Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1198. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11961197119811991200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sizin kalıbı kullanarak yazdım açıklamayı.

Önden ki koruma dediğiniz maske ise söktüm şuan takılı değil bi resmini atmak istedim öyle.

Orjinal jantlarını takmadım vakumlular takılı hocam bu haliyle satmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Hocam sizin kalıbı kullanarak yazdım açıklamayı.

Önden ki koruma dediğiniz maske ise söktüm şuan takılı değil bi resmini atmak istedim öyle.

Orjinal jantlarını takmadım vakumlular takılı hocam bu haliyle satmayı düşünüyorum.

evet abi izlenimler var,böyle açık net temiz ilan olcak ki karşındaki senin karakterini bilsin.
    vala alan kişi ister jantları.
  • LEON hocam yeni hali çarşamba da çelik jant takılacak.
     CLİO SYMBOL GRUBU CLİO SYMBOL GRUBU CLİO SYMBOL GRUBU

• quote:

ohhhh be miş olmuş miş.
    bunlar görmek istediğimiz resimler :) çoktandır böyle olması gerekiyordu kısmet bugüneymiş.
    antenin cok dik kalmış biraz yatır.

çelik jantı taktırmadan önce resimlerini paylaş, yakışıp yakışmadığına bakalım.
    boşu boşuna para vermemiş olursun..
    symbol öyle bi arabaki en ufak hatada sırıdır.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam takarsam orjinal jantları takılacak benim 3 yaşında ki oğlan beğenmedi arabayı baba bu ne baba bu ne değip durdu hiç hoşuna gitmedi.

Ben alsesuarları sökerken üst komşum balkondan görüp geldi sen ne yapıyon ne güzel arabayı ne hale getirdin yakısmıs mı babam aradı ne yapıyon diye dedim aksesuarları söküyorum sakın sökme aeaban böyle çok güzel aynı şekil de abim de aradı sökme diye evimin yanın da oto elektrikçi var geldi hiç yakışmış beğendin mi arabayı ne hala getirmişin dedi.

Hocam çankırı da inanın çankırı halkı süslü arabayı çok sever süs olmayan arabaya binmez yani :)

• pekı ustatlar bı sorum daha var lutfen kusura bakmayın.

sızce hangısını tercıh etmelıyım. yıllık 10 -- 15 bın km cıvarı yol yaparım. genelde uzun yolda arac kullnıyorum .

linea 1.3 multi jet

sembol 1.4 exp. lpgli

sembol 1.5 dci
  • quote:

Hocam takarsam orjinal jantları takılacak benim 3 yaşında ki oğlan beğenmedi arabayı baba bu ne baba bu ne değip durdu hiç hoşuna gitmedi.

Ben alsesuarları sökerken üst komşum balkondan görüp geldi sen ne yapıyon ne güzel arabayı ne hale getirdin yakısmıs mı babam aradı ne yapıyon diye dedim aksesuarları söküyorum sakın sökme aeaban böyle çok güzel aynı şekil de abim de aradı sökme diye evimin yanın da oto elektrikçi var geldi hiç yakışmış beğendin mi arabayı ne hala getirmişin dedi.

Hocam çankırı da inanın çankırı halkı süslü arabayı çok sever süs olmayan arabaya binmez yani :)

ben şunu desteklerim, sen aracı fabrikadan nasıl aldıysan, satarkende müşteriye öyle verceksin.

abi etraf alışmış süslü haline,şimdide yadırgıyor olabilir :) hani bıyıklı adam bıyını kesmiş gibi hissetmişlerdir.
    herseyde bir hayır vardır, aksesuarları söktün müşteri çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petrikan

pekı ustatlar bı sorum daha var lutfen kusura bakmayın.

sızce hangısını tercıh etmelıyım. yıllık 10 -- 15 bın km cıvarı yol yaparım. genelde uzun yolda arac kullnıyorum .

