Şimdi Ara

## Gigabyte'dan nForce 750a SLI Çipsetli M750SLI-DS4 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan nForce 750a SLI Çipsetli M750SLI-DS4 ##

Gigabyte'dan AMD kullanıcılarına yönelik olarak SLI destekli yeni bir anakart daha geliyor. Firmanın M750SLI-DS4 kod adını taşıyan yeni modeli Nvidia'nın nForce 750a SLI çipsetini kullanıyor. Baz alınan yonga seti itibariyle DirectX 10 destekli entegre grafik işlemciye sahip olan anakart ayrıca Hybrid SLI ve 8x+8x SLI desteği de sunuyor. PCIe 2.0 uyumlu olan M750SLI-DS4, AMD'nin soket AM2 ve AM2+ formundaki işlemcileriyle de uyumlu olarak çalışabiliyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunan anakart ısı iletim teknolojisini esas alan Bakır tabanlı pasif soğutucu ile birlikte geliyor. Ultra Durable 2 serisi dahilinde hazırlanan Gigabyte M750SLI-DS4, katı kapasitörleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. SLI kurulumu için gerekli olan çift PCIe X16 slotuna ek olarak iki adet PCIe X1 ve 2x geleneksel PCI slotuna sahip olan anakart ayrıca çift BIOS ile donatılmış durumda. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATA-II konnektörü ile donatılan anakart üzerinde Realtek'in 106dB SNR destekli ALC889A HD yongası bulunuyor 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği sağlanıyor. Öte yandan Gigabit ethernet özelliği de bulunan M750SLI-DS4'ün kısa süre içerisinde ülkemiz pazarına da giriş yapması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu işi iyi biliyor Gigabyte. şöyle bakıyorumda Gigabyte MB lar kadar iç açıcı duran, kalite kokan, her şeyi yerli yerinde kaç anakart var ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bulut_Taciri

Bu işi iyi biliyor Gigabyte. şöyle bakıyorumda Gigabyte MB lar kadar iç açıcı duran, kalite kokan, her şeyi yerli yerinde kaç anakart var ki?

asus
    valla bide ıntel için cıkarsın bakalım incelicem ozaman daha fazla ayrıntıyı
  • quote:

Bu işi iyi biliyor Gigabyte. şöyle bakıyorumda Gigabyte MB lar kadar iç açıcı duran, kalite kokan, her şeyi yerli yerinde kaç anakart var ki?

DFI
  • AMD artık kendi chipsetini tekel duruma getirdi. İyi de etti. AMD alan kişi SLI yerine Crossfire yapmalı, hem de AMD Chipsetle.

Zaten Gigabyte 790FX DQ6, DS5 , DS4 (790X) gibi anakartları AMD için peynir ekmek gibi satıyor. Maksak ürün çeşitliliği.
  • quote:

Senin mesajına, senden sonra iki arkadaş DFI ve ASUS demişler. Ben sana katılıyorum. AMD için ya Gigabyte ya da MSI. En çok tutulanlar bunlar. Ama benim gönlüm Giga'dan yana.

DFI zar-zor bulunuyor insanların bilgisayarında. MSI çok tutulda, Gigabyte da kalitesini kanıtladı.

ASUS'u da tercih etmek istemiyorum. Sorunlarla karşılaşanlar var. ASUS zaten uzun zamandan beri reklam kokan hareketler peşinde.

• artık böle bakır soğutucular katı kapasitörler standart ve ucuz olmaya basladı biz kullanıcılara yario bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

Senin mesajına, senden sonra iki arkadaş DFI ve ASUS demişler. Ben sana katılıyorum. AMD için ya Gigabyte ya da MSI. En çok tutulanlar bunlar. Ama benim gönlüm Giga'dan yana.

DFI zar-zor bulunuyor insanların bilgisayarında. MSI çok tutulda, Gigabyte da kalitesini kanıtladı.

ASUS'u da tercih etmek istemiyorum. Sorunlarla karşılaşanlar var. ASUS zaten uzun zamandan beri reklam kokan hareketler peşinde.

asus un herseyi reklam degil kalıte asus un sorunları da bi kere genelde nvidia chipsetlilerde ıntel chipsetlilerle ilgili hiçbir probleme tanık olmadım acıkcası
    msı mı o da anakart mı yaw msı sadece ekran kartları tam yapıyo
    nvidia chipsetli bir gigabyte yerine tabiki de evga tercihimdir acıkcası

• quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

asus un herseyi reklam degil kalıte asus un sorunları da bi kere genelde nvidia chipsetlilerde ıntel chipsetlilerle ilgili hiçbir probleme tanık olmadım acıkcası
    msı mı o da anakart mı yaw msı sadece ekran kartları tam yapıyo
    nvidia chipsetli bir gigabyte yerine tabiki de evga tercihimdir acıkcası

Hoooop hocam hooop ! Topla gel !!

MSI'ı sor bakalım forumdakilere, AMD'de lider anakart MSI'dır satışlar bakımından. MSI harbi çok kalitedir. Araştırma yap da MSI gibi büyük bir anakart firmasına "İyi anakart üretmiyor." de !

• sata girişleri çok iyi yere koymuşlar
  • ben 790i çipsetini amd içinde çıkarmasını bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

ben 790i çipsetini amd içinde çıkarmasını bekliyorum.

790i SLI'ın AMD muadili nForce 780a SLI'dır. İlgili çipset ve kullanan anakartlar hakkında forumda arama yaparak pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • haberde belirtilmemiş ama anlaşılan bu kartta dahili grafik işlemci de söz konusu arka panel çıkışlarına bakacak olursak
  • bu entegre ekran kartı taktığımız ekran kartıyla birlikte ek bi performans getirerek mi çalışıcak yoksa ekran katı takmadan pc nin açılmasınamı yarıyacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iron_funeral -- 10 Haziran 2008; 14:36:29 >
  • Bir bunu bir de GA-MA78G-DS3H'ı bekliyorum. Hangisi önce TR'ye gelirse onu alacağım.

Bu arada GA-M750SLI-DS4 mükemmel anakart olmuş.

Ek olarak, Nvidia'nın AMD için yaptığı çipsetler iyidir. İntel için yaptığı dandik çipsetlerle karıştırmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 10 Haziran 2008; 18:51:19 >
  • güzel bir anakart
  • gayet duzenlı bır kart olmuss....
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

ben 790i çipsetini amd içinde çıkarmasını bekliyorum.

790i SLI'ın AMD muadili nForce 780a SLI'dır. İlgili çipset ve kullanan anakartlar hakkında forumda arama yaparak pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

780a SLI kartlarda baya bir sorun çıktı.Özellikle SLI kurulumunda.Chipset kaynaklı olabilir.Ama revizyonla düzeldi sanırım.
  • bu ürün turkiyede satılıyor mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: azk

bu ürün turkiyede satılıyor mu

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=328&pid=5688
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.