Şimdi Ara

323.DÖNEM (Ağustos 2008) KD.ve YD.SUBAYLAR ! 100 VATAN FEDAİSİ MEHMETÇİK GİDİYORUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.919
Cevap
4
Favori
430.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  323.DÖNEM (Ağustos 2008) KD.ve YD.SUBAYLAR !  100 VATAN FEDAİSİ MEHMETÇİK GİDİYORUZ

323.DÖNEM (Ağustos 2008) KD.ve YD.SUBAYLAR !  100 VATAN FEDAİSİ MEHMETÇİK GİDİYORUZ

323.DÖNEM (Ağustos 2008) KD.ve YD.SUBAYLAR !  100 VATAN FEDAİSİ MEHMETÇİK GİDİYORUZ

323.DÖNEM DONANIM HABER KAHRAMAN ASKERLERİ

İMZA İÇİN EKLEYİNİZ......

[b][center][link=http://img169.imageshack.us/img169/6380/a8jd7.png][image]http://img92.imageshack.us/img92/4153/1234ay4.jpg[/image][/link] 
    [link=http://img389.imageshack.us/img389/347/16442228oa8.jpg]Bu[/link] [link=http://img507.imageshack.us/img507/5251/73320481fv9.jpg]vatan[/link] [link=http://img389.imageshack.us/img389/4681/34800561ii1.jpg]size[/link] [link=http://img507.imageshack.us/img507/5189/23977099js3.jpg]minnettar.[/link]
    [link=http://img389.imageshack.us/img389/6077/45084417dh7.jpg]Şehitlerimizi[/link] [link=http://img389.imageshack.us/img389/2515/79890108dp6.jpg]ve[/link] [link=http://img162.imageshack.us/img162/6783/78657413rn0.jpg]Gazilerimizi[/link] [link=http://img389.imageshack.us/img389/6282/49082759pc8.jpg]saygı,[/link] [link=http://img389.imageshack.us/img389/8509/10ug7.jpg]rahmet[/link] [link=http://img507.imageshack.us/img507/2187/11lm4.jpg]ve[/link] [link=http://img507.imageshack.us/img507/506/12yx9.jpg]dua[/link] [link=http://img162.imageshack.us/img162/4668/13us7.jpg]ile[/link] [link=http://img507.imageshack.us/img507/2/14ly4.jpg]anıyoruz[/link][link=http://img243.imageshack.us/img243/4629/bayrakrs2.jpg]...[/link]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_23723772/mpage_1/key_/tm.htm][color=#FF6600]DonanımHaber[/color] 323. Dönem Vatan Fedaileri olmaktan onur duyuyoruz![/link]
    [/center][/b]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 323.dönem Vatan fedaileri Gidiyoruz.Hepimize Hayırlı Tezkereler

LİSTE SINAVA GİRİŞ İLİNE GÖRE SIRALATILMIŞ ALFABETİKTİR.
    LİSTEDEKİ BİLGİLERDEKİ YANLIŞLIKLAR İÇİN LÜTFEN UYARINIZ.
    ADAY NUMARALARI BELLİ OLMADIĞINDAN ADAY NO SÜTÜNU KAPALIDIR.
    LİSTE İÇİN LÜTFEN BİLGİLERİNİZİ PM ATINIZ.
    GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

ARKADAŞLAR BAĞLI OLDUĞUNUZ ASKERLİK ŞUBESİNE SINAV YERİ SEVK EVRAKLARINI ALMAK İÇİN GİDERKEN YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKEN EVRAKLARIN LİSTESİ AŞAĞIDADIR.
    ŞAYET DAHA ÖNCE BU EVRAKLARI VERDİYSENİZ MUHTEMELEN DOSYANIZDA VARDIR VE GEREK YOKTUR.ANCAK ŞEHİR DIŞINDAN ŞUBELERİNE GELEN ARKADAŞLAR BUNLARI YANINDA BULUNDURURLARSA ONLAR İÇİN İYİ OLUR.
    Fotoğraf ...................adet
    Nüfus cüzdan sureti
    Diploma sureti ...............adet
    Diploma tercümesi (yurtdışında okul bitirenler için)
    Öğretmen iseniz Öğretmen Belgesi
    Akademik Kariyer Belgesi 2 Adet
    Diğer...........................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokdeniz26 -- 10 Ağustos 2008; 18:23:50 >

• RÜTBELER

Askeralma daire Başkanlığının Resmi Duyurusudur.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI
    BASIN AÇIKLAMASI

TARİH : Haziran 2008

NO. :

