Şimdi Ara

Fujitsu (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
885
Cevap
5
Favori
101.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence flap sorunun dan ziyade soğutma ve nem alma problemi var bendede plasma9000 var ağız çıkış havasını ölçtüm bugun 24 derece otomatikte 12.5 tan aşağı inmedi normal midir bu ayrıca 22 ye getirdiğimde 11.1 oldu soğukluk djital termometrem ufakıt iyice içine yerleştirdim öyle ölçtüm bütün bu dediklerim klimayı çalıştırdıktan 40 dk içinde gerçekleşti.Aslında ben kışı merak ediyorum söyldiği gibi 20.000 lere çıkıp odayı sorunsuz ısıtabilecekmi oda oturma odası ve 15 m2 tek korkum çatı katı olması ilerde problem çıkarsa içten tavana yalıtım yapsak faydası olurmu arkadaşlar ve bu yalıtmı hangi malzemeyle yapmalıyım ve birdeson olarak ilerde bi klima daha almayı düşünüyorum yatak odası için acaba diyorum şuanki 15 m2 oturma odasında kullandığım makinayı 13.5 m2 yatak odasına aldırıp oraya 12000 lik mi alsam yada odaya yalıtım yapıp yatak odası içinde zaten 9000 lik çok rahat krurtarır 9000 lik bi makina daha mı alsam hangisi mantıklı sizece.sanırım kışı görmem gerekiyor bu gidişle :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Flaplar fazla aşğıya açılmamalıdır zaten. Soğuk hava kendisi ağır ağır aşağıya çöker. En sağlıklı ve doğal soğutma böyle olmalıdır. Vantilatörle klimaya karıştırmayınız

Ne demek flaplar fazla aşağı açılmamalıdır ? Flaplar yeterince açılmıyor ki fazlasını isteyelim. Siz bu modeli pratikde kullandınız mı ? Ben kullandım ve gördüğüm bir eksikliği belirttim. Diğer tarafdan bu chazların hem soğutmada hem de ısıtmada kullanıldığını unuttunuz anlaşılan. O zaman ısıtma söz konusu olunca ne yapacaksınız çok merak ettim !

Vantilatör mevzusuna hiç değinmiyorum bile

• arkdaslar bir öneride bulunayım eger dinlersniz klımazın fanıın en yüskek yapın derecesiide mesela 18 yapın birde öle deneyın baklım ne göstercek agızndan cıkan hava ben bayagı bir baktım toshıbabyı alnana kadar buryaya yamıstım daha evelindede klımam degisme sürecinde arkdasın fujısusu 4 derce üflemıstı agzından yüskek fan hızında fanı düsürünce 10 derece gibi üflüyordu amma yüksılten 4 derece oldu belkı klimadan klimaya fark yapıyordur bendekı toshiba 22 derecde calısıyor agzından cıkan hava ısııs 9,2 degin gelio
  • Şayet LC9 Serisi,benim koko da gördüğüm cihaz ise,bu aynen hikaye cihaz oluyor Beyler!!

15m2 lik alanda 30/40dk.gibi vakit geçirdik,odaya bir kaç kez girdik-çıktık ama bu süreç içinde
    odada olması gereken soğukluk v.s olmadı!

Diğer odada ise Arçelik Inverter vardı o da yeni model ve yeni takıldı sayılır üstelik 17m2 duruyor(Fuji ise 15ms de)!!
    anında tepki verip 15/20dk.sonra üstelik Nem almada ayaklarımız üşüdü gibi olduk!!
    Fuji de Nem almada hala debelenip duruyordu

Dolayısıyla geriye bir tek şey kalıyor basitçe,ya cihaz teknik bir arızada veya buna benzer bir vaziyette,yada bu cihaz hikaye!!!

Bu arada Arçelik 90064 Serisi 9luk Inverter ciddi dikkat çekici bir Klima benim nazarımda!!

++
    Fuji deki Flap lar az açılı çalışmaktadır bu arada!! oldukça aşağıya inmeside ayrıca gerekiyor özellikle;ısıtmada!

Ayrıca koko daki klasik ve 2 adet(9-18) 10 senelik Panasonic ler ise ciddi sağlam cihazlar,ortamda kendisini ciddi belli ediyor,üstelik
    belkide 12/15 senelik teknoloji,kumandası bile çok şık cep telefonu gibi 10 senede klima teknolojisinin böylece ne kadar aşama
    kaydettiğini böyle bazı cihazları görerek daha iyi anlıyoruz

+

• @manadam mail adresini verdin ama yazdığım maile cvp verdiğin yok. Hayırdır çekindiğin birşey mi var ?

