Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12231224122512261227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allahım kaza bela vermesin arkadaşım

bende de aynısı var fakat kutup başlığı çıktıgı için teyp kod istiyor nasıl çözebilirim..
  • Aracım 2002 clio symbol lpg li.Son günlerde soğutma suyu kabında yükselme ve kapaktan su taşma olayı oluyor.Fan, hararet ibresi bir-iki tık yükseldiğinde devreye giriyor fakat soğutma suyu kabında taşma oluyor.Sorun devir daim mi kabı mı değiştireyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil-ler

Allahım kaza bela vermesin arkadaşım

bende de aynısı var fakat kutup başlığı çıktıgı için teyp kod istiyor nasıl çözebilirim..

Ben lpg taktirdiktan sonrada istemisti yetkili servise gittim 1 dk surmedi hemen hallettiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofthejuba

Aracım 2002 clio symbol lpg li.Son günlerde soğutma suyu kabında yükselme ve kapaktan su taşma olayı oluyor.Fan, hararet ibresi bir-iki tık yükseldiğinde devreye giriyor fakat soğutma suyu kabında taşma oluyor.Sorun devir daim mi kabı mı değiştireyim?

Aracım 2009 symbol şu an 60 binde 35-55 bin km ler arasında hararet kışın bile ortanın bir iki çizgi üstüne çıkıyordu. Yaz başında 55 bin km de iken trigerle beraber devirdaimi de değiştirdim antifriz eklemesi de yapıldı. Şu an hararet yazın en sıcak zamanlarda yokuş çıkarken bile hararet ortayı geçmiyor.

Sizinki hava yapmış olabilir. Radyatörü boşaltıp kireçsiz su ve antifriz karışımı ile doldurup deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 1 Ağustos 2015; 19:51:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

quote:

Orijinalden alıntı: kingofthejuba

Aracım 2002 clio symbol lpg li.Son günlerde soğutma suyu kabında yükselme ve kapaktan su taşma olayı oluyor.Fan, hararet ibresi bir-iki tık yükseldiğinde devreye giriyor fakat soğutma suyu kabında taşma oluyor.Sorun devir daim mi kabı mı değiştireyim?

Aracım 2009 symbol şu an 60 binde 35-55 bin km ler arasında hararet kışın bile ortanın bir iki çizgi üstüne çıkıyordu. Yaz başında 55 bin km de iken trigerle beraber devirdaimi de değiştirdim antifriz eklemesi de yapıldı. Şu an hararet yazın en sıcak zamanlarda yokuş çıkarken bile hararet ortayı geçmiyor.

Sizinki hava yapmış olabilir. Radyatörü boşaltıp kireçsiz su ve antifriz karışımı ile doldurup deneyin.

trigerle beraber devirdaimi toplam ne kadar tuttu, işcilik ve malzeme fiyatlarını yazarmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

trigerle beraber devirdaimi toplam ne kadar tuttu, işcilik ve malzeme fiyatlarını yazarmısınız

http://forum.donanimhaber.com/m_24135806/mpage_400/tm.htm 12 Mart 2015; 10:58:14

quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Aracı aldığımdan beri direksiyon pompası üzerinde hafif yağ lekesi oluyordu.

Geçenlerde kaput keçesi üzerinde sanki fırça ile sürülmüş gibi yoğun bir yağ kalıntısı görünce ustaya sordum tamir edilebileciğini söyledi. Bir hidrolikçi ustasına yönlendirdi. Hidrolikçi, pompayı söktür, yarım saat içinde tamir eder veririz 80-100 tl civarı maliyeti olur deyince hazır kayışı sökmüşken ağır bakımı da aradan çıkarayım dedim. Araç 60 bine gelmedi 55 binde ama yıldan dolayı triger ve devirdaimi de değişmem lazımdı.