323’üncü Dönem olarak, Ağustos 2008 Yedek Subay Celbinde sevke tabi yedek subay aday adaylarının test ve mülakatları, 01-25 Ağustos 2008 (dahil) tarihleri arasında 25 gün süreyle devam edecektir.
    Bu dönemde sevke tabi olan yedek subay aday adayları, 01 Temmuz 2008 ile
    31 Temmuz 2008 tarihleri arasında bulundukları yere en yakın askerlik şubesinden sevk evrakını alacaklardır.
    Bu yasal süre içerisinde askerlik şubesinden sevk evrakını almayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, 03 Ağustos 2008 (dahil) günü mesai bitimine kadar test ve mülakata katılmayanlar bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.
    Ancak, bu dönemde test ve mülakat faaliyetleri; 04-25 Ağustos 2008 tarihleri arasında mesai bitimine kadar MEBS Okl. ve Eğt.Mrk.K.lığı (Mamak/ANKARA)’nda devam edeceğinden, bu tarihler arasında bulundukları yerdeki askerlik şubesine müracaat ederek sevk evrakını alabileceklerdir. Bu tarihler arasında sevk evrakını alarak test ve mülakata katılmayanlar hakkında tekrar bakaya işlemi yapılacaktır.
    1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 63’üncü maddesinde, bakayaların hapis cezası ile cezalandırılmaları öngörüldüğünden, sevke tabi yükümlülerin herhangi bir hak kaybına uğramamaları için, yukarıda belirtilen yasal süre içerisinde en yakın askerlik şubesinden sevk belgelerini almaları, mazereti olanların ise mazeretinin bitiminde askerlik şubelerine başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.
    Sevke tabi yedek subay aday adaylarının, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak istemeleri halinde,www.asal.msb.gov.tr internet adresinin ana sayfasında bulunan tebliğ niteliğindeki TRT duyurusu metnini incelemeleri gerekmektedir.
    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

LİNK İÇİN TIKLAYINIZ...

DİKKAT !
    Keyfi olarak 1-2-3 ağustosta sınava katılmayıp 25 ine kadar zamanım var demeyin sakın.BAKAYA OLURSUNUZ.

AĞUSTOS 2008 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY
    ADAY ADAYLARINA AİT TRT DUYURUSU

1. 323’ÜNCÜ DÖNEM OLARAK, AĞUSTOS 2008 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI VE BUNLARIN TEST VE MÜLAKAT FAALİYETLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR, MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.
    2. AĞUSTOS 2008 CELBİNDE SEVKE TABİ YEDEK SUBAY ADAY ADAYI YÜKÜMLÜLER:
    A. TIP DOKTORU, DİŞ TABİBİ, ECZACI VE VETERİNERLER DAHİL, TÜM MESLEK VE BRANŞLARDAN, 2007/08’İNCİ GRUP OLARAK AĞUSTOS 2007 AYINDA ASKERLİĞİNE KARAR ALINANLAR,
    B. 1974 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULARDAN; 30 HAZİRAN 2008 (DAHİL) TARİHİNE KADAR ASKERLİK KARARI ALINAN 2008/06 VE DAHA ÖNCEKİ GRUPLAR,
    C. ASKERLİK HİZMETLERİNİ ERBAŞ VEYA ER OLARAK YAPMAKTA İKEN, DÖRT YILLIK FAKÜLTE VEYA YÜKSEK OKUL BİTİREREK İSTEKLERİ ÜZERİNE GEÇİCİ TERHİS EDİLENLERDEN,
    30 HAZİRAN 2008 (DAHİL) TARİHİNE KADAR ASKERLİK MUAYENELERİ YAPILMIŞ 2008/06 VE DAHA ÖNCEKİ GRUPLAR,
    Ç. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE SEVKE TABİ İKEN;
    (1) YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE SEVK EDİLEMEYENLERDEN; SEVK TEHİR SÜRELERİ 30 HAZİRAN 2008 (DAHİL) TARİHİNE KADAR SONA ERENLER İLE 30 HAZİRAN 2008 (DAHİL) TARİHİNE KADAR SEVK TEHİRİ İPTAL EDİLEN VEYA İPTAL YAZILARI BU TARİHE KADAR ASKERLİK ŞUBELERİNE ULAŞANLAR,
    (2) ÖNCEKİ CELPLERE KATILMAYARAK BAKAYA KALIP, HALEN BAKAYA OLARAK ARANANLAR İLE YARGILANMALARININ SONUÇLANIP SONUÇLANMADIĞINA BAKILMAKSIZIN, BAKAYA SUÇUNDAN MAHKEMEYE VERİLMİŞ OLANLAR, 31 TEMMUZ 2008 TARİHİ İTİBARİYLE SEVK EDİLECEKLERDİR.
    D. SEVKE TABİ BU YÜKÜMLÜLER, 01 TEMMUZ 2008 İLE 31 TEMMUZ 2008 TARİHLERİ ARASINDA, EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDEREK SEVK EVRAKINI ALACAKLARDIR.
    3. SEVK EVRAKINI ALANLAR, SEVK EVRAKI VE NÜFUS CÜZDANI İLE BİRLİKTE; 01, 02 VEYA
    03 AĞUSTOS 2008 GÜNLERİNDE, EN GEÇ MESAİ BİTİMİNE KADAR SEVK EDİLDİKLERİ TEST VE MÜLAKAT MERKEZİNE KATILACAKLARDIR.
    4. BU DÖNEMDE SEVKE TABİ OLANLARDAN; YASAL BİR NEDENLE ERTELEMESİ YAPILANLAR HARİÇ, 31 TEMMUZ 2008 GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKINI ALAMAYANLAR İLE SEVK EVRAKINI ALDIKLARI HALDE, 03 AĞUSTOS 2008 GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR TEST VE MÜLAKAT MERKEZİNE KATILMAYANLAR, BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULARAK MAHKEMEYE VERİLECEKLERDİR.
    5. ANCAK, BU CELP DÖNEMİNDE TEST VE MÜLAKAT FAALİYETLERİ, 01-03 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA 13 MERKEZDE, 04-25 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA İSE, ANKARA’DAKİ TEK BİR MERKEZDE DEVAM EDECEKTİR.
    A. YASAL BİR MAZERETİ OLMADAN SEVK EVRAKINI 31 TEMMUZ 2008 TARİHİNE KADAR ALMAYARAK BAKAYA KALANLAR,

