Şimdi Ara

## Asus Maximus II Formula'yı Resmen Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus Maximus II Formula'yı Resmen Duyurdu ##

Asus'un oyunculara yönelik olarak hazırladığı ROG serisi anakart ailesine P45 çipsetli yeni bir model daha katıldı. İlk detaylarını bir süre önce sizler ile paylaştığımız P45 çipsetli Maximus II Formula firma tarafından resmen anons edilerek kullanıma sunuldu. Asus Maximus II Formula hem tasarımı hemde özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor. Intel'in en güncel yonga seti olan P45'i kullanan anakart 1600MHz'e kadar FSB desteğine sahip ve bu sayede Maximus II Formula, Intel'in LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileriyle uyumlu olarak çalışabiliyor.

İşlemci için 16 fazlı güç tasarımına sahip olan anakart, 4 adet DIMM slotu üzerinden 16GB'a kadar DDR2-1200MHz bellek desteği sağlayabiliyor. Anakart katı kapasitörleri, kullanılan kaliteli komponentleri ve özel soğutucusu ile oldukça kaslı bir görünüme sahip. AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisine kullanılan P45 çipsetinin karakteristiği gereği 8x+8x formunda destek verebilen Maximus II Formula kutu içeriğine dahil ettiği harci ses kartı SupremeFX X-Fi ile gelişmiş çoklu ortam deneyimi sunmayı hedefliyor.

Bu noktada her ne kadar ses kartının isminde ve kasası üzerinde X-Fi ismi ve logosu geçiyor olsa bile kart ADI tarafından üretilen ve 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği sunabilen AD2000B ses yongasını kullanıyor. Fakat X-FI arayüzüne sahip olan ürün sürücü ve yazılımlar ile Creative'in X-Fi teknolojisine destek verebiliyor. P45+ICH10 yonga setiyle birlikte gelen Maximus II Formula üzerinde Asus, kuzey köprüsünde 3 faz, belleklerde ise 2 faz kullanarak yüksek overclock performansı sunmayı hedeflemiş.

ROG serisinin diğer üyelerinde olduğu gibi LCD Poster adı verilen harici ekrana da sahip olan Asus'un yeni oyuncusu Power, Reset ve Clear CMOS butonlarının tasarımıyla dikkat çekiyor. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 8x SATA-II konnektörüne ve iki adet gigabit ethernet portuna sahip olan yeni anakartın önümüzdeki günlerde ülkemiz pazarında da kullanıma sunulması bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Kağıt üzerinde mükemmel duruyor her şeyiyle, sahaya insinde birde uygulamada görelim.
  • böyle bir extreme karta da p45 mi acaba asus maximus formula serisine nehalem için x58 chipset uyarlar mı
  • 1 adet pcı-x ve 3 adet pci 2 adet pcı 2.0 olanından varsa alayım
    Gıcık oluyorum 2 pcı-x kartlara. para tuzağı.
  • P45 için oldukça yüksek bir fiyatı olacağı kesin. X48 almak daha mantıklı
  • Arkadaşlar.. Maximus Formula Kullanuyorum, Formula 2 Nin Supreme FX X-FI Driverini Resmi Sitesinden İndirdim.. Supreme FX II de Çalışıyor.. Traştan Bir X-FI Sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSqUaLl -- 11 Haziran 2008; 11:24:00 >
  • ses kartinin ustune X-Fi yazip creative izlenimi verip adi ses kartinin kullanilmasi hic olmamis. bu seviye bi anakarta hele asusa hic yakismamis
  • çok güzel de bunu dolduracak işlemci ekran kartı lazım birde iyisinden
  • Anakart muazzam duruyor.
  • x48 kullanıyorum ben ama bu çıkan p45 çipseti daha mı ileri teknoloji içeriyor p45 x48 in altında mı üstünde mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bulut_Taciri

Kağıt üzerinde mükemmel duruyor her şeyiyle, sahaya insinde birde uygulamada görelim.

+10 Katılıyorum kâğıt üzerinde ve resimde oldukça etkileyici...Testlerde görmek lâzım...
  • p45 iddialı bir chipset olacağa benziyor.
  • Görünümü şiir gibi, ama bi arkadasımızında dediği gibi , sahaya insinde testleri görelim ..!! ve f/p ürünü olmayacagı kesin bunun ...
  • Bence artık asus un creative ile anlaşması lazım. Madem ayrı ses kartı yapıyor tam yapsın. böyle bir anakarta da creative yakışır. vga lar onboard bakımından gelişmeye başlarken ses kartları onboard tan uzaklaşmaya başlıyor.ilk adımlarınıda asus atıyor gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

x48 kullanıyorum ben ama bu çıkan p45 çipseti daha mı ileri teknoloji içeriyor p45 x48 in altında mı üstünde mi?

x48 süper kafanı yorma
  • cok guzellllll
  • 8+8 olayı olmasa alacağım ama maalesef 8+8
  • Asus Maximus formula gibi bir kartla oyuncu arkadaşlarımızın gönlünü delmişti Bu kartla daha da hayran bırakacağa benziyor Zira P45 yonga seti X38 göre daha yeni ve içerinde değişik özelikler barındırıyor ayrıca Bu kart ROG serisi bir kart olacağından bi şey farketmeyecek Fiyatı ilk çıkışında pahalı olacak o kesin ama ileriki zamanlarda düşecek inşallah...
  • Görüntü güzel..Performansa bakalım
  • Kart süper duruyoda aklıma bişey takıldı p45 mi daha iyi yoksa x48 mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.