linea 1.3 multi jet

sembol 1.4 exp. lpgli

sembol 1.5 dci

hocam ne kusuru, adı üstünde burası paylaşım bilgi platformu, sen sorma ben cevaplamayım buranın anlam ve önemi kalmaz :)

dizel seçeneği varken benzinli,lpg liye laf düşmez öncelikle.
    ister uzun yol ister şehir içi dizel damlaya damlaya cebine para bırakır.

hersey nasip kısmet işi, peynir ekmek gibi satılan araba satılmaz, hiç satılmaz dediğimiz araba 1 saat içinde satılır.

megane-symbol hakkında nedediysem kısmet bu iki araba içinde geçerli.
    1.3 motor olduğundan dolayı ,uzun yolda olcagından dolayı nefesi yetmeye bilir. aracı normal standartlarda kullanırsan 70-100 arası herhangibir sıkıntı yaşamazsın. motor seni üzmez. agırbakım gerektirmez zincirlidir. yinede zincirin belirli periyodiklerde değişmesi gerekir. B segmenti olmasına rağmen C segmenti boyutlarına yakın.

symbolün 2. eli iyi, motoru sağlam, 85bg dizel olursa dahada iyi olur. uzun yola yatkın.

arada kalite ve boyut farkı var.

sizin bütçe nekadar , bizde ona göre araba tavsiye edelim.
  • valla hocam saolun cevaplar ıcın ama ceza almıssınız uzuldum sımdı :S :(

benım butce 25- 30 arası.
  • Hocam yine mi ceza yaw

• Merhaba arkadaslar. Acilen cevap verirseniz sevinirim. Aracimi satmayi dusunmezken aniden bir alici cikti. Aracim 2007 model gri, **** lpg, 105.000 km de, on kaput ve sol arka camurluk boyali, degisen yok. Aracimin en buyuk kusuru uzeri dolu izi dolu. 20.000 lira veriyor alici. Ne yapsam bilemedim. Yarin cevap vermem gerekiyor. Ne yapayim sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musto44 -- 3 Mart 2015; 20:37:27 >
  • arkadaşlar şehirçi kullanımda ön ve arka lastiklerin hava basıncı kaç olmalıdır? yakıt tasarrufunda baya farkediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musto44

Merhaba arkadaslar. Acilen cevap verirseniz sevinirim. Aracimi satmayi dusunmezken aniden bir alici cikti. Aracim 2007 model gri, **** lpg, 105.000 km de, on kaput ve sol arka camurluk boyali, degisen yok. Aracimin en buyuk kusuru uzeri dolu izi dolu. 20.000 lira veriyor alici. Ne yapsam bilemedim. Yarin cevap vermem gerekiyor. Ne yapayim sizce.

Fiyat piyasaya göre ortalarda. Satınca ne yapacağınız önemli. Yerine ne alınacak, düşüncenizdeki araç hazırda tutulmadan satılınca bir süre araç aramakla zaman geçebiliyor. Pişmanlık olabiliyor.

@cszero

175 65 r14 4 lastiğe 30 vuruyorum. Uzun yolda yüklü gidince 33 yapıyorum. Daha fazlası konforlu olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

quote:

Merhaba arkadaslar. Acilen cevap verirseniz sevinirim. Aracimi satmayi dusunmezken aniden bir alici cikti. Aracim 2007 model gri, **** lpg, 105.000 km de, on kaput ve sol arka camurluk boyali, degisen yok. Aracimin en buyuk kusuru uzeri dolu izi dolu. 20.000 lira veriyor alici. Ne yapsam bilemedim. Yarin cevap vermem gerekiyor. Ne yapayim sizce.

Fiyat piyasaya göre ortalarda. Satınca ne yapacağınız önemli. Yerine ne alınacak, düşüncenizdeki araç hazırda tutulmadan satılınca bir süre araç aramakla zaman geçebiliyor. Pişmanlık olabiliyor.

@cszero

175 65 r14 4 lastiğe 30 vuruyorum. Uzun yolda yüklü gidince 33 yapıyorum. Daha fazlası konforlu olmuyor.

