Şimdi Ara

Fujitsu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
885
Cevap
5
Favori
101.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrıca 9000 12000 lik arasında elektirik sarfiyatı açıısında büyük farklar vamıdır öğrendiğime göre 9000 cop değeri daha yüksek ama 12000 likte ise btu aralığı daha yüksek çıkamadım işin içinden acil fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotomorfoz

ayrıca 9000 12000 lik arasında elektirik sarfiyatı açıısında büyük farklar vamıdır öğrendiğime göre 9000 cop değeri daha yüksek ama 12000 likte ise btu aralığı daha yüksek çıkamadım işin içinden acil fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum ..

Tam sınırdasınız diyebilirim.15 metrekare normal şartlarda ısıtmada yeterli olur fakat çatı katı ciddi sorundur klimalar için.12.000 Btu cihazı ben daha çok öneririm arasında saatte 200, 300 watt gibi katalog farkı vardır fakat 12.000 Btu/h lık bir cihaz daha rahat ısıtıp soğutacağı ve daha hızlı kısacağı için hemen hemen çok farkı olmayacaktır.Bir sefer alıyorsunuz klimayı düşünmeyin bütçeniz elveriyorsa 12.000 Btu alın ömürlük kullanın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

ayrıca 9000 12000 lik arasında elektirik sarfiyatı açıısında büyük farklar vamıdır öğrendiğime göre 9000 cop değeri daha yüksek ama 12000 likte ise btu aralığı daha yüksek çıkamadım işin içinden acil fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum ..

Tam sınırdasınız diyebilirim.15 metrekare normal şartlarda ısıtmada yeterli olur fakat çatı katı ciddi sorundur klimalar için.12.000 Btu cihazı ben daha çok öneririm arasında saatte 200, 300 watt gibi katalog farkı vardır fakat 12.000 Btu/h lık bir cihaz daha rahat ısıtıp soğutacağı ve daha hızlı kısacağı için hemen hemen çok farkı olmayacaktır.Bir sefer alıyorsunuz klimayı düşünmeyin bütçeniz elveriyorsa 12.000 Btu alın ömürlük kullanın.

birde eina hocam bu 200-300 wat lık fark ortalama 6-7 saa kullanımda nekadar olur

Dediğim gibi 200 300 watt lık fark cihazda katalogda görünen değerdir.Cihaz orda çalışmaya başladığında daha hızlı kısacak ve o arayı zaten rahatlıkla kapattığını göreceksiniz.Kullandığınız yerde 9.000 Btu yerine 12.000 Btu kullanmanız arasında aylık 5 lira ya yansır ya yansımaz.

• Inveterterde ucu ucuna yeteni değil biraz büyüğünü alın ki tasarruftaki farkı hissedebilesiniz. Inverterin fayda sağlaması için odanın istenilen sıcaklığa inmesi lazım evvela ondan sonra inverter devreye girer. Bu süre ucu ucuna yeten cihazda epey uzun olacağından invertersiz klima almış gibi olursunuz.
  • FUJITSU ASYA14LC +AOYR14LC bu kilima nasıl önerir misiniz
    fiyatı da 1.495,00 dogrumudur

benim için ısınmak önemli bir de astım hastasıyım

öneriniz ne olur

teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsa -- 26 Temmuz 2010; 18:34:47 >
  • Astım hastası iseniz plazma özellikli klima sizin için daha uygundur. Japonya'da astım kliniklerinde Sharp'ın plazmacluster serisi kullanılıyormuş diye okumuştum evvelce.
  • aydında yaşıyorum sıcagı biliyormusunuz bilmiyorum ama 35-40m2 salon için nasıl bi tip klima almalıyım yaz kış kullanılacak ne önerirsiniz?
  • arkadalar bugün fujitsu 12000btu ınverter aldık lgc serisi ve yer 16,80 metre kare servis keşfede geldi ve 9000 btu yeter dedi ama 12000 garanti olsun dedi ama bizde vestel oldugu için 18 lik acaba dedik servisde yok yok yeter dedi

yer şirinyer forbesde telefoncu yeri şirinyerliler bilirler simgem ticaret ama kortum başıma geldi klima takldı agzı çıkış sıcaklıgına kadar ölçtüler 16 dereceden aşıgı düşmedi servsi geri çagırdım bu sefer servis abi kapı açık kalırsa 18 bile taksan hava civa dedi ya ben ne yapayım şimdi senelerce vesteli çektim aha buda aynı ne yapayım gerimi vereyim 18likmi alayım ne önerirsiniz para yok zamanda işler terso gidiyor allahım sabır ver klimayı çok uyguna aldık 1586 6 taksit ama olmadıki arkadaşlar 18lik alayımmı 2300 gene 6 yada 8 taksite vererim diyor adam bir akıl vrin bu klimalar hep böylemi bahnamı denk geldi
  • manadam arkadaşım klimacılar bu işi ve inverter klimayı tam olark tanımıyor. ben iyice araştırdım ve öğrendimde... inverter klimada verimli bir çalışma istiyosan kapı pencere tabiki açık olacak. yoksa kliman tüm evi soğutmaya çalışacak ve full kapasitede çalışacak. kapıyı tam kapatmasanda yarım açık bırak.... ısı transferini kesmiş olursun.