@fotomorfoz sendeki daha üst seri. Bu seride de mi sıkıntı var ? Eğer cihazının nem almasının yetersiz olduğunu düşünüyorsanız 1 saatte tahliye ettiği su miktarını ölçmeniz yeterlidir.(1 saatte 1.3 lt katalog değeri) Bununla ilgili yaptığım ölçümleri hazır konusu açılmışken paylaşayım. Benim 09lc de genellikle 1 saatte 500 ila 750 ml arasında su tahliye oluyor. Bu ölçümlerimde nem değerleri %66-67 gibiyken yapıldı. 1 saatte de en iyi 45 lere düştü ortamın nemi. Aynı testi panasonicde yaptığımda nem %33-35 lere düşerken tahliye miktarı 1100 ml civarlarında dolaşıyordu. Ben kendi cihazımın ortamı yeterince iklimlendirememesini bu nem almadaki zayıflığına bağlıyorum. Çünkü ortamda homojen bir serinlik yaratmada büyük sıkıntı yaşıyoruz. Gerçi bizim klimaya bakan servis yetkilileri kafayı sadece ağız sıcaklığına takmış!!! Sanki bunlara başka birşey öğretmemişler. Adamlara katalogdan tahliye edilmesi gereken su miktarlarını gösterince hayatlarında ilk defa gördüklerine eminim. Zaten bunu da ölçün katalog değerlerini karşılamadığını göreceksiniz dediğimde ölçmeye yanaşmadılar. Çünkü hayatlarında bu değerlerin ne anlama geldiğini birisi öğretti mi onlara acaba ???? Bu işler bu kadar ucuz olmamalı

Biz dünya para dökerek aldığımız cihazların kimlere emanet olduğunu görünce bu ne yaman çelişki diyorum sadece. Bu sektörün cılkı çıkmış haberiniz olsun! Benden söylemesi. Şimdi bugün sorduğum sorulara cevap veremediler. Dilerim bu akşam derslerine çalışıp bu işlerin sadece ağız sıcaklığından ibaret olmadığını öğrenirler.

• koko69 kardeşim 1 saate ne kadar su çıkardığına da bakıp burdan söylerim bence bu fujitsu lgc leri getirerek ticari bi intahar etmiştir sanırım daha fazla söylenecek bişeyyok.
  • MANADAM.Arkadaşımızzın ilk aldığı cihaz heralde sorunlu bir cihazdı.Arkadaşımız magdur oldu ama servis degiştirdi ve başka bir cihaz aldınız.Arkadaşlar bende bir seneden beri kullanıyorum General 18,inverter plazma modelini Geçen seneyi ısınarak bitirdik bu yazıda general ile serinliyorum.Dediğiniz gibi soğutma modunda chazı ilk açışta flaplar yukarı bakıyor yani tavana paralel oluyor ısıtma modunda ise tam tersi direk tabana bakıyor ama bunlar flap foduyla istediğimiz pozisyona getiriyoruz.Bende zibronun S1526.modelide var tabi bu cihazı yeni aldım soğutması süper bakalım bu sene ısıtması nasıl olacak general gibi ısıtacakmı gelelim plastik kalitesine zibronun plastiği ve flap kalınlığı sert ve elle yamılacak gibi degil iyi ama generalin flap plastiği zibroyla kıyaslandığında zibroya göre biraz zayıf geldi bana ama generalden çok memnunum.Beni kış ve yaz çok memnun etti.Herkese iyi RAMAZANLAR...

