Şimdi Ara

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
1
Favori
62.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, eğer aracınızda çalışma esnasında sarsıntı varsa, muhtemelen bobinleri arızalanmıştır. Yeni tip bobinler, resimde de görüleceği gibi kırmızı başlığa, (Kırmızı daire içerisine alınanlar) eski tip ve sık arızalananlar ise mavi başlığa (Sarı Daire içerisine alınanlar) sahip.. Bobinleriniz arızalanırsa, değiştirirken kırmızı başlığa sahip olmasına dikkat etmek lazım. Bilgilerinize..

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 23 Mayıs 2008; 20:23:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

Orjinalden alıntı: biz

Arkadaşlar sizde bu vidanın yeri dolumu 2003 1,4 16w trger setini değiştiriken unutmuşlar olabilirmi.

Sanki o bölge fabrikasyon boş diye hatırlıyorum.. Yarın bakıp teyit edeyim.

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Temizlik yaptım biraz nasıl olmuş?

Güzel olmuş hocam. Ellerine sağlık...
  • 1.4 16 valfler performans açısından gayet iyi birde bu bobin arızaları olmasa yinede 1.4 motordan 98 hp gibi güç elde edilmiş
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

Arkadaşlar sizde bu vidanın yeri dolumu 2003 1,4 16w trger setini değiştiriken unutmuşlar olabilirmi.

Sanki o bölge fabrikasyon boş diye hatırlıyorum.. Yarın bakıp teyit edeyim.

teşekkürler

Bugün kontrol ettim. Boş görünüyor.

• quote:

turbox
    aracın çok şık

Aynen katılıyorum...
  • Arkdaşlar benim bobinleri kontrol ettim hepsi siyah renkte sizinki kırmızıydı neden farklıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hrdt_Carlone34

Arkdaşlar benim bobinleri kontrol ettim hepsi siyah renkte sizinki kırmızıydı neden farklıdır?

Öğrendiğim kadarıyla, Renault 2001-2004 yılları arasında çıkan 1,4 16V ve 1,6 16V motorlarda sıklıkla bobin sorunu ile karşılaşınca, bobinlerin tasarımını değiştirmiş. Bu çerçevede, daha önce mavi/siyah başlığa sahip olan bobinler, kırmızı başlığa sahip yeni tip bobinlerle değiştirilmiş. Elbette ki, "Mavi/siyah başlığa sahip olan eski tip bobinler her araçta sorun çıkartır, ya da kırmızı başlığa sahip yeni tip bobinler kesinlikle sorun çıkartmaz" diye bir yargıya varmamız doğru olmaz. Mesaj yazma sebebim, değişiklikten arkadaşlarımızı haberdar etmek. İyi sürüşler..

• quote:

Orjinalden alıntı: TURKCE

quote:

turbox
    aracın çok şık

Aynen katılıyorum...

Teşekkür ederim. Teveccühünüz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 26 Mayıs 2008; 18:42:39 >

• Arkdaşlar merhabalar sayfanın başında jant kapağı probleminden bahsetmiştim.Bugün bir takım jant kapağı buldum hemde istediğim cins.Ancak kullanılmış çizikti falan.Neyse gittim tamirci dükkanına ustayla konuşutum çırağı da indirdi jant kapaklarını bir ara serviste tanesi 20 ytl muhabbeti geçti herneyse sonunda alcaktm sordum ne kadardır die tabi ben kafamda 5-10 ytl tasarladım adam demesin mi 30ytl die hemde çizik kullanılmş yıpranmış jant kapağına sıfır bir takım jant kapağı 20ytl iken neyse iyi akşamlar dileyerek ayrıldım ordan ama esnafın böyle bişey yapması beni çok sinirlendirdi yorumu size bırakyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Premio340 -- 27 Mayıs 2008; 19:51:24 >
  • Gerçekten çok ayıp etmiş. Ya piyasadan haberi yok, ya da tutturabildiğine satma düşüncesi içine girmiş.
  • Piyasadan haberi olmamasının mümkünatı yok çünkü adam hem oto tamircisi hem de lastikçiydi dükkanda tesadüf bir dükkandı tanımam etmem..Ama insanların üç kuruşa böyle yollardan tenezzül etmesi ya da karşıdakini enayi yerine koymaya çalışması rahatsız edici...
  • senin kapaklardan görsem haber vercem ama hiç görmedim.
  • Hrdt_Carlone34;
    Eğer orijinal jant kapağı bulamadıysanız, 4'ü de aynı olmak üzere farklı jant kapağı düşünmez misiniz?
  • şu an öyle var zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hrdt_Carlone34

şu an öyle var zaten

Forumun başında da tavisye ettiğim gibi, esasında en güzeli hesaplı bulabilirseniz alaşım jant taktırmak.. Yoksa, orijinal olmasa bile jant kapağı da bir çözüm..
  • Bu da benim Symbol'ün dış görünüşü..

• Güzel araba kazasız belasız sürüşler
  • Bu da gösterge tablosu ve kokpit..

• quote:

Orjinalden alıntı: hay-bey

Güzel araba kazasız belasız sürüşler

Teşekkürler.. Daha iyileri sizin olsun. Sizde Symbol mü kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.