekerler için 27, arka tekerler için 26 PSI tavsiye ediliyor. Ama bu değerle araç resmen asfalta yapışıyor, hantallaşıyor ve tüketimi artıyor. Ben ön-arka 29 PSI de tutuyorum. Sizce en ideal basınç kaç olmalı?
  • bende geldim yeni grup hayırlı olsun eksikliğini hissetmişizdir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.