klima ağız sıcaklığının 16 derece olması doğal, cünki emiş 26 dereceden fazla. şunu dene ozaman odayı 18 veya 20 derecede iyice soğut klimanın fanı azalınca yani odayı ayarladığın sıcaklığa mesala 20 dereceye geldiğinde ağız çıkış sıcaklığının 10 dereceye kadar düştüğünü göreceksin.

16 m2 bir oda için 12000lik klima fazla. 9000lik taktırsan ble olurdu...

fujitsu klimanın çok güzel bir özelliğide insanları hiç rahatsız etmeden soğutuyor. yani diğer klimalar gibi kolu bacağı sakat etmiyor. bu ay klima faturam 69 tl geldi. antalyada 69 tl bu ay için mütiş bir rakam....

• makmuh07

arkdasım yukarda yazdım, ev degil dükan izmir şirinyer fobesde simgem elekronik bilenler için yazdm, telefon ve uydu dükanı 16,80 metre yer ve asla 3 saat çalıştı hiç soutmadı aynen attıgım vestel gibi bu işde bir şey var ama ne, ben adamları geride çaırdım ama servis bu kadar diyor ama keşfe gelenler ohohh buraya 9 luk yeter ama senin içinde kuşku var 12lik takalım dedi ama soutmuyor ben diyorum acaba ne yapayım geri ver,p 18likmi alayım yoksa klimadamı sorun var hemen yan komsuda 16 metre yerde 24lik mitsu havy var hemen duruyor oda ayrı bir muamma şimdi ne yapayım izmirde kim buna bakarda bu iyi yada bu buraya yetmez derki yardımcı olcak var
  • quote:

Orijinalden alıntı: makmuh07

manadam arkadaşım klimacılar bu işi ve inverter klimayı tam olark tanımıyor. ben iyice araştırdım ve öğrendimde... inverter klimada verimli bir çalışma istiyosan kapı pencere tabiki açık olacak. yoksa kliman tüm evi soğutmaya çalışacak ve full kapasitede çalışacak. kapıyı tam kapatmasanda yarım açık bırak.... ısı transferini kesmiş olursun.

klima ağız sıcaklığının 16 derece olması doğal, cünki emiş 26 dereceden fazla. şunu dene ozaman odayı 18 veya 20 derecede iyice soğut klimanın fanı azalınca yani odayı ayarladığın sıcaklığa mesala 20 dereceye geldiğinde ağız çıkış sıcaklığının 10 dereceye kadar düştüğünü göreceksin.

fujitsu klimanın çok güzel bir özelliğide insanları hiç rahatsız etmeden soğutuyor. yani diğer klimalar gibi kolu bacağı sakat etmiyor. bu ay klima faturam 69 tl geldi. antalyada 69 tl bu ay için mütiş bir rakam....

pardon kapi-pencere kapali olacak demek istedin heralde?

• En sonunda kral çıplak olayına dönecek bu iş ! Forumumuzda son 2-3 yıldır bolca tavsiye edilen ( hatta lcc serisi zamanında benim de bolca tavsiye ettiğim markadır fujitsu ) fujitsu ve general marka ürünler gerçekten fazlasıyla abartılmış. Ben bunu bizzat 15 gündür kullanmaya çalıştığım 09LC modeliyle yaşıyorum. En azından bu modelin kofti olduğunu ben bizzat test ediyorum. Zamanında fujitsu ege bölge müdürü sevgili Cumhur bey bu LCC serisini artık getirmeyeceğiz çünkü plasma serisi yeterince satılmıyor demişti. Ama bir gerçek var ki fujitsu LCC serisi ile meşhur olmuştu. Bunun ekmeğini halen yiyor marka. Ancak bu yeni serisinden takıp kullanmış biri olarak bu seride hayal kırıklığı yaşadım.Hikaye uzun detayları daha sonra paylaşacağım ama yukarda izmirli telefoncu arkadaşın ne yaşadığını çok iyi anlıyorum. Şu anda Hikaye uzun. Detayları daha sonra paylaşacağım.
  • kardeşlerm şimdi aldım yer ile görştüm bu arkadaşların elinde toshibada var sizinde yazınız okuyunca lgc kötü oldugn anladım ben şimdi bu yere 16,8 yere ne alayım toshi,ba 13 yada 16 dasekamı alayım alah için bilen varmı gene kazıklanmayım üste para vercem çevre dükanlara bakıyorum adamda 12lik var arçelik şahane sogutuyo toshibada böle cıkmasın sora
  • simdi gene ölçtük agzından çıkan ısyı 16,5 derece arkadasa gitim aynı alan ama farklı klima agızdan cıkan 7,7 dereceye kadar düştü ne yapayım şimdi bi akıl verin yere bu bu diyolar ama bana mantıklı gelmiyor ben daıkın kullanan arkadaşa gitim baktım adam 17 mkare yerde 8,5luk ınverter klima kulanıyo agızından çıkan 5 derece ve ev hava almıyor o kadar sıcak 10 dakada 5 derce
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANADAM

kardeşlerm şimdi aldım yer ile görştüm bu arkadaşların elinde toshibada var sizinde yazınız okuyunca lgc kötü oldugn anladım ben şimdi bu yere 16,8 yere ne alayım toshi,ba 13 yada 16 dasekamı alayım alah için bilen varmı gene kazıklanmayım üste para vercem çevre dükanlara bakıyorum adamda 12lik var arçelik şahane sogutuyo toshibada böle cıkmasın sora

Senin sorunun çözümü basit bence. Sana aslında baştan yanlış seçim olmuş. Bir kere telefoncu dükkanına giren çıkan çok olur. İnverter makinanın ne işi var o dükkanda. Hani laf olsun beri gelsin misali herkezi inverter cihazlara yönlendiren zihniyeti kınıyorum. Sen illa inverter klima kullanıcam dersen dükkanın kapısına iyisinden bir hava perdesi de taktırmanı öneririm. Ama asıl ilacın 18 000 btuluk klasik split cihazdır! Başını ağrıtmayacak en makul çözüm budur senin ortamın için. Marka önermeyeceğim. Çünkü güvendiğimiz dağlara kar yağıyor.

• yarın sabah gelcekler kardeşim önce bakalım dediler sonrasında değiştirme olayı yaparız dediler ama ilk başta 9luk yeter 12lik uçurur dediler ben yarın sabahı zor ederim artık bu yaz gününde büyük marka ile rezaletlik çek

quote:

Orijinalden alıntı: koko69

quote:

Orijinalden alıntı: MANADAM

kardeşlerm şimdi aldım yer ile görştüm bu arkadaşların elinde toshibada var sizinde yazınız okuyunca lgc kötü oldugn anladım ben şimdi bu yere 16,8 yere ne alayım toshi,ba 13 yada 16 dasekamı alayım alah için bilen varmı gene kazıklanmayım üste para vercem çevre dükanlara bakıyorum adamda 12lik var arçelik şahane sogutuyo toshibada böle cıkmasın sora

Senin sorunun çözümü basit bence. Sana aslında baştan yanlış seçim olmuş. Bir kere telefoncu dükkanına giren çıkan çok olur. İnverter makinanın ne işi var o dükkanda. Hani laf olsun beri gelsin misali herkezi inverter cihazlara yönlendiren zihniyeti kınıyorum. Sen illa inverter klima kullanıcam dersen dükkanın kapısına iyisinden bir hava perdesi de taktırmanı öneririm. Ama asıl ilacın 18 000 btuluk klasik split cihazdır! Başını ağrıtmayacak en makul çözüm budur senin ortamın için. Marka önermeyeceğim. Çünkü güvendiğimiz dağlara kar yağıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: makmuh07

manadam arkadaşım klimacılar bu işi ve inverter klimayı tam olark tanımıyor. ben iyice araştırdım ve öğrendimde... inverter klimada verimli bir çalışma istiyosan kapı pencere tabiki açık olacak. yoksa kliman tüm evi soğutmaya çalışacak ve full kapasitede çalışacak. kapıyı tam kapatmasanda yarım açık bırak.... ısı transferini kesmiş olursun.

Hasan hocam hayırlı günler.
    Senin 09lc 1 ayda yaklaşık 70 tl faturaya ilave yük mü getirdi ? Eğer 70 tl sadece 9 luk inverter cihazdan kaynaklı fark olmuş ise ben yüksek bulduğumu söylemeliyim. Günde ortalama kaç saat çalıştırdın ?