• iclavak
    evt kardes ben ilk çok kızdım savsım sövdüm ama artık bendekı çıldırtma naokatsına gelmıstı altus vestel ve bana denk geln fujıtsu bende artık kafa gidik vasiyetde oldu ama başka konlardada yazdıgım gibi hata bendekınde imiş anladım arkdasımdaki fıjutsu 4 derece cıvarı üflüyo kendın gözlümle gördüm ve cok üzldüm ama allah razı olsun aldıgm yerden hiç kiletmedi deistirdi üste para alrrak tabi şu an memnununm hemde alt kalıte toshıba ile amam cop mpop bakınca fazlada alt kalite gibin gelmedi bana sadece filtre eksıgı var toshıba alacakra bende tam not ama demyorum ben fıjtusu kötü ban denk geldı kulana arkdaslar süper memun
  • icavlak arkadaşım bendeki cihaz lgc serisidir. Sizdeki plazma serisi. Bu manadam arkadaşımız da lgc alıp memnun kalmadığını beyan etti. Burda yine bunun örneklerini çoğaltabiliriz. Mesela fotomorfoz. O da lgc alıp ağzı yananlardan. Bu bendeki cihaz da arızalı desem servisi hayır cihaz normal diyor. Tabii önce cihazda sorun var deyip kartını ve fanını değiştirmişlerdi. Cihaza bakıyorum biraz topladı kendini ama yine hikaye. Bu performans tarafı işin. Bir de bu bahsi geçen diğer sıkıntılı durumlar var. Plastiğinin dandikliğinden tut da flap açılarının yetersizliğine kadar bu cihazların bazı organik sıkıntıları var. Bunları her kullanıcının ayırt etmesini beklemiyorum. Hele de bir daikin bir panasonic klima kullanmadan bu tip eksiklikleri farketmeyebilirsiniz. Bunları bir kenara bıraktım evdeki yeni taktırdığım arçelikler bile fujitsuya fark atıyor her yönden. Hem fiyatıyla hem kalitesiyle hem performansıyla.... Yani bu eski lcc serisi cihazdan sonra getirilen şimdiki lgc serisi üzüntüyle söylüyorum daha bir çok kişiyi üzecek görünüyor. Ha keza generalinde aynı seride cihazları var. Orda nispeten fiyatlarda daha ucuz! Ama ben bu haliyle bu mala 5 para vermem. Hatta firma bendeki klimayı geri alsın fujitsunun kapısından geçmem bir daha. Kısaca aldığıma alacağıma bin pişman durumdayım.

• Fujitsunun LCC serisinin performansı çok yüksekti hatta daikinin çoğu modelinden daha yüksek eer/cop değerlerine sahipti.LGC serisinde bu limitler düşük görülüyor bence ülkemizdeki disbiritör değişmeli abkay bu işi beceremiyor.Lgc serisi görünüşe göre problemli gözüküyor ama performans olarak 1.sırada hala fujitsu nocria serisi var.Ortalığı karıştıran ise aynı değerlere sahip olan general klimaların daha ucuza satılması oldu bu nasıl mantıktır hala çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 11 Ağustos 2010; 20:01:50 >
  • koko kardeşim ölçümü yaptım bugün saat 7:15te başladım 8:15 te sonlandı cihaz 1 saatte tam olarak 1,05 litre su verdi.

yukarıda belirttiğin gibi klimanın flaplarının en aşağı konumu ve en üst konumu arasında fark yok, buda odadaki kişileri rahatsız ediyor.ben elimle zorluyorum en üste alıyorum bazen. birde otomatik salınımda çok yavaş hareket ediyor flaplar.

ooof arçeliğin gözünü seveyin, japon dedik şu dedik bu dedik, elimize verdiler japonu. neyseki benim cihazda arıza yok soğutmayı sorunsuz yapıyor.
  • FUJItsu'nun Plazma serisini forumda KARA listeye alalım. Diğer Fujitsu modellerini de şüphe altına sokuyor bu aletler !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

FUJItsu'nun Plazma serisini forumda KARA listeye alalım. Diğer Fujitsu modellerini de şüphe altına sokuyor bu aletler !!!

Kara listeye alınacaksa firmayı toptan almak da fayda var.Çünkü malına sahip çıkmayan firmadan kimseye hayır gelmez. Diğer tarafdan esas sıkıntılı seri LGC serisidir. Bu seriden çıkıyor nedense bütün şikayetler. Diğer yandan benim cihazda başından beri ileri sürdüğüm sıkıntıların her türlü arkasındayım. Burda işkembeden yazmadığım için bu sıkıntıları firmanın genel müdürüne kadar ileteceğim. Genel müdür de anlamazlığa vurursa sahibine aktarıp firmayı mahkemeye vericem cümle aleme ibret olsun diye. BU İŞLER BU KADAR UCUZ DEĞİL. MEMLEKETTE HERKEZ ALDIĞI PARANIN HAKKINI VERMEYİ ER GEÇ ÖĞRENECEK !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Fujitsunun LCC serisinin performansı çok yüksekti hatta daikinin çoğu modelinden daha yüksek eer/cop değerlerine sahipti.LGC serisinde bu limitler düşük görülüyor bence ülkemizdeki disbiritör değişmeli abkay bu işi beceremiyor.Lgc serisi görünüşe göre problemli gözüküyor ama performans olarak 1.sırada hala fujitsu nocria serisi var.Ortalığı karıştıran ise aynı değerlere sahip olan general klimaların daha ucuza satılması oldu bu nasıl mantıktır hala çözemedim