Kullanılan malzemeler

Mais triger seti + Mais devirdaim pompası 300 tl

Aksesuar kayışı 30 tl
    Kırmızı antifriz 30 tl
    sprey, yapıştırıcı vs 15 tl

Malzeme 375 tl tuttu

Direksiyon pompa keçe değişimi 80 tl

Triger ve devirdaim değişim +direksiyon pompası sökme takma işçiliği 170 tl

375 malzeme+ 80 pompa işçiliği +170 triger ve devirdaim +direksiyon pompa sökme takma işçiliği =375+80+170=625 tl mâl oldu.

Yağ buji vb bakımı yapılmadı 5 bin km önce yazın yaptırmıştım.

• icon33 kullanıcısına yanıt
    havası alındı.su+antifriz eklendi fakat genleşme kabında su yükselip dışarı sızıyor.basınçla çıkmıyor sadece sızıntı şeklinde.önceleri fan da açmıyordu.fan müşürü,termostat değişti.onlarda sorun yok. sıra devir daim ve radyatörde.usta radyatör tıkanmış olabilir dedi pazartesi yaptıracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _M-U-E_

kaputun fitilleri var ya hocam onun yanında sileceklerin oldlugu yerde diye bilirim motorun içinde aramayın :)
    Bende bulamamıştım. Bende şuan suyu tam atmıyor kireçlenmiş galiba elma sirkesi aldım şırınga ile sıkacam yarın suyu atan deliklere

Teşekkür ederim buldum. Bulamayan olursa tam olarak kaputu açtığınızda sağ köşe dipte. Sanırım sileceklerin orada yağmur vb suyun tahliye edildiği olukta. :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • carantinas kullanıcısına yanıt
    Önemli değil, aynn öyle :)
  • Aracı aldıktan sorna ilk uzun yolumuzu yaptık sağ salim.

İzmir(Menemen)-Afyonkarahisar 340 km.

Tahmini olarak 50 TL ile geldik. Tahmini diyorum Meneme'den çıkarken 50 Tl lik bir yakıt aldık. Gösterge ilk aldığımız yere geri geldi. Bir aşağı bir yukarı olabilir yani 45-55 TL arasında geldik. Klima yüzde 90 açıktı. Tahminen Kilometre başına 15 kuruş oldu. (Mazot Litre fiyatı 3,86 TL idi)
  • Arabamızı ilana koydum. alırkende leon yardım etmişti sağolsun, 3 ay önce ufak kaza olduğunda da yardım etmişti yine. Biraz düşük tuttum fiyatı. Eğer satılırsa ki satılmasını umuyorum LTT macerası yaşamak istiyorum bu sefer. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-satilik-symbol-expression-en-dolusu-plus-konfor-paket-224499578/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsr3

arkadaşlar aşağıda ki linkteki arabanın ederi nedir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-akdeniz-otomotiv-2005-clio-symbol-1.4-authentique-221824528/detay

o paraya o arabayı satmak hayal. o paraya 2009-2012 arası kasadan bir sürü var.
  • Expression modellerindeki sıcaklık göstergesi ve saat ekranı var ya arkadaşlar, bu parça Authentique olan araçlara takılaibliyor mu? var mı buna benzer uygulama yapan?
  • Arkadaşlar 2004 clio 1.5 dci aracım var. Pioneer x1650ub teybim var. Ön kapılarada pioneerin 2 hoparlörünü taktırmıştım. Arka kapılarda hoparlör yok, yeri vs de yok. Aslında memnunum ama biraz daha yüksek ses daha iyi olacak. Ne yapabilirim ucuz yollu, tavsiye verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Expression modellerindeki sıcaklık göstergesi ve saat ekranı var ya arkadaşlar, bu parça Authentique olan araçlara takılaibliyor mu? var mı buna benzer uygulama yapan?

otantik donanımlarda gögüsde ekran yok, expresionlarda gögüşte ekran var radyo bilgileri, saat var ve derece konumlandırılmış.
    yalnız tüm expresion donanımlarda yok, konfor paketli expresionlarda derece var.