B. SEVK EVRAKINI ALDIKLARI HALDE, 03 AĞUSTOS 2008 GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR TEST VE MÜLAKATA KATILMAYARAK BAKAYA KALANLAR,
    C. YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE 31 TEMMUZ 2008 TARİHİNE KADAR SEVK EVRAKINI ALMAYAN VEYA SEVK EVRAKINI ALIP, 03 AĞUSTOS 2008 GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR TEST MÜLAKATA KATILMAYANLARDAN, MAZERETİ 25 AĞUSTOS 2008 TARİHİNDEN ÖNCE SONA ERENLER,
    MAZERETLERİNİN BİTTİĞİ TARİHTE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDECEKLERDİR.
    6. SEVK EVRAKINI 31 TEMMUZ 2008 (DAHİL) TARİHİNE KADAR ALMAYAN VEYA SEVK EVRAKINI ALIP, 01-03 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA TEST VE MÜLAKATA KATILMAYANLAR ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAATLARI SONUCUNDA, ŞUBEYE GELDİKLERİ TARİH İTİBARİYLE ANKARA’DAKİ TEST VE MÜLAKAT MERKEZİNE SEVK EDİLECEKLERDİR. BUNLARDAN;
    A. 01-11 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA SEVK EDİLENLER, SEVK EDİLDİKLERİ TEST VE MÜLAKAT MERKEZİNE 04-13 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA MESAİ BİTİMİNE KADAR,
    B. 12-25 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA SEVK EDİLENLER İSE, SEVK EDİLDİKLERİ TEST VE MÜLAKAT MERKEZİNE 14-25 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA MESAİ BİTİMİNE KADAR KATILACAKLARDIR.
    C. BU SÜRELER İÇİNDE SEVK EVRAKINI ALMAYANLAR VEYA ALDIĞI HALDE KENDİLERİNE TEBLİĞ EDİLEN SÜRE İÇİNDE TEST VE MÜLAKATA KATILMAYANLAR İLE MAZERETLERİ SONA ERENLERDEN EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT ETMEYENLER, ELE GEÇTİKLERİNDE HAKLARINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILARAK TEKRAR SEVK EDİLECEKLERDİR.
    7. TEST VE MÜLAKATA, 04 İLE 25 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA KATILANLARDAN;
    A. YEDEK SUBAY ADAYI STATÜSÜNE AYRILANLAR, MÜTEAKİP DÖNEMDE EĞİTİM VE ÖĞRETİME ALINACAKLARINDAN,
    (1) TIP DOKTORU YEDEK SUBAY ADAYLARI, 01 EYLÜL-30 EYLÜL 2008 TARİHLERİ ARASINDA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNDEN YENİDEN SEVK EVRAKI ALARAK 01 EKİM 2008 TARİHİNDE,
    (2) KARIŞIK SINIF YEDEK SUBAY ADAYLARI, 01 KASIM-30 KASIM 2008 TARİHLERİ ARASINDA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNDEN YENİDEN SEVK EVRAKI ALARAK 12 ARALIK 2008 TARİHİNDE DOĞRUDAN TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA KATILACAKLARDIR.
    B. ALTI (6) AYLIK KISA DÖNEM ER STATÜSÜNE AYRILANLAR İSE, KATILDIKLARI TEST VE MÜLAKAT MERKEZİNDE KENDİLERİNE TEBLİĞ EDİLECEK TARİHTE, ELLERİNDEKİ MEVCUT SEVK EVRAKI İLE BİRLİKTE TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİK KOMUTANLIKLARINA KATILACAKLARDIR.
    8. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNUNUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE, BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

LİNK İÇİN TIKLAYINIZ...

