Şimdi Ara

## Nvidia, Radeon HD 4850 İçin Yeni Bir Model mi Hazırlıyor ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia, Radeon HD 4850 İçin Yeni Bir Model mi Hazırlıyor ? ##

Başta AMD'nin kendi test sonuçları olmak üzere ortaya çıkan pek çok detay, HD 4850 modelinin rakip Nvidia'nın 8800GT çözümünden hızlı olacağını işaret ediyor. Ayrıca HD 4850 modelinin 200$ (fiyat marka ve modele göre değişiyor) etiket fiyatı ile yurt dışında kullanıcılar ile buluşacak olması tüm bunlara ek olarak 55nm üretim teknolojisinin verdiği maliyet avantajı ile AMD'nin indirim kozunu da elinde tutması Nvidia'yı farklı arayışlara itmiş gibi görünüyor. Elimize ulaşan bilgilere göre Nvidia, GeForce 9800GT modeline ek olarak doğrudan Radeon HD 4850'yi rakip alacak yeni bir model üzerinde çalışıyor. 200$ altı segmentte kullanıma sunulması beklenen bu modelin fiyat ve performansı ile ciddi derecede ses getireceği iddia edilirken, PhysX desteğini de orta segmentte yaygınlaştırması hedefleniyor. Henüz olası kartın detayları hakkında Nvidia'dan bir açıklama yada habere yönelik bir doğrulama gelmiş değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 9850GT olur model adı
  • nedir bu iki de bir 8800gt yle kıyaslama gayretti 8800gt yi gecemeyecekse zaten çıkmasın 9800gtx ayarında bir kart olacak tahminim 800 spsi var
  • nvidia nın boyle bişey yapacagı belli idi. geri kalmaz .
  • quote:

Orjinalden alıntı: eric13

nedir bu iki de bir 8800gt yle kıyaslama gayretti 8800gt yi gecemeyecekse zaten çıkmasın 9800gtx ayarında bir kart olacak tahminim 800 spsi var

Olayı hemen özetleyelim;

300$ seviyesinden satılan ve yakında EOL sürecine girmesi muhtemel olan 9800GTX'i Nvidia'nın 200$ altına satması zor. HD 4850 ve 8800GT kıyaslamasının yapılmasının en önemli sebebi ise fiyat olarak aynı segmentte yer alıyor olmalarıdır.
  • böle bi model falan yok, bunlar şehir efsanesi hbrler, yok böle bişi, 8800gt-9800gt 4850 ye yetişemiyor, 9800 gtx performansıyla anca karşılıyor 4850 yi ama yuksek maliyetli olduğu için fiyatının 200 dolara düşmesi ölümcül olur nvidia için, zaten tek slot+az güç harcayan daha yenilikçi 4850 varken kimse 9800 gtx almaz, nvidia tabir caizse g.t gibi kaldı, 55nm. GT200b nin kırpık versiyonlarıyla ancak karşılık verebilir nvidia ki böle bişeyin olması en 3-4 ay sürer belki daha fazla, neymiş performansıyla ses getircekmiş falan filan g.tünden uydurmasın nvidia, ayrıca fudzillada çıkan habere göre ati 4870 in performansından memnunmuş ve bi çok kaynaktan doğrulanmış bi bilgiye göre 4870 gtx280 den çok ta geri kalmıyomuş, yani gtx260 ta yalan oldu, nvidianın satabileceği sadece gtx280 kaldı, high-end kartların yüzdesi çok küçük markette, onuda kaç kişi alır bilinmez , işte buna g.t gibi kalmak denir, işte buna tez giden atın poku seyrek düşer denir

• 8800 serileri 1.5 seneden fazladır piyasa hakimi olan bi gpu ya sahip hatta o kadar başarılı ki nvidia bu süre içinde yeni model gpu üretmek yerine gpu revizyon işlemi ile hakimiyetini sürdürdü dolayısıyla rakibinin onu bi çıta olarak görüp üstünde model çıkarmaya çalışması çok doal...

burda benim ters düştüüüm bi durum ise bu modellerin orta seviye olarak görülmesi::::::: ben bunları üst seviye giriş modeli olarak görüorum
  • nvidea ya iyi oluyor böyle meydanı boş bulması demek hep klondaki kartları sürmeye alışmıştı bunda değilde üst seviyede al aşağı olursa süper olacak!!!
  • nVidia 'yı sevmiyorum. çünkü sürekli olarak pahalı ürünler satmaya çalışıyor.

En son 6600 GT almıştım. 170$ + kdv bayıldım.
    Şu anda amd 690G onboard vga kullanıyorum. ama performans 690G 'de çok daha iyi. oynayamadığım oyun yok.