Hocam sizde miğde bulandıran başka bir konuya değinmişsiniz. Aynı malı 2 farklı satıcıdan farklı fiyatlara almak zorunda kalıyoruz. Hem de kendi tarafımdan bakınca olaya ben 09LC yi sözümona indirimle 1380 tl den almışken klima henüz evime takılmadan ilkimsa yine aynı malı çok daha ucuza satışa koydu. Bu durumda siz de kazıklandığınızı düşünmez misiniz ? Çünkü malı 1380 e ( best price ) olarak almıştım.

Abkaya gelirsek işi VRF ye endekslemişler tamamen. Perakende müşteri umurlarında değil gibi. Unuttukları birşey var yalnız. Bu işler pazarda domates ,maydanoz satmaya benzemez!
    Ayrıca sahada çalıştırdıkları personel kalitesi çok düşük. Bu kadroyla ve bu zihniyetle uzun yolda tıkanırlar!

• Bence Abkay'dan iş çıkmaz. Doğrudan Fujitsu merkeze Japonya'ya yazmak lazım. Böyle bir şey yapacak olursan yabancı dilin yoksa yardımcı olmaya çalışırım. Selam.
  • Bayiilerin fiyat kırması iyi bir şeydir. Yoksa monopol olur kazık yer vatandaş. Bilinçli tüketici her tarafı araştırır, fiyatları ve bayileri vuruşturur ondan sonra alır :) Zaten kanunen yasaktır artık distribütör yahut üreticilerin bayilere fiyat dikte etmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Şayet LC9 Serisi,benim koko da gördüğüm cihaz ise,bu aynen hikaye cihaz oluyor Beyler!!

15m2 lik alanda 30/40dk.gibi vakit geçirdik,odaya bir kaç kez girdik-çıktık ama bu süreç içinde
    odada olması gereken soğukluk v.s olmadı!

Diğer odada ise Arçelik Inverter vardı o da yeni model ve yeni takıldı sayılır üstelik 17m2 duruyor(Fuji ise 15ms de)!!
    anında tepki verip 15/20dk.sonra üstelik Nem almada ayaklarımız üşüdü gibi olduk!!
    Fuji de Nem almada hala debelenip duruyordu

Dolayısıyla geriye bir tek şey kalıyor basitçe,ya cihaz teknik bir arızada veya buna benzer bir vaziyette,yada bu cihaz hikaye!!!

Bu arada Arçelik 90064 Serisi 9luk Inverter ciddi dikkat çekici bir Klima benim nazarımda!!

++
    Fuji deki Flap lar az açılı çalışmaktadır bu arada!! oldukça aşağıya inmeside ayrıca gerekiyor özellikle;ısıtmada!

Ayrıca koko daki klasik ve 2 adet(9-18) 10 senelik Panasonic ler ise ciddi sağlam cihazlar,ortamda kendisini ciddi belli ediyor,üstelik
    belkide 12/15 senelik teknoloji,kumandası bile çok şık cep telefonu gibi 10 senede klima teknolojisinin böylece ne kadar aşama
    kaydettiğini böyle bazı cihazları görerek daha iyi anlıyoruz

+

Uzun zaman oldu buralara uğramayalı.. Hatta klima topikini dahi unutmuşum desem yeridir.. Bu abkay Fujitsu'nun LC serilerinden sonra LGC serileri ile bence intihar etti.. Bunca memnuniyet varken neden daha düşük performanslı coplu eerli bir makina ithal eder anlamış değilim..

Albani hocam arkadaşın makinasında kesinlikle bir üretim hatası var.. Fujitsu ASYA 09 LC ile dolu dolu 2 kış geçirdim. Bu ikinci yazımız.. Alet sessiz modunda yani en düşük modda ve 26 derecede odayı max 5 dakikada istenilen sıcaklığa getiriyor.. Oda dediğime bakmayın 25 m2 salon.. Kışınki performansını daha önceleri bir kaç sefer yazmıştım.. Yenilemeden sadece şöyle söyleyeyim makine boyundan büyük işler başarıyor..