otantiklere takılmıyor ama takılsa bile bi dereceyi görmek için 350-450 tl para vermeniz lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2

Arkadaşlar 2004 clio 1.5 dci aracım var. Pioneer x1650ub teybim var. Ön kapılarada pioneerin 2 hoparlörünü taktırmıştım. Arka kapılarda hoparlör yok, yeri vs de yok. Aslında memnunum ama biraz daha yüksek ses daha iyi olacak. Ne yapabilirim ucuz yollu, tavsiye verirseniz sevinirim.

arka kapılarda zaten yer yok. orjinal takılı olanlarda bile arka camın ordadır.
    pankizotu kestirip öyle taktırmanız gerekiyor yalnız bajagı acıp o yere baktıgınızda saçı görmeniz ve sacın üzerinde hazır halde hoparlör yuvası olması gerekiyor.
    ancak arkaya takarsınız kapılara degil. takan arkadaslarımızın hepsi tesisat cektirip oraya montajlıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Expression modellerindeki sıcaklık göstergesi ve saat ekranı var ya arkadaşlar, bu parça Authentique olan araçlara takılaibliyor mu? var mı buna benzer uygulama yapan?

otantik donanımlarda gögüsde ekran yok, expresionlarda gögüşte ekran var radyo bilgileri, saat var ve derece konumlandırılmış.
    yalnız tüm expresion donanımlarda yok, konfor paketli expresionlarda derece var.

otantiklere takılmıyor ama takılsa bile bi dereceyi görmek için 350-450 tl para vermeniz lazım :)

Anladım o zaman otantiklerde termometre yok sanırım.

Ekranı bir şekilde bulsak bile dış hava sıcaklığı için termometre almak ve hat çekmek gerekecek.

expression daki bu ekranda yol bilgisayarı verileri alabiliyor musunuz yok sa sadece dış hava sıcaklık ve termometre görevi mi görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: 2

Arkadaşlar 2004 clio 1.5 dci aracım var. Pioneer x1650ub teybim var. Ön kapılarada pioneerin 2 hoparlörünü taktırmıştım. Arka kapılarda hoparlör yok, yeri vs de yok. Aslında memnunum ama biraz daha yüksek ses daha iyi olacak. Ne yapabilirim ucuz yollu, tavsiye verirseniz sevinirim.

arka kapılarda zaten yer yok. orjinal takılı olanlarda bile arka camın ordadır.
    pankizotu kestirip öyle taktırmanız gerekiyor yalnız bajagı acıp o yere baktıgınızda saçı görmeniz ve sacın üzerinde hazır halde hoparlör yuvası olması gerekiyor.
    ancak arkaya takarsınız kapılara degil. takan arkadaslarımızın hepsi tesisat cektirip oraya montajlıyorlar.

cevap için teşekkür ederim. Pandizot kestirmeden vs yapmak istiyorum. Camın oradaki hoparlör yerine taktırmak istesem kesme, delme işlemi gerekir mi yine de ? Dediğim gibi amacım sesi biraz daha artırmak, şu an çok yeterli gelmiyor. Çok fazla bi beklentim yok.
  • quote:

Anladım o zaman otantiklerde termometre yok sanırım.

Ekranı bir şekilde bulsak bile dış hava sıcaklığı için termometre almak ve hat çekmek gerekecek.

expression daki bu ekranda yol bilgisayarı verileri alabiliyor musunuz yok sa sadece dış hava sıcaklık ve termometre görevi mi görüyor.

yol bilgisayarı km ekranından kontrolü saglanıyor.
    gögüsdeki ekran radyo kanal isimlerini, frekanslarını , saati ve hoparlör ayarlarını görebilirsin.. expresion donanımlarda bu böyle..
    expresion konfor paketlilerde extra sıcaklık göstergesi mevcut.

genel itibariyle tüm arabalarda yolcu ayna altına montelidir.
    ekrandı oydu buydu derken dünyanın masrafını edersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12231224122512261227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.