Askerlik şubesinden, tertip edildiğiniz eğitim merkezine katılıncaya kadar dikkat etmenizin faydalı olacağı değerlendirilen bilgi broşürüne ulaşmak için
    TIKLAYINIZ...

Askerlik hizmetini yapmak üzere eğitim birliklerine katılanlara verilecek askeri malzemeler için
    TIKLAYINIZ...

Askerlerin yanlarında götürebilecekleri ihtiyaç listesi

1- Şahsi temizlik malzemeleri (Sakal ve koltuk altı traş makinaları, yüz ve banyo havlusu, özel bir marka kullanıyorsanız yüz ve banyo sabunu, cilt kremi, şampuan, diş fırçası ve macunu)
    2- Mevsime uygun birkaç çift siyah çorap, birkaç takım iç çamaşırı, pijama veya eşofman, bir çift dayanıklı terlik, bir tırnak makası.
    3- Kullanıyorsanız; nemlendirici yüz kremi, bir kutudan fazla olmamak üzere vitamin hapı, uyuşturucu etkisi olmamak şartıyla kullandığınız ilaçlardan birer kutu.
    4- Postal giyeceğinizden, ayak vurmalarına karşı pudra ve yara bantı (bol miktarda), ayak mantarına karşı krem.
    5- Toplu yerlerde uyuma probleminiz varsa göz bağı ve/veya kulak tıkacı.
    6- telefon kontör kartı. (çipli olanlardan)
    7- Siyah pilot kalem, orta boy ebatlı not defteri.
    8- Sılaya mektup yazmak için mektupluk, bloknot ve mektup yazmak sizin için önemliyse, dolmakalem ve mürekkep.
    9- Varsa, sağlık raporları ile kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlara ait sağlık raporlarınızı yanınıza alınız.
    10- botun içine koymak üzere min. iki adet vatka (bot vurmasın diye)
    11- bot kilidi, boyundan askılı cüzdan, tuvalet kagıdı( 1 rulo kafi diye düşünüyorum)
    12- koltuk altı jel( deo_stick)
    13- dikiş seti
    14- yatağı toplarken kenarlarını tutturmak için çengelli iğne
    15- elbise askısı
    16- bot için yedek bağcık
    17- bot içine koymak üzere tabanlık
    18- düğme
    19- banyo için mayo

*kaynak 319 ların topiği

VATAN BORCUNU ÖDEMİŞ YADA
    HALEN ÖDEMEKTE OLAN KAHRAMAN KISA DÖNEM VE YEDEK SUBAY
    ASKERLERİMİZİN YORUMLARI
    ..
    .

er1923
    quote:

OOOOOOO TORUNLARIM MERHABA...... (((KIZMAYIN ŞAKA YAPIYORUM ÇÜNKİ BİZEDE ÇOK DİYEN OLDU)))

BEN 321. KD İSMİMİ VERMEK İSTEMİYORUM ÇÜNKİ BURADA YAZILANLARI BİZİM KOMUTANLAR OKUYOR. KOMUTANLAR GÜLMEK İÇİN BU SİTEYİ AÇIP SADECE OKUYORLAR VE BİZİM CİDDİ CİDDİ PAYLAŞTIĞIMIZ BİLGİLERİ GÖRÜNCE GÜLÜYORLAR HEMDE KAHKAHA ATIYORLAR.

BİRAZ GARİP GELEBİLİR SİZE AMA BİZİM 321'İN TOPİC'İ OKUDUYSANIZ ORADA PAYLAŞTIĞIMIZ BİLGİLERİN SADECE %10'U İLE KARŞILAŞTIM. DİĞERLERİNİN HEPSİ HİKAYE. TABİ YERİNE GÖRE DEĞİŞİR. HERŞEYDEN ÖNCE BÜYÜK BİR YERE DÜŞTÜYSENİZ YANINIZDA SADECE KÜÇÜK BİR ÇANTA GETİRİN. İSTERSENİZ KISA BİR LİSTE YAPAYIM