Bir de mesajında fujitsu klima hiç rahatsız etmeden soğutuyor demişsin . Bu fujitsuya özgü bir özellik değil hocam. Bu inverter klimaların iklimlendirme özelliğidir başlı başına. Yani seninle telefonda da paylaştıydım ama bu satırlarda da izah edeyim örnekleyerek. Ben de senin gibi 15m2 yatak odam için mevcut kullandığım 9 000 btuluk split panasonici söktürüp o bahsettiğin rahatsız etmeyen serinlik konforuna sahip olmak adına 1380 tl verip fujitsu 09lc taktırdım. Amaç hem elektrik tasarrufunu artırmak hem de daha kaliteli iklimlendirmeyi yakalamakdı. Benim panasonic saolsun yarım saat içinde odayı buz gibi yapıyordu ve akabinde ilerleyen saatlerde uyku esnasında üşüyorduk. Hatta manuelden flaplarını direkt yere üfleterek buna bir nebze çözüm buluyorduk.
    Eve 4-5 ay evvel saolsun forumdan bir arkadaşın vesilesiyle 2 tane arçelik marka 90064 model 9 000 btluk inverter klima taktırdım. Baktım ki inverter cihazların iklimlendirme konforu çok daha iyi splitlerden. Bizde yatak odamızdaki klimayı daha kaliteli iklimlendirme ve dolasıyla uyku için inverter bir klimayla yenilemeyi akıllıca bulduk. İşte zurnanın ZIRTTT dediği yer burası. Forumca da çok beğenilen kaliteli japon markalarını 10-15 gün yokladım piyasada. f/p oranı en yüksek malı almayı amaçlamakdan başka bir derdim yoktu. Çünkü sadece bir nihai tüketicinin başlıca amacı budur her satın alma kararını verirken. Ben de piyasa araştırmasına giriştim. Zaten klima topiğine aşina olduğumuz için ve konu hakkında sözümona epey de bilgi ve tecrübemiz olduğunu düşünerek en iyi seçimi yapacağımdan şüphem yoktu. Sorun evdeki hesabı çarşıya uydurmaktı Kısaca bütçeyi ayarlamakdı. Bir çok marka ve modelin arasından fujitsuyu forumca hem yüksek müşteri memnuniyeti sağlamış olduğuna da göz önüne alarak tercih ettim. Bu tercihde yüksek katalog değerleri de rol oynadı. Genel olarak liste fiyatından yapılan iskontonun cazibesiyle de ( liste fiyatı 1744 tl ) alış verişi tamamladık.
    Gel gör ki aşk neyledi ? Bizdeki fujitsu aşkı bizi hüsrana uğrattı.
    Klima ilk geceden bende birşeylerin ters gittiğini gösterdi. Cihaz kesinlikle ortamı iklimlendirmekden yoksundu. Ben şoka girdim. Dağ fare doğurmuştu.Gerçek bu olamazdı. Sukunetle cihazı 1 hafta kadar test etdim. Gördüm ki değişen birşey yok. Bölge müdüründen başlayıp bölge servisine ve genel merkezdeki servis müdürüne kadar durumu ilettim. Dedim ya hikaye uzun. Gerisini daha sonra paylaşacağım.

• bu fujitsunun bu kış çok başı ağıracak bence lgc serilerinden dolayı yazık yazık kendi kendilerine insanları soğuttular bu markadan yok arkdaş eğer birgün tekrar bi klima alırsam mıtsubişi elektrik yada daıkın.özellikle klimaplus bu işi gerçekten çok iyi yapıyor son derece profosyonelce yani kısacası fujitsu da iyi markda ama türkiyede çok acemi ellerde arkdaşlar o yüzden yazık oluyor bu markaya..
  • kerim hocam bölge müdürleri vs den sonra görüşmelerinden sonra neler oldu... bir anlatsan. o 70 tl tüm elektirik faturum. normalde klimasız elektrik 30 gelir bana. kliman günde ortalama 7 saat çalışmıltır.buda ayda 210 saat yapar. 210 saat çalışmayla 40 tl nasıl iyi mi?

klimaya baktırdın mı? ne dedi servis?
  • hak vermek durumundayım. aslında abkay da eski tecrübeli bir firma. ama split işiyle fazla ilgili olmadığı doğru. klima plus ise gerçekten profesyonel çalışıyor zaten kurmay takımı tebadan.. tek eksiği heavy gibi yüksek cop değerli klima üretmeyişi. onuda düşünmek gerek bence.. forumdaki gürcan bey bir yazısında demişti daikin copla mopla hiç uğraşmıyor. doğrumu acaba electric klimada pek oralı değil. hakikatten gürcan bey nerde bu aralar bazen milleti kızdırsada hani önemli konulara dikkat çekmiyor değil.

quote:

bu fujitsunun bu kış çok başı ağıracak bence lgc serilerinden dolayı yazık yazık kendi kendilerine insanları soğuttular bu markadan yok arkdaş eğer birgün tekrar bi klima alırsam mıtsubişi elektrik yada daıkın.özellikle klimaplus bu işi gerçekten çok iyi yapıyor son derece profosyonelce yani kısacası fujitsu da iyi markda ama türkiyede çok acemi ellerde arkdaşlar o yüzden yazık oluyor bu markaya..

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.