Şimdi soruyorum kendime.. Bunca süredir neden uğramadım buralara diye.. Mesleğim finans.. İlk klima başlığına klima ihtiyacım olduğunda araştırma yapmak için girmiştim.. Baya bir teknik bilgiyede ulaştık buralardan.. En azında EER yi, COP u öğrendik.. Sonra kararımızı verdik ve fujitsu aldık.. O kadar memnun kalmıştım ki bu topik i de açıp benim gibi memnun olanlarla paylaşım içinde olabiliriz diye düşündüm.. Klima ve iklimlendirme konusunda bir merakım olmasa dahi o zamanlar memnuniyetimden bir süre bu başlığı devam ettirdik.. Hayatın normal akışında ilgi duyduğum konular farklı olunca buralara dahi uğramamışız.. Uğramayışımızın altında farklı bir şey aranmasın.. Zaten makine ilgili bir problem olsa idi çoktan buralarda çare arama arayışına girmiştik.. Çok şükür bir sıkıntı yok..

Birde bir şey daha eklemek istiyorum.. Ben bu makinenin pazarlamacısı falan değilim.. Kimin işine geliyorsa alır, gelmiyorsa almaz.. Yok burda reklamını yaptı sonra kayboldu lafları hoş şeyler değil.. İşim gücüm yok buradaki insanlar ne klimada karar kılmış ne yapmış onu mu takip edeceğim..

• LC Serisi 2009 yılının Klimasıydı zaten her alanda memnundu!

LGC serisi hikaye !!

Nem almadaki "su tahliyesi" belirsiz gibi,koko dan 0,5/0,75L çıkarken mahmuh 1,03L olarak tesbit etmiş,ortamında
    aşırı nemli olduğu örneğin Antalya da,bu durumda katalog değerinin ancak yarısı kadar su çıkıyor v.s belliki
    burada sakatlık var+koko daki cihaz soğutmada da aynen hikaye(gördüm çünkü) bu arada diğer daha büyük
    odadaki yine Invert olan aynı 9 luk 90064 Arçelik cihazı da gördüm!!!

Ya cihaz tamamen sorunlu,yada cihaz dandik,varsa 3.bir yol onuda siz söyleyin gari

++++

Sağlam kardeş selamlar senin cihaz ise LCC yani malum baba cihaz,bu kesin,ama dediğin gibi LGC ile herifler kendilerine sıktılar
    ama belliki hiç umurlarında bile değil

++++
    Bu arada biraz kafama takılan ve bana aslında palavra gelen şu meşhur General-Fujitsu cihazlarının sürekli "AYNI" denmesi!! bana göre
    aynı filan değil bu cihazlar Beyler!
    General alanlar çok memnun ama Fuji den LGC alanlar ise sıkıntılı!!! kafam taklıdı bu işe açıkçası!

++
    Bu arada herkese Hayırlı Ramazanlar olsun,serin günler olsun ayrıca!

+

• arkadaşlar zaten abkayın sitesine girdiğinizde fiyat listesi bölümünde lgc lerden bahsetmiyoır bile bu manidar geldi bana adamlar hiç umursamıyorlar bu adamlar büyük para peşindeler sanırım bizim gibi gariban bireysel kullanıcıları pek sallamıyorlar açıkçası tenezzül edip siteyi bile güncellemiyorlar yada lgc lerden bahsetmemek işlerine geliyor 1 ay öncesine kadar eski lcc lerin oranları yazıyordu sende buna aldanıp fujitsu alınca sana lgc yi kaktırıyorlardı Allahım yaa bu adamları bu mübarek ayda nası biliyosa öyle yapsın ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotomorfoz

arkadaşlar bu klimamın resmidir çok anlamam ama tahliye borularının eğimi bana az geldi bilen dostlar fikir beyan edebilirmi bi yanlışlık varmı sizce takan arkadaşlar su terazisiyle ölçtüler ama yinede servisler malum sorayım dedim

tavana çok yakın kurmuşlar

su akıtma sorunu varmı problem varmı

bu cihaz kaÇLIK cihaz

görünürde borulama meyili biraz aslına uygun değil yani usta işi değil

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.