1---BOLCA YEŞİL FANİLA (ASKILI YASAK)
    2---BOLCA YEŞİL PAÇALI YADA SLİP FARKETMEZ
    3---AYAK PUDRASI
    4---EĞER AYAĞIMI BOT VURABİLİR DERSENİZ VATKA AMA BEN KULLANMADIM BOTTA VURMADI.
    5---TIRNAK MAKASI
    6---MACH3 TURBO YADA HANGİSİNİ KULLANIYORSANIZ ONU
    7---TRAŞ ÇANTASI FARKLI RENKTE OLURSA İYİ OLUR BİZİM TUGAYDA HEP SİYAH SATILIYOR HERKESTE AYNI RENK OLDUĞUNDAN HEP YER DEĞİŞTİRİYORLAR:-) BENİMKİ KALİTELİ KAMUFLAJDAN YAPILMA HİÇ KİMSE DOKUNMADI ŞİMDİLİK.
    8---DİKİŞ SETİ
    9---BOLCA İNCE ÇORAP. ÇORAPLARA DİKKAT EDİN BACAK KISMININ LASTİĞİ SERT OLMASIN AKŞAM AYAKLARINIZA KARA SULAR İNER WALLA:-)
    10---KÜÇÜK BİR MAKAS OLABİLİR
    11---BOL BOL 50'LİK YADA 100'LÜK TELEKOM KONTÖR TUGAYDADA SATILIYORDA BAZI KANTİNCİ ****LER KISA DÖNEMLERE YOK ÇEKİYOR.
    12---ASKILIK SAĞLAM OLANINDAN >>>>METAL
    13---KIYAFET İÇİN NAYLON KIYAFETİN ÜSTÜNE GEÇİRİLENDEN:-)
    14---KİRLİ VE TEMİZ ÇAMAŞIR TORBASI
    15--- VEEEE EN ÖNEMLİSİ YANINIZDA SABRINIZI GETİRMEYİ KESİNLİKLE UNUTMAYIN GERİSİ HİKAYE EN ZOR BULUNAN ŞEY SABIR.

ŞİMDİDEN KENDİNİZİ SPORA DEĞİL SPOR GELİR GEÇER >>>KENDİNİZİ NEYE HAZIRLAYIN SABIRLI OMAYA, SAKİN OLMAYA VE KENDİNİZE HAKİM OLMAYA ALIŞTIRIN ÇÜNKİ ÇOCUKLARLA ASKERLİK YAPACAKSINIZ. ANLAYIN.

BAZEN KOMUTANLAR AŞIRI BAĞIRABİLİYOR, ONDAN SONRA AŞIRI İŞ YÜKLEYEBİLİYORLAR BUNLARA HAZIRLIKLI OLUN. MESELA K.K.K. DENETLEMESİ ÖNCESİ BANA BİNBAŞI 5 GECE 5 GÜNDÜZ ABARTMIYORUM 1 SAAT BİLE UYUMADAN YAZI YAZDIRDILAR. 5'İNCİ GÜN UYKUSUZLUKTAN YERE DÜŞTÜM. VE İKİ GÜN İSTİRAHAT ALDIM. YANİ BU TARZ ŞEYLERE HAZIRLIKLI OLUN. İŞTE BEN ŞU MÜHENDİSİYİM BEN BU MÜHENDİSİYİM BEN BUNLARI YAPMAM DERSENİZ SİZE DAHA ÇOK YÜKLENİYORLAR. EMREDERSİNİZ DEYİP GEÇİN YAPIYORMUŞ GİBİ GÖZÜKÜN:-))

YAZINIZ GÜZELMİ DERLERSE KESİNLİKLE KÖTÜ DEYİN. HATTA SİZE; GÖRMEK İÇİN PARAGRAF YAZDIRIYORLAR YAVAŞ VE KÖTÜ YAZMAYA ÇALIŞIN. YOKSA SABAHLARA KADAR BENİM GİBİ UYKUSUZ KALIRSINIZ.

VE UZUN DÖNEMLERE KESİNLİKLE YÜZ VERMEYİN YÜZ VERİRSENİZ SONRA KÖTÜ OLURSUNUZ. EN İYİSİ BİLE SİZİ SATIYOR. MESELA BEN ÇAVUŞUM HEPSİNE BEN YÜZ VERDİĞİM İÇİN ARTIK BENİ FAZLA CİDDİYE ALMIYORLAR. YÜZBAŞI BANA ASKERLERİ TOPLA ÇİM TOPLAMAYA GİDECEĞİZ DEDİ BENDE EMREDERSİNİZ DEDİM VE KİMSEYİ TOPLAYAMADIM HEPSİ ÇİM'İ DUYUNCA KAÇIP SAKLANDILAR VE İŞ BANA PATLADI KOSKOCA BİR KAMYONA ÇİM YÜKLEDİM. 1 HAFTA KENDİME GELEMEDİM. SONRA BİR KAÇTANESİNİ TARTAKLADIM AMA İŞ İŞTEN GEÇTİ. GEÇEN BİR TANESİNİ SOPAYLA DÖVDÜM ŞİMDİ BİRAZ ÇEKİNMEYE BAŞLADILAR. TABİİ DAYAK ÇÖZÜM DEĞİL BAŞTAN CİDDİYETİNİZİ BOZMAYACAKSINIZ.