Kucuk bir ilcede yasiyorum. her yer yurume mesafesi. ne alacagim belli degil. 35-40 bin liralik bir arac alacagim. doblo tarzi biseyler dusunuyorum. boyum uzun. Ona gore biseyler almak istiyorum. Benim derdim. 20 bine satsam fiyat iyi mi kotumu? Tesekkurler

• quote:

Hocam büyük ihtimal alıcı galericidir ve müşterisi hazırdır 20 e alsa çok rahat 22-23 e okutur, ihtiyacını karşılıyorasa satma derim şu ara fiyatlar ucuk model yükseltcem fln diyorsan orası ayrı bir şey,
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

@cszero

ben akaryakıt istasyonunda ön lastiklere 29 arka lastiklere 27 bar hava vurdum da internette biraz araştırma yaptım bazı arkadaşlar akaryakıt istasyonunda hava vurmayın lastikçide vurun diyolar sen katılıyomusun bu görüşe@icon33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cszero -- 6 Mart 2015; 10:57:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cszero
    ...akaryakıt istasyonunda hava vurmayın lastikçide vurun ...[/mentioned]

Sanırım hava ölçen pompada arıza ölçüm hatası olabiliyor. İstasyonun birinde 30 vurup daha sonra başka bir istasyonda kontrol ettiğimde 36 gibi bir rakam çıkmıştı. Aslında 5-10 tl satılan kalem şeklinde hava ölçen bir cihaz bulundurmak lazım pompa hatasını bertaraf eder.

CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 6 Mart 2015; 11:43:39 >
  • akseuarcılarda varmıdır acaba. bi araştırmak lazım doğru diyosun icon33
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şeyi ben de de oldu 32 bastım 2 gğn sonra gittim aynı yere 28 24 aralığında çıktı. Lastikçiye gittim 32 dedi. Hava basmamamıstım o da basmadı iyi diye.

O sıralarda BİM de oto aksesuarları filan satılırken kalem şeklinde ölçü aleti 3.5 liraydı yanlıs hatırlamıyorsam aldım duruyor. Kullanmak nasip olmadı ama nerde ne zaman lazım olacağı belli olmaz.