AMD Nehalm karşısında bir alternatif sunabilirse gerçekten çok güzel olur. nvidia ise hatalar yapıyor. Bence bu dönem grafik kartı satış tablosu çok ciddi değişecek.
  • Demekki Nvidia Fİyat Konusunda 4850'ye kafa tutmak İçin VGA çıkarabilir..Yani Hemen 4850 çıkınca üstüne çullanmamak lazım..
  • Nvidia mutlaka 4850 ye rakip bir kart çıkartır gtx260 ın sp ve rop olarak kırpılmış versiyonu olabilir mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Haziran 2008; 10:49:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

Demekki Nvidia Fİyat Konusunda 4850'ye kafa tutmak İçin VGA çıkarabilir..Yani Hemen 4850 çıkınca üstüne çullanmamak lazım..

nvidianın öle bi vga çıkarması en erken 2008 sonu olur, 65nm. gt200 çekirdeğinden kırparak yeni bi vga türetmesinin hiç bi anlamı yok çünkü 65nm. olcak yine, 4850 ile fiyat konusunda yarışamaz yine, tek çözüm 55nm.gt200b çekirdeğinden böle bi vga türetmek oda aylar alır, yani nvidia üstüne fenerle ışık tutulmuş tavşan gibi kalakaldı, dondu kaldı garibim

• Herkes gtx 280 alıcak değil tabi o kadar para verilmez gerçekten ne olursa olsun değmez bence.
    Nvidianın böly bir arayışa girmesin orta segmentide eline geçirmek için iyi bir adım
  • quote:

Orjinalden alıntı: tobold

quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

Demekki Nvidia Fİyat Konusunda 4850'ye kafa tutmak İçin VGA çıkarabilir..Yani Hemen 4850 çıkınca üstüne çullanmamak lazım..

nvidianın öle bi vga çıkarması en erken 2008 sonu olur, 65nm. gt200 çekirdeğinden kırparak yeni bi vga türetmesinin hiç bi anlamı yok çünkü 65nm. olcak yine, 4850 ile fiyat konusunda yarışamaz yine, tek çözüm 55nm.gt200b çekirdeğinden böle bi vga türetmek oda aylar alır, yani nvidia üstüne fenerle ışık tutulmuş tavşan gibi kalakaldı, dondu kaldı garibim

Temmuz ayında bence çıkaracaklar..Çünkü işim sonunda PARA var

• ya bilmiyorum ama iki şirketinde ortada fol yumurta yokken kendilerini böyle kaptırmaları tuhaf geliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyler7

Herkes gtx 280 alıcak değil tabi o kadar para verilmez gerçekten ne olursa olsun değmez bence.
    Nvidianın böly bir arayışa girmesin orta segmentide eline geçirmek için iyi bir adım

o treni kaçırdı nvidia, adım mı kaldı, adımı atan attı çok geç artık, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldu nvidia
  • adamlar 9600gt yi çaktılar 3850 hatta 3870 duman oldu

şimdi de 8900GT çıkarmış , 4850 den büyük ama aynı fiyat olurmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 16 Haziran 2008; 11:00:50 >
  • quote:

böle bi model falan yok, bunlar şehir efsanesi hbrler, yok böle bişi, 8800gt-9800gt 4850 ye yetişemiyor, 9800 gtx performansıyla anca karşılıyor 4850 yi ama yuksek maliyetli olduğu için fiyatının 200 dolara düşmesi ölümcül olur nvidia için, zaten tek slot+az güç harcayan daha yenilikçi 4850 varken kimse 9800 gtx almaz, nvidia tabir caizse g.t gibi kaldı, 55nm. GT200b nin kırpık versiyonlarıyla ancak karşılık verebilir nvidia ki böle bişeyin olması en 3-4 ay sürer belki daha fazla, neymiş performansıyla ses getircekmiş falan filan g.tünden uydurmasın nvidia, ayrıca fudzillada çıkan habere göre ati 4870 in performansından memnunmuş ve bi çok kaynaktan doğrulanmış bi bilgiye göre 4870 gtx280 den çok ta geri kalmıyomuş, yani gtx260 ta yalan oldu, nvidianın satabileceği sadece gtx280 kaldı, high-end kartların yüzdesi çok küçük markette, onuda kaç kişi alır bilinmez , işte buna g.t gibi kalmak denir, işte buna tez giden atın poku seyrek düşer denir

işte bu durumun özeti

• quote:

Orjinalden alıntı: DoMinicSS

quote:

böle bi model falan yok, bunlar şehir efsanesi hbrler, yok böle bişi, 8800gt-9800gt 4850 ye yetişemiyor, 9800 gtx performansıyla anca karşılıyor 4850 yi ama yuksek maliyetli olduğu için fiyatının 200 dolara düşmesi ölümcül olur nvidia için, zaten tek slot+az güç harcayan daha yenilikçi 4850 varken kimse 9800 gtx almaz, nvidia tabir caizse g.t gibi kaldı, 55nm. GT200b nin kırpık versiyonlarıyla ancak karşılık verebilir nvidia ki böle bişeyin olması en 3-4 ay sürer belki daha fazla, neymiş performansıyla ses getircekmiş falan filan g.tünden uydurmasın nvidia, ayrıca fudzillada çıkan habere göre ati 4870 in performansından memnunmuş ve bi çok kaynaktan doğrulanmış bi bilgiye göre 4870 gtx280 den çok ta geri kalmıyomuş, yani gtx260 ta yalan oldu, nvidianın satabileceği sadece gtx280 kaldı, high-end kartların yüzdesi çok küçük markette, onuda kaç kişi alır bilinmez , işte buna g.t gibi kalmak denir, işte buna tez giden atın poku seyrek düşer denir

işte bu durumun özeti

Eğer dediğin gibiyse süper olur ama bu kadar olumlu düşünemiyorum ATİ kartlar hakkında.Yoksa ben de Nvidia'nın bi yerlerinin açıkta kalmasını isterim.

• Anlaşılan 4850, 3850 gibi segmentinde bir süre rakipsiz kalmanın keyfini yaşayacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.