O BİR AYLIK EĞİTİM SÜRECİNDE SİZİ BAYAĞI KASACAKLAR (TABİ YERİNE VE KOMUTANINA GÖRE) SABIRLI OLUN.

BİZ DENETLEME ÖNCESİ GİTTİĞİMİZ İÇİN BİZİMLE KİMSE İLGİLENMEDİ ACEMİLİK YATMAKLA GEÇTİ. AMA DENETLEME BİTTİĞİNDEN DOLAYI İŞLERDE YOK SİZE BAYAĞI YÜKLENEBİLİRLER.

BAZI KOMUTANLAR KISA DÖNEMLERİ HİÇ SEVMEZ (GENELİ) NEREDE İŞ VARSA KISA DÖNEMLERE KİTLERLER. BAZILARIDA VAR SADECE KISA DÖNEMLERİ SEVER. SAYGI DUYAR OTURUP CİDDİ CİDDİ SOHBET EDER.

HAAA BİRDE PİS TUVALETLERE VE PİS BANYOLARA HAZIRLIKLI OLUN (TABİ YERİNE VE KOMUTANINA GÖRE) YATAĞINIZ KİRLİ OLABİLİR. SİZE BURADA SABIRLI OLMANIZ ÖĞRETİLİYOR. BEN ON GÜN PANÇO ÇADIRINDA ARAZİDE UYUDUM YILAN,AKREP KOCA KOCA ÖRÜMCEKLER SİZDE ALIŞTIRIN BUNLARA KENDİNİZİ. AMA ARAZİDE YATACAĞINIZI SANMIYORUM. EYLÜLÜN 15'İNDE EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLIYOR 3KM KOŞU BARFİKS ŞINAV VB.... HAREKETLERE ŞİMDİDEN ALIŞTIRIN KENDİNİZİ ZORLANMAYIN.

YANİ KISACA SİZİ AŞAĞILAYABİLİRLER KARŞI GELMEYİN (TABİ KÜFÜR YADA FİZİKİ MÜDAHALE OLURSA İŞ DEĞİŞİR) SABIR SABIR SABIR BU KADAR BASİT.

SİZLERE IŞIK TUTABİLDİYSEM NE MUTLU BANA....

10 GÜN SONRA TEKRAR GELECEM OZAMAN SORULARINIZA CEVAP YAZABİLİRİM.

ŞİMDİLİK DİYECEKLERİM BUNLAR.... HEPİNİZE HAYIRLI TEZKERELER.....

ŞAFAK=76
    PLAKA=33

ATARSA 76 BAŞKA YOK....

BYEEEEEEEEE

dadaş84

quote:

hiç korkmayın sıkılmayın.kısa dönemlere bakış çok farklı oluyor.zaten hepinizin bir görevi olacak belli başlı kısımlara bölümlere çavuş olacaksınız boruyu siz öttüreceksiniz.kısa dönem ler için söylüyorum yalnız.ben ankarada askerim burada albayların arasındayım.asteklerin bi hükmü yok.:) asteke şafak kaç deyip teselli buluyoruz hesap edin artık.tabii düştüğünüz yer de çok önemli.bizim acemi birliğinde astek bizi öttürüyordu.yapacağınız beş ay askerlik zaten.bir de son bişi söyliyim hiç bişiyden korkmayın ve kaçmayın o kaçtığınız şey sizi gelip bulur.örnek olarak ben hepsiini yaşadım.soracağınız varsa cevaplayayım.

YaYa

quote:

Geçen sene bu zamanlarda forumda okuduğum askerlikle ilgili ilk yazıydı ve çok etkilenmiştim bizim 317 sayfasında belki görenler vardır ama bakmayanlar için burayada koyayım herkes okusun istedim

"315. dönem dedemiz, Alper Soylu'nun bu duygu yüklü mesajını lütfen okuyunuz...

Herşey dün gibi aklımda, 2 nisan günü sınava girdim, ondan sonra birkaç rahat gün, 7-8 gibi neresi çıkacak stresi başladı, sanırım 9 uydu, bir baktım. 23 ncü Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Silopi/ŞIRNAK, annem ağlamaya, ben kara kara düşünmeye başladım. Ne olacak? Nasıl bir yer? Dağa çıkacak mıyız? Nöbet tutacak mıyız? Sonra kurbanlık koyun gibi, son bir istanbul boğazına bakış, boğaziçi köprüsü.. atatürk havalimanı, mardin, oradan şırnak.. Nizamiyede koşarak bizi karşılayan 313'ler, çantalarımızı taa bölük binasına kadar taşımaları... rapraplarımız, sağa sola dön'ler, tekmiller vs.. vs.. Bir bakmışız da iki gün sonra buradaki 100 üncü günümüze gelmişiz. Elbet de zor günlerimiz oldu, hastalandık, gece devriyeye kalkamayacak kadar yorgun olduk, yemeklerden iğrendik, çarşılarımız 3 aydır (ve muhtemelen terhise kadar) kitli.. Ama buradayız, ve öğrendiğimiz şeylerden biri şu oldu ki : öyle veya böyle yaşıyoruz. Yaşamın, özgürlüğün değerini burada çok daha net anlıyor insan. Yeni dostlar kazanıyor, birbirine sırt veriyor.. Daha önce hiç görmemiş olduğu insan tiplemeleriyle karşılaşıyor, ufak şeylere seviniyor, ayakta durma yetisini sağlamlaştırıyor. Ve bunun gibi daha neler neler..