• Merhabalar,

2002 Dci Otantik Clio'yla başım dertte.Şuracıkta meramımı anlatmaya çalışayım naçizane,sizlerden de öneri alayım.

Arabaya rölantide bir titreme peyda oldu.Kasım ayında da durduk yere araba,çalışmayıverdi.Hemen bir usta arkadaşı aradım.Geldi,baktı ve "Enjektörden hocam bu sıkıntı." dedi.Başka bir arkadaşı aradım,o da kurtarıcıyla dükkana götürürsem bakabileceğini söyledi.Bu arkadaş daha önceden arabayı gördüğünden dükkanına götürdüm.Arkadaş beş dakikada arabayı çalıştırdı ve teşhisi koydu:Beyinden motora giden kablolarda sorun vardı,kontrol edilmesi gerekiyordu.Bunun bir haftaya yakın süreceğini söyledi.Bana da araba acil lazım olduğu için bunu erteledim.Birkaç hafta sonra araba yine çalışmadı,yine bu arkadaşı aradım.Geldi ve çalıştırdı.Bu kez kablolara baktırdım,beyni kontrol ettirdim 250 TL masraf çıktı.Ödedim.Sorun halloldu diye düşünüyordum.Birkaç gün sonra araba yine çalışmadı.Ben yine salak gibi bu ustayı aradım.Beni bir hafta oyaladı ama gelmedi.Ben de bir arkadaşımın tavsiyesiyle başka bir ustayı aradım.Geldi,birkaç dakika içerisinde arabayı çalıştırdı.Bunu,beyinden motora giden kabloların motora giren kısmında bir işlem yaparak başardı.Elektrikçiye göstermem gerektiğini söyledi.Elektrikçiye götürdüm.Elektrikçi baktı,kablolarda bir sorun bulamadı.Atladım arabaya,evime gittim.Birkaç gün daha bindikten sonra araba yine çalışmadı.Bu kez canım sıkıldı,attım arabayı bir köşeye bir aya yakın binmedim.Bu kadar zaman geçtikten sonra bir gün şu arabayı yaptırayım artık dedim ve arabayı çalıştıran en son ustayı tekrar aradım.Usta,bu ön tarafta motora mazot pompalayan aksamı birkaç kez sıkmamı,çalışmazsa geleceğini söyledi.Dediğini yaptım.Bir aydır o soğukta,karda-kışta yatan araba ilk marşa basışımda çalıştı.Birkaç dakika sonra motor tekrar stop etti.Yanımdaki arkadaşım motora yakıtın gitmediğini söyleyince o motora elle yakıt pompaladığım aksama baktığımda depodan gelen mazotun bu aksama girdiği yerin yerinden oynadığını fark ettim.Elimle iteledim.Birkaç santim içeri girdi.Sorunun oradan kaynaklandığını düşünüyordum.Hemen bir kelepçe taktım.Birkaç hafta hatta bir ayı geçkin bir sürede bu şekilde arabayı sıkıntısız kullandım.Ta ki geçtiğimiz cuma gününe kadar.Perşembe günü yolda giderken ısıtma lambası yandı.Ertesi gün yani cuma günü,ilk marşa basışta araba çalışmadı.Üçüncüde ancak çalıştırabildim ve doğruca sanayiye gittim.Giderken,ışıklarda durduğumda motorun yine titreme yaptığını hissettim.Sanayideki ustaya götürdüğümde usta bilgisayarı bağladı ve ikinci enjektörde sıkıntı olduğunu söyledi.Beni bir pompacıya yönlendirdi.Pompacı enjektörün bobininde sorun olduğunu,buna müdahale ederse sorunun giderileceğini söyledi.Yaptı da.Gerçekten de arabanın ilk marşa basışta çalışırken yumuşadığını fark ettim.100 TL gitmişti.Sorunumun hallolduğunu,bu kadarcık parayla sorunun giderildiğini umarak bundan sonra rahatlıkla arabaya bineceğimi düşünüyordum.Ertesi gün okula giderken-yine ışıklarda-motorun titrediğini fark ettim ama paranoyaklaştığımı düşünerek önemsemedim.Lakin birkaç kilometre sonra bir kavşağa yaklaştığımda debriyaja basar basmaz araba yine stop etti.Marşa bastım,mazot pompaladım ama ne çare!Ustayı aradım,kurtarıcıyla dükkanına götürmemi istedi.O anda çok acil işlerim olduğu için arabayı çekiciyle gönderdim,ben işime baktım.Sanayiye çok uzak olduğu için sigorta yaptırırken aldığım çekici hizmetini de böylece harcamış oldum.Ustam arabayı çalıştırıp pompacıya yönlendirmiş.O usta da akünün yanındaki kutudan birkaç bir şey değiştirdiğini,bununla birlikte motor yakıt basıncını ayarlayan küçük bir aksamı değiştireceğini,masrafın 300 TL olduğunu söyledi.Ben de çaresiz kabul ettim.Saniye gittim.Arabamı teslim alırken usta değişen parçaları elime verdi,yine bir sıkıntı olursa onları arayabileceğimi söyledi.Bu arada motorun sesi de değişmişti.Böyle,yolda giderken vites değiştirmeden önce arabanın devrini alması için gaza bastığımda sanki arabada modifiye bir egzoz varmış gibi ses geliyordu.Ses kalınlaşmıştı.Ben bu arabadan tiksindim,bugün hiç binmedim.Akşam bi' çalıştırayım dedim.On dakikaya yakın çalıştı.Kaputu açtım,o süre zarfında gözlemledim.Motor yine titreme yaptı.Yani sorunum yine giderilmemiş anlaşılan.Bu durum benim çok ama çok canımı sıkıyor.Ne yapayım,ne edeyim?Bir akıl verin bana lütfen!
  • 
Sayfa: önceki 11961197119811991200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.