Evet, artık sizi bekliyoruz, yerimi devredeceğim 317 yi kapıda karşılamayı, çantasını taa bölüğe kadar taşımayı, cebimden o gün aldığım şekerdi, gofretti.. ona vermeyi iple çekiyorum.

Vatan borcudur, bu borcu bir şekilde ödemekteyiz, ve bildiğimiz tek bir şey var ki, ilerisi ne olursa olsun, saat 5 gibi doğan güneşin aydınlatacağı parlaklıktan başka birşey olmayacak...

Stresinizin bile zevkini çıkarın, çok bekletmeyin :)

315 K/D P.Çvş.Alper SOYLU "

YAYA

quote:

Öncelikle şimdiden hayırlı teskereler konu hakkında elimden geldiğince açtğınız topicte yardımcı olmaya çalışıyorum bizde geçen sene aynı yollardan geçtik bu nedenle sizlerin askerliğinizin en az şekilde sıkıntısız geçmesi için elimden gelenide yapmaya hazırım gündüz işte olduğum sürece fırsat buldukça konuya yazıyorum ama herhangi bir durumda özeldende bu şekilde istediğinizi sorabilirsiniz.

Birinci soru cüzdan hakkındaydı ben kendi sivilde kullandığım cüzdanımı askere götürmedim sizinde dediğiniz gibi boyundan asmalı cüzdanım vardı paralarım banka telefon kartlarım hepsi onun içindeydi çok şükür bir sıkıntı olmadı bende ama dediğin o jiletle ipi kesme cüzdanı boynundan alma olaylarını bende duymuş askere gitmeden bizede söylemişlerdi çoğunluk hep yalan abartma zaten acemilik boyunca kaldığınız koğuşlarda bir tek sizin gibi kısa dönemler olacak yani beraber kalacaksınız acemilik bittikten sonra uzun dönemlerle karışacaksınız gerçi kısa dönemlerin içinden hırsız çıkmazmı elbette çıkar ama siz paranızı eşyalarınızı ortada bırakmadığınız sürece boynunuzdaki cüzdanınıza kolay kolay kimse el süremez ehh acemilik bitipte uzun dönemlerle aynı koğuşlara geçtiğinizdede az buçuk askerliği öğrenmiş oluyorsunuz ve ona göre davranıp eşyalarınıza sahip çıkmayı nerden ne gibi tehlikelerin geleceğini kavramış oluyorsunuz.

İkinci soru eşyalar ile ilgiliydi,askeriyede kendi şahsi dolabınıza sadece kamuflajınız iç çamaşırı eşofman sort terlik havlu traş takımı gibi hergün kullanacağınız eşyalarınızı koyabiliyorsunuz(zeten dolabın belli bi düzeni var havlular şuraya kamuflaj buraya gibi ona uymak zorundasınız)ve dolaplar kilitlenmiyor(yani bizde urfada öyleydi çoğunlukta hep öyle)askere gelirken yanınızda getirdiğiniz diğer eşyalar sivil kıyafetleriniz ayakkabılarınız vs. çantalarınızla birlikte sivil eşya deposuna kaldırılıyor ve kapısı kilitleniyor hafta sonları çarşıya çıkacağınızda açılıyor(yada çantanızdan herhangi bi ihtiyacınızı alacağınız zaman misal yedek çamaşırların hepsini dolaba koymayın çalınma ihtimali çok yüksek ihtiyaç oldukça depodaki çantanızdan alabilirsiniz bunun içinde depocuya söyleyip kapıyı açtımanız yeterli). Her ne kadar sivil eşyalarınız kilit altında depoda tutulsada ben askere 170-200 milyonluk bi nike aykkabıyı götürmenizi pek tavsiye etmem çünkü ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz bizde bi arkadaşın depodaki çantasından ayakkabıları alınmıştı çünkü, bende adidas ayakkabılarımla gitmiştim ama eskilerdi baya kaybetmeyi göze almıştım giderken(bişey olmadı aynen getirdim gerçi )

Bu yazdıklarımı isterseniz konuyada diğer arkadaşların bilgi edinmeleri açısından ekleyebilir yada siz kendi görüşlerinizi yazabilirsiniz ayrıca kafanıza takılan başka her türlü sıkıntıda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,umarım hayırlısıyla gider hayırlısıyla gelirsiniz tekrar hayırlı teskereler.

YaYa

Yorum Yapan Arkadaşlarımıza Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokdeniz26 -- 1 Ağustos 2008; 13:57:21 >

• arkadaşım eline sağlık. listeyide oluşturalım artık.
  • Yeni başlık için teşekkürler. Eline sağlık Gökdeniz çok emek harcamışsın sağolasın...
  • güzel bir başlangıç
  • bu daha güzel olmuş arkadaşlar yapanın eline sağlık.bugun itibariyle ağustos döneminde gitmem kesinleşti Allah'ın izniyle. gelen kağıtta 15 temmuz için randevu vermişler.gelmeyen de bakaya durumuna düşecek ve askeri mahkemelerce yargılanacak diye bi ibare düşmüşler altına:)
    liste oluşturmak güzel fikir. o derece kapsamlı olması da bizden sonraki gidecek arkadaşlarımız için fikir edinebilecekleri güzel bi kaynak olur.oluşturulmaya başlandıgında bilgilerimi paylaşırım
  • hacı güzel olmuş baya
  • ARKADAŞLAR İNŞALLAH DAHA ÇOK GÜZEL OLACAK HEP BERABER.
    LOGO ÇOK ACELE OLDU.GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.
    AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ TARAFIMA PM ATARSANIZ HER GÜN SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLEME YAPACAĞIM.
    ADAY NO VE SINAVA GİRECEĞİNİZ İL DAHA BELLİ OLMAYABİLİR SORUN DEĞİL.
    SAYGILAR...

ADI SOYADI
    ÜNİVERSİTE
    BÖLÜM
    KÜTÜK
    ADAY NO
    SINAVA GİRECEĞİ İL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokdeniz26 -- 5 Haziran 2008; 8:52:47 >
  • Şimdiden hayırlı olsun torunlar Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasib etsin inşallah
  • Dostum ellerine sağlık çok güzel olmuş
  • logo güzel olmuş, benide ekleyin listeye
  • liste ile ilgili çalışma yapılıyor arkadaşlar.
    gün içerisinde ilk listeyi ekleyeceğim.
  • Burda bu yazıları okudukça 1 sene önceki halim geliyor aklıma ne yapıcam edicem derken kendimi nizamiye kapısından girerken bulmuştum heleki sonuçlar açıklandığında o şanlıurfa yazısını gördüğüm zamanki halimi hayatım boyunca unutamam herhalde,zor olmasına zordu ama bir o kadarda güzelliği içinde barındıran zamanlardı onlar şimdi aynı yollardan sizler geçeceksiniz size şimdiden tavsiyem şu kalan son 2 ayı en iyi şekilde değerlendirin işte çalışıyosanız en kısa zamanda ayrılıp gezip tozmaya kendinize sevdiklerinize vakit ayırmaya çalışın çünkü 6 ay bunlardan mahrum kaldığınızda ne kadar değerli olduklarını anlayacak ankesörlü telefonlar(yerine göre cep telefonları)en iyi dostunuz olacak orada.

Bu arada yeni konu daha güzel olmuş en azından ilgilenen bir arkadaş var ve güncel tutuyor konuyu,ihtiyaç listesine göz gezdirebilirsiniz ancak şunuda söyleyeyim ordaki çoğu şeyin ne kadar gereksiz ve işe yaramaz olduğunu oraya gidince anlayacaksınız,her türlü sorunuzda sorununuzda burdan bende dedeniz olarak sizlere yardımcı olmaya hazırım,hadi bakalım torunlar artık şafak sayma vakti geldi

• Pm Attım dostum listeye benide ekleyiver. İnşallah gidip geliriz. Allah izin verirde Geldiğimiz zaman buradaki mesajlarımızı okuruz.
  • hacı beni eklemişsin helal olsun. İnşallah sağ salim gider geliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ipo_aga

hacı beni eklemişsin helal olsun. İnşallah sağ salim gider geliriz.

evet diğer topicteki mesajlarınıza istinaden ekledim.
    ilave etmek istediğiniz bir şey olursa mesaj atınız.
  • gelin bekliyoruz sizi dört gözle 319. dönem uzun dönem çilecileri olarak ;)
  • Slm arkadaşlar bende böyle bir link arıyordum zaten. Bende Ağustos 2008 Y.S.Adayıyım. :D
  • gokdeniz26 pm attım eline ulaşmıştır heralde eklersen sevinirim bu de o isteğimi gerçekleştirirsen.şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.